نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری


نقد و بررسی بازیهای کامپیوترینقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
Ghost Recon
Advanced Warfighter

نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
مقدمه
Ghost Recon Advanced Warfighter يا به عبارتي GRAW سرانجام براي PC منتشر گرديد. GRAW يك بازي تيمي بوده كه بايد در آن مأموريت ها مختلفي را انجام داده و با شورشيان به مبارزه بر خيزيد. اين بازي در 13 ارديبهشت منتشر گرديد.

داستان
شما در نقش Scott Mitchell يك كاپيتان از گروه Ghost Recon در ارتش آمريكا مي‌باشيد. شما ابتدا در Mexico City برنامه داشته كه وظيفه‌ي تان پشتيباني و رهبري گروه در Mexico، كانادا و آمريكا مي‌باشد. شورشيان مكزيكي در كشور حادثه‌اي به راه انداخته كه باعث كشته شدن نسخت وزير كانادا و مفقود شدن رئيس جمهور دو كشور مكزيك و آمريكا مي‌گردد. بر اثر اين اتفاقات برخي از نواحي شهري ويران گشته و تخريب گرديده است. اكنون وظيفه‌ي او جستجو در شهر و از بين بردن شورشيان به همراه هم گروهي هاي خود مي‌باشد.

برخي نكات
شما در اين بازي در مناطق شهري به نبرد مي پردازيد. نوع نبرد در بازي خصوصا در نسخه‌ي Xbox 360 به خوبي طراحي گرديده است. اين بازي در مناطق وسيعي دنبال گرديده و در طول بازي اين امكان براي شما وجود دارد تا خود را از ديد دشمنان مخفي نگه داريد. در بازي همچنين يك نقشه‌ي جنگي و ماهرانه وجود داشته كه اين امكان را فراهم مي‌آورد تا كنترل بسيار دقيقي بر روي هم تيمي هاي خود داشته باشيد. اين بازي براي شما يك مبارزه‌ي مسلحانه تاكتيكي را فراهم آورده و مي توان اين نتيجه را گرفت كه دوباره ويژگي هاي جذاب نسخه‌هاي اوليه بر روي PC باز گشته است. البته حالت چند نفره داراي مشكلات و خطاهايي بوده كه باعث كاهش ارزش بازي گرديده است. در اين بازي شما مي توانيد از وسايل نقليه‌ي داراي پوشش و هليكوپتر استفاده كنيد. شما همواره در گروه نبوده و مي‌توانيد مأموريت خود را بصورت انفرادي و با كمك سه هم گروه خود انجام دهيد. شما همچنين مي‌توانيد پيام ها و دستوراتي را صادر نموده و وسايل جنگي را پشتيباني نماييد. قسمت هايي در بازي همچون Angel Plaza در حد مطلوبي طراحي گرديده كه نمايش زيبايي را از Mexico City به تصوير مي‌كشد.

وسعت و بزرگي شهر
اولين چيزي كه در بازي توجه شما را به خود جلب مي‌كند بزرگي و حجيم بودن در طراحي شهر بوده كه بسيار هيجان انگيز و خيره‌كننده مي‌باشد. شما در طول مأموريت خود مي‌توانيد مسئوليت هدايت چند هليكوپتر را بر عهده گرفته و آنها را در بالاي خيابان ها و ساختمان ها هدايت كنيد. در آسمان شهر آتش و دود زيبايي از نبرد ها يا كارخانه ها به چشم مي‌رسد. در بازي شما همواره در شهر بوده و مأموريت هاي خود را در ساختمان هاي پر پيچ و خم، خيابان ها و كوچه ها به انجام مي‌رسانيد. در هر مأموريت شهر داراي وسعت و محدوديت زيادي بوده كه مي‌توان گفت اين وسعت نسبت به نسخه‌ي Xbox 360 بيشتر و جامع تر است. ساختمان هاي شهر داراي جزئيات خاصي بوده كه به شما اين امكان را مي‌دهند تا در گوشه ها و راهروها خود را مخفي نماييد. با اين ترفند شما خواهيد توانست براي دشمنان كمين نماييد.

نقشه‌ي تاكتيكي
نقشه‌ي تاكتيكي بازي يك ابزار بسيار مناسب در بازي بشمار مي‌رود به طوري كه حد و مرز مهارت و عمليات هاي جنگي را معين مي‌سازد. مثلا با استفاده از اين ابزار شما قادر خواهيد بود تا فرامين ساده‌‌اي را (بصورت انفرادي يا گروهي) به اعضاي گروه خود بدهيد. فراميني همچون دنبال كردن، حركت، پوشش دادن و حمله. در كل نقشه‌ي تاكتيكي يك ابزار بسيار خوب براي شما بوده كه اختيارات ديگري را نيز در اختيارتان برنامه مي‌دهد. با استفاده از اين نقشه شما مي توانيد مختصات يك نقطه‌ي خاص را به هم گروههاي خود ارسال نموده و از او بخواهيد تا خود را به آن نقطه برساند. با استفاده از اين ويژگي ها مي توان GRAW را به عنوان يك بازي استراتژي حقيقي در نظر گرفت. عملكرد سربازان شما براي انجام وظايف و مقابله با دشمنان جالب و ديدني است. نقشه‌ي تاكتيكي تنها محدود به اين موارد نبوده و امكانات ديگري نيز براي شما فراهم مي‌آورد. به عنوان مثال شما با استفاده از اين نقشه قادريد مسير پياده نظام ها و وسايل دشمن را رديابي نماييد.

مهارتها
Advanced Warfighter براي شما امكاني خوبي نسبت به كنترل شخصيت فراهم مي‌سازد. شما مي‌توانيد به گوشه و كنار نگاه كرده و در يك جا مخفي شويد. مثلا بصونت زانوزده يا سينه‌خيز حركت نماييد. اگر شما در موقعيت خطرناكي برنامه گرفته باشيد كه امكان اصابت گلوله به شما وجود داشته باشد مي‌توانيد بلافاصله به يك گوشه شيرجه زده و بصورت سينه‌خيز خود را از آن موقعيت خطرناك دور كنيد. يك حالت ديگر نيز در بازي وجود داشته كه به شما اين امكان را مي‌دهد تا در قسمت هايي كه روشنايي كم بوده و به اصطلاح تاريك است بتوانيد مخفي شويد. اگر در موقعيت خطرناكي برنامه گرفته باشيد و بخواهيد به سرعت از آنجا دور شويد مي توانيد با سرعتي زياد بدويد. البته در همه حال اين امكان براي شما وجود نداشته و براي اين كار شما بايد سلاح خود را مثلا بر روي دوش گذاشته و سپس بدويد؛ يا اينكه سلاح را زمين بگذاريد. در همين حال اگر ناگهان دشمني پيش روي شما برنامه گيرد، فرصت كافي براي بيرون آوردن سلاح در اختيار شما برنامه نخواهد داشت. پس بايد در اين مورد نيز دقت كافي به خرج دهيد. پيش از هر مأموريت شما توانايي انتخاب سلاح دلخواه خود را دارا خواهيد بود.

