شبیه‌سازی و بررسی مزایای متیل دی اتانول آمین نسبت به آمین های نوع اول و دوم در حذف گازهای ترش در شرکت نفت فلات قاره جزیره خارک


شبیه‌سازی و بررسی مزایای متیل دی اتانول آمین نسبت به آمین های نوع اول و دوم در حذف گازهای ترش در شرکت نفت فلات قاره جزیره خارک
گازهایی که از منابع نفتی و یا در صنایع گاز و پتروشیمی حاصل می شوند دارای مقادیر متفاوتی ترکیبات اسیدی مانند سولفید هیدروژن و دی اکسیدکربن می باشد و به این دلیل در اصطلاح گاز ترش نامیده می شود .


بررسی عوامل موثر بر ذوب ریسی آمیزهء پلی‌پروپیلن اصلاح شده توسط پلی‌اتیلن‌ترفتالات
وجود CO2 به مقدار زیاد و H2S به مقدار ناچیز در گاز باعث بروز اشکالات فراوانی می‌شود، از این‌رو CO2 H2S و H2S باید از جریان گاز ترش حذف شود.


بهینه‌سازی فرآیند تولید شیشه بطر
این عمل نه تنها کیفیت گاز را افزایش می دهد، بلکه امکان بازیابی و فروش گوگرد را نیز ممکن می سازد .


بررسی روشهای حل عددی معادلات منتج از شبیه‌سازی پایا و پویای برج تقصیر
در این پژوهش ابتدا به مروی بر روش‌های مختلف شیرین سازی پرداخته می شود و پس از اون فرایندهای شیرین سازی آمین را مورد بررسی برنامه داده می شود.


بهینه‌سازی انرژی و افزایش ظرفیت سیستم پخت ، واحد هفتم سیمان تهران
پس از اون به شبیه سازی کامل فرایند شیرین سازی شرکت پتروشیمی خارگ توسط حلال DEA پرداخته می شود و به دنبال اون تأثیر پارامترهای موثر بر عملکرد برج را بر کل فرایند و نیز برج جذب توسط دو حلال MDEA , DEA مورد بررسی برنامه می گیرند.


استفاده از قوانین اختلاط متفاوت (همراه با معادلات درجه سوم، تعیین ضریب برهمکنش در محاسبات ترمودینامیکی مخلوطها)
عملکرد MDEA با DEA و MEA مورد مقایسه برنامه می‏گیرد.


شبیه‌سازی و طراحی رایانه‌ای خشک‌کن‌های پاششی
در نهایت به بررسی تاثیر پارامترهای طراحی MDEA بر روی هزینه‏های عملیاتی بررسی شده که در اون بهترین مورد مطالعاتی انتخاب شده توانائی کاهش هزینه عملیاتی تا بیش از 3.8 میلیون دلار در سال را بدون تغییر چندانی در مشخصات گاز تصفیه شده دارا بود.


بررسی عوامل موثر در عملکرد سپراتورهای دیسکی گریز از مرکز و شناخت رفتار سیال درون اینگونه سپراتورها


استخراج اسید سیتریک با روش کلاسیک


86 out of 100 based on 66 user ratings 866 reviews