فقط یه سوال


فقط یه سوالسلام به همه ی رفقا

بطور کلی چرا سرعت مودم (Dial Up) پایینه و برای رفع این مشکل باید چیکار کرد ؟ (اگه بخوام از همون DialUp استفاده کنم )کمک برای راه انداختن اینترنت

1:

چون از کابل های مسی هستفاده می کنه ! راهی نداره باید بسازی باهاش //


معرفی یک کلاس خوب برای اموزش شبکه در شیراز

2:راه اندازی wsus

3:

سلام
مگه واسه ADSLهم از همون کابل تلفن هستفاده نمیشه ؟ پس چرا سرعت ADSL بالاتره ؟


آیا امکان اتصال به اینترنت بدون کانکت شدن هست!

4:

چرا از همون کابل هستفاده میشه ظاهرا.

اما برای داشتن ADSL باید مودم مخصوص داشته باشی که تا چند مگابیت رو جواب بده نه مثل مودم های دایالاپ که فقط تا ماکسیموم 56 رو میتونن جواب بدن.


کمک برای شبکه کردن ویندوز 7 با ویندوز اکسپی


فکر کنم مهمترین قسمت همون قسمتی هست که از شما 10 هزار تومان میگیرن و در مخابرات یه کخی میریزن که خط شما میشه ADSL.


access point قوی برای شبکه کردن کامپیوتر ؟؟


تبدیل وایرلس به adsl

5:استفاده از سوئیچ برای اشتراک گذاری ADSL

6:

آخه موضوع اینه که هستاد شبکه از ما خواسته بریم پهنای باند کانال تلفن و حداکثر نرخ ارسال داده از طریق خط تلفن رو پیدا کنیم ببینیم چند بیت بر ثانیه ست .

اینجور که شما میگین اگه ADSL باشه حتما پهنای باند بیشتره تا DialUp.

ولی ADSL یه تکنولوژیه که پهنای باند بیشتری از خط تلفن رو به کار میگیره ؛ حالا من نمیدونم حداکثر نرخ ارسال داده چقدره وقتیکه خط تلفن ثابته ولی تکنولوژی هستفاده از اون فرق میکنه.
نمیدونم منظورمو گرفتین یا نه

7:

ADSL یکی از خانواده‌های Digital Subscriber Line) DSL) یا همان خطوط دیجیتال هستیجاری می‌باشد.

اعضای DSL معمولاً به صورت xDSL نامگذاری می‌شوند.

این خطوط از تمامی پهنای موجود در خطوط مسی دوطرفه هستفاده می‌نمايند تا بالاترین سرعت ممکن در ثانیه را بر خلاف خطوط معمول ارائه دهند.ADSL) Assymetric DSL) در واقع نوعی از DSL‌ها می‌باشد که ارتباط اون نامتقارن می‌باشد؛یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت اون می‌باشد.انواع دیگری از xDSL‌ها موجود می‌باشند که از جمله اونها می‌توان به HDSL(High-Speed DSL) و SDSL(Symetric DSL) اشاره کرد.

از اونجا كه سیگنال بر روی كابل های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی تواند طی كند ADSL در فواصل اندك قابل هستفاده هست كه معمولا كمتر از 5 كیلومتر هست.

وقتی سیگنال به دفتر تلفن منطقه برسد ADSL از اون جدا شده و به سمت شبكه اینترنت هدایت می شود و در عین حال – فركانس های صوتی سیگنال نیز وارد شبكه تلفن می شوند.

در این صورت از یك انشعاب تلفن هم برای برقراری ارتباط تلفنی و هم برای ADSL هستفاده می كنیم.
تفاوت اصلی ADSL وانواع دیگر DSL در این هست كه در ADSL انتقال داده ها در یك جهت بیشتر از جهت دیگر هست و به همین دلیل این خط نامتقارن هست.

ارائه دهندگان خدمات اینترنت از ADSL به عنوان روش مطمئنی برای انتقال داده هستفاده می كنند : در این صورت كاربر برای " دانلود كردن " اطلاعات از اینترنت از مسیر پر سرعت هستفاده می كند كه در این حالت سرورهایی كه پهنای باندشان در جهت مخالف هست مورد هستفاده برنامه نمی گیرند.

علت هستفاده زیاد از ADSL در اقصی نقاط جهان به دو لحاظ تكنیكی و اقتصادی هست.

از دیدگاه فنی نسبت به بقیه انواع DSL در انتهای DSLAM ( مالتی پلكسر دسترسی به خط اشتراك دیجیتال ) این خط اشتراك تداخل اصوات بیشتری وجود دارد.

