ساخت یک سریال با حضور احمدی نژاد !


ساخت یک سریال با حضور احمدی نژاد !ساخت یک سریال با حضور احمدی نژاد !
پیش از زبان یک شاهد عینی بیان شده بود که محمود احمدی‌نژاد مخالف حمله به سفارت آمریکا بوده است. و حالا جواد شمقدری قصد دارد سریالی با این مضمون و به گفته خودش، با حضور احمدی‌نژاد در این پروژه بسازد.


«انقلاب دوم» که به تهيه کنندگي محمد خزاعي در مرحله پيش توليد است .در کنار روايتي مستند از تسخير لانه جاسوسي ، به سايه حضور محمود احمدي نژاد نيز مي پردازد. سريالي که شمقدري مي گويد از آن نسخه اي سينمايي نيز تهيه خواهد شد.


جواد شمقدري در مجموعه «انقلاب دوم» ماجراي تسخير لانه جاسوسي و حضور پررنگ دانشجويان در اين واقعه را روايت مي‌کند. جواد شمقدري رئيس سابق سازمان سينمايي که به تازگي با ساخت يک مجموعه تلويزيوني با موضوع تسخير لانه جاسوسي خبرساز شده است گفت: ساخت چنين فيلم هايي از حساستي بالا برخوردار است و بايد دقت زيادي در اين زمينه صورت گيرد تا ناخواسته با نشان دادن سختي هاي دشمن ضد تبليغ نشود.


اين حادثه داستان مختار و شمر و امام حسين نيست که حافظه تاريخي مردم اين عناصر روشن را همانگونه که هستند به يادآورند. به همين خاطر هر فيلمنامه‌اي را نمي توان جلوي دوربين برد. به گزارش بانی فیلم، بخش هايي از گفت و گوي سوره سينما با شمقدري را پيش رو داريد.


از روند توليد شروع کنيم. اين مجموعه در حال حاضر در چه مرحله برنامه دارد؟


- فيلمنامه «انقلاب دوم» در سازمان صدا و سيما تصويب شد و اين روزها در مرحله برآورد نهايي برنامه دارد تا به اميد خدا بتوانيم همين ايام کار را کليد بزنيم. اين سريال 16 قسمتي است و يکي از لوکيشن‌هاي اصلي ما قطعا سفارتخانه سابق امريکا است. به دليل تغييرات بارزي که در فضاي کنوني ساختمان لانه جاسوسي شکل گرفته بخش‌هايي از کار احتياج به بازسازي فضا دارد.


چند درصد از اين فيلمنامه بر اساس واقعيت و مستندات و چه مقدار بر اساس داستان ذهني خودتان شکل گرفته است؟


- بنا به گفته هر کس که تا الان فيلمنامه را مطالعه کرده داستان اين مجموعه کاملا منطبق با حوادث تاريخي و مستندات موجود است. بسياري از بخش هاي کار با انطباق بر اسناد باقي مانده در سفارت و خاطرات افرادي است که در آن برهه حضور داشتند. اين واقعه نقطه پنهاني ندارد و از طرفي ناظران در دسترس و خاطرات روشن فراواني که از اين داستان وجود دارد در ارائه کاري رئال و مستند مارا ياري مي کند چرا که بچه‌هاي دانشگاه علم و صنعت جايي که من در آن تحصيل مي کردم در وقوع اين جريان نقشي مهم و اساسي داشتند و حضور کساني مثل محمود احمدي نژاد به عنوان ناظران واقعي کمک شاياني در اين امر است.


يعني شما و آقاي احمدي‌نژاد هم زمان گروگانگيري حضور داشتيد؟


- ايشان ورودي سال 54 دانشگاه علم و صنعت بود و سه سال زودتر از من وارد دانشگاه شد. دانشجويان دانشگاه ما زمان ورود به داخل سفارت و تسخير لانه در مرحله اول نبودند. اما بعد از وقوع، آنها در شوراي مرکزي کار هماهنگي انجام مي‌دادند و به عنوان نماينده حضور داشتند به خصوص بعد از پايان گروگانگيري و از سال 64 به بعد فعاليتمان بيشتر شد.


پس آشنايي شما همان دوره شروع شد؟


- در جريان گروگانگيري نه. همان طور که گفتم از سال 64 به بعد به دليل فعاليت‌هاي فرهنگي ما با هم آشنا شديم.


پس در واقع تسخير لانه جاسوسي آمريکا مجموعه‌اي داستاني است که بر اساس حضور شخصيت هاي واقعي روايت مي‌شود؟


- «انقلاب دوم» بياني داستاني دارد و قسمت‌هايي از کار که داستان شخصيت هاي حقيقي را بازگو مي کند و اشخاصي مثل ويليام ساليوان سفير وقت امريکا يا عباس اميرانتظام که رابط دولت موقت با سفارت امريکا بود حضورشان بر اساس مستندات و اسناد موجود در لانه جاسوسي است. اما عناصر شکل دهنده اين سريال و شخصيت هايي که آغازگر و پايان‌دهنده کار هستند زاييده تخيل ذهني است.


بهانه روايت و خط داستاني اين مجموعه چگونه آغاز مي‌شود؟


- اين سريال سه دانشجوي دختر و يک دانشجوي پسر به عنوان قهرمان اصلي داستان دارد و يک سرهنگ ارتش و سه نفر از انقلابيون که قبل از انقلاب فعاليت هاي شان را آغاز مي‌کنند. همه اينها زاييده ذهن هستند و به بهانه حضور شان شخصيت هاي اصلي وارد داستان مي‌شوند. مجموعه کاملا مستند قصه خود را در آن ايام خاص روايت مي‌کند.


به عنوان کسي که همان سال شاهد و ناظر بر جريان بوديد چه ميزان از حضورتان بر اساس شواهد خودتان است؟ جواد شمقدري هم به عنوان کاراکتر در فيلم حضور دارد؟


- هر فيلم و سريالي که مورد توجه برنامه مي گيرد قطعا منويات دروني سازنده اثر هم در روايت جاي دارد که در برخي کاراکترها تجلي پيدا مي‌کند. برخي توسط نقش هاي اصلي ، گاهي توسط نقش‌هاي کم اهميت‌تر و گاهي توسط بدمن قصه. من حضور جدي و مستقيم در اين مجموعه ندارم اما داستان مربوط به بچه هاي دانشجوي پيرو خط امام است. من به عنوان کسي که در اين گروه حضور داشته از داشته‌هاي خودم استفاده مي‌کنم.


