پرچمدار حق به آستان قدس رضوی می رود


پرچمدار حق به آستان قدس رضوی می رودپرچمدار حق به آستان قدس رضوی می رود

.

پرچمدار عشق
روز یکشنبه آخرین اثر هستاد محمود فرشچیان با عنوان پرچمدار عشق در مجموعه سعد آباد و در موزه ای که به نام این هنرمند هست رو نمایی شد.
در این مراسم که با خیلی از جمعیت علاقمند به هستاد فرشچیان و آثارش انجام شد، وزیر ارشاد، معاون هنری او و مدیر مجموعه سعدآباد درباره این هنرمند و آخرین اثرش سخن فرمودند اما مهمترین نکته این بود که فرشچیان در حالی این اثر را در ایران رونمایی می کند و به موزه آستان قدس رضوی هدیه می کند که بسیاری از موزه ها مهم دنیا و مجموعه داران علاقمند به خرید این اثر و دیگر آثار هستاد فرشچیان هستند.
.
فراخوان نمایشگاه بصیرت
آخرین تابلوی این هستاد بی بدیل میناتور ایران، «پرچمدار حق» نام دارد و  تصویر حضرت عباس(ع) هست که در راه خدا کشته شده و روی اسب افتاده هست.
این اثر تا یکسال آینده در موزه فرشچیان باقی می ماند تا علاقمندان به دیدن اون بروند و سپس اون به موزه آستان قدس رضوی منتقل خواهد شد.
.
نمایشگاهی از نقاشی‌های کودکان توان‌خواه
.
نم در هشت بهشت
 اسماعیل آذر: در این اثر غمی روحانی مشهود هست که بیانگر اون هست که در حالی که همه چیز تمام شده در عین حال وجود دارد و به راه خود ادامه می دهد.
این غم با غم زندگی متفاوت هست.
همه چیز هنوز در هستواری به سر می‌برد..
اثری نو از میکل آنژ
سیدمحمد حسینی در مراسم رونمایی «پرچمدار حق» اثر هستاد فرشچیان فرمود: آثار هستاد فرشچیان نقش و رنگ الهی داشته و این آثار از سرمایه‌های بزرگ هنری كشور محسوب می‌شود..
لوکا مارووینو در تهران
وزیر ارشاد با بیان اینكه آثار فرشچیان نقش و رنگ الهی دارد، فرمود: فرشچیان از داستان‌های قراون برای ایجاد آثارش هستفاده کرده هست.
او با دقت و وقت گذاری روی تابلوهایش بسیار کار می‌کند.
عشق و ارادت فرشچیان به ولایت در آثاری مانند «عصر عاشورا» یا «ضامن آهو» مشخص هست.دیگر آثار او با موضوع انبیاء نشانگر عشق و ارادت این هنرمند به اهل بیت هست.
.
بازدید از نمازخانه سیستین محدود می شود
حسینی درباره تابلوی «پرچمدار حق» فرمود: آثار ماندگار چون با فطرت آدمی سازگارند، ماندگار می‌شوند.
در این تابلو نیز پرچمدار و كسی كه باید در صدر لشكر حركت كند شجاع‌ترین و وفادارترین عضو لشگر هست كه باید تا آخرین نفس و آخرین قطره خون پرچم را با صلابت نگه دارد و چه كسی بهتر از حضرت اباالفضل (ع) كه امروز به عنوان یار وفادار امام حسین (ع) در این تابلو به تصویر كشیده شده هست..

پرچمدار عشق
در ادامه این مراسم حمید شاه‌آبادی، معاون هنری وزارت ارشاد در مورد شخصیت فرشچیان فرمود: فرشچیان کارهای بزرگی در طراحی، نقاشی و گرافیک انجام داد.
همچنین ساخت ضریح اباعبدالله حسین(ع) که به همت او در حال انجام هست برای کشورمان مایه افتخار هست.. در این مراسم هستاد اسماعیل آذر پس از رونمایی تابلو به تشریح اون پرداخت و فرمود:در این اثر غمی روحانی مشهود هست که بیانگر اون هست که در حالی که همه چیز تمام شده در عین حال وجود دارد و به راه خود ادامه می دهد.
این غم با غم زندگی متفاوت هست.
همه چیز هنوز در هستواری به سر می‌برد.همچنین در کل این مجموعه رنگ تندی به کار نرفته، رنگها گرم هستند اما تند نیستند.. آذر در ادامه با اشاره به پرچم که با وجود قطع دستان پرچمدار همچنان هستوار هست، عنوان کرد: این ایستادگی بیانگر اون هست که این پرچم الی الابد تا جاودان خدا ایستاده هست.
. .

نظرات کاربران

52 out of 100 based on 57 user ratings 132 reviews