( در واقع در این انتها سیم های بسیاری از حلقه های محلی به یكدیگر می پیوندند).

بنابراین در پر ازدحام ترین بخش حلقه داخلی ، سیگنال ارسال اطلاعات به شبكه در ضعیف ترین حالت برنامه دارد و سیگنال دریافت اطلاعات در شبكه در قوی ترین وضعیت ممكن هست.

بنابراین از لحاظ فنی می توان از DSLAM به عنوان ناقل اطلاعات در نرخ بیت بالاتر از مودمهای نصب شده روی كامپیوتر های شخصی هستفاده كرد.

از اونجا كه كاربر خانگی ترجیح می دهد بتواند اطلاعات را با سرعت بیشتری دانلود كند شركت های ارائه دهنده خدمات اینترنت این نیاز مشتری را درك كرده و به سیستم ADSL روی آورده اند.

در ADSL های معمولی نرخ ارسال داده از 128 كیلو بیت بر ثانیه آغاز می شود (اگر چه معمولا از حداقل 512 كیلو بیت بر ثانیه هستفاده می شود ) و در فاصله 5/1 كیلومتر( 5000 فوت ) از دفتر مركزی مجهز به DSLAM یا پایانه اصلی تا 8 مگا بیت بر ثانیه افزایش می یابد.

حداقل نرخ دریافت داده نیز 64 كیلو بیت بر ثانیه هست و معمولا به 128 یا 256 كیلو بیت بر ثانیه نیز می رسد و می تواند از 1024 كیلو بیت بر ثانیه نیز فراتر برود.

گاهی برای اشاره به انواع كم سرعت تر ADSL از واژه ADSL Lite هستفاده می شود.

توجه داشته باشید كه مسافت های ارائه شده تقریبی هستند.

میرایی سیگنال و نرخ سیگنال به نویز از مشخصه های مهم سیگنال هستند كه به مسافت وابسته نیستند (برای مثال كابل غیر مسی و ضخامت كابل).

عملكرد سیگنال به امپدانس خط نیز وابسته هست كه می تواند با توجه به وضعیت آب و هوا و جو تغییر كند (مخصوصا در خطوط قدیمی) و به تعداد و كیفیت اتصالات در طول كابل نیز بستگی دارد.

نسخه جدیدتر با نام ADSL2 در فواصل كمتر از 5/2 كیلومتر (8000 فوت) امكان دانلود اطلاعات با سرعت 12 مگابایت بر ثانیه را فراهم می آورد.

هستفاده از قالب های انعطاف پذیر و اصلاح خطای مناسب تر دلیل افزایش این سرعت هست.

ADSL2+ كه با نام ITU G.992.5 نیز شناخته می شود امكان دانلود با سرعت 24 مگابایت بر ثانیه برای فواصل كمتر از 5/1 كیلومتر (5000 فوت ) را فراهم می آورد و حد بالای طیف دانلود را دوبرابر می كند به عدد 2/2 مگاهرتز می رساند.

ADSL2/2+ دارای ویژگی های تركیبی هست و خطوط با میرایی بیشتر و نسبت سیگنال به نویز (SNR) كمتر را با یكدیگر تركیب می كند تا تعداد خطوط را دوبرابر كند (سرعت در دوخط برابر 50 مگا بایت بر ثانیه) و مدیریت توان و سازگاری نرخ خط انتقال اشتراك دیجیتال را افزایش دهد – كه در نتیجه نرخ ارسال داده بدون نیاز به سنكرون كردن مجدد تغییر می كند.

به علت نرخ اندك انتقال داده (در مقایسه با شبكه های نوری) حالت انتقال نامتقارن (ATM) فناوری مناسبی برای انتقال داده های مالتی پلكسرهای وابسته به وقت مانند اصوات دیجیتال هست و در مورد داده هایی كه كمتر به وقت وابسته اند كارایی كمتری دارد به همین علت ADSL معمولا به همراه حالت انتقال نامتقارن (ATM) به كار گرفته می شود.

در یك سیستم اجرای سه گانه به ازای خدمات مختلف مدارهای مجازی حالت انتقال نامتقارن ( ATM ) متفاوتی به كار گرفته می شوند.

اخیرا ارائه دهندگان خدمات شبكه به تدریج هستفاده از ATM را كاهش داده و از سیستم های اترنت هستفاده می كنند كه در اونها IEEE 802.1Q و/ یا خدمات LAN خصوصی مجازی ( VPLS ) از روش های مالتی پلكسر كردن هستفاده می كنند.

