زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!


زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!
ایسنا: ثریا حکمت با بیان اینکه در وضعیت مالی خیلی بدی به سر می‌برم، گفت: بعد از 35 سال کار و 61 سال سن، من را به‌عنوان پیشکسوت قبول ندارند. درنتیجه از چندی دیگر در چادر زندگی می‌کنم.

این هنرمند بازیگر در گفت‌و‌گویی، اظهار کرد: صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج است و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول آن دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم.

زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!

وی با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده است، گفت: آن موقع هم به‌دلیل اینکه اجاره خانه‌ام عقب افتاده بود، صاحبخانه از پول ودیعه‌ام کم کرده بود که دیگر پولی برای خانه گرفتن نداشتم. بعد از کمک پنج میلیونی ارشاد توانستم جایی را اجاره کنم.

این بازیگر با بیان اینکه با مشکلات زیادی زندگی را می‌گذراند، ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم دو بار خودم را از بین ببرم و اقدام به این کار هم کردم اما موفق نشدم. الان کل دندان‌هایم را کشیده‌ام و هزینه درمان آن‌ها را ندارم. برای گرفتن بودجه به همه‌جا رفته‌ام. حتی چندی پیش به‌سراغ همسر آقای انصاری که مالک بازار مبل هستند، رفتم اما باز هم اتفاقی نیفتاد و نمی‌دانم این همه بودجه در مملکت جابه‌جا می‌شود، چرا من بعد از این همه سال فعالیت هنری نباید سهمی از آن داشته باشم؟

وی افزود: به خانه سینما رفتم، آنجا هم گفتند خودمان 500 میلیون تومان بدهی داریم و نمی‌توانیم کمک کنیم. خانه پیشکسوتان هنر هم می‌گوید چون به‌عنوان هنرمند درجه دو معرفی شده‌ام، نمی‌توانند کمک کند. در صورتی که در فیلم‌های زیادی نقش اول بازی کرده‌ام. البته با صحبت‌هایی که با آنجا شده برنامه است 150 هزار تومان به من بدهند.

ثریا حکمت ادامه داد: به وزارت ارشاد نامه نوشتم و درخواست کمک کرده‌ام. زمانی آقای انتظامی (عزت‌الله) به ما کمک می‌کرد اما دیگر خسته شد و الان دیگر جواب تلفن را هم نمی‌دهد. اخیرا آقای ایوبی ماهی 350 هزار تومان ماهیانه تعیین کرده‌اند و 180 هزار تومان هم از طرح تکریم می‌گیرم اما این مبلغ حتی نصف اجاره خانه‌ام هم نمی‌شود.

«آواز قو» آخرین فعالیت سینمایی حکمت محسوب می‌شود.

این بازیگر که بیش از 10 سال است فعالیت بازیگری ندارد در آثار دیگری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش» و فیلم به‌یاد ماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی به ایفای نقش پرداخته است.دانلود انیمیشن 100 ثانیه ای پدر/حتما ببینید!

1:

واقعا آدم با شنیدن چنین اخبار متاسف میشه!


یک فیلم تکان دهنده!

2:

خبرگزاری ایسنا: انعکاس خبر مربوط به وضعیت ثریا حکمت و بازتاب گسترده اون و تاثیراتش، بار دیگر بر تاثیر رسانه صحه گذاشت و دوباره نشان داد اگر رسانه‌ بخواهد، می‌تواند گره‌گشا باشد و گره‌هایی را باز کند که به هر دستی باز نشوند.

ثریا حکمت سپس رجوع به اشخاص و ادارت مختلف و نگرفتن جواب مساعد، تصمیم گرفت از آبرویش مایه بگذارد و مشکلاتش را رسانه‌یی کند و به‌سرعت هم جواب گرفت.


ژاپنی‌ها پس از ده سال فیلم گودزیلا می‌سازند
تنها سپس گذشت ساعاتی از انتشار خبر، سیل کمک‌ها یا حداقل آمادگی‌ها سرازیر شد و حتی اون‌هایی که جواب تلفن این بازیگر را نمی‌دادند، دستشان را برای کمک کردن دراز کردند.

امت هم مثل همیشه پای کار آمدند و به هر طریقی خواستند حکمت را در حل مشکلاتش یاری نمايند.


