جهان از دید یک ناشنوا چگونه است؟


جهان از دید یک ناشنوا چگونه است؟دانشمندان به بررسی این موضوع پرداختند که جهان برای افراد ناشنوا یا دارای اختلالات شنوایی که از کاشت حلزونی استفاده می‌کنند، چگونه به نظر می‌رسد؟
(ایسنا)، شنیدن آواز پرندگان و گوش‌دادن به موسیقی برای اکثر افراد امری بدیهی است اما بسیاری از افراد، از بدو تولد ناشنوا به دنیا می‌آیند و برخی با بالارفتن سن، شنوایی‌شان را از دست می‌دهند.
کاشت‌های حلزونی زندگی اشخاص ناشنوا یا دارای اختلالات شنوایی را دستخوش انقلاب کرده اما دانشمندان تا پیش از مطالعه جدید نمی‌دانستند جهان برای این افراد چگونه به نظر می‌رسد. هم‌اکنون محققان این موضوع که شنیدن با استفاده از یک کاشت چگونه به نظر می‌رسد را آشکارسازی کرده‌اند.
در بهترین سناریو، ایمپلنت‌هایی که صدا را به تکانه‌های الکتریکی تبدیل می‌کنند (این تکانه‌ها به سمت مغز حرکت می‌کنند)، به بیمارانی که اصلا نمی‌شنوند، امکان دستیابی به درک 100 درصدی کلام را می‌دهد.
مایکل دورمان، استاد علوم شنوایی و کلامی دانشگاه ایالتی آریزونا، چگونگی به نظر رسیدن جهان برای اشخاص ناشنوا یا دارای اختلالات شنوایی با استفاده از یک ایمپلنت را زمانی کشف کرد که یکی از بیمارانش که شنوایی هر دو گوشش را از دست داده بود و از کاشت استفاده می‌کرد، شنوایی طبیعی یکی از گوش‌هایش را به دست آورد. این موضوع به دورمان و تیمش اجازه داد کیفیت صدای یک کاشت را با کیفیت صدای گوش شنوای بیمار مطابقت دهند.
دانشمندان نخست آزمایش خود را روی لحن‌ها انجام دادند تا دریابند فرکانس‌های خاص برای افرادی که از کاشت استفاده می‌کنند، چگونه به نظر می‌رسند. آن‌ها دریافتند این فرکانس‌ها اندکی پژواک‌دار هستند اما برای فردی که به صورت موقت یا از بدو تولد قادر به شنیدن نیست، حیرت‌آور هستند. آن‌ها سپس نشان دادند کلام با استفاده از یک ایمپلنت چگونه به نظر می‌رسد و مشخص شد که کلام واضح است گرچه اندکی رباتیک‌تر از شنوایی طبیعی است.
تیم پروفسور دورمان هم‌اکنون در حال مطالعه روی پروژه‌ای با هدف آزمایش عملکرد بیماران با استفاده از یک سیستم صدای اطراف است که کالیبره‌ شده؛ بطوری که چنانچه شخصی در وسط آرایه‌ای از بلندگوها برنامه گیرد، به نظر می‌رسد گویی در یک رستوران است.
مکان‌های شلوغ مانند رستوران‌ها می‌توانند جاهای دشوار جهت تشخیص‌دادن کلام برای افرادی باشد که از اختلالات شنوایی رنج می‌برند.مصرف روزانه آبمیوه فشارخون را بالا می‌برد

1:نگرانی از نیترات بالا در گوجه فرنگی

2:

سلام
من اگه سمعکم رو بردارم تقریبا ناشنوا هستم.


یک راه ساده برای جلوگیری از حواس‌پرتی در دانش‌آموزان
جهان از دید یه ناشنوا جور خاصی نیست.


تعیین سطح هوشیاری با تصاویر رنگین‌کمانی
فقط بعضی موقعیت ها پیش میاد که باعث ازرده خاطر شدن میشود.


کمک، چکار کنم برای کاهش جای زخم روی پیشانی؟
به نظرم ادم های ناشنوا قوه تخیل خوبی دارند و گاهی برای بعضی حرکت ها توی ذهن خودشون یک صدا رو شبیه سازی مینمايند.


نوشیدنی‌های پیر کننده
البته به شرطی که از بدو تولد ناشنوا نباشند
تجهیزات و عمل های پزشکی در زمینه ناشنوایی و کم شنوایی طی 10 سال اخیر خیلی خوب شده.


در فنلاند تعداد سوناها از خودروها بیشتر است!
اما برای همه اینا صدای واقعی رو ایجاد نمیکنه.


میتوکندری چگونه شکل گرفت؟
توی متن بالا فرموده شده که درک کلمات به صورت 100 % موفقیت امیز بوده.

اما من میگم این یک دروغه.

هیچ ناشنوایی قادر نیست کلمات رو به صورت 100 % بشنوه.

اما تمرکز روی کلمه و حدس کلمه مورد نظر رو بهبود میبخشه.

اینا همه دستگاه های کمک شنوایی هستند و نه دستگاه ها رفع ناشنوایی
ناشنوایی گوش من فقط از طریق عمل سلول های بنیادی انجام خواهد شد.

که هنوز توی ایران صورت نگرفته.

به امید اون روز

3:78 out of 100 based on 63 user ratings 1238 reviews