تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...


تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...
[IMG]http://**************/Images/News/Smal_Pic/18-4-1392/IMAGE635090729218506625.jpg[/IMG]
مسعود کیمیایی: فیلمم 10 روز دیگر کلید می‌خورد / نمی‌دانم دیگر از کجا اسم بیاورم

مسعود کیمیایی گفت:‌ برای فیلم جدیدم تاکنون چهاربار اسم فیلم را تغییر داده‌ام و هنوز هم قطعی نشده است.
این کارگردان سینما در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در ابتدا نام فیلم «کلید شکسته» بود که بعد به «اسب‌ها می‌میرند» تغییر دادیم که باز هم قبول نکردند و بعد «عرق سرد» را پیشنهاد دادیم که باز رد شد.
وی ادامه داد: آخرین اسمی که دادیم «متروپل» بود که آن هم قبول نشد و می‌گویند در شورا رد شده است و دیگر نمی‌دانم از کجا اسم بیاورم.
مسعود کیمیایی با بیان اینکه سینما «متروپل» به عنوان یکی از کولیشن‌های اصلی در حال آماده شدن است، گفت: فیلم حدود 10 روز دیگر کلید می‌خورد و بازیگران جدیدی به کار اضافه خواهند شد.
به گزارش ایسنا، بازیگرانی که تاکنون در فیلم مسعود کیمیایی،حضورشان اعلام شده است، عبارتند از: محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، مهناز افشار، پگاه آهنگرانی، شقایق فرهانی،یوسف مردایان،تیناپاکروان،ساعد سهیلی.علی جنتی: لیلا حاتمی غافلگیر شد / سعی حاتمی بر پوشش متین بود

1:

با اجازتون من یه دستی در ویرایش موضوع میبرم


بیانیه ۶۵ سازمان مردم نهاد برای برخورد جدی با لیلا حاتمی

2:

یک تصویر تازه از مهناز افشار٬ هنگام گریم برای فیلم تازه‌ی مسعود کیمیایی

این تصویر در لحظه ای ثبت شده که مهناز افشار خود را برای گریم فیلم "عرق سرد" مسعود کیمیایی آماده می کرد.

تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...


به نقل از عصر ایران: این تصویر در لحظه ای ثبت شده که مهناز افشار خود را برای گریم فیلم "عرق سرد" مسعود کیمیایی آماده می کرد.


سلحشور،ما نباید برای یک سریال ۶۰ میلیارد تومان بگذاریم؟


جمال شورجه: «هیچ نهادی پاسخ مثبت نداده»

3:

مسعود کیمیایی جدیدترین فیلمش را که هنوز نام مشخصی ندارد،‌ کلید زد و فراخوان نمود: شخصیت اصلی این فیلم یک زن هست چرا که دیگر مردهای فیلم‌های من پیر شده‌اند و در همان سینمای تخریب‌شده «متروپل» مانده‌اند.

این کارگردان که شامگاه 29 تیر ماه فیلمبرداری فیلم جدیدش را آغاز کرد با اشاره به سه‌سال کار نکردنش در سینما، یادآور شد: سپس فیلم «جرم» چند سناریو داشتم که مهم‌ترین اونها «شریک»،‌ «دست تنها» و «تبعید سایه‌ها» بود که متاسفانه هیچ کدام از اونها به نتیجه نرسید تا اینکه به این فیلم که هنوز اسمی ندارد، رسیدم.

تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...

این کارگردان نام‌هایی چون «اسب‌ها می‌میرند»،«عرق سرد» و «کلید شکسته» را اسامی پیشنهادی برای فیلم جدیدش عنوان کرد و فرمود: آخرین اسمی که دادیم «متروپل» بود که فرمودند خارجی هست و اون را رد کردند.


شوالیه تاریکی بر میخیزد|بیوگرافی کریستوفر نولان
در صورتی که می‌بینیم فیلم‌هایی با اسم‌های خارجی ساخته شده هست و یا در حال ساخت هستند.