اين سريال فقط همان زمان را روايت مي‌کند يا به صورت فلاش بک تاثير اين واقعه در دنياي امروز را هم روايت مي کند؟


- به طور کل داستان مربوط به زماني است که شاه به آمريکا مي‌رود. يعني اوايل آبان سال 58. زماني که دانشجويان خط امام شکل مي گيرند اما حادثه اصلي از قسمت 13 به بعد رخ مي دهد. تا اين جا همه شخصيت‌ها وارد قصه مي شوند و مي خواهند لانه را تسخير کنند.


در مورد انتخاب بازيگر و استفاده از هنرمندان شناخته شده در اين پروژه تصميمي دارد؟


- شخصيت هاي اصلي داستان در گروه سني 16 تا 22 سال هستند. به همين خاطر بايد دنبال افرادي بگرديم که از نظر حرفه و ظاهر مناسب اين کار باشند. البته براي شخصيت هاي ديگري که ميانسال هستند قدرت انتخاب بيشتري داريم. ضمن اينکه براي برخي نقش ها از بازيگران خارجي استفاده خواهيم کرد و به زودي با تعدادي از آنها وارد مذاکره مي شويم.


با توجه به سابقه سينمايي‌تان چرا به جاي نسخه سينمايي، ساخت سريال را مد نظر برنامه داديد؟


- زماني که تحقيق و نگارش را شروع کردم متوجه شدم ابعاد کار بسيار گسترده تر از آن است که در ذهن داشتم چون براي شروع لازم است مباحثي نقل شود که وقايع تاريخ انقلاب را بازگو کند و حذف و تفکيک به داستان لطمه مي‌زند. به همين خاطر تصميم گرفتيم هم در مرحله تحقيق هم توليد فصل بندي کنيم که در نتيجه سه فصل در نظر گرفتيم. اين سريال فصل اول داستان است که از زمان پيروزي انقلاب تا تسخير لانه جاسوسي را روايت مي‌کند. در اين مقطع عمده محوريت کار ، رفتارهاي آمريکا با ايران و واکنش به پيروزي انقلاب اسلامي است. براي اين بخش 16 قسمت پيش‌بيني کرديم.


آيا تلويزيون دراين باره راحت‌تر از سينما امکان توليد مي‌دهد؟ همانطور که اخيرا در رسانه ها مطرح شد ايرج تقي‌پور و همايون اسعديان هم تمايل داشتند فيلمي با موضوع تسخير لانه جاسوسي جلوي دوربين ببرند که فعلا به خاطر همکاري نکردن مسئولان سينمايي ساخت اين پروژه منتفي است.


- به نظر من داستان سفارت از آن سوژه هايي است که پرداختن به آن مثل راه رفتن روي تيغه شمشير است. نگاه به اين جريان واقعا حساسيت مي‌طلبد و اگر کمي بي دقتي شود کل داستان زير و رو مي شود و حتي ممکن است ضد خودش بشود. يعني در پرداخت نهايي، کار نبايد به گونه اي شود که در نهايت فيلمي ببينيم مثل آنچه هاليوود عليه ايران مي سازد و لطمه به انقلاب اسلامي باشد. اينها به نظرم حساسيت ايجاد مي‏کند.


براي کسي که مي خواهد اين فيلمنامه را توليد و پشتيباني کند مسئوليت سنگيني دارد. من هم با اين مشکل مواجه شدم و همزمان در جريان فيلمنامه هايي برنامه گرفتم که قبلا نوشته شده و يا مستنداتي که بسيار خطرناک بودند، از اين جهت که گاهي در اين آثار کسي که به عنوان جاسوس فعاليت مي‌کند سختي هايي متحمل مي شود و به تصوير آوردنش باعث همذات‌پنداري و در نهايت واژگون نماياندن حقيقت مي‌شود.


يعني اين فيلمنامه ها همه سعي شان به تصوير آوردن مصائب جاسوسان بود؟


- اين بخشي از اصل ماجراست. کساني که به گروگان گرفته شدند لايه هايي از عناصر واقعه بودند که اندکي بي دقتي در فيلمنامه يا تصوير آوردن ممکن است اصل حقيقت بد متجلي شود و جاي مثبت و منفي تغيير کند. همين الان يکسري کتاب منتشر شده و به عنوان منبع در اختيار است که داستان هايي جذاب از گروگان ها را روايت مي کند و اگر کسي بر اساس خاطرات انها فيلمنامه بنويسد اصل حقيقت دگرگون شده و به نوعي ضد تبليغ است چون به جاي تلاش دانشجويان پيرو خط امام مشکلات و سختي هاي افراد گروگان گرفته شده برجسته مي‌شود.


من از فيلمنامه اي که شما مي گوييد اطلاع خبر ندارم اما به طور کل نگراني‌هايي وجود دارد که بايد با دقت و جديت بررسي شود . مساله تسخير لانه جاسوسي داستان مختار و شمر و امام حسين نيست که حافظه تاريخي مردم اين عناصر روشن را همانگونه که هستند به يادآورند. در اين ماجرا بايد شمر زمانه را نشان داد و طوري عمل کرد که به باور مردم لطمه اي وارد نشود. اين کار بسيار سخت،حساس و پيچيده است.


پس شما هم با اين مشکلات رودر رو بوديد؟


- من هم شرايط سختي داشتم اما بار اولم نبود و پيش از اين در رابطه با حادثه 11 سپتامبر به طور مشترک فيلمنامه نوشته بودم که در مرحله اي از کار تمييز حق از باطل مساله شده بود . اين حساسيت را من هم داشتم. زماني که فيلمنامه «طوفان شن» را مي‌نوشتم گاهي به شخصيت افراد امريکايي که نزديک مي شدم با احساس شان همراهي مي کردم و دائم بايد سعي مي کردم با ايشان همراه نشوم و اصل ماجرا از ذهنم دور نشود.


