راههاي افزايش بازديد وبلاگ


راههاي افزايش بازديد وبلاگراههاي افزايش بازديد وبلاگ
در اين تاپيك به تدريج انواع روشهاي پربازديد كردن وبلاگ رو مينويسيم.

علاوه بر اينكه اكثرا از تجربيات و دستورالعملهاي كارشناسان در اين زمينه استفاده خواهيم كرد خوب هست شما هم اگر تجربه اي در اين خصوص داريد اون رو اينجا مطرح كنيد.
  • تاپيكهاي مرتبط:
- همه چيز در مورد Page Rank و راههاي افزايش آن
- يك ابزار آسان و پيشرفته براي آمار گيري از وبلاگ شما
- لیست دایرکتوری های ایرانی (برای ثبت سایت)هم میهن در وبلاگ شما

1:

وبلاگ problogger یکی از بهترین وبلاگ های آی تی نویس هست و وبلاگ این آقا همیشه با تعداد زیادی پست همراه هست.همین چند وقت پیش ایت آقا پستی نوشتند که در اون به هفت روش مناسب برای پر بازدید کردن وبلاگ از راه قانونی اشاره کرد.


مثال هايي از برنامه نويسي شي گرا در ++c
ما هم اون رو براتون می گذاریم و سعی می کنیم که حرفهای ایشون رو آویزه ی گوشمون کنیم!

1.نوشتن لیستی از ابزارهای مورد هستفاده: نوشتن لیستی از منابع نیزمند دو فاکتور هست: یکی وقت,و ودیگری دقت در نوشتن.در صورتی که بتوانید لیستی مناسب را بنویسید,می توانید این انتظار را داشته باشید که تعداد افراد زیاد تری به وبلاگ شما لینک دهند(مثلآ در دلیشز).به عبارت دیگر در صورتی که وبلاگ شما در حال رقابت با دیگر وبلاگ ها هست,این فاکتور می تواند وبلاگ شما را از لحاظ ترافیک جلو بیاندازد.


بزرگترین مرجع نیازمندیهای شمال غرب کشور
این هم نمونه ای که به خوبی این مهم را رعایت کرده هست.+

2.استفاده کردن از عنواین و نکات: اینکه شما در وبلاگتان به نکاتی در هر موردی به صورت لیست وار هستفاده کنید,خود می تواند باعث افزایش میزان بازدید نماينده ی وبلاگتان شود.چون مطالعهلیستی از عنواین به اونها کمک می کند که در یک نگاه به اطلاعات جالبی که ممکن هست برای اونها نیز جالب باشد برسند.به عبارت دیگر این لیست برای بازدید نمايندگان همیشه جالب و مفید هست و به سرعت باعث افزایش تعداد نظرات در اون پست می شود.


در خواست راهنمایی (زبان های برنامه نویسی)
نمونه های زیادی از وبلاگ ها هستند که این نکته را رعایت کرده اند و بیشتر اونها جزو وبلاگ های موفق محسوب می شوند.در اینجا می توانید دو تا از نمونه های اون را ببینید:+

3.پیشنهادات مناسب:بسیاری از بازدید نمايندگان وبلاگ ها به این دلیل به وبلاگ شما می آیند تا سوال هایی که برایشان پیش آمده هست را شاید بتوانند در وبلاگ شما پیدا نمايند.پس شما نیز سعی کنید که نوع مخاطبان خود را بشناسید ونیاز های اونها بدانید و برای مشکلات اونها راهکار هایی ارائه دهید.این پیشنهادات و راهکار ها مطمئنآ خیلی ها را بازدید نماينده ی اختصاصی وبلاگتان می کند.(به شدت موافقم!).این هم نمونه ی خوبی از این نوع وبلاگ ها… +

4.عنوان مناسبی را برای پست های خود انتخاب کنید:انتخاب عنوان مناسب برای پست های شنا می تواند به شدت بازدید نماينده های شما را افزایش دهد.چون همانطور که می دانید یکی از مهم ترین را ها برای آمدن بازدید نماينده ها به وبلاگ شما لینک هایی هست که دیگر بلاگر ها در وبلاگشانن به شما داده اند.مثلآ ممکن هست که بلاگری لینک شما را در دلیشز خود یا گوگل ریدر اشتراکی خود بگذارد.این که آیا بازدید نماينده ی وبلاگ اون بلاگر روی لینک شما کلیک کند بسته به عنوان پست شما دارد.حتمآ شما نیز موافق هستید که اصولآ بازدید نماينده ها دوست ندارند که پستی را بخوانند که در آخر معلوم شود موضوع اون چه بوده هست!منظورم این هست که عمومآ بازدید نماينده ها کمی کم حوصله هستند!پس در صورتی که بخواهید آمار بازدید از پست هایتان را افزایش دهید حتمآ عنوان مناسبی برای پست خودتان انتخاب کنید.این هم یک نمونه ی خارجکی! که به خوبی این پارامتر را رعایت کرده هست.(به عنوان انگلیسی اون توجه کنید)+

