بررسی غلظت سرب موجود در ادرار کارکنان جایگاههای تحویل بنزین و همبستگی آن با سن و سابقه کار در شهر اصفهان


بررسی غلظت سرب موجود در ادرار کارکنان جایگاههای تحویل بنزین و همبستگی آن با سن و سابقه کار در شهر اصفهان
سرب به دلیل مصرف بسیار گسترده یکی از شرایط مهم آلوده‌نماينده زیست محیطی به شمار می‌آید در آب ، خاک و هوا و کلیه موجودات زنده وجود دارد و در مقادیر زیاد برای تمامی موجودات زنده خطرناک می‌باشد از اینرو به عنوان سمی‌ترین فلز در همه جا و همه چیز شناخته شده هست از طریق آب ، هوا و غذا وارد بدن شده و در بسیاری از اندام‌ها از جمله مغز هستخوان، کبد، قلب ، کلیه‌ها و بیضه‌ها تجمع حاصل می‌کند سرب علاوه بر اثرات سرطان‌زایی و ناهنجاری‌زایی خون، دستگاه گوارش کلیه و قلب و عروق را تحت تاثیر آیار سو خود برنامه می‌دهد.


وضع آلودگی آب زیرزمینی تهران به فلزات سنگین
مهمترین ترکیب آلی سرب که اهمیت صنعتی دارد تترااتیل سرب هست که در سال 1923 معرفی شد و به عنوان آرام‌نماينده احتراق به بنزین اتومبیل اضافه کرده می‌شود.


بررسی بهداشتی معادن ذغال سنگ اطراف تهران
تترااتیل سرب در میان ترکیبات مختلف سرب از نظر مقدار مصرفی در سطح جهانی دومین مقام و سپس سرب مورد مصرف در صنعت باطری‌سازی را به خود اختصاص داده هست .


مطالعه و بررسی آلودگی باکتریولوژیکی آب مشروب و علل آلودگی و چگونگی رفع آن در قراء لوله‌کشی شده ورامین
سرب موجود در بنزین اتومبیل مهمترین منبع آلودگی محیطی با سرب بوده و مسایل زیست محیطی مهمی را به همراه داشته هست .


اثر حشره‌کش فسفره بروموفوس اتیل روی کولکس شهر تهران
به علاوه یکی از سموم شغلی خطرناک نیز محسوب می‌شود و افرادی که با اون سر و کار دارند در معرض خطرات بالقوه این سم برنامه می‌گیرند.


بررسی مسائل بهداشتی مربوط به واردات گوشت بایران
پلیس راهنمایی و رانندگی رانندگان تاکسی - مکانیک‌های اتومبیل و از همه بیشتر تهیه و تزریق‌نمايندگان تترااتیل سرب به بنزین تنظیف نمايندگان تانک‌ها و مخازن بنزین و کارکنان جایگاههای تحویل بنزین از جمله افرادی هستند که در معرض اون می‌باشند.


تعیین مقدار ویتامین B1 در سویای ایران
به علت قدرت تبخیری شدید و حلالیت زیاد در چربی به راحتی از ریه‌ها مجرای گوارشی و حتی پوست جذب بدن شده و در مغز تجمع می‌یابد.


حفاظت و بهداشت در صنایع سیمان
این ترکیب از راه دهانی برای رت در حدود II mg/kg وزن بدن می‌باشد مهمترین عوارض مسمومیت با اون همان عوارض سیستم عصبی بوده که در مسمومیت‌ها خفیف بی‌خوابی، کابوس ، تحرک شدید و نامنظم، بی‌اشتهایی، تهوع، هستفراغ، هیجان، آشفتگی و از همه مهمتر ناپایداری روانی و در مورد مسمومیت شدید عوارض حاد روحی نظیر هذیان، جنون، فعالیتهای غیرارادی، تحرک دائمی، داد و فریاد و خنده بلند دیده می‌شود.


بررسی دستگاههای تخلیه‌کننده انیدرید سولفورو به هوای شهر اهواز
مصرف گسترده بنزین سرب‌دار طبیعتا انسان‌های بیشماری را در معرض تترااتیل سرب برنامه داده و بالطبع بروز مسمومیت نیز در یک طیف گسترده مطرح می‌گردد.

علیرغم وجود اطلاعات وسیع پیرامون علت ، عوارض بالینی و راههای پیشگیری هنوز مسمومیت با سرب یکی از مسایل بهداشت شغلی و محیطی می‌باشد از اونجا که هر برنامه و پیشگیری از وقوع مسمومیت باید برپايه کنترل بهداشتی و بیولوژیک هستوار باشد و کنترل سرب آلی بر پایه اندازه‌گیری سرب موجود در ادرار نهاده شده، لذا این طرح به منظور بررسی غلظت سرب موجود در ادرار کارکنان جایگاه‌های بنزین و همبستگی اون با سن و سابقه کار در شهر اصفهان ارائه گردیده هست .
74 out of 100 based on 84 user ratings 434 reviews