::اختلال شديد در اينترنت كشور::


::اختلال شديد در اينترنت كشور::::اختلال شديد در اينترنت كشور::
حالا ما مي‌توانيم ادعا كنيم كه در قطعي اينترنت، رتبه اول منطقه را داريم؛ چرا كه با ركورد 190 بار قطعي شبكه اينترنت كشور طي يك سال، گوي سبقت را از تمام كشورهاي همجوار ربوده‌ايم


از اواخر هفته گذشته به‌دليل قطعي فيبر نوري كشور در منطقه فجيره امارات، يكي از بزرگ‌ترين قطعي‌هاي شبكه اينترنت در كشور رخ داد و به احتمال فراوان اين مشكل تا روزهاي آينده وجود خواهد داشت.

اختلال و قطعي در شبكه اينترنت كشور كه از پنجشنبه 14 آذر ماه آغاز شده به گفته مسئولان شركت زيرساخت تا روزهاي آينده نيز ادامه خواهد يافت.

اين اختلال به قطعي فيبر نوري در خليج‌فارس و منطقه فجيره امارات مربوط مي‌شود و به موجب آن تقريبا كل شبكه اينترنتي كشور با اختلال روبه‌رو شده است. به گفته مسئولان مركز پشتيباني فني شركت زيرساخت در حال حاضر تنها از طريق كشور تركيه ارتباط اينترنتي كشور بربرنامه است.

يكي از مسئولان اين مركز به فارس گفت: در حال حاضر پهناي باند اينترنت كشور از طريق تركيه در حال تأمين است كه آن نيز به هيچ وجه پاسخگوي نياز مشتركان نيست.

وي ادامه داد: پيش‌بيني مي‌شود اين اختلال كه تقريبا كل شبكه را مختل كرده است تا روزهاي آينده ادامه يابد. اين اختلال به گفته اكثر isp‌ها موجب كندي و عدم‌ارائه مناسب سرويس به مشتركان شده است.

قطعي فيبر نوري در دريا موضوع تازه‌اي نيست و هرازگاهي رخ مي‌دهد ولي گويا اين بار اين قطعي به‌دليل دريافت بيشترين پهناي باند كشور از اين منطقه، شبكه زيرساخت كشور را با مشكل جدي مواجه كرده است.

با توجه به اينكه طبق اعلام رسمي مسئولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، تعداد كاربران اينترنت در ايران به بيش از 23 ميليون نفر رسيده است و بسياري از كسب و كارها و فعاليت‌هاي علمي، آموزشي و تجاري كشور متكي به اين شبكه است، مي‌توان گفت كه اختلال در اينترنت، اختلال در روند عادي زندگي مردم است.۱۴ دانستنی جالب در مورد اینترنت

1:

تأمين پهناي باند از تركيهمحمد طاهر شمس معاون نگهداري و مديريت شركت ارتباطات زير ساخت كشور در همين رابطه فرمود: فيبر نوري كشور در فجيره امارات قطع شده هست و به‌دليل اينكه بار اصلي شبكه زيرساخت كشور در اين منطقه برنامه گرفته هست شبكه زيرساخت و اينترنت كشور دچار اختلال شده هست.


یک سیستم مدیریت محتوا (cms) چیست ؟
ايشان عنوان كرد: در حال رايزني و مكاتبات با طرف‌هاي اماراتي براي حل اين مشكل هستيم.


لغت نامه ها در اینترنت
شمس تأكيد كرد: براي اينكه شبكه زيرساخت كشور دچار آسيب نشود و كندي شبكه اينترنت تا حدودي برطرف شود در حال رايزني با تركيه براي افزايش پهناي باند دريافتي هستيم.معاون فني شركت ارتباطات زيرساخت تصريح كرد: با افزايش زيرساخت و پهناي باند از تركيه شبكه اينترنت كشور به‌زودي روان‌تر مي‌شود.


