راهنمای خرید آیپد


راهنمای خرید آیپدراهنمای خرید آیپد
با فرا رسیدن فصل تابستان مانند همیشه بازار خرید موبایل و تبلت داغ تر از همیشه می شود. ما در این مقاله به شما عزیزان اطلاعاتی در خصوص آیپد خواهیم داد تا بتوانید یک آیپد مناسب با نیازتان خرید کنید.
امید.اریم که خرید خوبی شداشته باسد
تبلت iPad محصول Apple یکی از پر فروش ترین تبلت های بازار است. اگر قصد خرید یکی از مدل های iPad را دارید، بهتر است این مقاله را مشاهده کنید تا متوجه شوید کدام iPad برای شما مناسب است. آیا به آیپد ۳G نیاز دارید؟ چه حجم حافظه ای برای شما مناسب تر است؟ ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت؟
رنگ iPad
اگر قصد خرید iPad دارید، بهتر است آن را با گوشی خود هماهنگ کنید. خصوصا اگر iPhone دارید بهتر است تبلت همرنگ با گوشی خود تهیه کنید. بنابراین اگر آیفون مشکی دارید تهیه آیپد مشکی برای شما بهتر خواهد بود. البته انتخاب با شماست و اگر به آیپد سفید بیشتر علاقه دارید، مطابق با سلیقه خود عمل کنید.

آیپد ۳G یا آیپد Wi-Fi؟
قیمت آیپدی که تنها مجهز به Wi-Fi باشد کمتر از هزینه iPad مجهز به ۳G است (آیپد ۳G هم از اتصال Wi-Fi پشتیبانی می کند و هم از اتصال G3 ).

برای انتخاب نوع آیپد، باید بدانید در چه مکانی برنامه است از آن استفاده کنید.اگر قصد دارید بیشتر از تبلت خود در محل کار یا منزل که به اینترنت دسترسی دارید استفاده کنید، بهتر است هزینه خود را زیاد نکرده و به خرید مدل Wi-Fi بسنده کنید.

همچنین اگر از اینترنت وایمکس استفاده می کنید، نیازی به تهیه آیپد ۳G ندارید. چراکه مودم وایمکس هم می تواند نقش اینترنت همراه را برای شما بازی کند. با این تفاوت که همیشه باید مودم خود را با خود همراه داشته باشید.

ولی اگر همواره به اینترنت نیاز دارید و قصد ندارید مودم وایمکس خود را همیشه همراه داشته باشید، به شما توصیه می کنیم تبلت های ۳G آیپد را تهیه کنید.

با استفاده از تبلت های ۳G آیپد می توانید علاوه بر اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi، با استفاده از اینترنت سیم کارت خود نیز آنلاین باشید. با استفاده از تبلت های ۳G، در هر مکانی که سیم کارت شما آنتن داشته باشد، بستر استفاده از اینترنت نیز برای شما فراهم است.

ظرفیت حافظه iPad
تصمیم بعدی که باید بگیرید این است که به چه میزان از حافظه نیاز دارید. آیپد با حافظه ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت به بازار عرضه شده است. برای خرید تبلت به حجم حافظه آن دقت زیادی کنید. تا جای ممکن هزینه خود را برای خرید حجم بالاتر صرف کنید. چراکه دستگاه های iPad از حافظه جانبی بدون منبع تغذیه پشتیبانی نمی کنند. به این ترتیب نمی توانید هارد اکسترنال بدون منبع تغذیه خود را به iPad متصل کرده و اطلاعات را از هارد به آیپد منتقل کنید.

حتی اگر هاردی با منبع تغذیه داشته باشید، انتقال اطلاعات به صورت مستقیم از هارد به آیپد دشوار است.

بنابراین بهتر است تبلت خود را با حجم حافظه بیشتر تهیه کنید تا فقط گهگاهی مجبور به اتصال دستگاه به PC و انتقال اطلاعات به سیستم کامپیوتر باشید.

قیمت iPad
اگر قصد خرید تبلتی با قدرت گرافیکی بالا و اجرای بازی های سنگین را دارید، به شما توصیه می کنیم iPad 2 تهیه کنید. ولی اگر از آیپد برای رفع نیاز های روتین و روزمره استفاده می کنید و به بازی هایی با گرافیک سنگین و نسبتا حرفه ای علاقه ای ندارید می توانید iPad1 تهیه کنید.

علاوه بر این باید بدانید که با ورود محصولات جدید Apple به بازار، ابزار های جانبی برای محصولات قدیمی آن کمتر ارائه می شود. بنابراین در صورتی که از نظر مالی برای شما مقدور است آیپد ۲ را تهیه کنید تا بتوانید از ابزار های جانبی بی نظیری که عرضه می شود، استفاده کنید.

خرید اپل ایدی78 out of 100 based on 63 user ratings 788 reviews