5.لیستی از بهترین ها را در وبلاگ خود بنویسید: توجه کنید الان که در آخر سال 2007 هستیم همه اش خبر هایی می خوانیم که در اون لیستی از بهترین ها را در وبلاگشان نوشته اند.به عنوان مثال در وبلاگتان می توانید لیستی از بهترین بلاگر های سال 2007 یا بهترین خواننده ها و… را بنویسید.این را همیشه به خاط داشته باشید که عمومآ بازدید نماينده ها به دنبال یهترین ها هستند و این می تواند آمار بازدید از وبلاگ شما را افزایش دهد.این هم نمونه ی واقعآ زیبایی که این نکته را رعایت کرده هست + (اکیدآ توصیه می کنم که این مطلب را بخوانید)

6.در مورد نکات پر بازدید و پر حاشیه با بازدید نمايندگانتان بحث کنید: اصولآ یک بازدید نماينده دوست دارد که نظر او مورد قبول و هستقبال واقع شود.توجه کنید که بازدید نمايندگان وبلاگ شما در صورتی که نظراتشان با شما همخوانی داشته باشد از وبلاگ شما دفاع خواهند کرد .مثلآ ممکن هست که شما مطلبی در مورد facebook نوشته باشید .در صورتی که بازدید نماينده های شما نیز نظرشان در مورد facebook همانند شما باشد یا در وبلا خودشان یا در نظرات وبلاگ شما نظر شما را تایید خواهند کرد.به عبارت دیگر سعی کنید مطلبی را بنویسید که بازدید نمايندگان اون را قبول دارند و بر اون اتفاق نظر دارند.


طراحی وب پورتال (web portal) چگونه است؟
نمونه ای از این نوع وبلاگ ها +

7.با بلاگر های حرفه ای و پر بازدید بحث کنید: با بلاگر های حرفای و پر بازدید در مورد مطالبی بحث کنید.به عبارتی دیگر شما می توانید با کامنت گذاری در وبلاگشان در مورد مطلبی بحث کنید و از اونها سوال کنید.مطمئن باشید در صورتی که سوالی که می پرسید سوال خوبی باشد , مدیر اون وبلاگ جواب شما را در وبلاگش یا در همان کامنت ها می دهد.در صورتی که راضی نشدید بازهم سوال خود را از زائیه ای دیگر بیان کنید.سپس در وبلاگتان در مورد اون بحث کنید و سوالاتتان را بپرسید.مطمئن باشد با این کار توجه خیلی ها به وبلاگ شما جلب خواهد شد! به نظر من این یکی از زیرگانه ترین و هوشمندانه ترین روش های افزایش بازدید هست! نمونه+

منبع 1 و 2 .


فادی-پایگاه اطلاع رسانی قمر بنی هاشم


چگونه میزبان وب ، برای وب سایت طراحی شده ی خود انتخاب کنیم؟

2:

اگر مي خواهيد که سايت شما چسبناک باشد، يعني بازديدنمايندگان اون، مجددا به اون مراجعه نمايند، بايد هستراتژي مشخصي داشته باشيد.شما بايد بدانيد که ماهيت سايت شما، به چه چيزي براي جذب دوباره بازديد نماينده ، نياز دارد.

بدون در نظر گرفتن اينکه شما با سايت خود چه مي نماييد، شما به محتايشان مناسب و متغير که براي بازديد نماينده سايت شما مهم هست، نياز داريد.


وب سایت رایگان برای تولید کنندگان و توزیع کنندگان ایرانی در پارس سنتر
محتواي سايت بايد وقت بندي شده، متناسب و هماهنگ با تم سايت شما باشد.

و چيزي با ارزش به بازديد نماينده ارائه کند.

برخي از هستراتژي ها در زير آورده شده اند.

- تشخيص اينکه چه چيز جديد يا مبتکرانه در ارتباط با سايت شما وجود دارد.


- چه چيزي را مي توانيد ارسال کنيد که بازديد نماينده کنجکاو را بازگرداند.


- محصول جديد، خبر جديد، يا مقاله جديد، مخصوصا که دنباله دار باشد.


