نسخه‌ی تحت وب اپلیکیشن واتس‌اَپ در راه است


نسخه‌ی تحت وب اپلیکیشن واتس‌اَپ در راه استنسخه‌ی تحت وب اپلیکیشن واتس‌اَپ در راه است
واتس‌اَپ سرویس ارتباطی مبتنی بر گجت‌های موبایل است که برای فعالسازی نیاز به سیم‌کارت دارد، اما شاید این رویه در آینده عوض شود و بتوان این سرویس را از طریق اپلیکیشن تحت وب، در دسکتاپ نیز مورد استفاده برنامه داد.
نسخه‌ی تحت وب اپلیکیشن واتس‌اَپ در راه است
واتس‌آپ یکی از سرویس‌های محبوب ارتباطی است که زیر پرچم فیس‌بوک فعالیت می‌کند. شنیده‌ها حکایت از این دارد که این کمپانی در حال توسعه‌ی اپلیکیشن تحت وب است تا از طریق آن بتوان واتس‌اَپ را روی دستگاه‌های پی‌سی‌ نیز مورد استفاده برنامه داد. در طول هفته‌ای که گذشت، پاول دورُو، موسس کمپانی توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن ارتباطی تلگرام در جریان یک مصاحبه به این موضوع اشاره کرد. وی در سخنان خود گفت که واتس‌اَپ در پی جذب توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن تحت وب تلگرام بوده و این موضوع گمانه‌ها در مورد احتمال توسعه‌ی یک اپلیکیشن تحت وب را توسط واتس‌اَپ افزایش می‌دهد. همچنین وب‌سایت هلندی Androidworld.nl خبر از وجود کدی در نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن واتس‌اَپ داده که در آن نشانه‌هایی از پروسه‌ی ورود و خروج به حساب کاربری از طریق پی‌سی وجود دارد.
باید منتظر ماند و دید که واتس‌اَپ چگونه ورود کاربران از طریق پی‌سی را اعتبارسنجی خواهد کرد. این سرویس از سیم‌کارت کاربران به جای استفاده از فیس‌بوک بهره می‌برد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط تیم توسعه‌‌دهنده‌ی واتس‌اَپ، این کمپانی برای عرضه‌ی نسخه‌ی تحت وب و به‌منظور اعتبار سنجی کاربران از OAuth استفاده خواهد کرد. کلاینت وب در خواستی را از طریق سیم‌کارت برای شما ارسال خواهد کرد و در صورت قبول این درخواست از جانب شما روی موبایل، وارد حساب کاربری خود در اپلیکیشن تحت وب خواهید شد. کاربران از طریق آدرس www.web.whatsapp.com از این امکان استفاده خواهند کرد. در حال حاضر برای ورود باید از حساب کاربری گوگل استفاده کرد.60 out of 100 based on 45 user ratings 320 reviews