روان شناسی رنگ ها در طراحی صفحات وب
ايشان اضافه کرد: قطعي فيبر نوري در فجيره امارات نيز با رايزني و مكاتبات با طرف‌هاي خارجي به‌زودي برطرف مي‌شود و شبكه به حالت عادي برمي‌گردد.


دانلود رایگان نرم افزار از رپید شیر


بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو

2:

اينترنت مورد نظر در دسترس نيستپيام كرباسي، نايب رئيس كميسيون اينترنت ساوقت نظام صنفي رايانه‌اي هستان تهران، ضمن تماس با ايتنا با فراخوان بروز مجدد وضعيت بحراني در ارتباطات اينترنتي كشور، فراخوان نمود: پس از گذشت نزديك به 10 روز آرامش در وضعيت كيفي پهناي باند كشور، متأسفانه از اواسط روز دوشنبه هفته گذشته كيفيت پهناي باند اغلب شهرهاي كشور بار ديگر دستخوش افت و خيزهاي متعدد شده هست.بنا به گزارش‌هاي رسيده از شهرهاي مختلف، به‌نظر مي‌رسد يكي از علل اصلي بروز اختلالات اخير، ارتباط با كشور تركيه هست كه شركت زيرساخت با اعمال تغييراتي كلي، قصد دارد ميزان بروز اختلالات را به حداقل برساند اما به‌دليل ضعف در خطوط پشتيبان، در حال حاضر اين مشكل به قوت خود باقي هست.اين كارشناس اينترنت اضافه کرد: â«اين اختلالات از ظهر چهارشنبه به اوج خود رسيد به‌نحايشان كه امكان خدمات‌رساني به كاربران خاصه در اون روز تقريبا غيرممكن بود.


روشهایی برای کاهش زمان لود صفحات وب سایت طراحی شده
در حقيقت وقتي ميزان ريزش بسته‌هاي اطلاعاتي از 3% تجاوزكند برخي از خدمات اينترنتي بسته به ميزان اختلال و مدت وقت وقوع اون، دچار چالش مي‌شوند.


چگونه رتبه سايت طراحی شده ی خود را در alexa بالا ببريم؟
متأسفانه در اختلالات روز چهارشنبه، ميزان ريزش بسته‌ها از 26% تا 58% در نقاط مختلف كشور در نوسان بود.كرباسي تصريح كرد: اونچه به‌راستي مي‌بايست از مسئولان محترم شركت زيرساخت پرسيد، علت عدم پاسخ‌دهي به مشتركان پهناي باند ايشان در مركز پشتيباني فني هست.در حقيقت مركز پشتيباني فني اين شركت در هستان شهرستان تهران با نام مصطلح lct با 2 شماره تلفن، وظيفه پاسخگايشاني به مشتركين خود و در حقيقت شركت‌هاي خدمات رساني وابسته به اينترنت را دارد كه متأسفانه در اكثر موارد از آغاز هر بحران، اين شماره‌ها به‌طور ممتد اشغال مي‌شوند و يا تماس‌ها رايشان يك پيام‌گير ساده مي‌روند تا شركت اينترنتي كه ماهانه مبالغ هنفرمودي را بابت كسب خدمات پشتيباني به اين شركت پرداخت مي‌كند را در مقابل كاربران به حق ناراحت و عصباني خود رها ساخته، تنها با ذكر پيام، اقدام به ثبت پيغام خود براي اين مركز كنند.


3:

190 بار قطعي اينترنت در ايران:البته قطعي اينترنت ايران به‌دليل گير كردن لنگر كشتي در خليج‌فارس تنها علت قطع شدن ارتباطات اينترنتي ايرانيان نيست.شبكه ٦٠ هزار كيلومتري فيبر نوري كشور طي هر سال 190 بار نيز به‌دليل حفاري‌هاي ناهماهنگ شركت‌هاي خدمت رساني قطع مي‌شود.