- جايزه جديد يا مسابقه اي براي برنده شدن .
- امكان دانلود مطالب بصورت رايگان
- درج مقالات آموزشي
- درج اخبار روز
- درج اطلاعات مفيد مثل : نرخ سكه ، طلا ارز و ....
- به روز رساني سايت

به موارد مختلف فکر کنيد و ببينيد چه چيزي در ارتباط با سايت شما وجود دارد.

به بازديد نمايندگان راهي براي برنده شدن نشان دهيد.

يک چيز مجاني يا تخفيف ايشانژه که بتوانند برنده شوند.

شما حتي ممکن هست هداياي يک شرکت ديگر را که آرم اون هم رايشان هدايا حک شده را برنامه دهيد و نام برندگان را در سايت خود فراخوان کنيد تا بازديد نمايندگان به سايت شما بازگردند.

برندگان را به روز رساني کنيد .


راهي براي جمع آوري آدرس پست الکترونيک بازديد نمايندگان، مثل نظر سنجي در مورد سايت يا محصول خاص و يا دفتر يادبود سايت، و يا سوالات ساده که جواب دهند و به نحايشان آدرس اونها را جمع آوري کنيد.

شما بعدا مي توانيد به مناسبتهاي مختلف با اونها مکاتبه کنيد.

حتما به اونها شانس حذف از ليست خود را بدهيد و مطمئن باشيد اگر اطلاعات سايت شما مفيد باشد، اونها هيچگاه از ليست شما خارج نخواهند شد.

از بازديد نمايندگان سايت خود بخواهيد که سايت را به دوستانشان معرفي نمايند و بابت اين موضوع به اونها جايزه بدهيد.

به اونها ثابت کنيد که براي شما با ارزش هستند و شما به اونها توجه داريد.

دليلي براي معرفي سايت شما به ديگران را به بازديد نماينده سايت خود بدهيد.

به بازديد نماينده، دليل و امکان Bookmark کردن سايت خود را بدهيد.

بازي جديد، قيمت بازار بورس، اخبار و اطلاعات متغير را به بازديد نماينده ارائه دهيد تا اونها بازگردند و سايت شما را بازديد نمايند.

سايت خود را همواره به روز رساني کنيد تا اونها به شما اعتماد نمايند و مجددا به سايت شما مراجعه نمايند.

قسمتي براي جواب دادن به سوالات كاربران خود بگذاريد و حق انتقاد و پيشنهاد به اونها بدهيد .

از انتقادات سازنده اونها هستقبال كنيد .

به نظرات كاربران خود اهميت دهيد اگر براي شما پيام دادند به پيام اونها حتما جواب دهيد اهميت ندادن به پيام كاربر يعني اهميت ندادن به او و فرار كاربر از سايت شما !!!

از كاربران خود آگهي تبليغاتي بسازيد !! كاري كنيد كه اونها اتوماتيك سايت شما را به بقيه پيشنهاد كنند .

يا مطالب سايت شما را براي هستناد و ماخذ هستفاده كنند .

از درج مطالب تكراري و طولاني خودداري كنيد .

سعي كنيد سايتتان جامع و كامل باشد .

هستفاده از گرافيك سنگين كه باعث دير لود شدن سايت ميشود بپرهيزيد اينجوري كاربر عطاي سايتتان را به لقايش ميبخشد .!! سايت را شلوغ نكنيد .

هستفاده از بنرهاي گوناگون و عكسهاي در هم و بر هم باعث سردرگمي كاربر شده و موجبات فرار او را فراهم ميآورد .

براي سايت خود زحمت بكشيد .

مرتب سايت را به روز رساني كنيد و مطالب كهنه و قديمي را با مطالب جديد و نو عوض كنيد تا كاربر هر روز منتظر مطالب جالبتر ، جذابتر و زيباتر از طرف شما باشد .

امكاني را فراهم آوريد تا كاربر بتواند مطالبي را كه به نظرش مفيد هست برايتان ارسال كند.

شما نيز به نوبه خود با ذكر نوسنده مطالب او را تشايشانق به ارسال مطالب تازه تر نماييد .

افزايش بازديد سايت به نكات مختلفي بستگي دارد شايد راه هاي ديگري به نظر شما برسد كه كاملا عملي و علمي باشد .

با اميد اونكه همه سايتها و وبلاگهاي ايراني از افزايش بازديد مطلوبي برخوردار باشند .

- منبع.

3:

بهترین راه برای افزایش بازدید وبلاگ نوشتن مطالب تازه و بروز کردن دوره ای وبلاگ

هست.

ارجاع : موسسه مالي اطلاعات شرکت ها


54 out of 100 based on 39 user ratings 914 reviews