شما مدتي در سمت رييس سازمان سينمايي فعاليت کرديد و بعد از آن فعاليت تان به تلويزيون منتقل شد. اين دليل خاصي دارد؟


- من آخرين کاري که براي تلويزيون انجام دادم سال 83 بود. سينماي ايران مسايل خاص خودش را دارد و از آنجا که مدت 4 سال مديريت آن را به عهده داشتم ترجيح مي‌دهم وارد بحث نشوم. همه ما موظفيم توليدات سينمايي و تلويزيوني را غنا ببخشيم و کلاس هر دو کار را بالا ببريم. متاسفانه در هر دو مقوله کيفيت هنري و ساختار زيبايي شناسانه تقليل پيدا کرده که اين روند بايد متوقف شود تا بعد از اين شاهد کارهاي جذاب و بهتري باشيم.تا بعد از اين به جاي سالي يک فيلم ارزشمند سينمايي و هر چند سال يک سريال ديدني ساليانه 20 اثر سينمايي و 10 مجموعه تلويزيوني جذاب داشته باشيم.


«انقلاب دوم» برنامه نيست در قالب سينمايي عرضه شود؟


- فصل اول اين سريال سه جريان موازي و همزمان را به تصوير مي‌کشد که هر يک از آنها قابليت سينمايي شدن دارد. قصد داريم بعد از توليد يکي از اين سه قصه را استخراج کرده و به نسخه سينمايي تبديل کنيم.شل سیلورستاین،‌ قصه‌گوی کودکان و طراح پل ی ‌ب و ی

1:

تیمسار نظرت ؟


فراگیری ترکی استانبولی برای لذت بردن از سریال‌های ترکیه!

2:آخرين بازي

3:

خدایا العفو....

احتمالا آقا جواد شمقدری هم برنامه هست بعدها
نقش رحیم مشایی را بازی نمايند:))


vampire diaries

4:

:))))


همدردی مهناز افشار با سید محمد خاتمی

5:


اسفندیار را که فقط خودش باید بازی کنه !

ولی پروژه خفن از اب در میاد !

اگه تیکه کلام های محمود را هم به داستان اضافه نمايند جالب تر میشه !


مثلا :

سلام؛ آقای رجبی؟!
- سلام؛ اشتباه گرفتین ...
- نه! نه! قطع نکن! محمودم!
- محمود دولت‌آبادی؟! ...


بازیگری که در سکوت به خاک سپرده شد!
خوب هستین؟!

- نه! محمود احمدی‌نژادم!
- محمود احمدی‌نژاد؟! کدوم محمود احمدی‌نژاد؟!
- ای بابا! چرا این روزها دیگه هیچکس منو نمی‌شناسه؟! محمودم دیگه! مخالف فقر و فساد، محمود احمدی نژاد؛ بگم ...


ﭼﺮﺍ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎﯼ ﺻﺤﻨﻪ ﺩﺍﺭ ﭘﺨﺶ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ
بگم! آب رو بریزین همون جایی که می‌سوزه! یادت اومد؟!

6:

احمدی نژاد کی هست؟!

چغندری کیه این وسط؟!

یه توضیحی راجع به هردوشون بده! بلکم یادم اومد !

7:

به ریش مرلین قسم !

نمیدونم کیه اون, کی بود احدی فر بود! کی بود؟!

8:

سریالش 18+ هست و در ژانر وحشت ! :|

9:

فقط با این قسمت متن موافقم:))

10:

اتفاقا من شنیدم در ژانر درام! و +18 هست !

صحنه های رومانتیک از بوسه ی آتیشین بر لب مادر هوگو چاوز !

تا...!

11:

خب انگاری یادت اومد !!!!

12:

کیو؟!

13:

اتفاقاً قسمت وحشتناکش همانجاست!
به نظرتان این سریال در ونزوئلا اجازه ی پخش می گیرد ؟
تن چاوز در گور می لرزد!! :|

14:

خداوند بیامرزد چاوز را !

در وصیت نامه اش !

گوشت رو داده دست گربه !:))

نمیدونم, باید مذاکره کنن ! بینم نتیجه چی میشه !

15:

آها آها

تام کروز هستند دیگه ؟

16:

اینکه احمدی نژاد مخالف تسخیر سفارت بود درسته
چون اون وقت امریکا رو دشمن اول نمیدونست و شوروی رو دشمن میدونست
حالا سال 84 که میخواست رای بیاره از این عبارات هستفاده کرد
اون وقتی که کشور به سمت اصولگرایی رفته بود
ولی احمدی نژاد اصولگرا نبود
از اسمشون هستفاده کرد......


17:

خدایا این شادی رو از ملت ایران نگیر

18:

خب الحمدلله يه عده براي اينكه اشتباهات امروزشون فراموش بشه هي با تيترهاشون حافظه امت رو با يه شوت رو به عقب پرت ميكنن اين ور اونور ....

حالا اينبار قراره امت رو ببرن به 35 سال پيش ببينن نظر احمدي نژاد اون موقع در مورد تسخير سفارت امريكا چي بوده ....


يه عده به سايه حضور احمدي نژاد هم حساس شدن


الانتون رو در يابيد ....

يه نگاه به حسن آقاي روحاني بكنيد ببينيد چه ميكنه با اون همه وعده وعيد ...


19:

ای بابا بیخیال احمدی نژاد بشین

ممه را دیگه لولو برده و خورده

20:

نمیشه خاطرات بد گذشته را فراموش کرد
احتمالا به شما خوش گذشته باشه

ولی کارهایی که دولت گذشته شده هنوز مثل پتک ادامه دار میخوره تو سر امت

تیم اقتصادی ایشون اقتصاد ایران را ذلیل کرد
و تولید نماينده ها را بدبخت
و بازار ایران را کردند پراز اجناس درجه 3 چینی
دولت ایشون صاحب بزرگترین اختلاسها و ندانم کاریها در تاریخ ایران هستند
هنوز پس زلزله های دولت قبلی امت را روزبروز بیشتر به زیر خط فقر میکشوند
بعد توقع دارید ریسجمهور جدید شق القمر کنه و تمام مصائب دولت قبلی را جمع کنه

چه کسی دلار را سه برابر کرد امریکا یا احمدی نژآد
چرا اجازه دادند ارزش پول ملی 3برابر سقوط کند
چرا در دروه ایشون اکثر نخبگان از ایران فرار کردند

جل الخالق شما عجب رویی دارید

21:

سلام :
گرامی شما حرف دوستمون دقت نکردید.........
بدون طرفداری و حزب و این حرفها چون بنده به شخصا حزب گرایی را دوست ندارم و نه شخصی گرایی بلکه شخصیت گرایی را.


