چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم


چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیمچگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم
چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشی


شاید بد نباشد بدانید کیبورد شما، از جمله لوازم آلوده ی کامپیوترتان است. جایی که در تماس مستقیم دست هایتان نیز هست. اما چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم ؟ برای اکثر کاربران دنیای تکنولوژی کثیف شدن صفحه کلید امری رایج است که می‌تواند برروی عملکرد آن تاثیری منفی داشته باشد. اما برای داشتن یک صفحه کلید تمیز چه باید کرد؟
اولین موجودات آزار دهنده برروی صفحه کلید گرد و غبارها هستند. برای خلاص از شر این کثیفی ها می‌توانید از یک برس نرم استفاده کنید تا از شر گرد و غبارها خلاص شوید. ممکن است گاهی اوقات جرم ها هم روی کلید های صفحه کلید را بپوشانند. برای از بین بردن این جرم ها دو راه در پیش رو دارید .اول استفاده از جرم گیرهای مخصوص لوازم الکترونیکی و دوم استفاده از الکل ایزوپروپیل. با استفاده از گوش پاک کن و این مواد می توانید صفحه کلید خود را بیشتر جلا دهید.


چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم


حال نوبت به کثیف ترین قسمت یعنی زیر صفحه کلید است ابتدا با وسیله ای مانند پیچ گوشتی یا چاقو کلید ها را از جایشان دربیاورید. مواظب باشید با دکمه ها چندان خشمگین برخورد نکنید چرا که غیرقابل استفاده خواهند شد. سپس گرد و غبار زیر صفحه کلید را با حوله، جارو برقی و غیره پاک کنید. اگر تک‌تک کلیدها کثیف هستند می‌توانید از مسواک برای تمیز کردن آن کمک بگیرید. همچنین اگر زیر کلیدها جرم گرفته، از آن مواد پاک کننده برای از بین بردن آنها استفاده کنید.
در پایان کار هنگام برنامه دادن کلید ها بر روی صفحه کلید دقت کنید میله ها در جای مخصوص خود برنامه بگیرند. با انجام این کارهای مراقبتی ، می توانید همیشه کیبورد تمیزی داشته باشید. فراموش نکنید تمیزی کیبورد به معنای افزایش عمر مفید آن نیز هست. پس از نظافت این وسیله کوچک و مهم غافل نشوید.
منبع: ایسناسانترال پاناسونیک و مزیت های آن

1:

مرسی جالب بود


آموزش نصب همزمان Win 7 و Win8

2:

خسته نباشيد.ممنون


آموزش رمز گذاری روی فلش مموری بدون استفاده از نرم افزار

3:

ممنون از شما دوستان خوب


افزایش سرعت کامپیوتر با پاک کردن برنامه های بی استفاده

4:

مسی مسی مسی


استفاده از کلیک Shift برای باز کردن نسخه ثانویه از یک برنامه در ویندوز 7

5:

ممنون جالب بود


هنر فراتر از لنز‌ها

6:بنر دعای یا علی و یا عظیم و اللهم ادخل...با کیفیت و فوق العاده زیبا از دست ندهید

7:

مرسي جالب بود ...


8:

سلام به دوستان ..خوب یا بهترید ..؟؟؟
ن حقیقتش برای تمیز موندن صفحه کلید از سلفون هستفاده می کنم....البته صفحه کیبوردم بدونه سیم...اتفاقا خیلی هم تمیز میمونه...هر از گاهی هم عوضش می کنم.البته موقعه پوشوندن با سلفون باید با دقت باشه تا چینه چروک زیاد نشه...من همیشه با مادرم این کارو می کنم....60 out of 100 based on 15 user ratings 740 reviews