ویژگی های جدید ایپد ایر ۲ چیست؟


ویژگی های جدید ایپد ایر ۲ چیست؟ویژگی های جدید ایپد ایر ۲ چیست؟
چند روز پیش کمپانی اپل به صورت رسمی Ipad Air 2 را معرفی کرد. آیپدی که به عنوان باریک ترین تبلت جهان شناخته می شود. این تبلت که تنها ۶٫۱ میلیمتر ضخامت دارد، در حال حاضر به عنوان باریک ترین تبلت در جهان شناخته می شود که به واقع نیز چنین است. وزن اپل ایپد ایر ۲ به ۴۳۷ گرم رسیده است. این یعنی در این دستگاه شاهد کاهش وزن هستیم. البته کاهش وزن آن، چنان چشم گیر نیست. اما به هر حال افزایش دادن امکانات و در کنار آن، کاهش وزن دیوایس می تواند یک امر مهم و تا حدود غیر ممکن به نظر برسد؛ که البته اپل همانند همیشه غیر ممکن را ممکن می کند!

1

اپل در دستگاه جدید خود از یک پردازنده ۶۴ بیتی قدرتمند استفاده کرده است که سبب افزایش سرعت ۴۰ درصدی این دستگاه می شود. در کنار آن گرافیک و وضوح نمایش Ipad Air 2 تا حدود بسیار زیادی افزایش داشته است.

2

همانطور که می دانید Air1 مجهز به دوربینی ۵ مگاپیسکلی بود. اما اپل در دیوایس جدید خود یک دوربین ۸ مگاپیکسلی با ابزارهایی کامل در نظر گرفته است که قابلیت عکاسی به صورت حرفه ای تر و با کیفیت تر را در اختیار کاربران برنامه میدهد. قابلیت جدیدی که در قسمت فیلم برداری ایر ۲ گنجانده شده است فیلم برداری به صورت اسلو موشن تا ۱۲۰ فریم می باشد. چنین قابلیتی تا پیش از این در دستگاه های اپل وجود نداشت. دوربین جلوی گوشی همانند ایر ۱ با کیفیت ۱٫۲ مگاپیکسل باقی مانده است. اما سازندگان عقیده دارد که کیفیت آن بسیار افزایش داشته است.

همانطور که گفته شد ipad Air2 به عنوان یکی از باریک ترین و نازک ترین تبلت های جهان شناخته می شود. در این امر موارد مختلفی دخیل بوده اند. یکی از مهم ترین آنها، حذف ذکمه Mute از تبلت می باشد که سبب کاهش ضخامت این وسیله شده است. همچنین در این دستگاه اپل دکمه های کم و زیاد کردن ولوم را نیز هم سطح دستگاه برنامه داده است تا زیبایی آن بیشتر شود. به احتمال زیاد این کار سبب هرچه راحت تر شدن کار با این وسیله خواهد شد.

4

قابلیت تاچ آی دی نیز در این دستگاه گنجانده شد. این قابلیت تا به حال در هیچ دستگاه آیپیدی برنامه داده نشده بود. اما در اپل ایپد ایر ۲ شاهد استفاده از تاچ آی دی هستیم. این قابلیت می تواند امنیت برای ورود به دستگاه را بسیار افزایش دهد. چرا که در این حالت دستگاه تنها با استفاده اثر انگشت صاحب دستگاه، باز خواهد شد و امکان باز کردن آن توسط اثر انگشت اشخاص دیگر وجود نخواهد داشت.
ویژگی های جدید ایپد ایر 2 چیست؟ | اندرویدلوکس54 out of 100 based on 39 user ratings 1064 reviews