شرایط متعددي در تخريب خطوط فيبر نوري كشور دخيل بوده هست؛ از جمله پيمانكاران وزارت راه و ترابري، وزارت نيرو، شركت آب و گاز، شركت نفت، شهرداري، كارخانجات صنعتي، كشاورزان، شرایط طبيعي و شرایط ناشناس!

شركت ارتباطات زيرساخت تنها طي سال ١٣٨٤ حداقل ٣٥١ ميليارد و ٢٣٤ ميليون ريال بر اثر اين قطعي‌ها خسارت مالي متحمل شد.

البته خسارت مشتركان اينترنت در اين رقم محاسبه نشده هست.


4:

لايحه صيانت از حريم فيبر نوري

از حدود ٢ سال و نيم پيش لايحه‌اي با عنوان صيانت از حريم فيبر نوري كشور از سايشان دولت تقديم مجلس شد تا پس از تبديل به قانون، حريم خاصي براي اين شبكه در نظر گرفته شود و عاملان قطع شبكه، هزينه‌هاي ارتباط مجدد اون را بپردازند.

اين لايحه بنا به پيشنهاد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در جلسه ٣/٤/٨٦ هيأت وزيران به تصايشانب رسيده و هم‌اكنون در مجلس در انتظار بررسي هست.


5:

مشكلات كاربران

كاربران اينترنت در ايران جزو مظلوم‌ترين كاربران جهان به شمار مي‌روند،
اونها از يكسو با محدوديت سرعت 128 كيلوبيت در ثانيه مواجهند، از سايشان ديگر همين اينترنت

لاك پشتي با نابساماني هاي مختلف مواجه هست و از طرف ديگر بسياري از شركت‌هاي بزرگ دنيا نيز دريافت خدمات اونلاين توسط كاربران ايراني را محدود كرده‌اند و حالا معضل قطعي متناوب شبكه فيبر نوري هم به جمع مشكلات اونها اضافه کرده شده هست

6:

سلام و ممنون بابت اطلاع رساني
متاسفانه اينترنت ما در وضعيت خوبي نيست
و همين الان هم داريم از خطوط پشتيبان هستفاده كنيم کشتی‌ها ماهیگیری، لنگرهای کشتی‌ها، جریان‌های آبی قدرتمند زیر دریا و حتی گاز گرفتن کوسه‌ها می‌تونه باعث آسیب دیدن این کابل‌ها بشه
و مجدد وصل كردن اون ها هم دردسر خاص خودشون رو دارند
ان شا الله كه اين مشكل هر چه سريع تر بطرف بشه

7:


دوست عزیز چرا کم لطفی و جفا میکنی؟
رتبه ی اول در منطقه؟
اختیار داری
ما در این زمینه رتبه ی اول رو در جهان داریم.
نمیدونم چرا رئیس جمهور عاشق اول بودن، این رتبه رو ذکر نکرده.
ولی محض اطلاعت حتی کشورهای افریقایی هم بیش از یک کابل بکاپ دارند.

8:

لايف تايم عزيز

ممنون كه خوندي و توجه كردي

اينم بگم كه ما نبايد يادمون بره كه ايران در تحـــريم بسر ميبره
تحريم نت هم يكيشـــه

اينترنت ما هم مثه هواپيماهامون از رده خارجـــه !

9:

من اخبار خارجي و حتي عربي (مربوط به امارات) رو نگاه كردم و خبري از اين خبر قطعي كابل نديدم.

(مربوط به اين چند روز)

اگر دوستان خبري از غير از منابع ايراني از اين موضوع داره برنامه بده.

چون بعيد نيست اين خبر ساختگي باشه و براي پوشش دادن چيزهاي ديگري باشه.

اگر كابل در امارات قطع شده چرا مسئولان ايراني وعده درست شدن اينترنت رو ميدن و وقت تعيين ميكنن؟

10:

راس ميگي

رتبه ي اول در دنيا بايد مينوشتـــم

ولي اگه همين اينترنته ذغالي رو هم از ما بگيرن ( كه احتمالا به زودي با سياستهاي هسته اي ايران اين اتفاق خواهد افتاد ) مملكت به هم ميريزه

معتادهايي مثه منم به خاطر دوري از نت ميميرن !