اینکه یه عده ای با فرافکنی افکار و اذهان امت رو از حوادث در حال وقوع منحرف نمايند یه سناریوی سوخته و تکراری هست که بارها در این چند مدته داره انجام میشه.
مثل اون آی دزد آی دزده ......
پرداختن به تاریخ فقط جهت درس گرفتن و بررسی و تطابق خوبه ولی منعطف شدن به وقایع تاریخی باعث انحراف از وقایع در حال انجام میشه که متسفانه این سناریو با توجه به ذاقه غلب امت ایران همیشه جواب میده ........
لذا باید موارد جاری بدون طیف گرایی مورد تدقیق برنامه بگیرند تا بتوانیم تجزیه و تحلیل درستی داشته باشیم و الا ..................

22:


آخي
من يادم نبود قبل از احمدي نژاد همه امت ايران نفري يه لامبورگيني داشتند ....صبحانه طبق فرموده هاي خاطرات اقاي هاشمي مثل ايشون خاايشانار ميل ميكردند ....

ناهار بوقلمون ...

شام هم نميخوردند كه به اقتصاد مملكت كمك كنن كه نكنه يه وقت از رتبه 1 جهان يه رتبه نزول كنه

ادم حسابي حافظت رو يكم بكار بنداز ببين قبل از احمدي نژاد مگه مملكت گل و بلبل بود ؟ نكنه ميخواي امار دولت خاتمي يا هاشمي رو رو كني ....

اگه به امار باشه كه احمدي نژاد هم امار ميداد روحاني هم امار ميده ميگه اوضاع اقتصادي خوبه و از ركود خارج شديم و از اين دست صحبتها كه فقط به درد خودشون ميخوره


در وقت احمدي نژاد تحريمها افزايش پيدا كرد ....طبق مصوبه مجلس هدفمندي يارانه ها هم انجام شد .....يه سري بي تدبيري هم كمك كرد تا اوضاع اقتصادي اونطوري شه...

همه چيز رو نميشه گردن يه نفر انداخت ...


23:

اولا این دوست شما ید طولایی در دشمنی با دولت جدید داره
از ماه اول شروع فعالیت دولت تا کنون همه چیز را یزرگ نمایی مینمايند

بعدش سایه تورم و گرانی ها وحشتناک دولت گذشته هنوز بر گرده قشر
مستعضف جامعه سنگینی میکنه
هرچی که هست در دولت جدید فعلا خبری از افزایش ها 200%ی کمرشکن
دولت قبلی نیست همین جای شکر داره

24:

محمود کارش درسته .....

25:

بهتر ه کمی سوادت را بیشتر کنی تا همینطوری الابختکی حرف نرانی
کی فرموده قبلش گل و بلبل بوده !!!
لا اقل افتضاح نبوده
در هشت سال گذشته تورم چندین برابر شده
انگار تیم اقتصادی دولت قبلی اصلا نمیدونستن تورم چیه
پس چیکار کردند تو اون 8سال
اصل بر احیای اقتصاد ایران بود که در دولت های گذشته پایه پايه طرح ریزی شده بود
شما خودت که سر ندر نمیاری برو پیش کسی که کمی اقتصاد خونده
بپرس سر برنامه چشم انداز در دولت قبلی چه امد
حالا هرچی من میگم ارزش پولی ملی وقتی 3 برابر به فنا بره بهش میگن قهقرایی
شما فکر میکنی من از دولت قبلی خوش نمیاد برای من ادمها مهم نیستند
کسی که به امت و نظام خدمت صادقانه و مفید میکنه مهمه

26:

به اصل حرف من دقت نکردینم عزیزجان ..............
ضمن اینکه بنده اونجایی که حرف دوستمون درست بود رو تایید کردم و فک میکنم کار درستی هست....
و همچنین در این دولت چنتا مورد گرانی محسوس میخواهید برایتان برشماری کنم ، تعصب رو خود دور کنیم جهت داشتن تجزیه و تحلیل مناسب.......
دیشب در یک جستار بنده به صورت بدایه فقط یازده مورد رو بیان کردم ، از عدم تحقق وعده ای این دولت
و در آخر بازم هم تاکید میکنم سناریوی برگشت به عقب ، سناریویی که در مواقعی و عده ای جه معطوف نمودن اذهان از اون هستفاده مینمايند جهت انحراف افکار عمومی....

همین
و بهتره از شخصی گرایی و طیف گرایی شدیدا بپرهیزید که هم مورد تایید اسلام و هم علم مدیرت هست تا بتوانیم درست فکر کنیم

27:خب خدارو شكر زحمات روحاني به ثمر نشسته ...
همه به تبعيت ايشون به مخالفينشون ميگن بي سواد

روحاني اوايل ميفرمود بچه ها و دانش اموزا هم از دولت انتقاد كنند ...

ميفرمود اصلا موضوع انشاء دانش اموزا انتقاد به دولت باشه ....
بعد تا يكم انتقاد شد فرياد زد اي بابا چرا كم سوادها انتقاد ميكنند ....
حالا شمام همينطور ...

احمدي نژاد تمام شد برادر ...

دوره فعلي را بچسب ...

خوش باشي ...


28:

عمو جون کلاس چندمی؟؟؟

این حرفاتون بیشتر کوچه بازاری و زبون زرگریه تا کارشناسی شده یا در حده یه آدمه لیسانسه!!
مدرکی هم برای اثبات حرفات که اینا ربطی به احمدی نژاد داره ,,داری؟؟
یک سوم شدن ارزش پولی ریال در مقابل دلار مربوط میشد به اینکه 50 ساله مبنای پولیه کشور ما دلار آمریکاست به خاطر همین همیشه تورم آمریکا به ایران تحمیل میشه که پس از بحران جهانی مالی وچاپ دلارهای بدون پشتوانه توسط آمریکا ....احمدی نژاد مبنای پولی ایران رو برای اولین بار در تاریخ از دلار جدا کرد و جلو تحمیل هرچه بیشتر تورم آمریکا و وبحران اقتصاد جهانی رو به ایران گرفت.....این کاره احمدی نژاد مورد ستایش اقتصاد دانان جهان شد و پس از اون کشور های روسیه و چین بر پايه همین طرح احمدی نژاد بنیاد پولی ومالی"" بریکس "" رو تشکیل دادن
عمو جون اصلا مبنای پولی میدونی یعنی چی؟؟؟
برای بقیه ی حرفات هم دلایل منطقی دارم ولی چونه زدن با آدمای متعصبی مثله عالی آب در هاون کوبیدنه..........

