اختراع جديد بيل گيتس>>>خداحافظي با موس


اختراع جديد بيل گيتس>>>خداحافظي با موساختراع جديد بيل گيتس>>>خداحافظي با موس
شرکت مایکروسافت رایانه تازه ای به نام "سورفیس" Surface با صفحه نمایشگر "لمس پذیر" (touch-sensitive) عرضه کرده که شبیه میز طراحی شده است.

این رایانه به گونه ای طراحی شده که نیازی به موش و صفحه کلید معمول ندارد و کاربران می توانند به جای آن از انگشتان دست خود برای فرمان دادن به آن استفاده کنند.

رایانه میزی "سورفیس" همچنین طوری ساخته شده تا بتواند با گوشی های تلفن همراه که رویش گذاشته می شوند ارتباط بربرنامه کند.

مایکروسافت می گوید هدف اصلی اش فروش این رایانه به موسساتی نظیر هتل ها، کازینوها، فروشنده های تلفن و رستوران هاست.

این دستگاه از جمله محصولاتی است که ادعا می شود مجهز به فن آوری "چند لمسی" (multi-touch) است. این فن آوری رایانه ها را قادر می سازد برای اجرای دستورات، از تماس همزمان چند انگشت به جای موش و صفحه کلید فرمان بگیرند.

یکی از نمونه های پر سر و صدای چنین ابزارهایی آی فون iPhone شرکت اپل است که گفته می شود ماه ژوئن به بازار می آید.

شرکت هیولت پکارد Hewlett-Packard نیز در زمینه گسترش فن آوری چند لمسی فعال است و در این زمینه انجام تحقیقات علمی را نیز راهبری می کند.

"سورفیس" با صفحه ۷۶ سانتیمتری اش (۳۰ اینچ) برنامه است بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار فروخته شود.

با این حال، مایکروسافت گفته است قصد دارد در چند سال آینده نسخه های ارزان تر این محصول را برای اسفاده در منازل عرضه کند.

مایکروسافت گفته است که این رده محصولات بازاری چند میلیارد دلاری خواهند بود و استفاده از آنها در آینده از روی میزها و پیشخوان فروشگاه ها به داخل خانه ها گسترش می یابد.

این شرکت می گوید گروه کوچکی از افراد قادر خواهند بود همزمان از رایانه "سورفیس" استفاده کنند.

در ماه های اخیر فروش محصولات این شرکت بزرگ نرم افزار سازی فراز و نشیب هایی داشته است. در حالی که فروش دستگاه های بازی ایکس باکس (Xbox) موفقیت آمیز بوده، دستگاه پخش کننده موسیقی موسوم به زیون (Zune) همچنان با فاصله زیادی از آی پاد شرکت اپل عقب مانده است.


اختراع جديد بيل گيتس>>>خداحافظي با موس


عكسهاي بيشترش را در اينجا ببينيد

فيلمشو حتما ببينيد خيلي جالب و عجيبه!!دی وی دی رایترم با سرعت پایین رایت میکنه

1:

من يك فيلم نسبتا بلند از اين اختراع جديد ديدم.


يک کامپکت تمام عيار
درست مثل جادوگري مي ماند.


آشنايي با قاعده‌هاي جهاني آنلاين‌نويسي
خيلي لذت بخش و غير قابل تصور به نظر مي رسيد.


نحوه انتخاب يك مادربرد


ویندوز 7 پدیده ای در جهان کامپیوتر !

2:

ضریب هوشی بیل گیتس رو 160 تخمین زدن


لیست مقالات موجود در تالار کامپیوتر

3:

160 که میشه نابغه!!!!!


چرا ديگر ايميل ابزار ارتباطي برتر نيست؟

4:

جالب انگیزناک بود
ضمناً ما هم یک نابغه در کشور داریم به نام محو..


لیست مطالب موجود در انجمن گرافیک
احم..ژاد !
پیروز باشید....


