نگرانی از نقض حریم شخصی و بازگشت به گوشی‌های قدیمی


نگرانی از نقض حریم شخصی و بازگشت به گوشی‌های قدیمینگرانی از نقض حریم شخصی و بازگشت به گوشی‌های قدیمی
کد مطلب: 10481
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴

نگرانی از نقض حریم شخصی و بازگشت به گوشی‌های قدیمی

در حالی که بسیاری از مردم علاقه‌مند به استفاده از گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های مختلف قابل نصب بر روی آن هستند، عده‌ای هم به دلایل امنیتی علاقه‌ای به این کار ندارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، زاک سامرفیلد ۳۵ ساله که به‌عنوان تحلیل‌گر نرم‌افزار در شهر نیویورک فعالیت می‌کند پنج سال است که از یک گوشی قدیمی تاشوی شرکت ال جی بهره می‌گیرد و در حالی که بسیاری از همکارانش وی را دست می‌اندازند به‌هیچ وجه حاضر نیست از استفاده از این گوشی دل بکند.

وی در توضیح دلیل این سرسختی خود می‌گوید: من از گوشی‌های هوشمند متنفرم. من از کنترل زندگی مردم با استفاده از این گوشی‌ها و اینکه مردم همه وقت‌شان را صرف نگاه کردن به گوشی‌های هوشمندشان می‌کنند متنفرم. من عاشق این هستم که همیشه همین گوشی تاشو را داشته باشم.

امروزه افرادی مانند این تحلیل‌گر نرم‌افزار در اقلیت هستند، اما هیچ بعید نیست که این وضعیت به خاطر نگرانی از نقض حریم شخصی و سرقت اطلاعات حساس افراد تغییر کند. بر اساس بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آی دی سی، هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند تنها دو سال از گوشی‌های خود استفاده می‌کنند و بعد از دو سال گوشی هوشمند تازه‌تری خریداری می‌کنند. با این حال افرادی دیگری هم هستند که حدود سه تا چهار سال هر گوشی را نگه‌داری می‌کنند.

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند هنوز نتوانسته‌اند همه مردم دنیا را به استفاده از تولیدات خود ترغیب کنند. هنوز هم کم نیستند شهروندانی که گوشی‌های ساده دارای نمایش‌گرهای کوچک را ترجیح می‌دهند و تا زمانی که گوشی‌های ساده‌شان کار بکنند آنها را حفظ می‌کنند.

این وضعیت با توجه به تازه‌ترین آمار منتشر شده در مورد میزان فروش گوشی‌های هوشمند تا حدی نگران‌کننده است. فروش کلی این نوع گوشی‌ها در جهان کند شده و بسیاری از بازارهای کشورهای در حال توسعه مانند بازار آمریکا از گوشی‌های هوشمند اشباع شده است. بر اساس تحقیقات آی دی سی، رشد فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۰ درصد خواهد بود که در مقایسه با رقم رشد ۲۷ درصدی سال ۲۰۱۴ ناچیز است.

در بازار کشورهای در حال توسعه نیز به‌علت عدم درآمد مناسب مردم استقبالی از گوشی‌های هوشمند گران‌قیمت نمی‌شود. لذا شرکت‌های سازنده ترجیح می‌دهند بعد از گذشت حدود یک سال گوشی‌های قدیمی‌تر و پیشرفته خود را با تخفیف‌های مناسب عرضه کنند.

یک راه حال دیگر کاربران کم درآمد به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند است تا بتوانند تا حدی از امکانات جدید گوشی‌ها بهره‌مند شوند. البته این راه حال تنها برای یک تا دو سال پاسخ‌گوست و باید منتظر ماند و دید سازندگان گوشی‌های هوشمند از چه روشی برای اقناع مشتریان سرسخت استفاده می‌کنند.

مرجع : خبرگزاری فارس

پیوند:http://www.aftana.ir/fa/doc/news/104...8C%D9%85%DB%8Cضبط یک خاور گوشی قاچاق از پاساژ علاء‌الدین

1:

البته گوشی های قدیمی هم سیمکارت میخورند لذا توسط اپراتورها و دولتها، میتوانند از راه دور به عنوان لوازم شنود هستفاده شوند......


آموزش حذف اکانت اسنپ چت Snapchat
ماهیت فناوری، پذیرش ریسک هست......


قابلیتی مخفی در آیفون که کتاب ها و مقالات شما را با صدای بلند می خواند
منتها دقت در هستفاده از فناوریها و همچنین آگاه ساختن کاربران از خطرها و راههای مقابله، بهترین روش هست


54 out of 100 based on 59 user ratings 134 reviews