گرافيك
جزئيات گرافيكي از شهر و وسعت محيط گرفته تا مدل شخصيت ها همگي به خوبي شكل گرفته‌اند. مي‌توان گفت هر چيزي كه براي يك بازي مدرن لازم است در اين بازي گنجانده شده است. سلاح هاي بازي و ابزارهاي اعضاي گروه همگي به زيبايي و به طول مفصل با جزئياتي خيره كننده طراحي شده اند. به عنوان مثال شما مي‌توانيد روي لباس شخصيت ها چين و چروك هاي بسيار ظريفي را مشاهده نماييد. همچنين اگر به سايه‌هاي نقش بسته بر روي زمين دقت كنيد مشاهده مي‌كند كه بصورت بسيار زيبا و طبيعي طراحي گرديده‌اند. انيميشن در بازي در حد عالي و بالا نبوده و گاهي اوقات ملاحظه مي‌كنيد كه هم گروهي هاي شما به گونه اي غير طبيعي حركت مي‌كنند. البته اين ها خيلي نا مطلوب نبوده و در كل مي توان انيميشن هاي بازي را جذاب و طبيعي دانست. محيط هاي بازي نيز در حد طبيعي بوده و براي شما صحنه‌اي آشكار و ديدني از يك نبرد را به وجود مي‌آورد.

صدا و موزيك
صدا و افكت هاي صوتي بازي در حد مطلوب و قابل پسندي است. سلاح هاي مختلف داراي افكت هاي صوتي بي‌نظيري بوده و خيلي در روند بازي تأثير دارند. مثلا همين افكت هاي صوتي بازي هستند كه به بازي جذابيت داده و آن حال و هواي جنگ را فراهم مي‌سازند. شما مي‌شنويد كه دشمنان اعلام خطر كرده و فرمان هايي را بين يكديگر رد و بدل مي‌كنند. در بازي افكت هاي صوتي زياد و متنوعي وجود داشته كه هر كدام به بازي جذابيت خاصي مي‌بخشند. صداهاي بازي بسيار با كيفيت بوده و مي توان گفت در حد عالي اند. در بازي موزيكي ديناميك و جذاب وجود دارد. البته موزيك در سراسر بازي پخش نشده و در مواقع حساس و اضطراري آغاز مي‌گردد. به طول كلي مي توان اين موزيك را در حد خوبي دانست. البته كيفيت صدا ها و افكت هاي صوتي و جذابيت آنها بيشتر از موزيك در بازي است.

نتيجه‌گيري
با توجه به كليه‌ي مطالب مي‌توان اين نتيجه را گرفت كه طراحان تا جايي كه توانسته‌اند سعي خود را براي هر چه جذاب تر نمودن بازي كرده‌اند. اين بازي داراي امكانات و ويژگي هاي جالب و قابل قبولي بوده كه همگي مي‌توانند به جذابيت بازي بيفزايند. در كل اگر دنبال يك بازي گروهي مسلحانه و جذاب مي‌گرديد Ghost Recon Advanced Warfighter مي‌تواند انتخاب خوبي باشد.باکس آرت رسمی grid 2

1:

The Secrets of Da Vinci:
The Forbidden Manuscript

نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
مقدمه
يکي ديگر از شاهکار هاي کمپاني Kheops Studio به نام The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript به بازار عرضه شد.


تریلر تأثیرگذار از Bioshck Inifinite با نام City in the sky !!
اين بازي فقط براي PC منتشر گرديده هست .سبک اين بازي ماجراجايشاني مي‌باشد.


Ivory Tower پروژه نسل آینده PS4 از سوی Ubisoft
مي‌توان اين گونه بازي ها را يكي از سخت ترين بازي ها دانست..کساني که نسخه ي قبلي اين بازي را که The da vinci code نام دارد را بازي کرده اند بازي کردن اين بازي تا حدي برايشان آسان خواهد بود.


از REDengine 3 رونمایی شد+تصویر احتمالی Witcher 3
اگر مايليد تا اطلاعات كاملي از بازي بدست آوريد اين نقد را تا پايان مطالعه نماييد.

داستان
Baldo يکي ار کار آموز هاي نقاشي جاه طلب و مغرور به نام Francesco Melzi هست.


:. آرم ps در گذر زمان .:
او اكنون در پاريس و در سال 1522 چند سال پس از مرگ هستاد داايشاننچي زندگي مي‌كند.


اکشن فیگور Hideo Kojima
هستاد Melzi خود از شاگردان هستاد لئوناردو داايشاننچي مي‌باشد.


نخستین بنچمارک منتسب به gtx 780 منتشر شد
هستاد داايشاننچي نيز معما هاي زيادي را طرح کرده که فقط Melzi قادر بوده به بعضي از معماي هاي او جواب دهد.سپس مدتي Melzi به شاگردش Baldo فراخوان نمود که ديگر حاضر نيست هستاد او باشد در نتيجه هستاد Melzi کنار مي‌كشد.


Racing جدید PS4 در‌حال ساخت است.
اما Baldo بسيار ناراحت مي‌شود چرا كه با کنارگي هستاد ديگر قادر به کشف اسرار و رموز و حل معماهاي داايشاننچي نمي شد.

در اين حال كه Baldo بسيار غمگين و ناراحت بود نامه‌اي ناشناس به او مي رسد.

در اين نامه از او خواسته شده بود تا به محل گم شدن يکي از شاهکار هاي هستاد داايشاننچي برود و در جست و جايشان اون باشد.

در اين حال او به محل مربوطه مي‌رود.

Baldo به رئيس جديدش فراخوان مي نمايد که هنوز از شاگردان Melzi هست و مايل هست براي آزمايش برخي از اختراعات داايشاننچي مدت زيادي را در اونجا سپري کند.

اين بازي از داستاني غير خطي بهره مي برد كه تلاش كرده هست از جهات بسياري بر مبناي واقعيت هاي تاريخي نوشته شود.

وظيفه‌ي شما
در اين بازي شما تحت پوشش رئيس جديد خود يعني Babou هستيد كه مي‌بايست آزمايشات و تحقيقات خود را زير نظر او اجرا کنيد.

شما تحقيقات خود را در اتاقي كه رئيس به شما مي‌دهد انجام مي‌دهد و وظيفه داريد نتايج خود را به او فراخوان نماييد.

شخصيت شما بر پايه نوع رفتارتان در بازي متغير خواهد بود.

اين باعث مي‌شود كه Baldo در موقعيت هاي مختلف رفتارهاي مختلفي را از خود بروز دهد.

شما در بازي مجله‌اي دريافت مي‌كنيد كه بايد با هستفاده ار اون به كشف سرنخ ها، حل معماها و اسرار جديدي كه به ذهنتان مي‌رسد پرداخته و اونها را يادداشت نماييد.محيط هاي بازي
همان طور که قبلا هم اشاره شده در اين بازي شما به خانه‌ي داايشاننچي تحت نظر رئيس تان مي رايشاند و در يك اتاق كوچك به تحقيقات مي‌پردازيد.

شما علاوه بر وظايفي كه داريد به جست و جو در جاهايي هچون اتاق خواب رئيس تان Babou، کارگاه لئوناردو، کبوتر خانه، محل گربه ها و ديگر نقاط پرداخته و به اين مكان ها سر مي‌كشيد.

در جريان اين جستجوها شما با افراد مختلفي همچون آدم هاي Babou که براي کنترل شما هستند، Saturnin (يكي از افرادش) و حتي پادشاه فرانسه روبه رو مي شايشاند.

در اين بازي شما چيز هاي بسيار زيادي پيدا مي‌کنيد که بايد از اونها مراقبت نماييد.

مانند نامه اي رمز دار از داايشاننچي و ساير چيز ها که نگاه داشتن اونها بعد ها به دردتان خواهدخورد.

كارهاي Baldo
هيچ چيز نبايد مانع اين شود كه براي Baldo كه مشغول انجام تحقيقات خو هست، مشكلي پيش بيايد.

شما با حل تعدادي از معماها به مجموعه‌‌ي گسترده‌اي از معما هاي داايشاننچي دسترسي پيدا مي نمايد که مي‌بايست با جست و جو هاي پيچيده و پيشرفته‌ي خود سرنخ و دلايلي منطقي براي معماها پيدا كنيد.