5:

مايكروسافت برگ برنده جديد خود را رو كرد

پس از پنج سال رازداري، سرانجام مايکروسافت پروژه محرمانه اش را فاش و مخلوق شفرمود انگيز خود را به جهانيان معرفي کرد.

شرکت مايکروسافت که تاکنون در زمينه ساخت کامپوتر فعال نبوده (البته اين پروژه که پنج سال از آغاز اون مي گذرد نشان مي‌دهد که واقعا بوده و ما نمي دانستيم) مي‌تواند يک انقلاب‌ در دنياي IT به حساب بيايد.

مايکروسافت با مديريت بيل گيتس، پول‌دارترين مرد دنيا، عادت به خرق عادت دارد و هروقت پروژه اي را به اتمام مي رساند، مي‌توان پيش‌بيني كرد حاصل اون موجودي بسيار متفاوت با موجودات کنوني دنياي IT خواهد بود.
اين بار نيز بيل گيتس در پايان پروژه محرمانه اش که ميلان نام دارد محصولي ارائه كرده که با کامپيوترهاي دسکتاپ و يا لپتاپ هاي موجود، فرسنگها فاصله دارد.

نام محصول جديد surface هست.

يک تيبلتاپ (tabletop) که براي اولين بار در کنفرانس All Things digital در کارلسبد کاليفرنيا معرفي شد.

کامپيوتري که به صورت يک ميز هست و به راحتي با حرکت دادن انگشتان دست بر رايشان اون مي توانيد هر کاري که در کامپيوترهاي روميزي با ماوس و کيبورد انجام مي داديد را اين بار فقط با انگشتانتان اجرا کنيد.

Surface البته قابليت نصب رايشان ديوار را هم دارد و در يك جمله مي‌شود فرمود تصوري كه در طول سال‌هاي گذشته از كامپيوتر در ذهن همه ايجاد شده را به كلي دگرگون مي‌كند.

پيت تامپسون مدير گروه کامپيوترهاي سورفيس مايکروسافت مي گايشاند: کاربران دوست دارند کارهايشان با کامپيوتر را از طريق لمس مستقيم انگشتانشان اجرا کنند و ما در surface علاوه بر رفع اين نياز، خدمات بسيار گسترده تري را مانند يک مانيتور بزرگ و امکان اتصال به هر گونه وسيله ديجيتال را براي اون ها فراهم آورده ايم.
ايشان مي افزايد: surface اولين کامپيوتر با اين مشخصات در کامپيوترهاست و کار با اون براي کاربران بسيار ساده و تحت کنترل کامل کاربر هست.

مارک بولگر مدير قسمت بازاريابي مايکروسافت هم مي گايشاند: اين يک مسأله غريزي هست که کاربران علاقه داشته باشند وسائل ديجيتالي و اطلاعاتشان را با دست لمس نمايند و اون ها را تحت کنترل بگيرند و ما به اين نياز جواب داده‌ايم.

surface چيست؟
محصول جديد مايكروسافت، ميزي هست که مي‌توانيد دور اون بنشينيد و با دوستانتان نوشيدني ميل کنيد.

البته اين ميز با ميزهاي ديگر فرق هاي فراوان دارد، زيرا رايشان اون يک صفحه نمايش لمسي (بهتر هست بگايشانيم چند لمسي، يعني چند نفر هموقت مي‌توانند با حركت انگشت دستورات مختلفي را اجرا كنند) وجود دارد و شما مثلا به هنگام نوشيدن چاي رايشان surface مي توانيد هر نوع اطلاعات را از قبيل عکس، فايلهاي ايشاندئايشاني و ...

را بر رايشان اون به نمايش درآوريد يا با ديگران به اشتراک بگذاريد.

براي اتصال وسائل ديجيتالي ديگر هم احتياجي به سيم و پورت نداريد.

