الزامات موارد ایمنی در فرآیند بر اساس استانداردهای مهندسی مانند API و NFPA، اصول فرهنگ‌سازی HSE و پدافند غیرعامل و نهادینه سازی اخلاق حرفه‌ای د


الزامات موارد ایمنی در فرآیند بر اساس استانداردهای مهندسی مانند API و NFPA، اصول فرهنگ‌سازی HSE و پدافند غیرعامل و نهادینه سازی اخلاق حرفه‌ای د
در دنیای صنعتی امروز و با توجه به گسترش سریع علوم مختلف بویژه علوم مهندسی شاهد تغییرات گسترده در اون هستیم.


ارزیابی عملکرد فرایند اولترافیلتراسیون ارتقاء یافته با مایسل برای حذف آلاینده دارویی از پساب با استفاده از روش سطح پاسخ
که این امر مستثنی از علوم فرآیندی نمی‌باشد.


بررسی اثر اندازه نانوذرات آلبومین بر روی فیبریلاسیون پروتئین آلفا-سینوکلئین
لازمه بهره‌برداری ایمن از تجهیزات فرآیندی پایبندی و عمل به دستورالعملها و مقررات مخصوص به بخشهای مختلف می‌باشد در کشورهای کمتر توسعه یافته توجه به دستورالعملها و رعایت اونها کمتر جدی گرفته می‌شود و یا به عبارتی دیگر درک صحیح و کاملی از اخلاق حرفه‌ای صورت نمی‌پذیرد.حوزه ایمنی در صنایع فرآیندی بویژه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از جایگاه ویژ‌ه‌ای برخوردار هست.


بررسی خواص و مورفولوژی آلیاژ پلی پروپیلن / نشاسته
چرا که عدم توجه به دستورالعملهای این حوزه خسارات جبران ناپذیری را به منابع انسانی به عنوان اصلی‌ترین سرمایه‌های هر ساوقت، و همچنین خسارات مالی سنگینی را وارد می‌نماید.


بررسی تأثیر سورفکتانت‌های نانیل فنول اتوکسیلیت و سدیم دودسیل سولفات بر روی عملکرد افرون‌های کلوئیدی گازی در حضور نانو رس
به این تقدیر نهادینه سازی اخلاق حرفه‌ای و توجه به فرهنگ سازی اون در دوره حاضر کاملاً ضروری به نظر می‌رسد و با توجه به دیدگاههای خبرگان و کارشناسان این مهم بایستی محقق شود تا به پیشرفتهای دیگر نائل شویم.فرهنگ سازی اخلاق حرفه‌ای به دنبال تبیین کدها و هستانداردهایی جهت پیاده سازی کامل دستور العملها و نظام نامه‌های مختلف می‌باشد.


تصفیه پساب‌های لبنی با استفاده از غشا الیاف توخالی نانوساختار پلی اترسولفون
این اقدام نیاز به آموزش و کارهای بنیادی دارد تا در ضمیر ناخوادگاه پرسنل نهادینه گردد.


فروشويي زيستي جهت کاهش گوگرد و خاکستر قير طبيعي
وجود حوادث و تکرار اونها در بخشهای مختلف صنایع نشان از عدم آموزش و عدم توجه به اصول اخلاق حرفه‌ای دارد.


کاهش گرد و غبار و افزایش خواص مکانیکی کود اوره با استفاده از رزین اوره فرمالدهید تغلیظ شده
مسئله عدم توجه به مقوله ایمنی فرآیند بنا به تحقیقات انجام شده و مطالعات میدانی صورت گرفته یکی از چالشهایی هست که صنعت عظیم پتروشیمی کشور را با خطرات عدیده‌ای روبه‌رو ساخته هست.


شبیه سازی رآکتور بستر ثابت (Fixed Bed ) در فرایند تولید بنزین از گاز طبیعی
این تحقیق تلاش دارد تا با شیوه‌ای علمی و بر پايه علوم روز مدیریتی فرهنگ ایمنی را در میان مدیران و اپراتورهای صنعت پتروشیمی کشور نهادینه نماید.
54 out of 100 based on 49 user ratings 224 reviews