دانلود انیمیشن Dragon Hunters 2008 با لینک مستقیم
بسیاری در تماس تلفنی خواهان شماره حساب برای کمک شدند و در فضای مجازی هم کمپین‌هایی به این منظور تشکیل شد.


دانلود مستندهای زیبا و پر محتوا
سایر رسانه‌ها هم وضعیت ثریا حکمت را بهانه‌ای کردند و به مشکلات هنرمندان پیشکسوت پرداختند.

زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!

در طول سال‌های فعالیتم به‌عنوان خبرنگار سینمایی، به شخصه با موضوعات مشابهی برخورد داشته‌ام، هنرمندانی که توان تحمل مشکلات را نداشتند و ترجیح می دانند اون‌ها را مطرح نمايند؛ از منوچهر نوذری گرفته که در روزهای آخر حیاتش در تخت بیمارستان، از نداشتن یک دفترچه بیمه ساده گله داشت، تا مهری مهرنیا که در آسایشگاه سالمندان از بی‌توجهی ناراحت بود و نادیا دلدار گلچین که اون‌هم از اینکه کسی به سراغش نمی‌رفت، بغض در گلو داشت.


بازیگر زن ایرانی که مرد شد+تصاویر
همچنین هنرمندان دیگری چون مهری ودادیان، محمد ورشوچی، فرخ‌لقا هوشمند و...


دانلود انیمه Kiseijuu Sei no Kakuritsu با لینک مستقیم
که هرکدام مشکلی را ابراز کرده بودند.

پیش از اون هم هنرمندان دیگری مانند مهدی فتحی، نعمت‌اله گرجی و محمود بهرامی بودند که سال‌های آخر حیاتشان را به سختی گذراندند و با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشتند.

هنوز هم هنرمندانی در قید حیات هستند که وضعیتی مشابه ثریا حکمت دارند اما یا آشنایی با فضای رسانه ندارند، یا ترجیح می‌دهند کوه مشکلاتشان را به‌تنهایی بکشانند و اون‌ها را عریان ننمايند و یا همچنان چشم امید به اقدام کسانی دارند که مقام مسئول هستند.

در مقاطع مختلف، انجمن‌ها و فضاهای مشخصی برای حمایت از پیشکسوتان تشکیل شد که حمایت‌های مقطعی انجام شد اما ادامه پیدا نکرد و حمایت‌های موجود هم سامان‌دهی شده نیست.

بزرگ‌ترین مشکل بسیاری از هنرمندان پیشکسوت، مساله مسکن هست که شهرداری می‌تواند با اختصاص مکانی مشخص، گام بزرگی در حل این مشکل بردارد؛ خانه‌هایی که مختص هنرمندان باشد و در این راه، بهره‌برداری شود.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، رسانه نیز می‌تواند نقش پررنگی را بازی کند و در کنار بسیاری از اخبار روزمره توجهی نیز به این افراد که دیگر از قاب دوربین دور شده‌اند، داشته باشد.


برای «رضا داود نژاد» دعا کنید

3:

پولهایی که تو بازیگریش گرفته چی شده؟

4:

بازیگر زن ایرانی که در خیابان داخل چادر زندگی می کند!! + عکس


زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!
صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج هست و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول اون دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم.

ثریا حکمت با بیان اینکه در وضعیت مالی خیلی بدی به سر می‌برم، فرمود: سپس 35 سال کار و 61 سال سن، من را به‌عنوان پیشکسوت قبول ندارند.

درنتیجه از چندی دیگر در چادر زندگی می‌کنم.

این هنرمند بازیگر در فرمود‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج هست و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول اون دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده هست، فرمود: اون موقع هم به‌دلیل اینکه اجاره خانه‌ام عقب افتاده بود، صاحبخانه از پول ودیعه‌ام کم کرده بود که دیگر پولی برای خانه گرفتن نداشتم.

سپس کمک پنج میلیونی ارشاد توانستم جایی را اجاره کنم.
زندگی «ثریا حکمت» در گوشه خیابان!
این بازیگر با بیان اینکه با مشکلات زیادی زندگی را می‌گذراند، ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم دو بار خودم را از بین ببرم و اقدام به این کار هم کردم اما موفق نشدم.