کیمایی درباره داستان فیلم جدیدش اظهار کرد: فیلم در بین دو تا سه ساعت می‌گذرد‌، داستانی که از ساعت 12 شب آغاز می‌شود.


اکران فیلم چ در مالزی
البته تاکید زیادی بر این دو ساعت نیست و این اتفاق در فیلم‌نوشت افتاده هست.

وی چهار نفر در یک ویلا‌، یک بیمارستان‌ و یک دکتر و چهار نفر دیگر را از شخصیت‌ها و لوکیشن‌های اصلی این فیلم دانست و فرمود: وقتی سینما «متروپل» را دیدم در تغییر فیلمنامه این فیلم بسیار موثر بود.


نامه یک دختر ایرانی به لیلا حاتمی
ریختگی‌ها، فراموشی‌ها و تغییراتی که با دست نیست بلکه با تغییر عوض شده هست.


خبرهای جدید از 4 ستاره سینما
هنوز پلاکارت‌ها به دیوار بود، مثل هواپیمایی که پر از زیبایی بوده و اکنون پرت شده هست.


این کارگردان ادامه داد: سینما «متروپل» تاثیر بسیاری بر روحیه من گذاشت و آرام آرام به سمت سینمای از دست رفته،‌ خیابان از دست رفته و محله از دست رفته، رفتیم و این کمک زیادی به من کرد.

مسعود کیمیایی شخصیت اصلی این فیلم را «خاتون» با بازی مهناز افشار معرفی کرد و فرمود: او در حادثه‌ای، جایی را برای پناه بردن ندارد که 12 شب به باشگاه بیلیاردی می‌آید که قبلا سینما بوده و در اونجا بافت دیگری به قصه اضافه می‌شود‌.

او،محمدرضا فروتن ‌، پولاد کیمیایی‌، ساعد سهیلی‌ و سحر دولت‌شاهی را از دیگر بازیگران اصلی عنوان کرد و ادامه داد: تقریبا 10 نفر از بازیگران هم از مدرسه آزاد بازیگری هستند که بخشی از اینها، افراد پشت‌ دوربین را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به دیگر شرایط پشت دوربین اظهار کرد: با علیرضا زرین‌دست عزیز به عنوان فیلمبردار ششمین فیلمی هست که همکاری می‌کنیم و یک فیلم دیگر مانده تا به مرحوم نعمت حقیقی برسیم.

برای صدا اسحاق خانزادی عزیز در کنارمان هست.

برای گریم برای اولین بار با خسرو ملکان کار می‌کنیم که فوق‌العاده و بسیار وارسته هست.

تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...

مسعود کیمیایی ادامه داد: تینا پاکروان مدیر تولید،‌ علیرضا شمس دستیار و برنامه‌ریز‌، کیوان مقدم طراح صحنه و لباس‌، بابک برزویه عکاس‌، مصطفی خرقه‌پوش تدوین‌گر‌ هستند و خودم به همراه شخصی به نام ارباب صادقی که دنبال تهیه نماينده شدن در سینما نیست‌، سرمایه کار را تامین کرده‌ایم.

او درباره صحنه‌ای که فیلمبرداری فیلمش در اونجا آغاز می‌شود، توضیح داد: اینجا آپارتمان «خاتون» قصه ماست و فیلم از این خانه آغاز می‌شود که دو روز فیلمبرداری خواهیم داشت و بعد به لوکیشن اصلی سینما «مترپل» می‌رویم.

زرین‌دست: کیمیایی مانند تخت جمشید هست

علیرضا زرین‌دست مدیر فیلمبرداری این فیلم در سخنانی با بیان اینکه شخصیت «خاتون» فیلمنامه تاثیر زیادی روی او گذاشته هست‌، اظهار کرد: این زن به جایی پناهنده می‌شود که باشگاه بیلیارد هست اما در واقع به سینما پناهنده می‌شود، چیز هستثنایی و زیبایی که کیمیایی در فیلمنامه گذاشته هست.