دلیل اصلی این رویكرد هزینه پایین تر سیستم های اترنت در مقایسه با سیستم های قدیمی تر ATM هست.

ارائه دهندگان خدمات ADSL خدمات آدرس دهی IP را به دوصورت پویا و ایستا ارائه می كنند.

آدرس دهی ایستا برای افرادی كه قصد دارند از طریق یك شبكه مجازی خصوصی به دفتر خود وصل شوند و بازی اینترنتی مورد نظرشان را اجرا کنند و برای افرادی كه می خواهند از ADSL هستفاده كرده و میزبان سرور وب باشند بسیار مفید هست.برروی سیستم

ADSL از دوباند فركانسی مجزا هستفاده می كند كه باند بالا و باند پایین معروف هستند.

باند پایین كه برای دانلود كردن اطلاعات مورد هستفاده برنامه می گیرد ارتباط از دفتر مركزی به كاربر را بربرنامه می كند.

باند بالا نیز برای برقراری ارتباط از سمت كاربر به سمت دفتر تلفن مركزی مورد هستفاده برنامه می گیرد.

در ADSL هستاندارد ( ضمیمه الف ) پهنای باند 875/25 كیلوهرتز تا 138 كیلوهرتز برای ارسال اطلاعات از كاربر به دفتر مركری و پهنای باند 138 تا 1104 برای برقراری ارتباط از دفتر مركزی به كاربر مورد هستفاده برنامه می گیرد.
هر یك از این نواحی به كانال های فركانسی كوچكتر 3125/4 كیلوهرتزی تقسیم بندی می شوند.

درهنگام تست مودم ADSL مودم كانال موجود را بررسی می كند و كانالی كه نسبت سیگنال به نویز قابل قبولی دارد را انتخاب می كند.

فاصله بین مركز و مودم یا نویز موجود روی سیم مسی ممكن هست خطاهای فركانسی ایجاد كند.

بنابراین وقتی كانال های كوچكی انتخاب كنیم وجود خطا در یك كانال باعث نمی شود كه كل خط غیر قابل هستفاده شود : كانال دارای خطا غیر قابل هستفاده هست اما خط ADSL به كار خود ادامه می دهد.

ممكن هست ارائه دهندگان خدمات از فركانس های بالاتری هستفاده كنند.

در این صورت باید تجهیزات مورد نیاز در هر دو طرف خط وصل شوند و گاهی ممكن هست اختلالات تلفنی به وجود آیند و در نتیجه یك خط برخط دیگر تاثیر بگذارد.

بین ظرفیت ADSL و تعداد كانال های موجود رابطه مستقیم وجود دارد ظرفیت داده در هر كانال به روش مدولاسیون به كار گرفته شده وابسته هست.

معمولا به اشتباه حرف “A” در “ADSL” را به كلمه asynchronous به معنای آسنكرون نسبت می دهند بر عكس از فناوری ADSL از پروتكل سنكرون برای انتقال اطلاعات هستفاده می شود.

مدولاسیون

در ابتدا ADSL ( همانند VDSL ) با دو نسخه اصلی با نام های مدولاسیون فاز دامنه بدون حامل (CAP) و مالتی پلكسر تقسیم فركانسی قائم ( DMT ) روانه بازار شد.

تا سال 1996 CAP هستاندارد " اصلی " ADSL بود و در حدود 90 % از ارتباطات ADSL اون وقت از نوع CAP بود.

DMT برای اولین هستانداردهای ITU-T ADSL با نام های G.999.2 , G.992.1 ( كه به ترتیب " G.

dmt " و “G.

lite” نیز خوانده می شوند ) مورد هستفاده برنامه گرفت بنابراین همه مودم های ADSL از طرح مدولاسیون DMT هستفاده می كنند

8:


9:

وقتی شما سفارش adsl می دهید کمتر از یک ماه طول می کشه که تا خط شما آماده ی دریافت سرویس adsl بشه.درواقع در این مدت با فرستادن امواجی خاص(نویز)پهنای باند شما رو کلفت می نمايند.و در نتیجه حجم اطلاعاتی بیشتری می تونید در واحد وقت دریافت کنید.


10:

ADSL 2 و dial up کلی باهم فرق دارن
dial up فوق سرعت واقعیش تو ایران 10 kbps هست

11:


12:

سلام
داش میلاد دمت گرم اینجا هم ترکوندی .

کارت عالیه داداش .


‌FANOOS_AK و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز ، از شما هم خیلی خیلی ممنونم .
موفق و موید باشید .

در پناه حق


54 out of 100 based on 39 user ratings 914 reviews