نقد و بررسی تبلت Sony Xperia tablet Z


نقد و بررسی تبلت Sony Xperia tablet Zنقد و بررسی تبلت Sony Xperia tablet Z
مقدمه
دومین تبلت Xperia سونی Tablet Z است. این تبلت طراحی زیبا و ویژگی های سرگرمی سونی را با هم ترکیب کرده است. با این حال تبلت Tablet Z از 10 اینچ صفحه نمایش Full HD سبک تر و باریک تر بهره می گیرد. این تبلت علاوه بر اینها ضد آب ست.
Xperia Tablet Z تمام آنچه امروزه از یک تبلت انتظار داریم را برآورده می کند زیرا علاوه بر قیمت معقول از بلندگوهای 3D surround بهره می گیرد. در واقع Xperia Tablet Z بهترین تبلت اندرویدی موجود در دنیا از لحاظ نظری است. آیا این تبلت در عمل هم همی طور است؟ بیایید با هم بررسی کنیم.
طراحی
این روزها تبلت هایی با ضخامت کمتر از 9 میلی متر کمتر دیده می شوند در واقع تنها Toshiba Excite X10 است که 8 میلی متر ضخامت دارد. آیا تبلتی با ضخامت کمتر از 7 میلی متر وجود دارد؟ باید جواب داد Xperia Tablet Z باریک ترین تبلت موجود در دنیاست که نه تنها باریک است بلکه سبک هم هست. این تبلت تنها 495 گرم وزن دارد و می تواند سبک ترین در رده ی خودنیز به حساب بیاید. از همه عجیب تر اینکه Xperia Tablet Z ضد آب است. ضد آب بودن تبلت به این معناست که می توانید آن را برای مدت سی دقیقه در عمق سه فوتی آب نگه دارید بدون اینکه مشکلی برای آن پیش بیاید. شما هم چنین می توانید Xperia Tablet Z را با خود بدون هیچ مشکلی به توفان گرد و غبار ببرید. مسلما امکان وقوع چنین اتفاقاتی بسیار نادر است ولی این ویژگی ها به شما کمک می کنند تا بدون نگرانی تبلت خود را در باران ببرید، کنار دریا برنامه دهید یا با دست خیس با آن کار کنید.
ابعاد این تبلت به گونه ای است که علی رغم صفحه نمایش 10 اینچی اش به راحتی می توانید آن را در دست نگه دارید یا با آن با یک دست کار کنید. این اتفاق در دیگر تبلت ها به این سادگی نیست.

مسما از تبلتی به این باریکی و سبکی انتظار نمی رود که قاب فلزی داشته باشد.بدنه ی Xperia Tablet Z از پلاستیک نرم ساخته شده که در دست نگه داشتن آن را راحت تر می کند. در بالای کارت حافظه، هدفون و درگاه شارژ نیز برآمدگی هایی برای محافظت بیشتر تعبیه شده اند.

تنها قسمت فلزی تبلت دکمه ی روشن/خاموش گرد آن است که در سمت چپ تعبیه شده است. این دکمه در گوشی های پرچم دار Xperia سونی نیز به چشم می خورند. دکمه ی صدا که زیر دکمه ی روشن/خاموش برنامه گرفته بسیار باریک است طوری که فشار دادن آن راحت نیست. در واقع بهتر بود که ارتفاع دکمه بیشتر باشد.


از آنجا که تبلت عنوان IP57 را به خود اختصاص داده حتی بلندگوهای چهار گانه ی پایین بدنه ی آن نیز در برابر آب مقاوم است. حتی اگر تبلت را مختصرا در آب فرو ببرید بلندگوهای آن بدون مشکل به خواندن ادامه می دهند. بلندگوها در جایی تعبیه شده اند که امکان ندارد حین کار با تبلت، دستتان به صورت اتفاقی روی آن ها را بگیرد. این اتفاق گاها در تبلت های دیگر می افتد.
دوربین 8 مگاپیکسلی پشتی در وسط قسمت پشتی برنامه ندارد بنابراین باید حواستان باشد که حین فیلم برداری دستتان روی لنز را نپوشاند. اگر موقع حمل گوشی با یک دست حواس خود را جمع نکنید ممکن است دستتان روی لنز برود و آن را لکه دار کند.

صفحه نمایش
سونی از صفحه نمایش 10.1 اینچی با ابعاد تصویر 1920x1200 پیکسل در Tablet Z استفاده کرده است. این پنل از نوع sensor-on-lens به این معنا که صفحه ی لمسی آن مسقیما روی صفحه ی اصلی برنامه گرفته بدون اینکه هوا در بین آنها وجود داشته باشد. سونی از این تکنیک برای باریک تر و سبک ترشدن تبلت استفاده کرده است.اطلاعات بیشتر در سایت منبع


منبع : عصر دیجیتال
محصولات اپل چگونه به ایران می‌آیند؟

1:

جسته و گریخته نقد و بررسی نکن برای کدوم یه لیست درست کن و در یه تاپیک ارائه کن.


چگونه با تلفن ثابت پیامک بزنیم


92 out of 100 based on 52 user ratings 1202 reviews