در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟


در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
در قسمت هفدهم سریال شهرزاد تصویری از حسین شریعتمداری در کنار بازیگرانی که نقش توده ای ها را بازی می کردند به نمایش در آمد

در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
سرمایه گذار سریال «شهرزاد» درباره نمایش عکسی از حسین شریعتمداری در این سریال بیان کرد که نمایش این عکس یک اتفاق سهوی بوده است و به طور قطع کسی حق اهانت به سردار قلم را ندارد.
در قسمت هفدهم این سریال در میان عکس هایی از چند عضو حزب توده دیده می شود اما چهره حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در بین آنها کاملا قابل تشخیص است.

در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
سیدمحمد هادی رضوی سرمایه گذار سریال «شهرزاد» درباره این ماجرا می‌گوید: من توضیحات این مساله را از عوامل گرفته ام و تنها برنامه بود یک عکس قدیمی از یک نفر که بازداشت شده است در کنار عکس ها گذاشته شود. این مربوط به کمونیست ها نیست اما من تعبیر دیگری هم دارم اینکه ما قبل از انقلاب بزرگان زیادی را داشتیم که مبارزه می کردند و اتفاقا یکی از کم کاری های ما در سریال «شهرزاد» این است که سراغ آنها نرفته ایم و معتقدم در این صحنه باید عکس بسیاری از بزرگان انقلاب غیر از آقای شریعتمداری هم برنامه می دادیم.
سرمایه گذار سریال «شهرزاد» تصریح کرد: به طور قطع انگیزه ای نسبت به اینکه بخواهیم عکس آقای شریعتمداری را در کنار اعضای حزب توده برنامه دهیم نبوده است. او جزو افتخارات نظام است. من شاگرد آقا عسگراولادی هستم و خطاب وی درباره شریعتمداری این است که او «استاد قلم» است و ما هم همین دید را داریم.
وی همچنین با اشاره به سخنانی که با حسن فتحی کارگردان این سریال داشت، اظهار کرد: فتحی نیز بیان کرد که از اتفاق بوجود آمده بسیار متاثر شده است و اگر چنین برداشتی شده باشد که او را در کنار اعضای حزب توده برنامه داده اند از شریعتمداری عذرخواهی می‌شود. هرگونه بی احترامی که به شریعتمداری شده باشد من شخصا عذرخواهی می کنم و البته همچنان معتقد هستم این برداشت که او را در کنار اعضای حزب توده برنامه داده ایم کاملا غلط است و باید عکس وی را در کنار سایر بزرگان قبل از انقلاب برنامه می دادیم.


در سریال شهرزاد: حسین شریعتمداری عضو حزب توده بوده است یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
طرفداران تحصیل کرده حزب توده از راست هوشنک ابتهاج ملقب به سایه، سیاوش کسرایی، نیما یوشیج از شاعران برجسته ایران، احمدشاملو از نویسندکان مشهور ایران و مرتضی کیوان در منزل نیما یوشیج اوایل دهه ۱۳۳۰


آیا حسین شریعتمداری عضو حزب توده ایران بوده است؟ یا میخواهند او را تبلیغ کنند؟
ایشان بشدت بر ضد کرایشات راست و ملی کرایی و ضد احزاب بان ایرانیستی هستند اما من نمیدانم عضو حزب توده بوده اند یا نه، مشخص است نه خود ایشان میبزیرند و نه حزب توده.
اما بنظر میرسد این اشتباه که تصویر اقای حسین شریعتمداری در کنار اعضای حزب توده بوده باعث شده سایتهای خبری اسم تصویر و سایقه ایشان را تبلیغ کنند.


سوال دیکر اینکه بر فرض که عده ای شیطنت سیاسی کردن و میخواهند اقای شریعتمداری را متهم به کمونیست بودن کنند اما وقتی که ستاره های عالم هنر و ادبیات که از تحصیلات بالا زمان خودشان برخوردار بودن تنها طرفدار بودن و نه عضو رسمی، جکونه اقای حسین شریعتمداری توانستن عضو حزب توده باشند؟
با توجه به اطلاعاتی که از تاریخ ایران دارم اعضای توده و طرفدران برجسته همکی از تحصیلکردکان آن زمان بودن و کروه های مذهبی تحصیل کرده نبودن . تحصیل کرد ها در ان زمان به فرانسه المان و انکلیس میرفتن و علم روز را یاد میکرفتند.
بس احتمال اینکه اقای حسین شریعتمداری توده ای باشند کم است.


منابع:
نمایش عکس حسین شریعتمداری در «شهرزاد» حاشیه‌ساز شد/ سرمایه‌گذار: کسی حق اهانت به سردار قلم ندارد
نقد محتوایی سریال پرده‌نشین
حضور «حسین شریعتمداری» در سریال شهرزاد! - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agencyسالروز “سفر” خسروی سینمای ایران…، «عمو خسرو سلام!»

1:

احتمالا در قسمت های بعد یک سکانس رو اختصاص میدن به ماست مالی
مثل جریان کرمان و دهات و..


تریلر فیلم روز استقلال 2 بسیار زیبا


"گزارش یک مرگ مشکوک"

2:

البته گویا تهیه نماينده فیلم، داماد آقای شریعتمداری( نه این یکی، بلکه اون یکی که رییس دفتر رییس‌جمهوره!) هست!!!!! :-)
بی صبرانه منتظر سکانس ماست مالی هستم!!!! :-)


بهترین‌های بهترین‌ها

3:

بنظر میرسه که در این مملکت اگر داماد فلان شخص یا پسر دایی فلانی و یا همکلاس دانشگاهی فلانی نباشید به پست و مقامی هم نمیرسید !


باز هم برنامه سازان انقلابی قربانی می شوند؟ / برنامه مهم «ثریا» در آستانه تعطیل شدن

4:

این حرفشون که فرمودن سهوی بوده واقعا خنده دار....!!!!!


دانلود انیمیشن Finding Dory 2016

5:

شهرزادو ندیدم اما با اهنگاش چه اشکها ریختم کجااااااییی عزیزم؟؟


گران ترین بازیگران سینما چقدر می گیرند؟

6:

شریعتمداری ضد مصدق و نیروی های ملی کرا هست
کمی میتوان در مورد توده ای بودن شریعتمداری بحث کرد


98 out of 100 based on 58 user ratings 1058 reviews