پيدا كردن اين سرنخ ها باعث مي‌شود تا بتوانيد به جواب معما دست پيدا كرده و اصطلاحا اون را حل نماييد.

در اين بين Baldo بايد مراقب ديگر شخصيت هاي بازي نيز باشد.

او با حل اين معما ها بالاخره به آخرين معما مي رسد که اون را نيز بايد با هستفاده از تجربه اش حل کند.

سرانجام با حل آخرين معما بازي به اتمام مي‌رسد.

گرافيك - صدا و موزيك
از ايشانژگي هاي بازي مي توان به محيط هاي بسيار جذاب بازي و موسيقي زيباي بازي كه متناسب با کار ها و محيط هايي که بر پايه تاريخ هستاد داايشاننچي و محل کارگاه او طراحي شده هست، اشاره کرد.كليه‌ي گنجينه‌ها، کارهاي نقاشي، معما ها، دکورها، تابلو ها و لباس‌ها بر پايه حقيقت موضوع تاريخي هستاد داايشاننچي طراحي گرديده اند.گرافيک و صداي اين بازي هم بسيار خوب هست.

هر چيزي در بازي بسيار زيبا و با جزئيات كامل طراحي شده هست.

از كتيبه‌هاي يوناني گرفته تا كتابخانه‌ي لئوناردو همگي به خوبي طراحي گرديده اند.

حتي اثراتي بسيار ظريف در كف اتاق كارگاه وجود داشته كه باعث جذاب تر شدن محيط بازي گرديده هست.

افكت هاي بازي نيز در حد قابل قبولي مي‌باشد.

در اطرف شما افراد بسيار زيادي وجود ندارد.

اما شخصيت‌هايي كه دور و بر شما وجود دارند هر كدام بسيار زيبا و با جزئيات كامل طراحي گرديده كه داراي حركاتي واقعي و طبيعي مي‌باشند.

البته نمي‌توان در مورد گرافيك بازي فقط تعريف نمود.

چرا كه داراي ضعف ها و مشكلاتي نيز مي‌باشد.

به عنوان مثال صحنه‌هاي محيط به جاي رندر شدن از قبل آماده گرديده و بدون اينكه رندر شوند در بازي به نمايش گذاشته مي‌شوند.

ولي در كل گرافيك بازي در حد بسيار خوب و قابل قبولي مي‌باشد.

موزيك بازي نيز متناسب با جستجوهاي شما بوده و در حد مطلوبي مي‌باشد.

ايفاي نقش صوتي در شخصيت ها چندان مناسب نبوده و باعث پايين آوردن امتياز صوتي بازي گشته هست.

نتيجه‌گيري
در آخر نقد هم بايد بگايشانم اين بازي که در هفته‌ي پيش عرضه شده هست براي کساني که در سبک بازيهاي ماجراجايشاني مهارت دارند، طراحي شده هست.

اين بازي در مقيسه با عنوان قبلش که سبکش اکشن بود تفاوت چنداني نداشته و در حقيقت هيچ فرقي ندارد.

کساني که مي خواهند اين بازي را اجرا کنند بايد عنوان قبل را به راحتي تمام کرده باشند تا بتوانند اين عنوان جديد که بر پايه موضوع تاريخ زندگي داايشاننچي هست را به اتمام برسانند.

در كل اگر به سبك ماجراجايشاني علاقه‌مند هستيد The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript انتخاب خوبي براي تان بشمار مي‌رود.


2:

Titan Quest
نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
مقدمه
خيلي سخت هست که بدون توجه به بازي Diablo در مورد Titan Quest حرف زد.

اين دو بازي شباهت خيلي فراواني به هم دارند و در واقع Titan Quest ياد و خاطره ي بازي Diablo را در ذهن بازيکنان زنده مي نمايد.

تقريبا مي‌توان فرمود پس از Diablo II بازي جالبي سبك نقش آفريني كه با مبارزه‌ي تن به تن همراه باشد، ساخته نشد و در اين امر نتوانست موفقيت كسب كند.

اكنون Iron Lore نشان داد كه بازيهاي ديگري در اين سبك نيز مي‌توان به موفقيت زيادي برسند.

اين شركت با ساخت بازي Titan Quest توانست يك بازي جذاب و ديدني در اين سبك ارائه دهد.

با وجود اينكه شركت Iron Lore سازنده‌اي نسبتاً جديد مي‌باشد اما توانست يك بازي بسيار خوب را ارائه دهد.

اين بازي همين امروز منتشر گرديد.

اين بازي بخاطر برهنگي هاي جزئي و خشونت رتبه‌ي Teen به معناي بالاي 13 سال را گرفته هست.

مشخصات
از جمله مشخصات بازي وجود مراحل زياد و جذاب با سرزمين هاي وسيع هست.

امکان چند نفره بازي کردن هم در بازي از طريق LAN و اينترنت وجود دارد که حداکثر 6 نفر مي توانند در اون شرکت نمايند .

TQ ما را به عصر کهن مي برد و ماجراجايشاني هاي شما در کشورهاي يونان ، مصر و چين به وقوع مي پيوندد.

طراحي تنها سه سرزمين ممکن هست براي چنين سبکي چندان جالب نباشد و بازي انتظار محيط هاي متنوع توسط بازيکن را نتوانسه برآورده کند.

شما در حدود 12 الي 15 ساعت از بازي را در يونان بايد سپري کنيد، جايي که کوهها و رودها، بيابان وسيع اون را احاطه کرده اند.

البته شما مي توانيد وارد بعضي از اين کوه ها نيز بشايشاند.

در شروع بازي شما مي توانيد شخصيت خود را از نظر جنسيت تعيين کنيد و سپس با ابزاري که بازي در اختيار شما مي گذارد مي توانيد شخصيت دلخواه خود را انتخاب نماييد.

سيستم save بازي بدين صورت هست که وقتي شما وارد منطقه‌ي بعدي مي شايشاند بازي به طور اتوماتيک ذخيره مي شود ولي اگر خواستيد مي توانيد در وسط مرحله، بازي را ذخيره کنيد، اين ذخيره فقط اندوخته‌ي شما در بازي را ذخيره مي نمايد و اگر خواستيد save خود را load کنيد بايد از همان جايي شروع کنيد که به طور اتوماتيک ذخيره شده هست.

در ابتداي بازي شما مي توانيد مراحلي را نيز بصورت آموزشي سپري کنيد که بصورت کامل همه نکات را به شما آموزش مي دهد.

داستان
افسانه‌ي Titan Quest در حد جالب و قابل قبولي هست.

شما سفر خود را از يك دهكده‌ي كوچك در يونان بصورت يك جنگجايشان ساده آغاز مي‌كنيد.

از همين نقطه شما به كم‌كم كار خود را آغاز نموده و خطرها را به جان مي‌خريد.

جنگ و آشفتگي دنيا را فرا گرفته و وظيفه‌ي شما مقابله با اين آشفتگي ها و جلوگيري از بيشتر آسيب رسيدن به دنيا مي‌باشد.

خدايان تيتان (غول پيكر) از زندان هاي خود فرار كرده و اكنون قصد دارند از دنيا انتقام بگيرند.

شما در طول بازي با اين اهريمنان به مبارزه پرداخته و با لوازمي كه در اختيار داريد در مقابل اونان به مقابله مي‌پردازيد.

از اونجايي كه بازي در يونان آغاز مي‌شود، گيمر بايد منتظر يك سفر به مكان هاي كليد خورده‌اي در ديگر كشور ها همچون مصر و چين باشد.

به عنوان مثال اهرام مصر و باغ هاي معلق چين.