الان کل دندان‌هایم را کشیده‌ام و هزینه درمان اون‌ها را ندارم.

برای گرفتن بودجه به همه‌جا رفته‌ام.

حتی چندی پیش به‌سراغ همسر آقای انصاری که مالک بازار مبل هستند، رفتم اما باز هم اتفاقی نیفتاد و نمی‌دانم این همه بودجه در مملکت جابه‌جا می‌شود، چرا من سپس این همه سال فعالیت هنری نباید سهمی از اون داشته باشم؟

وی اضافه کرد: به خانه سینما رفتم، اونجا هم فرمودند خودمان 500 میلیون تومان بدهی داریم و نمی‌توانیم کمک کنیم.

خانه پیشکسوتان هنر هم می‌گوید چون به‌عنوان هنرمند درجه دو معرفی شده‌ام، نمی‌توانند کمک کند.

در صورتی که در فیلم‌های زیادی نقش اول بازی کرده‌ام.

البته با صحبت‌هایی که با اونجا شده برنامه هست 150 هزار تومان به من بدهند.

ثریا حکمت ادامه داد: به وزارت ارشاد نامه نوشتم و درخواست کمک کرده‌ام.

وقتی آقای انتظامی (عزت‌الله) به ما کمک می‌کرد اما دیگر خسته شد و الان دیگر جواب تلفن را هم نمی‌دهد.

اخیرا آقای ایوبی ماهی 350 هزار تومان ماهیانه تعیین کرده‌اند و 180 هزار تومان هم از طرح تکریم می‌گیرم اما این مبلغ حتی نصف اجاره خانه‌ام هم نمی‌شود.

«آواز قو» آخرین فعالیت سینمایی حکمت محسوب می‌شود.

این بازیگر که بیش از 10 سال هست فعالیت بازیگری ندارد در آثار دیگری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش» و فیلم به‌یاد ماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی به ایفای نقش پرداخته هست.


5:

واقعا چه گویم که نافرمودنم بهتر هست .
خدا کمکش کنه .

6:

.
وزارت ارشاد 5 میلیون توامن کمک کرده هست در حالیکه این پول خرج دو سه ماه بیشتر نیست.

امتی هستند که بیش از اینها از بودجه ارشاد سودمند شده اند..

7:

مایه تاسف بسیاره..ایشون سالها زحمت کشیدن و باید حمایت بشه..
دقیقا به یاد زنده یاد "طوطی سلیمی" افتادم{بازیگر زن فیلم "صمد آرتیست می شود" که در گوشه خیابان فوت کرد بر اثر فقر و گمنامی..


8:


" مشت نمونه خروار " iranchap
خانم حکمت یکی از هزاران و شاید میلیونها نفریه که کارشون داره به چادرنشینی می کشه

9:

.

من هم یاد هنرمندی افتادم که وقتی با هزینه شخصی خودش یک بیمارستان ساخته بود اما بعد ها حتی پول بیمارستان رفتن هم نداشت و در فقر مطلق مرد(لینک) آدم این اخبار را که میخواند از زندگی هنری نا امید می شود.
.

10:

بله متاسفانه
ما در مملکتی داریم زندگی می کنیم که خیلیا ادعای خیلی چیزها رو مینمايند اما در عمل به مانند زنبور بی عسل می مونندو دیگر هیچ .


11:

سلاملکم.خوبین؟
دقیقا من اومدم بگم

12:


و همینطور فریماه فرجامی و خیلی های دیگه....حالا که بحث نادیده گرفتن هنرمندانه بد نیست یه نگاهی هم به این مصاحبه بندازید...البته مربوط به یک ماه پیشه....

ولی خب....فریماه فرجامی: ای کاش هیچ‌وقت بازیگر نمی‌شدم

13:

یاد نقاشان قرن نوزده اروپا افتادم که همشون از گرسنگی می مردند و سپس مرگشون تابلوهاشون میلیونی فروش می رفت ....
یا موتزارت که توی گورستان عمومی دفن شد ...
باعث تاسفه ....


14:


ادغام با موضوع مشابه.


15:

واقعا باید چکار کند خانم حکمت؟؟؟

16:

واقعا باید چکار کند خانم حکمت؟؟؟


66 out of 100 based on 51 user ratings 926 reviews