برنامه تبديل تصوير به متن قابل ويرايش فارسي ساخته شد


برنامه تبديل تصوير به متن قابل ويرايش فارسي ساخته شدبرنامه تبديل تصوير به متن قابل ويرايش فارسي ساخته شد

همشهري : يك دانش آموز پيش دانشگاهي براي نخستين بار موفق به ساخت برنامه تبديل تصوير به متن قابل ويرايش فارسي شد.
سهراب عاملي، دانش آموز رشته رياضي فيزيك پيش دانشگاهي و برگزيده كشوري ششمين جشنواره جوان خوارزمي درباره اين طرح به ايسنا گفت: برنامه طراحي شده تمام قابليت هاي برنامه هاي تايپ را دارد با اين تفاوت كه متون را با سرعت، دقت و امنيت بسيار بيشتري به متن قابل ويرايش تبديل مي كند.
عاملي در ادامه افزود: در نرم افزارهاي رايج OCR و ICR تاكنون هيچ نوع امكاناتي براي استفاده از زبان فارسي وجود نداشت به ويژه ساختمان كل نوشتار فارسي كه به طور كلي با نوشتار لاتين تفاوت دارد، ساخت چنين نرم افزارهايي را پيچيده تر مي كرد.
به گفته وي برنامه در يك محيط كاملاً فارسي توسط تمامي وسايل ورودي تصوير از جمله اسكنر و دوربين متن را دريافت كرده و به طور خودكار ابتدا محدوده متن و سپس جملات را تشخيص مي دهد، همچنين به صورت خودكار مشخصات فونت را تشخيص داده و پس از ۱۲ ----- با بانك اطلاعاتي مربوط كه الگوي اصلي است مقايسه مي كند و در نهايت متن را به صورت متن قابل ويرايش يا همان طيف به خروجي برده و در قسمت ICR برنامه متن يا علامت نوشته به صورت قلم نوري يا ديجيتالي با استفاده از ۱۱ ----- تشخيص و به صورت طيف به خروجي مي برد.
عامل كاهش حجم اطلاعات در مقياس ميليون ها برابر، قابليت تطبيق به زبان هاي ديگر، صرفه جويي در هزينه و وقت، امنيت بالا، كاربرد آسان و سرعت بسيار بالا را از مهمترين ويژگي هاي اين طرح عنوان و افزود: اين برنامه براي نابينايان نيز قابل استفاده است به طوري كه آنها مي توانند هرگونه متن يا نوشته اي را توسط قسمتي از برنامه به صوت تبديل كرده و از آن استفاده كنند. او براي طراحي اين برنامه ۲سال وقت صرف كرده است.اخطار جدید اتحادیه اروپا به مایکروسافت

1:

اينو كه قبلا هم ساخته بودن !!!
ولي قيمتش خيلي بالا بود !!!

در ضمن اين برنامه قابليت تشخيض دست نوشته رو نداره فقط متن تايپي .


گوگل اخبار را ارزيابي مي كن


خواب، 2 هورمون اشتها و عدم اشتها را تنظيم می کند

2:

همینکه یه دانش آموز اینو ساخته خودش مهم وجالبه
حالا هر ایرادی مه داره
کلی شرکت بزرگ تو دنیا برنامه میسازن پر از اشکاله این که ادعائی هم نداره :mrgreen:


نام دیگر نسل بعدی سیستم عامل ویندوز BLACK WINDOWS

3:

ايول ماهان جان به نكته جالبي اشاره كردي.


سرویس پک 3 ویندوز XP

كار يه دانش آموزه.


امکانات تلفن همراه به ipodها اضافه نمی‎شود


درآمد 3 ماهه اخیر مایکروسافت اعلام شد

4:

بله یه دانش اموزش پیش دانشگاهی


تلفن همراه ،جان مردي را نجات داد

5:

سالها پيش هم يك شركت ايراني اين نرم افزار را با قيمت ناقابل 500 هزار تومان توليد كرده بود ولي بعلت قيمت بسيار زياد مشتري پيدا نكرد و شركت سازنده امتياز اونرا به يك شركت انگليسي واگذار كرد.

اين جوان هم اگر بخواهد كه فروش داشته باشد بايد قيمت ارازاني براي اون در نظر بگيرد تا اولاَ فروش كند ثانياَ نسخه غير مجاز و كرك شده پيدا نكند

6:

ببخشيسدا ولي اين خبري كه شما آورديش بالا مال اايشانال بازگشايي انجمن ها بوده ! لطفا ديگه اين كارو نكن..

چون ديگه نه ماهان مياد انجمن نه بقيه كه اينجا پست دادن ..59 out of 100 based on 34 user ratings 1159 reviews