وی ادامه داد: آدمی که به دنبال معجزه‌ای در زندگی‌اش می‌گردد و با پناهنده شدن به سینما این معجزه رخ می‌دهد.

فیلمنامه را که خواندم بسیار تحت تاثیر برنامه گرفتم و امیدوارم این جذابیت در ساختار هم شکل بگیرد.

این مدیر فیلمبرداری کیمیایی را برای خود مانند تخت جمشید دانست و فرمود: از دیدن حکاکی‌ها و سرستون‌ها هیچ وقت سیر نمی‌شوم و از اینکه همیشه در این کاخ زیبا بگردم‌، لذت می‌برم.

مهناز افشار: بازی در نقش «خاتون» شانس بزرگ من هست

تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی...

مهناز افشار هم به عنوان اولین بازیگری که در این فیلم مقابل دوربین می‌رود در این جلسه حضور داشت، فرمود: صحبت کردن درباره بعضی از اسم‌ها برایم سخت هست‌.

این افتخار همکاری دوم من با مسعود کیمیایی هست و سپس فیلم «رئیس» همیشه به ایشان سر می‌زدم و هنگامی هم که شنیدم برنامه هست فیلمی را شروع نمايند، مدام منتظر تماس بودم و هنگامی که این ارتباط بربرنامه شد،‌ بسیار خوشحال شدم.

وی ادامه داد: بودن بعضی از اسامی در کارنامه آدم اونقدر بس هست که دیگر به چیز دیگری فکر نکنم.

بازی در نقش «خاتون» شانس بزرگی برای من هست و امیدوارم سربلند از اون بیرون بیایم.

این بازیگر به محوریت سینما در قصه این فیلم اشاره کرد و فرمود: سینمایی که این روزها نگاه احترام آمیزی نمی‌شود، در پایان این قصه می‌بینیم که به سینما پناه می‌بریم.

خانزادی: کیمیایی برکت سینمای ایران هست

اسحاق خانزادی صدابردار، این فیلم را دوازدهمین تجربه‌اش در کنار مسعود کیمیایی عنوان کرد و ادامه داد: کیمیایی برکت سینمای ایران هست و امیدوارم تا سینما هست‌، مسعود کیمیایی هم باشد.

تینا پاکروان مدیر تولید این فیلم با اشاره به وضعیت نامناسب سینما فرمود: در شرایطی که سینمای خصوصی به زور زنده هست‌ و سینمای ما گرفتار بحران اجتماعی شده و بسیاری برای ساخت فیلم به ساوقت‌ها و ارگان‌ها چشم دارند‌، شروع به کار در چنین شرایطی جسارت زیادی می‌خواهد که این جسارت تنها از مسعود کیمیایی برمی‌آید.

در شرایطی که وضعیت اقتصادی سینمای ایران بسیار غم‌انگیز هست.

مسعود کیمیایی هم به شرایط سینما اشاره کرد و فرمود: سینما تنها هنری هست که در دهه 80 دیگر چیزی از اون باقی نماند.

فیلم‌هایی در دهه 40 آغاز شد و تمام اندازه‌گیری‌های خودش را کرد و یک سینمای کامل به تاریخ خودش داد که عمرش تا دهه 80 بود.

وی ادامه داد: سینما «متروپل» بسیار به من کمک کرد تا بتوانم مفهومی را تعریف کنم به این معنی که سینما در مجموع به دکمه و دیجیتال سپرده شده،‌همانطور که انسان دو دستی به موبایل تقدیم شده هست اما در نهایت امیدوارم چون هوش انسان می‌تواند از کنار این معضل رد شود، در این فیلم بتوانم طعمی از این حرفم داشته باشم.

مسعود کیمیایی در پایان نشست فیلمش از مینا اکبری به عنوان مشاور رسانه‌ای کارش نام برد و از اینکه با عجله این نشست برای آغاز فیلمبرداری تشکیل شده هست و مانع حضور برخی رسانه‌ها در پشت صحنه‌ی فیلم شد عذرخواهی کرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا


78 out of 100 based on 23 user ratings 98 reviews