احمدی نژاد رتبه اقتصاد ایران رو به رتبه ی 17 جهانی برد طبق فراخوان غربی ها وموسسه مالي جهانی
چیزی که تا قبلش امکان پذیر نبود
احمدی نژاد به اندازه ی 90 سال ایران مدرسه سازی کرد
در دوره ی ایشون راه آهن ایران دو برابر شد
ایشون با طرح مسکن مهر قیافه ی تمام شهرهای ایران رو متحول کرد و هزاران مورد از کارهای فوق العاده ی اقتصادی و عمرانی و............

که تا قبل از ایشون برای مسئولین انجامش یه رویا بود
اما احمدی نژاد چون عضو هیچ حزبی نبود دشمن و مخالف یه عالمه داشت تقریبا تموم سرمایه دارها رانت خوار ها و................

اکثر روزنامه ها و خیلی رسانه ها در طی این 8 سال وابسته به احزاب مخالف احمدی نژاد بودن
یک کلام ایشون یه اسطوره ی کامل بودن

29:

یادمه اون روز که با خواهرم تو طلافروشی بودیم و به محض سخنرانی این بزرگوار در ساوقت ملل قیمت طلا یکباره از 90 و خورده ای شد 118 تومن!!!!!
کلا بیان درستی نداشتن با اینکه دانشگاهی بودن اما از الفاظ نادرستی برای صحبت با مخالفانشان هستفاده می کردند.


30:

دوستان بهتر نیست به واقعیتها توجه کنید و در وقت حال زندگی کنید
چرا همش دنبال گذشته هستید ، خصوصا دانشجویان گرامی سعی کنید در وقت حال زندگی کنید البته در مسائل کشوری
همش مطالعه موردی کی ما میشه امت ایران هم کلی نگر بشن


31:
کسی ادعا نکرده این دولت مصون از اشتباه هست

اما دوستان مضعلاتی که هم اکنون ادعا دارند در دولت گذشته به وفور قابل مشاهده بود
بمانند شخص گرایی و طیف گرایی و حتی این تقدیس گرایی باعث شد بعضیها در عمل
مرتکب اشتباهات بیشتری بشوند بمانند تغییر روشی که بعداز پیروزی انتخابات دور دوم
ایجاد شد و حتی باعث شد که خود اصوالگرایان از دولت فاصله جدی بگیرند
شما وقتی نمیتونی درک کنی که این دولت وارث چه مصائب بجا مانده از دولت قبلی
هست نمیشه انتظاری هم داشت که این دولت چقدر توان انرا دارد که چطوری و در چه مدت
وقتی که انها را کمرنگتر نماید.
مطمئن باشید اگر دولت قبلی ادامه پیدا میکرد هم اکنون دلار بالای 65000تومان نرخ داشت
و ارزش پول ملی بیشتر از همیشه سقوط ازاد میکرد.
شما اگر متوجه بشید تورمی که رشد دارد بمانند غده سرطانی در جامعه همه چیز را دستخوش تخریب و دگرگونی میکند به همین سادگی از یک دولت یکساله توقع حل کامل
مشکلات بجا مانده از دولت 8 ساله ای که به اندازه قیمت ثروت کل تاریخ ایران نفت فروخت
را نداشتید دولتی در فروش حداقلی سهمیه نفت خود به پایینترین قیمت موجود مشکل دارد
و مورد تحریم هست همان تحریمهایی که باید باسیاست درعدم تثبیت ان در ساوقت ملل
کوشش میشد اما مدام در بوق و کرنا شد که کاغذ پاره ای بیش نیست.
همین کاغذه پاره بدلیل بی تدبیری ما را بی جهت به پای مذاکرات سختگیرانه کشاند.
گذشته بد در هر صورت در روال روند کنونی جامه تاثیر گذار بود و نمیتوان از ان چشم پوشی
کرد بهرحال فعلا اکثریت امت ی که اذهان بیداری دارند برایشان اشتباهات گذشته مسجل شده و اضهار نظر در مورد عملکرد گذشته نقیبی به مدیران جدید خواهد بود که در نحوه مدیریت خود در کشور دقت بیشتری نمایند اما نقد کینه مخرب وابستگان دولت قبلی که صاحب میراث ویران شده اقتصادی که در حال شکوفایی بود عجیب و مضحک و خنده دار
بنظر میرسد .

32:

دوسته گرامی ساوقت ملل جایی نیست که نماینده های ملل به الفاظ دولت ها دقت کنن بلکه جهت گیری های سیاسی اون کشور ها براشون مهمه ....اونجا هم احمدی نژاد به صراحت با رژیم صهیونیستی مخالف کرد که این خطه مشی پايه ی این کشوره....
درضمن تحریم های آمریکا از دوره ی رضا شاه تا الان همیشه روند رو به افزایشی داشته مثله همین روزا که نماینده هامون دارن مذاکره میکنن اما هر یک ماه تحریم های جدیدی علیه کشوره ما وضع میشه با اینکه باید تا پایان مذاکرات استقامت کنن اما........


