زوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندروید


زوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندرویدزوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندروید
خرداد ماه سال جاری، نوکیا لانچر اندرویدی خود را با عنوان Z Launcher بصورت محدود منتشر کرد. این کمپانی دیروز و همزمان با معرفی تبلت N1، نسخه‌ی بتای لانچر خود را از طریق گوگل‌پلی در اختیار همه کاربران برنامه داده است. با زوم‌اَپ امروز همراه باشید.
زوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندروید
نوکیا در زمان معرفی زد لانچر، اجازه‌ی دانلود آن را فقط برای تعداد محدودی امکان‌پذیر ساخت. اما هم‌اکنون می‌توان براحتی نسخه‌ی آزمایشی لانچر اندرویدی نوکیا را از گوگل‌پلی دریافت کرد. لانچر نوکیا رویکرد جدیدی به سیستم‌عامل اندروید دارد و رابط کاربری آن راهکار جدیدی برای تعامل با سیستم‌عامل و جستجوی اپلیکیشن پیش روی کاربر برنامه داده است.
زوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندروید
شاید بهترین و جالب‌ترین ویژگی Z Launcher را بتوان قابلیت جستجوی اپلیکیشن‌‌ها با ترسیم حرف اول نام اپلیکیشن روی صفحه‌ی Home‌ خواند. این قابلیت Scribble نام دارد. برای مثال در صورتی که بخواهید اپلیکیشن Viber را اجرا کنید، کافی است حرف اول نام این اپلیکیشن را که V است، در صفحه‌ی Home ترسیم کنید، در نتیجه‌ی اپلیکیشن وایبر نمایان و با کلیک روی آن، اجرا می‌شود. زد لانچر قادر است عادت‌های کاربران در استفاده از اپلیکیشن‌ها را نیز یاد بگیرد. براین اساس، اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها و مخاطبانی که کاربر در ساعات مشخصی از روز از آن‌ها استفاده می‌کند، در صفحه‌ی Home برای وی نمایش داده خواهند شد.
در مقایسه با نسخه‌ی پیشین، نوکیا لانچر خود را بسیار بهینه‌تر و سریع‌تر کرده است. می‌توان این لانچر را از گوگل‌پلی دریافت کرد، البته باید این نکته را یادآور شد که در حال حاضر نسخه‌ی بتای لانچر نوکیا در دسترس است.


زوم‌اَپ: Z Launcher، نگاه نوکیا به اندروید60 out of 100 based on 45 user ratings 320 reviews