آب پاکی بر روی دست کاربران اینترنت


آب پاکی بر روی دست کاربران اینترنتآب پاکی بر روی دست کاربران اینترنت
مشترکان خانگی فعلا منتظر افزایش سرعت نباشند
وزیر ارتباطات که خود از منتقدان جدی سرعت و کیفیت اینترنت محسوب می‌شود در تازه‌ترین صحبت‌های خود افزایش سرعت اینترنت را نیازمند راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات دانسته و خاطرنشان کرده است: پیش از افتتاح این شبکه تغییری در سرعت مشترکان خانگی نخواهیم داشت.
بحث سرعت و کیفیت اینترنت در کنار تعرفه‌های آن از جمله مسائلی است که مورد گلایه و انتقاد کاربران برنامه دارد و در مقاطع مختلف زمانی مسئولان پاسخ‌های متنوعی به این مطالبه داده‌اند.
به عنوان مثال در دولت قبل وقتی به طرح انتقاداتی از وضعیت اینترنت پرداخته می‌شد، محمدحسن نامی، وزیر وقت ارتباطات دولت دهم، خاطرنشان کرد: از نظر من وضعیت فعلی اینترنت خوب است.
اما وزیر ارتباطات دولت یازدهم نسبت به وضعیت اینترنت انتقاد کرده و یادآور شده بود که از نظر او همچنان وضعیت اینترنت دور از شان مردم است.
بر همین اساس او از ابتدای کار خود بهبود این وضعیت را مورد توجه برنامه داده و تلاش‌های متعددی در این راه به کار گرفته و از جمله در زمینه افزایش پهنای باند اقدامات متعددی صورت داد.
البته واعظی پیش‌تر و در اردیبهشت ماه امسال نیز بر روی صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی داخلی خاطرنشان کرد که برای تامین زیرساخت‌های مناسب برای دسترسی به اینترنت با کیفیت خوب کاربران باید 18 ماه استقامت کنند.
وی در عین حال اظهار امیدواری کرد: شرایط اینترنت تا پایان سال 94 به شرایط قابل قبولی برسد.
محمود واعظی همچنین متذکر شد: از شروع دولت تدبیر و امید، وزارت ارتباطات پروژه‌هایی را برای توسعه زیرساخت اینترنت کشور تعریف کرده است که از امسال شروع شد و اتمام آن دو سال طول خواهد کشید. امیدوارم که با پیشرفت این پروژه‌ها به تدریج گشایشی در افزایش پهنای باند رخ خواهد داد. برخی از دانشجویان فکر می‌کردند که با زیرساخت موجود می‌توان سرعت اینترنت را بالا برد و پهنای باند را افزایش داد.
برای روشن شدن موضوع او زیرساخت اینترنتی موجود در کشور را به شبکه آبرسانی تشبیه کرده و گفته بود برای آبرسانی بیشتر به خانه‌ها نیازمند افزایش مخازن آب و افزایش قطر لوله‌ها هستیم. در این تشبیه افزایش مخازن آب به معنای پهنای باند و قطر لوله‌ها به معنای شبکه انتقال است. پس باید کمی استقامت کنیم تا پروژه‌های زیرساختی به نتیجه برسد تا بتوانیم سرعت و پهنای باند مورد نیاز جوانان و مردم عزیز کشورمان را تامین کنیم. البته بنا داریم به تدریج گشایش‌هایی در وضعیت اینترنت به وجود آید، ولی انشاالله شرایط در پایان سال 94 به شرایط قابل قبول خواهد رسید.
وی تیرماه امسال در اظهار نظر دیگری درباره سرعت اینترنت اظهار کرد: باور کنید سال‌هاست برای زیرساخت امور حوزه اینترنت سرمایه‌گذاری نشده است و ما در این 10 ماه گذشته پروژه‌هایی طراحی کرده‌ایم که باید حدود چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم.
حال پس از تمام این تفاسیر وزیر ارتباطات در تازه‌ترین صحبت‌های خود و در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر زمان بهبود شرایط اینترنت کشور به شبکه ملی اطلاعات و تاثیر آن در بهبود سرعت اشاره و تاکید کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه‌هایی مانند مراکز علمی و تحقیقاتی، مراکز دانشگاهی یا اقتصادی و مواردی از این دست برنامه‌ریزی‌هایی برای سرعت اینترنت دردستور کار برنامه گرفته اما در بخش خانگی سرعت همچنان تا زمان راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در حد فعلی باقی خواهد ماند.
وی همچنین اظهار کرد: آنچه برخی شرکت‌ها در حوزه ارائه اینترنت 20 مگ و یا حجم‌های بالا مطرح می‌کنند نیز معمولا از نظر حجمی است و تا زمانی که شبکه ملی اطلاعات اجرایی نشده باشد نمی‌توان چنین قول‌هایی به مردم داد. بر همین اساس تا زمان اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت برای بخش خانگی در همین حد فعلی خواهد بود.گوگل پرچمدار مبارزه با پورنوگرافی شد: عکس جنسی ممنوع

1:

اگر جز این بود، جای تعجب داشت...


آموزش چت با فایرفاکس

2:

کاهش ندهند! افزایش پیشکش! :|


98 out of 100 based on 88 user ratings 338 reviews