33:

احمدی کی میخواد دست از سرمون برداره برو فقط برو ، ول کن نیست

34:


بیانات شما احتیاجی به کلاس ندارد
کمی هم خوش باشیم
خنده مان گرفته مقداری تفرج میکنیم
اسطوره 3000
مثل اینکه نویسنده کتاب پشیمون شد ه

35:

درود
سفسطه تو هم بدی!!!
وقتی که کل زندگی که نه ، زنده مانی اشخاص تحت الشعاع افعال یک شخص
در گذشته باشد ، این کاملا طبیعیه که در کنار الانشون تند تند یاد دیروزشون
هم بی افتند.
از جمله ناصرالدین شاه و فتحعلی شاه و قاجار و ...:دی
البته برای کسانی که قبلا سابقه درک دردها در وقت حالشان راتجربه نکرده
باشند پر واضحه که صحبت از دردهای گذشته در امروز تلاش عبثی خواهد بود

ولی در عوض فقط کافیه که در این وانفسا بحث حجاب پیش بیاید تا تند تند
یاد کشف حجاب رضا شاه بی افتند و تند تند برایش لعن نفرین نثار نمايند:دی
ادعای مدیریت جهانی کجا و لنگ زدن های فله ای توی افعال داخلی کجا

برای خوب بودن اشخاص (صفت )نیازی به مصادره به مطلوب های مرتبط با خوب بودن
فرضی اونها نیست .شخصی که خوب باشد می تواند مستقیما این حس را به امت
منتقل کند (از جمله ماندلا) اگر چنانچه نمی تواند ، اشکال از فرستنده هست نه
گیرنده ها که احیانا چپ راست به گیرنده ها پیله کنیم یا هی برایشان تفسیر و
توجیه حواله کنیم.


36:

وی اضافه کرد: اگر کسی خسارتی به انقلاب وارد کرد، اگر این خسارتش ندانم­ کاری بوده، بخشش در فرهنگ اسلامی وجود دارد و می­توان او را بخشید اما کسی که آگاهانه به انقلاب خیانت کند انقلاب و امت و نظام نمی ­توانند از او بگذرند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شهردار شهرستان تهران در برنامه «دیروز، امروز، فردا» فرمود: امروز مشکل اصلی ما مشکل اقتصادی هست که ریشه در مدیریت غلط و اشتباه دارد.

به نقل انتخاب به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شهردار شهرستان تهران که شب گذشته به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمان برنامه «دیروز، امروز، فردا» بود، درخصوص دفاع هشت ساله رزمندگان از کشور و انقلاب، شرایط پس از جتگ، مشکلات اقتصادی امروز و فضای مدیریتی حاکم بر جامعه سخنانی مطرح کرد.

شهردار شهرستان تهران با شرح مشکلات امروز جامعه در حوزه اقتصاد تاکید کرد: ما به چه می­گوییم دزدی؟ یک نوع دزدی، دزدی 3 هزار میلیارد تومانی هست که واقعا جای تاسف دارد و توقع امت برخورد در این زمینه هست.

ولی به نظرم دزدی دیگری هم وجود دارد که بدتر از نوع اول هست.

وی در توضیح این نوع از دزدی فرمود: دزدی دوم این هست که بنده که بیت ­المال را در دست دارم شخصی برای اون تصمیم بگیرم.

نه اینکه برای خودم خرج کنم، نه، بلکه شخصا و برخلاف ضوابط برایش تصمیم بگیرم و اون را خرج کنم.ما نباید بر خرد جمعی، قانون و حرمت انسان­ها پا بگذاریم و از اونها بگذریم.

قانون ولو غلط را همه باید اجرا نمايند.

اما متاسفانه امروز ما در این زمینه دچار مشکل هستیم.
قالیباف: ظاهر امروز امت باطن مسوولان هست

37:

خوش چهره:درآمد700میلیارد دلاری دوره احمدی نژاد می توانست دراقتصاد جهش ایجادکند

اقتصاد > اقتصاد کلان - دکتر محمد خوش چهره به روزنامه آرمان فرمود:
*اینکه یک نفر تمام مشکلات اقتصادی را به گردن دولت سازندگی، دولت اصلاحات یا دولت آقای احمدی‌نژاد بیندازد از نظر آکادمیک قابل اعتنا و پسندیده نیست.

*درآمد نفتی دولت‌های نهم و دهم رقمی افسانه‌ای در حدود 700 میلیارد دلار بوده هست که این رقم می‌توانست بنیان‌های اقتصادی کشور را تکان بدهد و یک جهش بزرگ اقتصادی در ایران به وجود بیاورد.

دولت‌های نهم و دهم باید تلاش می‌کردند با توجه به این منابع عظیم مالی تهدید‌های بیرونی را کاهش بدهند.

این درحالی بود که ما بیشترین تهدیدهای بیرونی را دقیقا در همین دو دولت مشاهده کردیم که بیش از همه دولت‌ها به سعه‌صدر در عرصه بین‌المللی نیاز داشت.


*در مجلس ششم فساد اقتصادی شهرام جزایری چیزی در حدود120تا130میلیارد تومان بود، درحالی که در دولت احمدی‌نژاد به سه هزار میلیارد رسید.* من معتقدم با وجود اینکه تابلوی دولت تغییر کرده اما برخی سیاست‌های گذشته همچنان درحال اجرایی شدن هست.

به‌عنوان مثال در مناطق آزاد که باید محل تحول و صادرات کشور باشد برای ما تبدیل به محلی شده که عمده واردات ما از همین مناطق آزاد وارد کشور می‌شود.

بنده عضو اتحادیه جهانی مناطق آزاد هستم و از همان ابتدا مخالف ایجاد مناطق آزاد به این شکل در کشور بودم.

هم‌اکنون چین که در حال تبدیل شدن به اقتصاد اول جهانی هست تنها سه منطقه آزاد تجاری دارد، انگلستان دارای دو منطقه آزاد هست و آلمان تنها یک منطقه آزاد تجاری دارد که شهر‌ هامبورگ هست،اما در ایران 74منطقه آزاد تجاری داریم.
*فضای دولت آقای خاتمی به شکلی بود که رویکرد نقد و انتقاد در کشور نهادینه شده بود و راحت‌تر و بهتر می‌شد درباره مسائل مختلف کشور ابراز نظر کرد.

حتی در صدا وسیما از سوی دولت برنامه‌های نقد شفاف و تأثیرگذاری انجام می‌شد که درنهایت دولت از نظرات کارشناسی نظریه‌پردازان هستفاده می‌کرد.

ما در نامه‌ای که به نامه 9استاد مشهور شد، در زمینه هستراتژی‌های صنعتی دغدغه‌های خود را به رئیس‌جمهور وقت آقای خاتمی فراخوان نمودیم.

ایشان این نامه را در هیات دولت مطرح کرده و عنوان کرده بودند که نظرات این دوستان قابل اعتنا و صحیح هست و با تصمیم هیات دولت، جلوی اون سیاست غلط را گرفتند و نگذاشتند اجرایی شود.