تنها کافيست اون وسيله را که مي‌تواند دوربين يا گوشي موبايل باشد را بر رايشان اون برنامه دهيد.

surface اون را مي شناسد و دور اون يک دايره بسيار ظريف نمايان مي شود و شما براي اينکه اطلاعاتي را از كامپيوتر به اون منتقل کنيد، کافي‌است اون اطلاعات را به داخل دايره اي که دور موبايلتان کشيده شده هست هدايت کنيد تا خود به خود به حافطه موبايلتان منتقل شود.

surface در واقع ادغام يک کامپيوتر، چندين دوربين و يک پروژکتور هست و از يک سي پي يو پنتيوم چهار 3 گيگاهرتزي (3-GHz Pentium 4 CPU) بهره مي‌برد و براي بالا بردن توان گرافيکي 2 گيگابايت رم RAM در اون تعبيه شده هست.

وجه تمايز خاص مانيتور surface با مانيتورهاي معمولي، در لايه اي‌است که بر رايشان صفحه کشيده شده و multi-touch بودنش به همين دليل هست.

ميزان بالاي وضوح مانيتور (1024 در 768) با توجه به اندازه بزرگ صفحه نمايش اون، توسط پروژکتورها و لنزهايي که تنها 21 اينچ با مانيتور فاصله دارند پشتيباني مي شود.

اين ميز همينطور باتري قابل شارژ، بلنگوهاي هستريو، اينفرارد، و پنج دوربين ديجيتالي خاص براي حس کردن حرکت انگشتان دارد.

با وجود دستگاه مادون قرمز نصب شده بر رايشان سورفيس علاوه بر قابل لمس شدن مانيتور، امکان اتصال به وسائلي که از اين فناوري براي تبادلات اطلاعاتي هستفاده مي نمايند نيز مهيا شده و مي توان با سرعت انتقال بسيار بالا اطلاعاتي از قبيل عکس، فايل هاي صوتي و تصايشانري را ردو بدل کرد.

بازي هاي surface نيز با بازي هاي رايج بر رايشان کامپيوترهاي معمولي متمايز هست.

به عنوان مثال شما در هنگام ديدن يک فايل تصايشانري مي توانيد اون را مانند يک پازل به چندين تکه تبديل کنيد و دوباره اون ها را به يکديگر پيوند دهيد.

در وقتي که شما در حال حل اين پازل هستيد فايل تصايشانري نيز در حال پخش در تکه هاي مجزاي پازل هست.

نيگل کيم يکي از طراحان سورفيس مي‌گايشاند: عملکرد دوربين ها به اندازه اي دقيق هست که مي توان 52 انگشت هم رايشان اون کار کند.

البته ما در طراحي خود اين ميز را براي هستفاده هموقت 4 نفر طراحي کرديم ولي با هستفاده از قابليت هاي ديگر اين توانايي در سورفيس افزايش يافت.

بولگر معتقد هست: مطمئناً اين محصول بازار را فتح خواهد کرد و فضاي جديدي را در امور تجاري در اختيار کاربران برنامه مي دهد به گونه اي که ديگر ارتباط اون ها با اطلاعات ديجيتالشان قابل لمس خواهد بود.
ايشان مي افزايد: سورفيس قابليت هاي فراواني دارد و مي توان از اون در بسياري از اماکن عمومي با نگاه خاص به کاربردهاي اون هستفاده کرد.

«سورفیس» با صفحه ۷۶ سانتیمتری اش (۳۰ اینچ) برنامه هست بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار فروخته شود.با این حال، مایکروسافت فرموده هست قصد دارد در چند سال آینده نسخه های ارزان تر این محصول را برای هستفاده در منازل عرضه کند.


مایکروسافت فرموده هست که این رده محصولات بازاری چند میلیارد دلاری خواهند بود و هستفاده از اونها در آینده از روی میزها و پیشخوان فروشگاه ها به داخل خانه ها گسترش می یابد.60 out of 100 based on 45 user ratings 1070 reviews