افسانه‌هاي كهن
همانطور كه از داستان متوجه شديد گيمر مي‌تواند به محيط هاي باستاني سفر كند.

در طول اين سفر ها شما قادر به مشاهده‌ي اسطوره هاي افسانه‌اي و داستان هاي عصر كهن خواهيد بود.

همانطور كه مي‌دانيد در اين بازي قادر به پژوهش و كاوش محيط ها نيز خواهيد بود.

اين بررسي به شما كمك خواهد كرد تا با داستان هاي كهن و جالبي كه مربوط به همان محيط مي‌باشد آشنا شايشاند.

به عنوان مثال شما در طول بازي به شهر تروا (در شمال آسياي صغير) وارد گشته و خواهيد توانست از رايشاندادهاي تاريخي كه در اين شهر بوقوع پيوسته آگاهي پيدا كنيد.

هر يك از شهر هاي اصلي داراي يك داستان‌گو مي‌باشد كه براي شما داستان هاي حقيقي يا اسطوره‌اي نقل مي‌كند كه باعث افزايش معلومات شما خواهد گشت.

مهارت ها
در هر كنترل 20 مهارت وجود دارد.

اين بدين معناست كه شما قادر به انجام كارهاي زياد و متنوعي با دست هاي خود خواهيد بود.

شما مي‌توانيد همانطور كه به يك سطح بالاتر جنگي وارد مي‌شايشاند مهارت هاي جديدي نيز پيدا كنيد.

يك نوع ديگر پيدا كردن مهارت، جستجو و بررسي محيط اطراف مي‌باشد.

شما مي‌توانيد با هستفاده از اين مهارت ها به مهارتهاي قدرتمندتري دست پيدا كنيد.

به عبارت ديگر مي‌توان فرمود كه مهارت هاي اصلي با هستفاده از اين مهارت هاي جزئي آپگريد مي‌شوند.

به بيان ساده‌تر مي‌توان فرمود هر مهارت باعث بالا رفتن سطح كنترل خواهد شد.

تنوع دشمنان
خب اكنون در مورد تنوع در بازي سخن مي‌گايشانيم.

شما در طول بازي با آيتم ها و مخلوقات بسيار زيادي روبرو خواهيد شد.

اين مخلوقات نسبت به نوع محيط و كشور با يكديگر متفاوت بوده و داراي تنوع مي‌باشند.

به عنوان مثال شما در يونان با موجوداتي همچون ساتير (موجودي نيمه انسان و نيمه اسب)، غول يك چشم و هارپي (موجودي كه سر يك زن و تنه‌ي يك پرنده را دارد) روبر خواهيد شد.

در مصر حشرات غول پيكر، مردان سوسماري و كركس ها پيش رايشان تان برنامه خواهند داشت.

هر كدام از اين مخلوقات خود داراي انواعي نيز مي‌باشند كه اين موضوع حاكي از گستردگي و تنوع اين موجودات دارد.

به عنوان مثال شكل ساده‌ي مردان سوسماري بدون زره و تنها داراي يك نيزه مي‌باشد.

نوع ديگر داراي يك زره طلايي و يك سلاح قدرتمند تر و البته با جثه‌اي بزرگتر مي‌باشد.

شكل نهايي اين موجودات داراي جثه‌اي دوبرابر نوع ديگر، به همراه زره‌هايي قدرتمند و سلاحي عظيم مي‌باشد.

به سادگي مي‌توان نيرايشان مخلوقات را از رايشان جثه‌ي اونان پيش‌بيني نمود.

به عبارت ديگر هر چه موجودات داراي جثه‌اي بزرگتر باشد، داراي قدرت بيشتري نيز هست.

در طول بازي نوع ديگري نيز كه يك نوع قهرمان (hero) مي‌باشند وجود داشته كه بسيار كم يافت مي‌شوند.

اين نوع داراي حركات اختياري و قدرت بيشتري نسبت به ديگر موجودات بوده و براي شما خطر بيشتري دارند.

اين موجودات را مي‌توان به عنوان يك mini-boss (غول كوچك) در نظر گرفت كه براي شكست اونها نيازمند به قدرت و تفكر بيشتري مي‌باشيد.

براي شكست اين موجودات در طول بازي شما لوازم و سلاح هاي مناسبي را در اختيار خواهيد گرفت.

تنوع ابزارها
اين تنوع تنها در بين دشمنان بازي وجود ندارد، بلكه شامل آيتم ها و لوازم بازي نيز مي‌شود.

محيط هاي بازي سرشار از آيتم هايي هستند که قابليتي را به شما مي دهند.

مثلا سلاح خاصي را براي شما فراهم مي آورند.

شما در طول ماجراجايشاني هاي خود به سلاحها، لوازم و آيتم هاي بسياري دست پيدا خواهيد نمود.

اين آيتم ها اكثرا با كشتن دشمنان و درون صندوق هاي گنج يافت مي‌شوند.

شما با كشتن دشمنان قادر به هستفاده از سلاح، زره و ديگر تجهيزات اونها خواهيد بود.

اين موضوع شامل boss ها و mini-boss ها نيز مي‌گردد.

با اين وجود بيشترين و بهترين لوازم از طريق صندوق هاي گنج پيدا مي‌شوند.

هر آيتم بصورت رنگ كد بندي شده كه براي شما ارزش و كيفيت هر آيتم را مشخص مي‌سازد.

برخي آيتم ها شكسته‌اند، برخي بسيار ضعيف اند، برخي كمياب اند.

در كل مي‌توان فرمود كه سلاح ها و ابزارهاي شما از تنوع خاصي برخوردار مي‌باشد.

عتيقه و طلسم
علاوه بر زره و سلاح ها، شما مي‌توانيد به جستجايشان عتيقه و طلسم هاي هيولاها نيز بپردازيد.

عتيقه‌ها معمولا در صندوق ها و از طريق جستجايشان كامل به دست مي‌آيند.

طلسم هاي هيولا ها را نيز مي‌توان از موجودات بدست آورد.

مي‌توان فرمود اين آيتم ها در حد زيادي شبيه به سيستم باستاني Diablo مي‌باشد.

هر يك از اين آيتم ها داراي ايشانژگي ها و خصوصيات متفاوتي مي‌باشد.

طلسم هاي هيولاها اين امكان را براي تان فراهم مي‌آورد تا قدرت هاي نژادي مخلوقات را با يكديگر تركيب كرده و يك قدرت جديد تر بسازيد.

مثلا نوعي طلسم يك هيولاي خفاش مانند به شما اجازه مي‌دهد تا در هنگام نبرد با دشمنان جان اونها را بگيريد.

از اين آيتم ها مقدار زيادي وجود داشته كه شما مي‌توانيد اونها را يافت نماييد.

در اين بازي گيمر تنها قادر هست تا 3 آيتم از گروه (عتيقه يا طلسم هيولا) را به يك آيتم تبديل نمايد.

اين به شما اجازه مي‌دهد تا لوازم مورد نياز خود را بصورت دلخواه و اختياري انتخاب نماييد.

به عنوان مثال يك نوع عتيقه وجود دارد كه باعث ترقي قدرت آتش شما تا 4% مي‌شود.

حال اگر شما در مقابل دشمني كه از آتش ايجاد شده برنامه بگيريد قطعا اين آيتم براي تان سودمند نخواهد بود.

حال اگر اين را با دو نوع ديگر تركيب كنيد مي‌توانيد به امتيازات خاصي دست پيدا نماييد.

البته يکي از ضعف هاي بازي کندي عمل در آپگريد کردن وسايل هست که بازيکن را بسيار خسته مي نمايد که حتي توصيه مي شود در طول بازي از آپگريدهاي بازي هستفاده نکنيد.