آقای خاتمی با خوشرویی با این انتقاد برخورد کرد.
*در دولت‌های نهم و دهم شخص رئیس‌جمهور بسیاری از تصمیم‌ها را به تنهایی اتخاذ می‌کرد.

تصمیم گیرنده نهایی مانند رهبر یک ارکستر هست که با حرکت دست خود به ارکستر‌ هارمونی و هماهنگی می‌بخشد.

وجود تصمیم‌گیرنده نهایی در دولت یک بحث هست اما بحث مهم تر این هست که اگر این رهبر و تصمیم‌گیرنده شخصیت ضعیفی داشته باشد یا تصمیمات ضعیفی اتخاذ کند در اون صورت مشکل چند برابر خواهد شد.*هم‌اکنون زمین‌خواری به یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصادی کشور تبدیل شده هست.سوداگری در مسکن علاوه بر آشفتگی بازار باعث اختلاف طبقاتی در بین امت شده هست.فسادهای زمین‌خواری به حدی شده که وسعت زمین‌های تصرف شده توسط زمین‌خواران در کشور از وسعت یک یا دو کشور حوزه خلیج‌فارس بیشتر شده هست.


*قبل ازاینکه تحریم‌ها بر اقتصاد کشور اثربگذارد این ضعف در مدیریت تحریم‌ها بود که باعث شده تحریم‌ها بر اقتصاد کشور اثر بگذارد.دلیل این مساله هم وقتی بود که ما تحریم‌ها را ساده تلقی کردیم و اونها را کاغذپاره خواندیم.ما در این زمینه تدبیر نکردیم.

خودمان هم باورمان شده بود که تحریم‌ها بی‌تأثیر هست درصورتی که تحریم‌ها نباید به حال خود رها می‌شد.ما تجربه 35سال تحریم را داشتیم.

اون تحریم‌ها چون خوب مدیریت می‌شد نتايج بسیار سنگینی برای کشور نداشت.

در تحریم‌های اخیر نوع مدیریت ما دچار اشکال بود.دولت آقای روحانی باید مناسبات خارجی ما را درجهت ارتقای اقتصادی کشور پیش ببرد تا ما بتوانیم با زبان احترام با جهان سخن بگوییم و جهان هم با زبان احترام با ما سخن بگوید.*من برای تیم مذاکره‌نماينده هسته‌ای دعا می‌کنم که به اهداف خود دست پیدا کند اما معتقدم که راه برون‌رفت اقتصاد کشور از تنگنا تنها به مسائل بیرونی و سیاست خارجه مربوط نمی‌شود و مسائل داخلی نیز به همان اندازه باید مورد توجه برنامه بگیرد.

برداشتن بخش عمده‌ای از تحریم‌ها تأثیرات اونی و زودبازده بر اقتصاد ایران ندارد.ما باید روی اقدامات کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود خیلی سنجیده دقت نظر داشته باشیم.

نباید گمان کنیم درصورتی که مذاکرات به نتیجه برسد ما با سیل ورود منابع ارزی و دلاری به کشور مواجه خواهیم شد.

نه؛ مساله به این شکل نخواهد بود.

کشورهای غربی به‌راحتی حاضر نیستند از سیطره خود بر منابع مالی ایران دست بکشند.


17302

38:

دوستان طوری حرف میزنند انگار تو این یکسال دلار ۳برابر افزایش یافت
و ارزش پول ملی ۳برابر سقوط کرده قیمت ملک ۵برابر شده
قیمت ماشین ۳برابر شده ازدواج رشد منفی داشته

39:


مستندات سخنرانی ها ی شخصیت های مهم کشوری
و وضعیت موجود بازار فعلی و قبلی که هر ادم که کمی چشماشو باز کنه متوجه
میشه در دسترس همه به وفور برنامه داره
خودت هم میدونی که بحثی که میکنی چقدر کم ارزش هست
به همین دلیل جراعتش را نداری با ایدی اصلی وارد شوی

اما کمی منصف باشی و به زندگی امت نگاه کنی می بینی چه اتفاقای رخ داده هست :

افزایش بیکاری
افزایش تورم
کاهش قدرت خرید امت
افزایش فقر
افزایش فاصله طبقاتی و تبعیض طبقاتی

اگر به من بگویند ایران اولین اقتصاد جهان هست من می گویم دروغ هست چون جامعه و وضع زندگی امت چیز دیگری می گوید

40:

خدایا به ما که موقعيت ندادی دوران سعادت ونیک بختی قبل از احمدی نژادو درک کنیم خدایا دوران گل وبلبل سپس احمدی نژاد رو از ما نگیرررر با موافقین متعصب ومتحجرش!!
الهی آمین

41:

و همین طور افزایش زر گر ها
افزایش آدمای متعصب
و همینطور افزایش بحثای صدمن یه غاز
وهمین طور افزایش جوانان کور دل و گمراهی چون من

42:

آقای دکتر احمدی نژاد بسیار آدمِ خوبی هست

من دوست دارم ای سریال را ببینم

43:

سریالش ساخت شبکه MBC( Mahmoud brodcasting company! هست با درجهM به دلیل strong language like : اون ممه رو لولو برد !!!!!!! :-)

44:
وقتی که کل زندگی که نه ، زنده مانی اشخاص تحت الشعاع افعال یک شخص
در گذشته باشد ، این کاملا طبیعیه که در کنار الانشون تند تند یاد دیروزشون
هم بی افتند.

الان شما ديروزت ميشه 35 سال پيش ؟

اين تاپيك داره از نظر احتمالي احمدي نژاد يه بعبارت خود خبر وجود سايهء احمدي نژاد در يه اتفاق 35 سال قبل خبر ميده


شخصی که خوب باشد می تواند مستقیما این حس را به امت
منتقل کند (از جمله ماندلا) اگر چنانچه نمی تواند ، اشکال از فرستنده هست نه
گیرنده ها که احیانا چپ راست به گیرنده ها پیله کنیم یا هی برایشان تفسیر و
توجیه حواله کنیم.


مشكل خود امت بيني !

يه عده فكر ميكنند فقط خودشون امت هستند حالا چون خودشون چيزي رو حس نكردند كلا هيچكس حس نكرده

يه عده تصور ميكنند امت فقط كساني هستند كه بلدند لايك بفرستند ....امت روستا امت نيستند ....يه عده تصور ميكنند امت فقط همين كلاغهايي هستند كه قار قار ميكنند و غوقا سالار هستند ....

