«سیا» تروریست‌های سوری را آموزش می‌دهد


«سیا» تروریست‌های سوری را آموزش می‌دهد«سیا» تروریست‌های سوری را آموزش می‌دهد
«سیا»  تروریست‌های سوری را آموزش می‌دهد


یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور و برخی فرماندهان مخالفان سوری گزارش کرد مأموران «سیا» از اواخر سال گذشته میلادی به صورت محرمانه در پایگاه‌های خود در اردن و ترکیه به تروریست‌های سوری آموزش نظامی می‌دهند.
«سیا»  تروریست‌های سوری را آموزش می‌دهد
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، مقامات آمریکایی و فرماندهان شورشیان سوریه اعلام کردند که مأموران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» و همچنین نظامیان عملیات ویژه آمریکا به صورت محرمانه از اواخر سال گذشته میلادی، به شورشیان سوریه آموزش کار با سلاح‌های ضدتانک و ضدهواپیما می‌دادند.
این آموزش‌های محرمانه نظامی درست چندماه قبل از آن صورت گرفته است که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا طرح‌های آغاز مسلح کردن مستقیم تروریست‌های سوریه را تأیید کرده است.
بر اساس این گزارش، این آموزش‌های محرمانه در پایگاه‌های اردن و ترکیه این امید را در میان مخالفان سوریه به وجود آورده است که واشنگتن در نهایت تسلیحات سنگین برای مخالفان سوری فراهم می‌کند.
لس‌آنجلس تایمز در گزارش خود به این آموزش‌های محرمانه اشاره کرد و نوشت که این آموزش‌ها در اختیار جنگجویان ارتش آزاد سوریه نیز برنامه گرفته است.
یکی از فرماندهان تروریست‌های سوریه اعلام کرد که شمار شورشیان سوری که تحت آموزش‌های نظامی سیا در اردن و ترکیه برنامه گرفتند، قابل تعیین نیست اما در اردن، در یکی از برنامه‌های آموزشی حدود 20 تا 40 مخالف سوری حضور داشتند.
تیم‌های عملیات ویژه آمریکا، کارآموزان را زمانی انتخاب کردند که ارتش آمریکا در سال گذشته میلادی، خطوط عرضه منطقه‌ای تعیین کرده بود تا برای مخالفان سوری کمک‌های غیرکشنده، از جمله یونیفورم، بی‌سیم و کمک‌های پزشکی تأمین کنند.
یکی از فرماندهان شورشی در استان «دره» سوریه که خواست نامش فاش نشود، گفت که این آموزش‌های دو هفته‌ای شامل آموزش کار با سلاح‌های ضدتانک 14.5 میلی‌متری که روسیه طراحی کرده است و همچنین سلاح‌های ضدهواپیما 23 میلی متری و موشک‌های ضدتانک می‌شد.
بر اساس این گزارش، این آموزش‌های محرمانه در ماه نوامبر سال گذشته میلادی در پایگاه جدید آمریکا در یک بیابانی در جنوب غربی اردن بود و تا بحال حدود یکصد شورشی از دره در 4 دوره آموزشی شرکت کردند و تروریست‌های دمشق نیز در سه دوره شرکت کردند.

وعده صادق

جهت سلامتی و تعجیل در فرج امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) صلواتی هدیه نمایید...

"اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"69 out of 100 based on 64 user ratings 1139 reviews