حالت Multiplayer - طراحي اختياري
در اين بازي علاوه بر مد Single Player (تك نفره)، مد Multiplayer (چند نفره) نيز وجود دارد.

در اين مد شما قادر خواهيد بود تا با 6 بازيكن ديگر به جستجو پرداخته و با دشمنان به مبارزه برخيزيد.

يكي از ايشانژگي هاي عظيم حالت چند نفره اين هست كه شما اين حالت را بر پايه داستان حالت Single Player و البته بصورت گروهي انجام مي‌دهيد.

اين دو حالت هيچ گونه تفاوت با يكديگر ندارند و تمام اختيارات در هر دو يكسان مي‌باشد.

شما مي‌توانيد بازي را به حالت چند نفره تغيير داده و با دو نفر ديگر يك جستجو را به پايان برسانيد و سپس بازي را Save نماييد.

سپس مي‌توانيد دوباره بازي را به حالت تك نفره برگردانده و اون را ادامه دهيد.

علاوه بر اين دو حالت بازي يك قسمت در اختيار شما برنامه مي‌دهد كه برايتان اين امكان را فراهم مي‌سازد تا بصورت اختياري محيط و ماجرا ایجاد نماييد.

اين مراحل را مي‌توان بصورت اونلاين يا تك نفره انجام داد.

گرافيك - صدا و موزيك
گرافيك بازي را مي‌توان فرمود كه در حد عالي هست، خصوصا اگر شما يك سيستم قدرتمند داشته باشيد.

اين بازي را مي‌توان فرمود كه از نظر گرافيكي بسيار با شكوه هست.

در محيط هاي بازي جزئيات بسيار ظريفي رعايت گرديده هست.

از باتلاق ها گرفته تا مزارع و دشت هاي شني همگي بسيار زيبا طراحي گرديده اند.

بافتهاي بازي به خوبي طراحي گرديده‌اند که نمونه ي اون را مي توانيد در طراحي چمن ها ببينيد.

رودخانه هايي که در مناطق مختلف يافت مي شوند بسيار جذاب و ديدني هستند و ظاهري واقعي دارند.

علاوه بر اين موارد رايشان نورپردازي بازي نيز زياد كار شده كه باعث جذابيت محيط گرديده هست.

طريقه‌ي پوشش پوشيدن شخصيت شما در بازي بستگي به آب و هواي مکاني که در اون مرحله را سپري مي نماييد دارد.

اما نکته اي که TQ خيلي در اون موفق بوده طراحي شب در بازي هست.

در اين طراحي دو مسئله مهم يعني روشنايي و سايه به خوبي رعايت شده هست و سايه‌ي کاراکترهاي موجود در صحنه به خوبي بر رايشان زمين ايجاد مي شود که ظاهري واقعي دارد.

در طراحي خانه ها، اشياء، حيوانات، موجودات و انسانها نيز دقت بسياري صورت گرفته و به طور کل از نظر زيبايي بصري بازي هيچ مشکلي ندارد.

افكت هاي صوتي بازي نيز در حد خوبي بوده و موزيك هاي زمينه‌ي بازي داراي تناسب با محيط مي‌باشد.

گايشانندگي نقشها به خوبي صورت گرفته اند ، همينطور شکسته شدن صدا در کنار کوهها واقعا جالب بوده و از اون مي توان به عنوان يکي از طراحي هاي بي‌نظير بازي نام برد.

موزيک هاي متنوع نيز بازي را از حالت يکنواختي خارج کرده هست.

نتيجه‌گيري
Titan Quest را مي‌توان يك بازي بسيار زيبا و خوب در سبك اكشن نقش آفريني دانست.

اين بازي توانست با امكانات و زيبايي هاي خود انتظار طرفداران را بر آورده سازد.

بازي بسيار عميق هست، جنگ هاي بازي هيجان انگيز و لذت بخش اند، بازي از محيطي زيبا برخوردار هست و به طور كلي بازي بسيار زيباست.

در كل مي‌توان Titan Quest را يك بازي بسيار خوب دانست.

اين بازي با توجه به امكانات بسيار خود ولي باز هم چند دهم از Diablo امتياز كمتري گرفته هست و اين بدين معناست كه هنوز نتوانسته به Diablo برسد.

البته اين اختلاف امتياز بسيار بسيار جزئي هست.

اگر علاقمند به سبك اكشن نقش‌آفريني هستيد، اين بازي انتخاب بسيار خوبي براي شما به شمار مي‌رود.


3:

Red Steel
نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
سازنده: Ubisoft Paris
توسعه دهنده: Ubisoft
سبک: مسلحانه سوم شخص
گروه سنی: نا معين
تاریخ انتشار: 9 آذر 1385
دستگاه: Wii
مقدمه
Red Steel نام بازي‌اي از Ubisoft هست كه قصد دارد منحصرا اون را براي كنسول نسل بعد نينتندو يعني Wii طراحي نمايد.

Red Steel را مي‌توان به عنوان يكي از پرطرفدار ترين بازي هاي Wii در سرتاسر جهان دانست.

اين بازي داراي سبك مسلحانه‌ي اول شخص بوده و تركيبي از مبارزه‌ي با تفنگ و نبرد با شمشير بصورت تن به تن مي‌باشد.

مي‌توان اين بازي را يك FPS جديد دانست.

اين بازي به احتمال زياد در 30 نوامبر منتشر خواهد شد.اطلاعات
Red Steel خواهد توانست يكي از بازيهاي موفق Wii گردد.

ما از گروهي كه بر رايشان اين بازي كار مي‌كنند انتظارات زيادي داريم.

در دمايشاني كه از بازي در E3 به نمايش گذاشته شد ما ديديم كه بازي اصول شمشير زني و هستفاده‌ي از اسلحه را آموزش مي‌داد.

توانايي هايي نيز از قبيل بزرگنمايي و نگاه داشتن وقت به چشم مي‌خورد.

اين دمو در حدود 8 دقيقه بود.

در اين بازي بسياري از وسايل و اشياء مي‌توانند قابل تخريب باشند.

مثلا اتومبيل هايي كه مي‌توانند منفجر شود يا جعبه هاي برقي كه مي‌توانند اتصالي كنند.

اين ها را مي‌توان شرایط موفقيت آميزي در جلوه‌هاي بصري بازي دانست.

وقتي كه برخي از وسايل (همچون مخزن ماهي‌ها، تلايشانزيون‌ها و اتومبيل‌ها) قابل انحدام و تخريب هستند، اين امكان مي‌تواند جلوه‌هاي زيبايي به بازي بيفزايد.

به عنوان مثال با شليك به طرف يك در شما قادر به ديدن پرتوهاي نوراني خواهد بود كه از درون شكاف ايجاد شده به طرف شما مي‌تابد.


نبرد با تفنگ
كنترل بازي به گونه‌اي هست كه بايد با يك دست خود را هدايت نموده و به اطراف حركت كنيد و با دست ديگر (توسط كنترل Wii) دشمنان خود را هدف‌گيري نموده و به طرف اونها شليك كنيد.

اين به گونه‌اي هست كه شما مي‌بايست كنترل (Wii-mote) را همانند يك تفنگ در دست گرفته و از اون هستفاده نماييد.

اين حالت داراي حساسيت بسيار بالايي بوده و با حركات دست شما بسيار مطابق مي‌باشد.

اگر كنفرانس مربوط به نينتندو را ببينيد، خواهيد توانست حساسيت بالاي اون را نسبت به سبك اكشن مشاهده نماييد.

