بررسی عملکرد شرکت‌های بورسی پیش و پس از هدفمندی یارانه‌ها


بررسی عملکرد شرکت‌های بورسی پیش و پس از هدفمندی یارانه‌ها
توزیع یارانه‌ها در دهه‌های اخیر با هدف پایین نگه‌داشتن سطح عمومی ‌قیمت‌ها و افزایش رفاه مصرف‌نمايندگان، مانع از ایجاد تحرک و پویایی لازم در اقتصاد شده بود، به گونه‌ای که حجم بسیار زیاد حمایت‌های دولتی، دولت را با مشکلات بسیار زیادی مواجه و ضرورت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را دو چندان کرده بود.


بررسی تأثیر آموزش مهارت‌ها بر اثربخشی سازمانی شرکت های تولیدی دارای واحد تحقیق و توسعه شهرستان مشهد با تأکید بر نقش تعدیل‌گری فرآیندهای مد
در راستای اهداف از پیش تعیین‌شده گسترش عدالت، کاهش تورم و رقابت‌پذیر شدن اقتصاد ایران، دولت در اواخر سال 1388 اقدام به اجرای برنامه حذف یارانه‌ها و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی نمود و برای جبران افزایش مخارج خانوارها، ماهیانه مبلغی را به اون‌ها پرداخت می‌نمود؛ اما این امر سبب افزایش هزینه‌‌‌های تولید و کاهش سود صنایع تولیدی گردید.


به کارگیری تحلیل پوششی داده‌ها (DEA) در تحلیل ممیز (DA) و کاربرد آن در طبقه‌بندی مشتریان اعتباری بانک ملت
افزایش قیمت حامل‌های انرژی مدت‌هاست که در اقتصاد ایران محل بحث و منازعه بوده هست و با توجه به اهمیت موضوع و تأثیر اون بر اقتصاد و رفاه جامعه، مطالعه‌ها و بررسی‌های بیشتر و جامع‌تر در این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.


بررسی رابطه بین سرمایه فکری و تعهد سازمانی کارکنان بیمارستان شهید لبافی نژاد
اکنون با گذشت چندین سال از اجرای فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها، وقت اون رسیده هست که پرسش ارزیابی تأثیر هدفمندسازی یارانه‌ها بر پیشرفت صنایع جواب داده شود.


شایستگی های منابع انسانی و رابطه آن با استراتژی های منابع انسانی و کسب و کار در شرکت مهندسین مشاور آذرآب اندیش
بدین منظور به سراغ شرکت‌های بورسی به عنوان نمایندگان شرکت‌های فعال در صنایع کشور رفته و شاخص‌های مالی عملکرد، شامل شاخص‌های حسابداری و اقتصادی اون‌ها را برای صنایع غذایی، دارو، خودرو، لوازم خانگی، محصولات شیمیایی، کاشی و کانی غیرفلزی، سیمان و فلزات پايه ی در بورس اوراق بهادار تهران، 3 سال قبل و سپس هدفمندی یارانه‌ها اندازه گرفته‌ایم.


بررسی تاثیر سیستم‌های اطلاعات مدیریت روابط با مشتریان بر عملکرد شرکت مخابرات استان تهران
این پژوهش به صورت توصیفی- کاربردی هست که در کنار مطالعات کتابخانه‌ای با هستفاده از شاخه مطالعات پیمایشی به گردآوری داده‌ها پرداخته هست.


بررسی رابطه بین استفاده از تکنیک هزینه یابی بر مبنای فعالیت و تحلیل سودآوری محصولات (بررسی موردی در شرکت فرآوری و ساخت)
از تحلیل عاملی تأییدی نیز به منظور تأیید دقت زیر شاخص‌های معرفی‌شده در اندازه‌گیری درست عملکرد مالی هستفاده گردیده هست.


تاثیر برنامه‌های تشویق صادرات بر صادرات شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) شهر رشت
نتایج بدست آمده از این پژوهش نشان داد که در کل با هدفمندی یارانه‌ها در سال‌های 86 تا 91 شاخص‌های ارزیابی عملکرد شرکت‌های بورسی تغییرات خاصی نداشت.


ارائه چارچوبی مفهومی برای بهره‌گیری از نرم‌افزارهای اجتماعی در مدیریت فرایند یادگیری الکترونیکی؛ مطالعه موردی: دانشگاه مهرالبرز
عارضه‌یابی و تعمیم نتایج پژوهش در اجرای بهینه و موثر فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، کمینه کردن تأثیرات نامطلوب و بیشینه کردن تأثیرات مثبت بر روی صنایع و واحدهای مختلف و ارائه پیشنهادهایی در راستای حمایت از تولیدنمايندگان در طول اجرای فاز دوم هدفمندی نیز از دیگر اهداف این پژوهش می‌باشد.
78 out of 100 based on 43 user ratings 368 reviews