اكثريت خاموش جامعه رو امت نميدونن ....

روز خوش

45:

فرقی نمی کنه گذشته ، گذشته هست
مهم اشخاص مشترک در این گذشته ها هستند


نوشته اصلي بوسيله meysam20eminent نمايش نوشته ها

مشكل خود امت بيني !

يه عده فكر ميكنند فقط خودشون امت هستند حالا چون خودشون چيزي رو حس نكردند كلا هيچكس حس نكرده

يه عده تصور ميكنند امت فقط كساني هستند كه بلدند لايك بفرستند ....امت روستا امت نيستند ....يه عده تصور ميكنند امت فقط همين كلاغهايي هستند كه قار قار ميكنند و غوقا سالار هستند ....

اكثريت خاموش جامعه رو امت نميدونن ....

روز خوش
دقیقا خود امت بینی یعنی اینکه از جانب امت نسبت به
گذشته نداشته شان حکم صادر بکنیم و مصادره به مطلوب های
انچنانی حواله شان کنیم.
اگر نه اگر چنانچه از این امت جیغی در می آید به خاطر درد هست نه به
خاطر پدر کشتگی با این نفرات مورد بحث که احیانا قصد کنیم از جیغهای امت
به نفع یا به ضرر این رجال مصادره به مطلوب های اونچنانی حواله کنیم.
کسی مدعی نیست آقای روحانی مغز متفکر بوده و هست خیر ، ولی مغز متفکر
نبودن آقای روحانی دلیل بر مغز متفکر بودن رجال قبل تر و بعدتر هم نمی شود
که بگوییم دیروز را رها کنیم و به این آقا رسیدگی کنیم چون همچنان افعال منفی
وقت گذشته با نتايج مرتبط در ذهن و زندگی اشخاص خود نمایی می کند.
حتی اگر برف هم نبارد خشکسالی اش را بعدها به رخ امتان می کشد
چه رسد به افعال سیاسی که انتظار داشته باشیم تمامش برنامه هست به شکل
اون لاین و همان لحظه ثمر ببخشد!!!


+
امروز اگر حرفهای درگوشی امت ، نسبت به بعضی از این گذشته ها و اشخاص
برای برخی ها گران تمام می شود بخاطر خود امت پنداری نمونه های
سمبلیک منتقدین (به قول شما کلاغها )ان نیست بلکه به خاطر زیاد بودن این
حرفهای درگوشی هست که انگار دارد بدجوری حوصله موافقین اونرا سر می برد.

ایام به کام

46:

ببین من به عمو حسن بگم یه کلید طلایی بهت بده دست از سره احمدی نژاد بر میداری؟؟؟
قول میده با همین کلید همه ی مشکلات زندگیتو حل کنی حتی پرایدو 8 میلیون بخری؟؟
اشتغال؟؟؟ارزونی و همه چی !! نظرت چیه مفافقییییییییییییییییییی؟ ؟؟

47:

درود
خیر متاسفانه بازهم فرجی نیست چون با هزار تا کلید طلایی
فرمالیته هم نمی توانید روی افعال گذشته رجال گذشته
سرپوش بگذارید شما همان 2000 متر زمین هشت سال پیش
ما را بدهید هنر کرده اید پراید پیش کشتان :)))

48:

پس مشکلت سر مالو مناله شخصیه!!!
خب تقصیره احمدی نژاد چیه؟

49:

مشکل مال و منال شخصی به از مشکل مال و منال عشخی!

50:

سوات مواتم که تعطیله لابد شمام میخای تشکیل پرونده بدی بگی محمود ما زمینای شما رو شخصا بالا کشیده

51:

خدا محمودتون رو برای شما حفظ کنه
ولی ما را هم از گزندشون مصون بداره:))

52:

محمود اسطوره ی جاویدان مااااااااااااااااا

53:

با بند آخر کلامتون موافقم :)))

54:

من دقیقا اون لحظه به فکر شمااااااااااااااااا بودم
محمود اسطوره ی ماااااااااااااااااا و جهان اسلام , آمریکای لاتین وجنوبی,قفقاز و جهان به جز شماااااااااااااااااااا

55:

دقیقا شما و دوستان همفکر خود از او دسته افرادی هستید که فکر میکنید
امت فقط خود شمائید
این موضوع جزوء بیشترین نقدهایی بود که در گذشته از اقایون بهاری گرفته میشد
چقدر خنده دار و مضحک هست که شما شدی منادی و مدافع امت در برابر
معضلات و مشکلات بوجود امده از مدیریت دولت جدید.
شما دیگه کی هستید بخاطر همینه که سنگ پای قزوین از مد افتاده
اقتصاد مملکت را تخریب کردید حالا توقع معجزه دارید

کلید حسن را با عصای حضرت موسی اشتباه گرفتید

شماها باید دم نزنید وگرنه وقتی به هر مشکل فعلی توجه میشه
سرنخ اصلی متوجه اقایون بهاری و انحرافی میشه.

مخ زدند کاریش نمیشه حالا هرچی ما بگیم فایده ای نداره
پراید 7 میلیون میخره 20 میلیون انگار نه انگار
یخچال 300 هزار تومنی 2 میلیون انگار نه انگار
هزینهای جاری شد 3 برابر انگار نه انگار
اما تا روحانی امد امارهای واقعی را داد
شماها اتیش گرفتید احساس کردید به مقدسات توهین شده
اسطوره 3000 رفت زیر سوال
10 % جنس گرون میشد یادتون میرفت قبلا 300% گرونی بود
شروع میکنید به داد و هوار ..........
تورم را در 8 سال 10 برابر شده
این بدترین کاریه که یک گروه میتونند سر یک کشور بیارند.
بعدش چطوری توقع دارید یکساله انرا اصلاح نمايند
تجربه نشون داد دیگه بهاریون نمیتوانند با تخریب محبوبت کسب نمايند
نحوه مدیریت بد اقتصادی اقایون در تاریخ ثبت شده و اینده جزوئ
هشدارها و پیامدها منفی در کتب اقتصاد تدریس خواهد شد
تا ایندگان از دوره متلاطم و پرتنش انوقت پند و اندرز بگیرند.

56:

امین یا رب العالمین


78 out of 100 based on 23 user ratings 398 reviews