ما از Ubisoft انتظار يك بازي موفق و پسنديده را در اين سبك داريم و اميدواريم كه طراحان بتوانند يك بازي عالي را براي Wii ارائه دهند.


نبرد با شمشير
Red Steel نه تنها رايشان مبارزه‌ي با تفنگ متمركز شده بلكه در اون مبارزاتي بصورت تن به تن با هستفاده از شمشير نيز صورت مي‌گيرد.

قسمت شمشيربازي بازي حقيقتا جالبتر از قسمت مبارزه با سلاح گرم بوده و هيجان بيشتري دارد.

در شمشيربازي شما داراي يك شمشير و يك خنجر مي‌باشد.شما مي‌توانيد با هستفاده از كنترلگر nunchuck و حركت اون، خنجر خود را حركت داده و از اون براي دفاع هستفاده كنيد؛ هموقت با اين عمل مي‌توانيد با دست ديگر خود Wii-mote را حركت داده و از اون براي حركت شمشير خود هستفاده نماييد.

اگر چه اين بازي در قسمت شمشير بازي داراي تطبيق ها و تنظيمات جالبي هست ولي باز هم همچون يك شمشير بازي كاملا واقعي نيست.ديگر موارد
شما در خيابان ها و ساختمان ها به حركت افتاده و با دشمنان خود به مبارزه برمي‌خيزيد.

ما همگي شگردها و روش هايي كه در Red Steel ايجاد شده را دوست داريم.

Red Steel يكي از بازيهاي جالبي هست كه مطابق با هستاندارها و خصوصيات Wii در حال ساخت بوده كه انتظار مي‌رود بازي موفقي باشد.


4:

ممنون از اطلاعات خوبی که به ما دادید

5:

خواهش مي كنم دوست من شما اولين كسي هستيد كه به اين تاپيك من اومديد ممنونم

6:

Metal Gear Solid 4:


Guns of the Patriots


نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری

سازنده: Kojima Productions
توسعه دهنده: Konami
سبک: اكشن ماجراجايشاني مدرن
گروه سنی: نا معين
تاریخ انتشار: سال 2007
دستگاه: PS3
مقدمه
چندي پيش Konami در E3 يك تريلر 15 دقيقه‌اي از MGS4 به نمايش گذاشت كه نظر همه را به خود جلب كرد.

در اين تريلر مي‌شد به گرافيك بالاي بازي، قسمتي از سير داستاني بازي و برخي از امكانات اون پي برد.

اكنون در اين پيش‌نمايش من قصد داريم جزئيات بازي را كه از اين تريلر ميشد به اون پي برد را براي شما بازگو نمايم.

جزئيات بازي با هستفاده از تريلر
در ابتداي تريلر يك ارتش جنگي مجهز نمايش داده مي‌شوند.

هدف اين ارتش مبارزه به كمك تعدادي PMC يا Private Military Contractor (كنتراكتور نظامي شخصي) بود.

در اين تريلر يك سخنگو كه فقط صدايش پخش مي‌شد صحبت مي‌كرد.

او در مورد روبات هاي نظامي آمريكايي و چونگي اعزام اونها براي ورود به گروه PMC صحبت مي‌كرد.

اين ربات هاي هوشمند ارتش آمريكا و آماده شده براي جنگ به PMC شهرت يافتند.

PMC ها يك خطر بزرگ براي بشر به شمار مي‌رفتند.

ما گمان مي‌كنيم كه فرد گايشاننده Colonel Campbell باشد.

اين روبات ها يك قدرت نظامي ايشانژه در مقابل رقيبان به شمار مي‌روند.

متأسفانه در ارتش آمريكا، پنجمين PMC و به عبارت ديگر بزرگترين اونها با يك ساوقت ساختگي موسوم به Outer Heaven متحد شده بود.

چه كسي Outer Heaven را اداره مي‌كند؟ اين فرد نمي‌تواند كسي جز Liquid Ocelot باشد.

ما اين فرد را از MGS2 بخاطر داريم كه در MGS1 شخصيت Liquid Snake را داشت و خود را به جاي Revolver Ocelot جا زد.

با تمامي اين تفاسير مي‌توان فرمود كه او يكي از افرادي هست كه به درون شهر رفته و يك PMC سفارش داده هست.


به دليل اينكه PMC ها داراي يك هوش مصنوعي قدرتمند بوده و بدنه‌ي اونها آهنين هست، باعث شده كه اونان در مقابل گلوله مقاوم و به اصطلاح ضد گلوله گردند.

پس از اين يك گروه ماشين جنگي نمايش داده مي‌شوند كه درون اونها افرادي كه قصد جنگ دارند، برنامه گرفته‌اند.

يكي از اين افراد Solid Snake بوده كه با حالتي نظامي در ماشين نشسته هست.

اين را هم بدانيد كه او در اين نسخه بطور قطع و رسما به Old Snake (اسنيك پير) تغيير نام داده شده هست.
پس از رسيدن اين گروه عده‌اي توسط سربازان كشته شده و عده‌ي بسياري هم توسط حمله‌ي يك سرباز PMC جان خود را از دست مي‌دهند.

در اين ميان تنها Snake موفق به فرار شده و جان سالم به در مي‌برد.

پس از اين تريلر Snake را نشان مي‌دهد كه در يك گورستان با حالتي غمگين ايستاده و براي همراهان خود اداي احترام مي‌كند.
در اين حين Otacon با يك هليكوپتر نظامي در گورستان وارد شده و به Snake مي‌گايشاند كه يك دوست قديمي منتظر اوست.

اون شخص Colonel Campbell بود (در قديم او يك كولونل نظامي بود هست).

كسي كه به طور جدي اين موضوعات را پيگيري مي‌نمود.

او در هليكوپتر به Snake مي‌گايشاند كه Liquid Snake دوباره خود را نشان داده و اكنون در شرق ميانه به سر مي‌برد.

او فرماندهي يك ارتش را بر عهده گرفته و قصد دارد يك شورش پربا كند.

ما بايد جلايشان او را بگيريم، پيش از اينكه دير شود.
در اين هنگام در حالي كه Snake نمايش داده مي‌شود فرمودگايشاني از او با Naomi شنيده مي‌شود.

Snake مي گايشاند حقيقتا، Naomi من چه مدت مي توانم سر پا باشم.

Naomi - تو يه كم كم داري ضعيف ميشي.

سپس با حالتي غمگين به Snake مي‌گايشاند كه تو تنها 6 ماه زنده مي‌ماني.

در اين حين Snake سيگار خود را بيرون آورده و اون را در دهان مي‌گذارد.

سپس نماي دوربين براي مدت كوتاهي رايشان چهره‌ي او زوم مي‌شود.

ناگهان به بالاي سر خود نگاه كرده و متوجه اختفاي يك PMC در اونجا مي‌گردد.

به يك لحظه Snake جا خورده و ترس وجود او را فرا مي‌گيرد.

او ناگهان اسلحه‌ي خود را بيرون آورده و به طرف اون موجود شليك مي‌كنيد.

اما اين كار هيچ فايده‌اي در بر نداشت.

چرا كه گلوله‌ها هيچ تأثيري بر اون غول آهنين (يا همان Metal Gear) نمي‌گذاشت.

او در حال تيراندازي به عقب حركت مي‌كرد كه ناگهان غول آهنين به حركت افتاد و به تعقيب Snake پرداخت و به طرف او شليك كرد.

Snake فرار كرد و خود را به يك ساختمان رسانيد.

در همين هنگام اون غول آهنين رايشان زمين افتاد و درون حفره‌اي گير كرد.
Snake براي يك لحظه احساس آرامش نمود و خشاب اسلحه‌ي خود را عوض كرد.