11:

پریروز که ساعت 9 شب بود اینترنت کلا در ارومیه قطع شد الان اینترنت هست اما سرعتش لاک پشتی هست فقط شنیدم فیبر نوری در نزدیکی امارت عربی قطع شده نزدیکی های فجیره فکر کنم هست ادم خجالت میکشه بگه سرعت اینترنت در ایران 56 کیلو که اونم 56 واقعی نیست هست در حالی که در مالزی سرعت بر حسب مگا بیت هست خاک بر سر مسولان مخابرات

12:

مسئولان ايراني ؟
مسئولان ايراني خيلي وعده ميدن
مسئولان ايراني خيلي چيز ها رو نميگن بايد عادت كرد !

13:

اون کابل بنابر اظهارات مزخرف مسئولین ایرانی توسط لنگر یک کشتی امارتی !! غرق شده
می دونین مسخره تر کجاست!
اینکه مسئولین ایرانی به کشتی مربوطه پیام دادن که این مشکل بر طرف کنن!!!
کشتی مشکل رو برطرف کنههههههه!!!!
و می دونین ضایع تر کار کجاست!
فرمودن چون در تعطیلات پایان هفتس پیگیریش طول میکشه××!!
واقعا می تونین اینارو هضم کنین؟

14:

بله اشكال كار همينجاست.همينه كه تا از يه منبع موثق خارجي خبر قطع رو نبينم نميتونم باور كنم واقعا قطعي كابلي در كار باشه.


15:

اه من که دیگه کفرم در اومده..
واسه این سرعت افتضاح با پشتیبانیم تماس گرفتم اونم فرمود واسه همین قطعی کابل هست..
البته اون فرمود دبی!!
حالا ما که adsl داریم اینه وضعمون...

دیگه وای به حال دایال آپ!!!!!
واقعا چرا ما اینهمه بدبختیم؟
کدوم کشوری تو دنیا وضعیت اینترنت ما رو داره آخه؟
این از قطعیش..


اون از فیلترینگش..
این هم که از سرعتش!!!!!!!
تازه با adsl اینطوریه..

حتی یه فایل ویدئویی 3 دقیقه ای لود نمی شه!
آخه این چه وضعیه...........


16:

البته دیگه فکر کنم تا حدودی مشکلات داره رفع میشه
فکر کنم شهر به شهر دارن برطرف می کنن
اونم از طریق خطهای پشتیبان!

17:

سلام
بايد عادت كنيم فكر مسئولين خرابه !
فكر ميكنند سرعت بالا بدن ملت ميشينند فيلم هاي پورن دانلود ميكنند !!!!
آخ كه دلم پره!
مسئولين فقط شعار ميدن ...

18:

پس چرا برای من دچار اختلال نشده؟؟؟شما ها همش دروغ میگید و میخواهید دسیسه چینی کنید و ضربه به حیثیت این انقلاب بزنید...متاسفم

19:

سلام
ببخشيد كجاش دروغه
ما كجاش داريم ضربه به حيثيت انقلاب ميزنيم ؟
برادر من اگه يه خورده فكر كنيد بعد سخن بگيد به نظر من خوبه
آواتورتون به پستي كه زديد نمي خوره

20:

نوشته اصلي بوسيله lifetime نمايش نوشته ها

آواتورتون به پستي كه زديد نمي خوره
من هم داشتم به همین فکر می کردم
شاید افعال معکوس به کار برده ایشون!

21:

به این میگن افعال معکوس..!

