سرطان پروستات داری؟ هر وقت بدتر شدی بیا!


سرطان پروستات داری؟ هر وقت بدتر شدی بیا!به هزاران بیمار مبتلا به سرطان پروستات که سرطان آنها در مرحله حاد برنامه ندارد، توصیه می‌شود که با بیماری خود بسازند و آن را بلافاصله درمان نکنند.

برای اولین بار در دنیا، دستورالعمل رسمی بهداشتی انگلیس به هزاران بیمار مبتلا به سرطان پستان پیشنهاد کرده که از درمان سریع جلوگیری کنند و به جای آن بیماری‌شان را تحت نظر داشته باشند.
به گزارش دیلی تلگراف، در دستور العمل جدید مرکز ملی بهداشت و سلامت انگلیس (NICE) چنین آمده که مردان مبتلا به سرطان پروستات متوسط و کم خطر، باید به جای تحمل رادیوتراپی و جراحی، بیماری خود را به طور منظم کنترل کنند.
هدف این دستور العمل این است که هزاران مرد دارای تومورهای نسبتا بی‌ضرر از رنج بی‌مورد یا اثرات جانبی ناشی از درمان‌های تهاجمی غیرضروری، پیشگیری کنند.
سرطان پروستات معمول‌ترین سرطان مردان در انگلستان است، که در هر سال 40 هزار مورد جدید به مبتلایان آن افزوده می‌شود، و 11 هزار نفر هم از این بیماری جان می‌سپارند.
اما سرطان پروستات می‌تواند رشد بسیار کندی داشته باشد، تا حدی که بسیاری ازمردان مبتلا به سرطان هیچ رنجی را در زندگی‌شان حس نمی‌کنند.
شیوه‌های درمانی قابل انتخاب شامل جراحی و رادیوتراپی می‌تواند اثرات جانبی جدی مانند مشکلات دستگاه تناسلی و باروری داشته باشد. اما با این دستور العمل جدید، به حدود 20 درصد از بیماران، «کنترل فعال» به جای درمان توصیه خواهد شد، و نیمی از انها احتمالا هرگز نیاز به درمان یا جراحی پیدا نخواهند کرد. برای اجرای دستور العمل جدید، پروتکل تازه‌ای تنظیم شده که به استناد آن، مردانی که این گزینه را انتخاب می‌کنند باید با آزمایش‌های خون، نمونه برداری و آزمایش‌های فیزیکی خود را چک کنند تا ببینند که آیا سرطان پیشرفت می‌کند و اگر جواب مثبت بود، این پیشرفت چگونه خواهد بود.
پروفسور مارک بیکر سرپرست مرکز ازمایش‌های بالینی نایس می‌گوید: «سرطان پروستات می‌تواند رشد بسیار کمی داشته باشد و به رغم این که هیچ خطری بسیاری از مردان مبتلا به سرطان را تا آخر عمر تهدید نخواهد کرد، اما هر ساله فقط در انگلیس و ولز نزدیک 10 هزار نفر می‌میرند. دستور العمل جدید دربر دارنده توصیه‌های زیادی برای تشخیص‌های سریع و درمان مراحل متفاوت بیماری و یک پروتکل جدید برای مردانی است که مراقبت فعال را انتخاب می‌کنند. پروتکل جدید شامل آزمایش‌های منظم است تا به جای اینکه یک روش درمانی تهاجمی و آسیب زا را تجربه کنند، پیشرفت سرطان و چگونگی‌اش را بررسی کنند. هدف NICE از این دستور العمل این است که مطمئن شوند که درمان عالی برای کسانی که نیاز به درمان دارند و سود درمان برایشان بیشتر از ضررش است، انجام خواهد شد».
دکتر جان گراهام مدیر گروه نویسنده این دستور العمل می گوید: «همه درمان‌های موجود برای سرطان پروستات اثرات جانبی دارند که می توانند روی کیفیت زندگی تاثیر بگذارد، خصوصا اثراتی که روی دستگاه تناسلی و باروری می‌گذارند. از همین رو است که برای مردان حیاتی است که بتوانند بفهمند که چه انتخاب‌های درمانی دارند، و بتوانند به کمک یک متخصص بهداشتی، بهترین تصمیم را با توجه به نیازهای شخصی خود؛ چه از منظر بالینی و چه از نظر کیفیت زندگی؛ اتخاذ کنند. این بسیار مهم است که اطلاعات و پشتیبانی در دسترس باشند و بتوان مطمئن بود که بیماران بهترین تصمیم را در مورد روش درمان خود گرفته‌اند»
khabaronlineنوشیدن مایعات یخ در تابستان ممنوع

1:78 out of 100 based on 33 user ratings 758 reviews