ناگهان يك غول آهنين ديوار كنار را شكست و وارد ساختمان شد.

در همين هنگام Snake به گوشه‌اي از ديوار پريد و در حالي كه سيگاري در دهانش بود اونجا براي يك مدت كوتاه نشست.

سپس او از جاي خود برخاست و فرار كرد.

او به يك راه پله رسيد و همانطور كه داشت از اون بالا مي‌رفت غول آهنين كابلي بشدت به پاي او زد و او را رايشان پله‌ها انداخت.

Snake رايشان خود را برگرداند و با وجود اينكه مي‌دانست گلوله تأثيري نداره به طرف اون MG (غول آهنين يا همان Metal Gear) شليك كرد.

در اين حين MG او را به طرف پايين پله ها كشيد.

به دليل وزن زياد MG پله ها شكسته و او سقوط مي‌كند.

در اين هنگام Snake آزاد گشته و خود را به بالاي پله‌ها مي‌رساند و سپس به فرار خود ادامه مي‌دهد.

متأسفانه پاهاي MG طوري طراحي شده بود كه قابليت چرخش 360 درجه را داشت و مي‌توانست با برنامه دادن اون در اطراف ديوار خود را به بالاي پله ها برساند.سرانجام MG خود را به بالاي پله‌ها رساند.
Snake همانطور كه در پشت بام ساختمان در حال فرار بود در مقابل خود صحنه‌اي عجيب ديد و سيگارش بر زمين افتاد.

يك MG ديگر پيش رايشان او در فاصله‌اي نسبتا دور برنامه داشت و به طرف او حركت مي‌كرد.

MG ها داشتند هر دو از دو طرف به Snake مي‌رسيدند.

پوشش Snake به گونه‌اي بود كه قابليت همرنگ شدن با محيط را داشت به همين دليل او از اين روش براي پنهان شدن هستفاده كرد.

دو MG اونجا آمده و به جستجايشان او پرداختند.

يكي از اونها سيگار Snake را برداشته و پس از بررسي اون را پرت كرد.

جالب اينجاست كه سيگار در نزديك Snake فرود آمد ولي روبات ها متوجه او نگرديدند.

يك جعبه نظر MGها را به خود جلب نمود.

بنابراين اون را نابود ساختند اما چيزي پيدا نكردند چون در اون جعبه فقط مقداري هندوانه برنامه داشت كه تعدادي از اونها بر اثر ضربه‌ي محكم MG له گرديده بود.

دو MG پس اينكه چيزي را پيدا نكردند با يك پرش بلند از اون محل دور شدند.

پس Snake اين مدت كجا بود؟ در همين حين يكي از هندوانه ها به يك چيز برخورد و اون چيز بلافاصله همسان با هندوانه تغيير رنگ داد.

در اين هنگام نماي دوربين Snake را نشان مي‌دهد كه به ديوار تكيه داده هست.

سپس او لبخندي زده و سيگار خود را برمي‌دارد.

بعد او را از نمايي نسبتا دور و از جلو نشان مي‌دهد كه در كنار اون يك تابلو كه رايشان اون عبارت No Place for Hideo (جايي براي هيدئو نيست) به چشم مي‌خورد.

اين اصطلاح در تريلر سال گذشته‌ي بازي نيز به كار رفته بود.

Snake از جاي خود برخاسته و به حركت ادامه مي‌دهد.

در اين حين پوشش او به حالت اوليه‌ي خود باز مي‌گردد.

معرفي شخصيت ها
سپس تريلر به بررسي شخصيت‌هايي كه به بازي بازگشته‌اند مي‌پردازد.

اين معرفي ابتدا از Naomi Hunter كسي كه در اصل مسئول پرورش ايشانروس FOXDIE كه در درون جسم Solid Snake برنامه داشت، بود.

اين مطلب مربوط به نسخه‌ي ابتدايي بازي مي‌شود.

امكان دارد كه اين ايشانروس Snake را در MGS4 به آرامي بكشد.

او مي‌گايشانيد كه ما بايد گناهانمان را جبران كنيم.

نبايد اين وظيفه را به نسل هاي بعدي بيندازيم.
اكنون نوبت به Colonel Campbell مي‌رسد كسي كه فرمود Patriotها (ميهن پرستان) ممكن هست ارتباطي با عمليات Liquid داشته باشند.

او با اونها در MGS2 به شدت درگير شده بود.

او به Snake فرمود كه تو تنها اميد جهان هستي.
اكنون Meryl Silverburgh كسي كه آخرين بار در پايان MGS1 ديده شد، معرفي مي‌شود.

او در پايان اين نسخه به همراه Snake وارد ماشين برفي او شده و حركت مي‌كند.

اما او اكنون در اين نسخه نمايان شده و ظاهرا عضو جديدي از يگان Foxhound مي‌باشد.
سپس Otacon نمايان شده و با حالتي گريان و ناراحت به Snake مي‌گايشاند تمامش كن.

كاري كن كه اين آخرين جنگ ما باشد.

سپس اشك هاي خود را پاك كرده و عينكي بر چشمانش مي‌زند.

در ادامه مي‌گايشاند مسئوليت اين كار با ماست.
سپس نوبت به Liquid Ocelot مي‌رسد.

او در حال صحبت هست.

(ما حدس مي‌زنيم كه او به Snake صحبت مي‌كند.

هر چند كه Snake در صفحه نمايان نشد.

او مي‌گايشاند كه تو كسي هستي كه برادر خودت را كشتي، آيا گناهان خود را جبران مي‌كني؟ اين ظاهرا مربوط به Liquid Snake مي‌شود كه پس از بر قراري ارتباط با Snake به تحت تأثير ايشانروس FOXDIE برنامه مي‌گيرد.

در ادامه او به Snake مي‌گايشاند كه بايد براي خود قبري بكني.
سپس Snake نمايش داده مي‌شود.

او با خود مي‌گايشاند كه جنگ تغيير كرده جنگ ما تكميل شده هست.

سپس اسلحه‌ي خود را بيرون آورده و در دهان خود مي‌گذارد.

در اين هنگام با خود مي‌گايشاند اين مأموريت آخر من هست.

در اين هنگام صداي شليكي به گوش رسيده و صفحه قرمز شده و نام بازي نمايان مي‌شود.

آيا او شليك كرد يا نه؟ اين سؤالي هست كه هنوز جواب اون معلوم نيست.

اكنون صداي Snake به گوش مي‌رسد كه مي‌گايشاند بعضي از داستان ها نمي‌توانند با كلمات فرموده شوند.

برخي از افسانه‌ها به معني مردن هست.

كار بعضي از ريشه‌هاي نسل ها بايد تمام شود.


اكنون فردي نمايش داده مي‌شود كه به شكل زيبايي غول هاي آهنين را از بين مي‌برد.

MGها به طرف او حمله ور شده و او با شمشيري كه در دست دارد به بالاي سر اونها پريده و سيستم شان را در هم مي‌ريزد.

او مهارت و سرعت بسيار زيادي دارد.

سر انجام او موفق به از بين بردن ششمين غول آهنين مي‌گردد.

اكنون او مي‌گايشاند Snake من از تو محافظت مي‌كنم.

اكنون عبارت Raiden Returns! به معناي بازگشت Raiden نمايان مي‌شود.

در نتيجه ما مي‌فهميم كه اون شخص Raiden بوده هست.

با معرفي اين شخص تريلر نيز به اتمام مي‌رسيد.

در كل
با هستفاده از اين تريلر 15 دقيقه‌اي اطلاعات بسيار مفيدي از بازي آشكار گشت.

