جایگاه چرچیل در مناسبات سیاسی ایران و انگلیس 1940-1953میلادی


جایگاه چرچیل در مناسبات سیاسی ایران و انگلیس 1940-1953میلادی
وینستون چرچیل سیاستمدار برجسته ی انگلیسی بود .


بررسی طبقات اجتماعی خراسان از قرن اول تا چهارم هجری
بیشترین افتخارات او در دو دوره ی نخست وزیری اش به دست آمد .


بررسی مسأله هلنیسم در ایران عهد اشکانی (247پ.م-224م)
از این منظر به نظر می رسد ، نقش و جایگاه چرچیل در مناسبات سیاسی ایران و انگلیس در چند مقطع حساس و ویژه ی رویداد های تاریخی - سیاسی ایران قابل مشاهده باشد .


تحرک خوارج و تاثیرسیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن در حوزه خلیج فارس (از قرن اول هجری تا سقوط خلافت عباسیان)
دوره ی اول نخست وزیری چرچیل همراه با حوادث سرنوشت سازی برای ایران بود ، ازجمله اشغال ایران توسط نیروهای متفق ، تغییر حکومت ایران و بحران آذرباییجان در سال 1324.


اوضاع سیاسی و اجتماعی کرمان در دوره‌های افشار و زند
شمسی ، که مصادف با جنگ جهانی دوم صورت پذیرفت .


بحرین در رقابت های ایران و انگلیس (1971-1861م)
دوره ی دوم نخست وزیری چرچیل مصادف با اختلافات و بحران نفتی ایران و انگلیس و نهایتا سقوط دولت ملی محمد مصدق بود که زمینه های هستحکام حکومت پهلوی دوم را فراهم آورد از این منظر به نظر می رسد ، نقش کشورهای ایالات متحده ی آمریکا به رهبری روزولت ، آلمان نازی به رهبری آدولف هیتلر و اتحاد شوروی به رهبری ژوزف هستالین در وقت جنگ جهانی دوم به نوعی تحت هدایت و محوریت نخست وزیری وینستون چرچیل ، قابل بررسی هست .


بررسی تحولات سیاسی کرمان در عصر سلاجقه کرمان (582-442 ه . ق)
و تصمیمات شخصی چرچیل نقش قابل ملاحظه ای را بر سیاست های جهانی در قبال ایران ایفا کرده هست .روش کار در این تحقیق به روش رجوع به منابع درجه اول و تجزیه و تحلیل اطلاعات به صورت علمی و هستفاده از اطلاعات در نگارش تحقیق می باشد .


مبانی و راهکارهای وحدت از نگاه امام باقر و امام صادق علیهماالسلام
نتیجه ی حاصل شده از این تحقیق تا حدود زیادی جنبه های مجهول روابط سیاسی ایران و انگلیس را با نگرش خاص به نقش وینستون چرچیل ، نخست وزیر انگلستان بازگو می کند .


بررسی تاسیس سفارتخانه‌های خارجی در ایران (انگلیس – روسیه – عثمانی - فرانسه)80 out of 100 based on 70 user ratings 770 reviews