6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک


6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک
6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک

6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک


سهم نت بوک ها در بازار رايانه به سرعت در حال افزايش است و اين دستگاه ها اغلب به عنوان جايگزين آينده لپ تاپ ها قلمداد مي شوند، با اين وجود همچنان برخي از کاربران درباره اين که نت بوک چيست و چه فرقي با لپ تاپ دارد، سر درگم اند. به گزارش ايسنا، بي شک لپ تاپ و نت بوک هر دو مزايا و معايبي دارند اما مي توان از چند نظر تفاوت آن ها را بررسي کرد تا با توجه به کاري که انجام مي دهيم دريابيم کدام يک براي ما مناسب تر خواهد بود.

اندازه: آن چه در نظر اول درباره نت بوک جلب توجه مي کند، اندازه آن است؛ اندازه نمايشگر نت بوک اغلب از ۷ تا ۱۰ اينچ است اما اندازه لپ تاپ ها اغلب از ۱۴ اينچ آغاز مي شود. اين مسئله موجب مي شود نت بوک در مقايسه با لپ تاپ بسيار کوچک تر و سبک تر باشد. همچنين قابل حمل تر است و آن را مي توان در کيف يا کوله پشتي کوچک حمل کرد.

قدرت: اندازه کوچک نت بوک ها آن ها را از نظر مصرف نيرو بهينه مي کند، بنابراين مي توان از يک نت بوک به مدت ۵ تا ۶ ساعت بدون شارژ مجدد باتري استفاده کرد که ۳ برابر طولاني تر از يک لپ تاپ معمولي است. اين ويژگي به همراه راحتي حمل، نت بوک را به دستگاه پرطرفدار مسافران مسافت هاي دور تبديل مي کند.

کارآمدي:اندازه، تنها تفاوت ميان لپ تاپ و نت بوک نيست؛ عيب اصلي نت بوک ها مربوط به کارآمدي ضعيف تر آن ها از نظر سخت افزاري است. سرعت هارددرايو و پردازنده حافظه هاي گرافيکي پايين تر به طور روشن ارزشي به جذابيت نت بوک ها اضافه نمي کند.
بنابراين انجام هرگونه کار سنگين مانند ويرايش گرافيک يا ويدئو به آساني کار در لپ تاپ ها نخواهد بود. حتي پخش بيش از اندازه ويدئو در سايت هايي مانند يوتيوب نيز مي تواند سرعت نت بوک را به ميزان قابل ملاحظه اي کاهش دهد.

صفحه کليد: يک ايراد عمده وارد شده در مورد نت بوک ها به ابعاد صفحه کليد آن ها مربوط است. در صورتي که کاربر انگشتان بلندي داشته باشد، مجبور است زمان زيادي براي تصحيح آن چه تايپ کرده است، صرف کند، نت بوک ها اغلب صفحه کليدهاي کوچکي دارند از اين رو کار تايپ با آن ها دشوار است.

درايوهاي نوري و اتصال به اينترنت: نت بوک ها اغلب درايو ديسک نوري ندارند، به اين معني که از CD يا DVDخبري نيست. با اين همه اتصال به اينترنت يک مسئله محوري در تمامي نت بوک هاست. تمامي آن ها با واي فاي تعبيه شده عرضه و شمار روز افزوني از آن ها به بلوتوث مجهز شده است، بنابراين مي توان آن را براي اتصال به اينترنت به يک شبکه تلفن همراه نسل سوم متصل کرد.

قيمت: نکته آخري که چندان هم کم اهميت نيست، قيمت است؛ نت بوک ها بسته به امکانات بين ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار قيمت دارند، در حالي که قيمت ارزان ترين لپ تاپ از ۴۰۰ دلار آغاز مي شود. با يک لپ تاپ مدل پايين مي توان به اينترنت متصل شد، اسناد را ايجاد و ويرايش و بازي هايي را اجرا کرد که براي نمايش بدون مشکل نيازبه گرافيک بالايي ندارند. مدل هاي بالاتر ظرفيت ذخيره سازي بيشتر، RAMبالاتر و امکانات بيشتري دارند.لپ‌تاپی که با آب کار می‌کند!

1:

درايوهاي نوري و اتصال به اينترنت: نت بوک ها اغلب درايو ديسک نوري ندارند، به اين معني که از cd يا dvdخبري نيست.


نکاتی در مورد صرفه جویی در هزینه ی کامپیوتر
با اين همه اتصال به اينترنت يک مسئله محوري در تمامي نت بوک هاست.


هنر وکسل (Vexel) چیست؟
تمامي اون ها با واي فاي تعبيه شده عرضه و شمار روز افزوني از اون ها به بلوتوث مجهز شده هست، بنابراين مي توان اون را براي اتصال به اينترنت به يک شبکه تلفن همراه نسل سوم متصل کرد.


میشه بیشتر توضیح بدین؟


ترفند ساخت یک فولدر جادویی در ویندوز 7

2:


یعنی برای خوندن دی وی دی نمی تونین از نت بوک هستفاده کنید و باید به همراه اون یک دی وی دی درایو اکسترنال تهیه کنید.
البته لپ تاپ ها هم وای فای و بلوتوث دارن.


با لوگوی جدید hp آشنا شوید...
جدیدا دیگه مودم هم کمرنگ شده.

6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک

در عکس: نت بوکی به همراه دی وی دی درایو اکسترنال که با هستفاده از دو پورت یو اس بی به کامپیوتر متصل می شود.

در تکمیل فرمایشات محمدی: نت بوک ها از ۷ تا ۱۱ اینچ هستند و نمونه های ۱۰ و ۱۱ اینچ اغلب مشکلی در اندازه کیبورد و تایپ کردن ندارند.


پست جدید
اندازه دکمه ها ۹۸ % و یا ۹۲ % اندازه هستاندارد هست.

هستیو جابز معتقد هست ipad دستگاه خوبی برای جایگزینی نت بوک هست.

6 تفاوت لپ تاپ و نت بوک

در عکس: ipad محصول ژانویه ۲۰۱۰


78 out of 100 based on 23 user ratings 998 reviews