چه لباسی برای پیاده روی مناسب است


چه لباسی برای پیاده روی مناسب استچه لباسی برای پیاده روی مناسب است

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لباس پوشیدن برای انجام ورزش بسیار مهم است. مخصوصا برای پیاده روی باید توجه کنیم که چه لباسی می‌پوشیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه اینترنتی Realage در این باره گفته است: ممکن است شما برای پیاده روی از هر لباسی استفاده کنید، اما مطمئنا لباس مناسب برای ورزش و پیاده روی بسیار مهم است. در اینجا توصیه‌هایی برای لباس پوشیدن مناسب برای پیاده روی آورده شده است:

- برای این که کمتر عرق کنید بهتر است از پوشیدن لباس‌های اضافه خودداری کنید. از لباس‌های سبک استفاده کنید و لباس‌هایی که پارچه‌های خشکی دارند و باعث عرق کردن بیشتر می‌شوند، نپوشید. از پوشیدن لباس‌ها و جوراب‌های ضخیم خودداری کنید.

- اگر هوا خنک بود مانند هوای بهار که متغیر است، یک لایه اضافی لباس روی لباس ورزش خود بپوشید، مثلا بر روی تی‌شرت خود را ژاکت استفاده کنید. این کار باعث می‌شود گرمای بدنتان را در روزهای خنک از دست ندهید و اگر احساس کردید این لباس اضافی است و باعث عرق کردنتان می‌شود می‌توانید آن را در بیاورید. اگر هوا متغیر بود از لباس‌های ضد آب استفاده کنید.

- اگر در هوای گرم ورزش می‌کنید از لباس‌هایی استفاده کنید که عرق را جذب می‌کند و باعث تبخیر آن می‌شود، این مساله درباره جوراب‌ها نیز صادق است. بدین ترتیب بدن خود را خنک و خشک نگه دارید. لباس‌های ورزشی زیادی وجود دارند که صرفا برای همین کار ساخته شده‌اند. از پوشیدن لباس‌های کتان خودداری کنید، زیرا این لباس‌ها بدن را خشک نگه نمی‌دارند.

- اگر در مکانی که زیاد نور نیست ورزش می‌کنید یا راه می‌روید، از لباس‌هایی استفاده کنید که بررسی آنها خطوط یا نقطه‌های شب رنگ باشد و در روزهای آفتابی از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

- از لباس‌های خوشرنگ و خوش فرم استفاده کنید، زیرا باعث شادابی شما می‌شود و حس بهتری نسبت به خود پیدا می‌کنید.

به این ترتیب با پوشیدن لباس مناسب، کیفیت ورزش خود را افزایش می‌دهید و نتیجه‌ بهتری خواهید گرفت.

انتهای پیامعجیب‌ترین ترس‌های جهان!

1:78 out of 100 based on 58 user ratings 258 reviews