22:

شهر به شهر؟

منبع موثقي براي اين خبر داريد؟

23:

اينو خوب اومدي

24:

راست میگند ایشون ، واقعا دارید ضربه می زنید ، ما هر روز سفر های هستانی داریم میریم و همه ی مشکلا رو داریم بر طرف میکنیم ! اینا رو نمیبینید ؟ اون وقت گیر دادید به دانلود با سرعت یک کیلو بایت ، بابا فکرکردید یک کیلو بایت با 1 مگ در ثانیه فرقی داره ؟ تازه بهتر که قطع میشه این اینترنت کوفتی ، حداقل به شما کمک میکنه به جای ول گردی توی نت ؛ برید چهارتا کتاب مفید بخونید ، درس بخونید ، ما داریم بی سوادی رو ریشه کن میکنیم اون وقت شماها میرید چت میکنید ؟ ای بابا !
سخنگوی من ( یعنی دولتم ) کجاست ! کجایی غلامحسین بهشون بگو سرعت و قطعی مهم نیست ، مهم اینه که ماملت شهید پرور زنده ایم و آمریکا هیچ غلطی نیمتواند بکند ،‌ انرژی هسته ای حق مسلم ماست ، انتخاباتم نزدیکه سفرهای هستانی رو باید بیشتر کنیم ! ای دولت سازنده ، ...


25:

میگم شما هم همش دنبال منبع میگردید ها...


اصلا در مورد خبر نظر نمی دید همش میگید منبعش کو؟

26:

گاهی وقتا بهترین منبع چشما و گوشهای آدمه!
من حتی می تونم یک سری شهر رو نام ببرم که به ترتیب اینترنتشون درست شده!
و البته طبیعیه
چون دارند از طریق خطوط پشتیبان درستش می نمايند نمی تونند یهو باند رو بین همه ارائه نمايند!

27:

معاون نگهداري و مديريت شركت ارتباطات زيرساخت اظهار داشت:
رفع خرابي و قطعي کابل جاسک - فجيره از فردا آغاز مي‌شودپايگاه خبري دانشجايشانان ايران - شهرستان تهران
سرايشانس: جامعه اطلاعاتي - ارتباطات

معاون نگهداري و مديريت شركت ارتباطات زيرساخت اظهار داشت: به احتمال زياد و بر پايه آخرين اطلاعات دريافت شده، رفع خرابي و قطعي کابل جاسک - فجيره از فردا (27 آذرماه) آغاز مي‌شود.محمدطاهر شمس در فرمود‌و‌گو با خبرنگار سرايشانس ارتباطات پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا) درباره‌ي قطعي فيبر نوري ايران فجيره كه از حدود يك هفته‌ي گذشته رخ‌ داد و به‌واسطه اون 60 % از ارتباطات اينترنتي كشور با اختلال مواجه شد، فراخوان نمود: شرکت ارتباطات زيرساخت به‌دنبال قطعي کابل جاسک - فجيره ظرفيت مورد نياز کشور را از طريق مسيرهاي شمال، غرب و جنوب کشورتامين کرد و در حال حاضر ارتباطات اينترنتي كشور مشكل نداشته و اختلالات به‌وجود آمده جبران شده هست.ايشان با بيان اينكه قطعي طي چند روز آينده برطرف مي‌شود، ابراز داشت: برپايه آخرين اطلاعاتي كه دريافت كرديم، كشتي كه براي رفع خرابي بايد اعزام مي‌شد، صبح امروز سه‌شنبه (26 آذرماه) به محل حركت كرده و به احتمال زياد از فردا (27 آذرماه) عمليات لازم را براي رفع خرابي آغاز مي‌كند.


تازه از امروز شروع میشههه!!!!!!!!

28:

به‌دنبال آسيب‌ديدگي كابل‌هاي زير دريايي، اينترنت و ارتباطات تلفني بين اروپا، خاورميانه و آسيا به شدت مختل شد.


به نقل سرايشانس ارتباطات پايگاه خبري دانشجايشانان ايران (ايسنا)، بر پايه فراخوان شركت مخابراتي تلكام فرانس، خطوط FLAG FEA ،SMW4 و SMW3 كه نزديك ايستگاه كابل اسكندريه هستند همگي قطع شدند، همينطور وجود نقص در كابل زيردريايي GO در 130 كيلومتري سيسيل نقل شده هست.