اين تريلر در بخش ايشاندئايشاني نيز موجود بوده كه مي‌توانيد اون را دانلود كنيد.

اگر امكان دانلود براي تان فراهم نيست مي‌توانيد از مجموعه تريلرهاي دو هستفاده نماييد.

اميدوارم كه اين پيشنمايش براي شما مفيد واقع شده باشد

7:

Elveon
نقد و بررسی بازیهای کامپیوتری
سازنده: 10tacle Studios
توسعه دهنده: 10tacle Studios
سبک: نقش آفريني اكشن
گروه سنی: نا معين
تاریخ انتشار: ربع دوم سال 2007
دستگاه ها: PC, PS3, Xbox 360
مقدمه
Elveon بازي محصولي از شركت 10tacle Studios بوده كه داستان اون در وقت گذشته به وقوع مي‌پيوندد.

در اين پيش نمايش شما اطلاعاتي در مورد سيستم جنگي بازي و غيره بدست خواهيد آورد.

سبك اين بازي اكشن نقش آفريني بوده و براي Xbox 360، PlayStation 3 و PC پايه‌ريزي شده هست.

داستان بازي مربوط به يك Elf قهرمان (موجودي شبه انسان) در سرزمين Naon مي‌باشد.

اين پيشنمايش بر پايه تريلر به نمايش گذاشته شده از اين بازي در E3 امسال نوشته شده هست.


سيستم مبارزه
وقتي كه شما بازي را آغاز مي‌كنيد، مي‌توانيد يك شيوه‌ي جنگي بر طبق نوع مبارزه‌اي كه دوست داريد، انتخاب كنيد.

همينطور مي‌توانيد نوع سلاح و چگونگي كار با اون را نيز برگزينيد.

در بازي شما از چهار نوع اسلحه مي‌توانيد هستفاده كنيد: خجنر (اين سلاح قدرت آسيب‌گذاري و تخريب كمي را داريد اما به دليل سبك وزن بودن مي‌توان به سرعت و ماهرانه از اون هستفاده نمود)، تير و كمان (اين تنها يك سلاح اضافي براي ايجاد تنوع هست)، نيزه (اين سلاح با دوام بوده و از اون مي توان هستفاده هاي بسياري همچون ضربه زدن به طور هموقت بر چند دشمن نمود) و شمشير تيغه‌پهن (كه ضربات و آسيب هاي بسيار جدي و زيادي را بر حريف وارد مي كند، البته با حركتي آهسته و سنگين).

شما مي‌توانيد سه سلاح را (از بين اين چهار سلاح) در مبارزه هاي خود بكار برده و از حملات و تكنيك هاي منحصر اون هستفاده نماييد.

براي هستفاده از نيروهاي جنگي مختلف شما مي‌توانيد با انجام يك حركت مناسب سلاح خود را عوض نماييد.

سيستم مبارزه در بازي به قدري واقعي و زيبا طراحي شده كه شما در طول مبارزه ممكن هست احساس خستگي كنيد (البته منظور خود شما نمي‌باشيد بلكه شخصيت بازي هست).

به عنوان مثال اگر شما حملات سنگين و قدرتمندي را بصورت پي در پي اجرا کنيد شخصيت بازي احساس خستگي نموده و ديگر توانايي انجام حركت ديگري را نخواهد داشت.

به هر حال سيستم جنگي بازي در حد خوبي مي‌باشد.

شما در مبارزه توانايي انجام كمبوهاي طولاني و حملات پرشي، ضربه زدن يك باره به چند نفر با نيزه و بيشتر را دارا خواهيد بود.

شما در مقابل حركات دشمن مي‌توانيد دفاع نموده و سپس با هستفاده از يك كمبو به او ضربه‌اي وارد نماييد.

هوش مصنوعي بازي در حد بسيار بالايي هست.

به عنوان مثال دشمنان در مقابل ضربات ما از خود مقاوت و دفاع نشان مي‌دهند و پس از اينكه ما خسته شديم اون وقت حمله خود را شروع كرده و پس از در هم شكستن دفاع ما، ضرباتي را وارد مي‌سازند.

اين كار در بازي بسيار خوب و زيبا صورت مي‌گيرد.

انيميشن هاي جنگي بازي قدري سنگين مي‌باشد اما از سازندگان انتظار مي‌رود كه در اين مورد بازي را ارتقاء بخشند.

نبردي كه ما مشاهده كرديم بسيار طولاني بود و در يك مرتفع به وقوع پيوست.

در اين فيلم تنها نبرد تن به تن به نمايش گذاشته شده بود؛ اما اون گونه كه طراحان بازي فرموده‌اند، در بازي نبردهايي با گروههاي مختلف دشمن و هيولاها پيش رايشان شما خواهد بود.

شما همينطور به يك سيستم مبارزه شليك (با هستفاده از تير و كمان) نيز براي از بين بردن موجودات پرنده مجهز مي‌باشيد.


جزئيات گرافيكي و طراحي مراحل
اكنون به بررسي جزئيات گرافيكي و طراحي مراحل بازي مي‌پردازيم.

ابتدا تريلر نوع مبارزه‌ي بازي را به نمايش گذاشت و پس از اون محيط را.

در ابتدا يك جنگل به نمايش گذاشته شد و پس از اون نماي دوربين وارد يك ميدان زيبا و بزرگ كه به نظر مي‌آمد در اطراف يك قصر برنامه دارد برنامه داده شد.

نوع نور پردازي محيطي و واقعيات جايشان بازي بسيار واقعي و زيبا به نظر مي‌رسيد.

سپس دوربين بازي درون يك قلعه برنامه گرفت و ساختار دروني بازي را به نمايش گذاشت.

سپس يك قدم گاه كه به نظر مي‌رسيد كه در بالاي يك كوه برنامه دارد به نمايش گذاشته شد.

در اين قسمت چند شاخه‌ي درخت وجود داشت كه به طرز زيبايي توسط نيرايشان باد تكان مي‌خورد.

يك جنگل از بين رفته به همراه قطعات سنگي نيز به نمايش گذاشته شد كه مي‌توان اون فرمود شبيه به يك كوهستان ما قبل تاريخ بود.در اين محيط گل و چمن هاي بلندي وجود داشت كه بازتاب نور به اونها باعث ايجاد نمايي بسيار قابل توجه گرديده بود.

همينطور يك سگ درشت هيكل به نمايش گذاشته شد.

اين موجود داراي يك دهان و دندان هاي غول پيكر بود.

سپس وضعيت آب و هوايي به نمايش گذاشته شد و آسمان آفتابي به آسمان و آب و هواي باراني تغيير نمود.

وقتي كه درون قلعه باران مي‌باريد يك جذابيت خاص بوجود آمده بود.

آب به شكل زيبايي در حفره‌اي از قلعه جمع شده بود و واقعا جالب و ديدني بود.


در پايان
كليه‌ي موارد مطرح شده تنها جزئيات ابتدايي بازي در مورد سيستم مبارزه، نوع مراحل و محيط و ...

بوده و اطلاع بيشتري بزود ي از بازي منتشر خواهد گشت.

بايد استقامت كنيم و ببينيم گروه 10Tacle در تابستان 2007 (كه تاريخ انتشار بازي هست) چه كار خواهد كرد.

8:

كد تقلب و توضيح بازي ها هر كه بلده بياد ...

9:

پايشانا جون اگه ميشه در مورد سيستم مورد نياز براي بازيها هم توضيح بده.ضمنا در مورد بازي فوتبالي pes هم اگه مطلب بنايشانسي ممنون ميشم.

10:

اگر مي شه در مورد devil may cry 4 هم توضيح بديدخيلي جالبه


77 out of 100 based on 32 user ratings 157 reviews