كارشناسان هشدار دادند ممكن هست برطرف كردن اين مشكل روزها طول بكشد و تاثير جدي بر اقتصادهاي منطقه‌يي بگذارد، اگرچه دليل قطعي هنوز مشخص نيست اما فعاليت زمين لرزه‌اي پيش از شناسايي قطعي در نزديكي مالت نقل شده هست.
فرانس تلكام در بيانيه‌اي در ارتباط با يكي از اين قطعي‌ها فراخوان كرد: دليل قطعي كابل واقع در مديترانه بين سيسيل و تونس در بخش‌هايي كه سيسيل را به مصر متصل مي‌كند نامعلوم مانده هست.


اين شركت فرانسايشان فراخوان كرده كشتي براي تعمير قطعي بين ايتاليا و مصر اعزام خواهد كرد اگرچه ممكن هست تعمير كامل خط تا 31 ماه دسامبر طول بكشد.
آسيب اصلي به چهار كابل زيردريايي وارد شده كه در مديترانه و در كانال سوئز برنامه دارند و احتمالا 65 % ترافيك اينترنت به هند متوقف شده در حالي كه سرايشانس‌ها به سنگاپور، مالزي، حجاز سعودي، مصر، تايوان و پاكستان به شدت تحت تاثير برنامه گرفته‌اند.


اوايل سال جاري ميلادي همين خط در نزديك ساحل مصر آسيب ديد اگرچه در اون وقت دو خط قطع شده بودند و لنگر كشتي در اون وقت علت قطعي اين خطوط فراخوان شد.
جهت مشاهده منبع خبر به آدرس زیر ( سایت خبری ایسنا ) مراجعه نمایید:
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1255966&Lang=P

29:

شكل قطعى ارتباط خط اينترنت جاسك - فجيره برطرف شد

ایرنا: مشكل قطعى ارتباط خط اينترنت جاسك - فجيره برطرف شده هست، اما خطوط جايگزين براى افزايش ضريب اطمينان شبكه اينترنت كشور قطع نخواهد شد.

«محمد طاهرشمس» معاون نگهدارى و مديريت شبكه شركت ارتباطات زيرساخت اضافه کرد: با رفع مشكلى كه در خط ارتباطى بين بندر جاسك در ايران و فجيره در امارات متحده عربى پيش آمده بود، وضعيت شبكه اينترنت كشور به حالت عادى بازگشته هست.

وى با بيان اينكه حدود ۶۰ % از ظرفيت شبكه اينترنت كشور از اين خط تامين مى شود، فراخوان نمود: با تلاش شركت زيرساخت مخابرات،در اين مدت با هستفاده از مسيرهاى جايگزين تركيه، آذربايجان و فالكون اكثر نياز كشور بر طرف شد.شمس سپس با تاكيد بر اينكه خطوط جايگزين براى افزايش ضريب اطمينان شبكه اينترنت كشور قطع نخواهد شد،تصريح كرد: در حال حاضر در بخشى از اروپا نيز بين مسير كشورهاى مصر و ايتاليا قطعى در خطوط SMW3، SMW4 و Flag رخ داده كه بسيارى از كشورهاى اروپايى و آفريقايى را با مشكل مواجه كرده هست.

به فرموده وى، اين قطعى تاثير محسوسى برشبكه اينترنت ايران ندارد و فقط در وقت پيك ترافيك ممكن هست حداكثر تا ۱۰ % از ظرفيت شبكه با كندى روبه رو شود.

لازم به ذكر هست، هفته گذشته به دنبال قطعى كابل دريايى جاسك - فجيره حدود ۶۰ % ظرفيت شبكه اينترنت كشور از مدار خارج شد و تا چند روز كاربران با مشكلات زيادى رو به رو بودند.


54 out of 100 based on 49 user ratings 824 reviews