ما و سیما


ما و سیماما و سیما
سلام

همیشه وجود یک مقاله با مضمونی چون برنامه شما و سیما در این تالار خالی بوده و هیچ فضای مستعدی برای صحبتهای کوتاه در زمینهای مختلف تولید سیمای جمهوری اسلامی وجود نداشته لذا با ایجاد این مقاله به دنبال این هدف هستیم که در آن با گپ و گفت در مورد هر نوع تولید قابل بحث صدا و سیما نظرات و پیشنهادات خودمون رو در اختیار دیگران برنامه بدهیم .انیمه فیری تیل

1:

مجموعه ای مستند اخیرا شبکه سه سیما پخش میکنه روزهای جمعه که تا کنون دو قسمت اون پخش شده نام این مستند ماجراجویان هست که در شرح برنامه آمده :

در اين مجموعه گروهي ماجراجو متشكل از يك تا سه نفر (به تناسب برنامه) با امكانات و تجهيزات مناسب، سفري جذاب و حادثه‌جايشانانه را در سراسر ايران آغاز مي‌كنند.


معرفی انیمه های مختلف
هر قسمت از فيلم به طور مجزا بخشي از فضاها و ايستگاه‌هاي طبيعي شامل حيات وحش، غارها، آبشارها، كوه‌ها، رودخانه‌هاي وحشي، جزاير غير مسكوني، مناطق بياباني و كايشانري، جنگلي و آثار به جا مانده از وقت‌هاي بسيار كهن را معرفي مي‌كند همينطور اونچه كه در كنار معرفي مناطق فوق بر اون تاكيد شده، نوعي آموزش به گردشگران حال و آينده هست كه علاوه بر آشنايي با مناطق بكر ايران در وقتي كه در فضاهاي طبيعي ايران حضور دارند، در حفظ و نگهداري اون كوشيده و از تخريب و آلودگي اون اجتناب كنند.


لباس عجیب لیدی گاگا حتی عکاسان هم شوکه کرد (+عکس)
داشتن ريتم تند و هيجاني و حس ماجراجايشانانه و برخورد با حوادث طبيعي از جاذبه‌هاي اين مستند هست.

این مستند فکر میکنم در ایران تا کنون ساخت مشابهی نداشته و نگرش جدیدی در دنیای مستند ایران هست و و با رویکرد جالب و فضا سازی خوب باعث شده این مستند از همان ابتدا علاقمندان به طبیعت بکر ایران رو پای تلوزیون بنشونه .


برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا


در قسمت اول این مستند دیدیم که بازیگر با چتر وارد جنگلهای هستان گلستان میشه و یک شب رو در جنگل سپری میکنه و آموزش میده چه چیزهایی رو میشه در ابتدا در جنگل خورد و یا چه ابی رو اشامید یا اب الوده رو چطور تا جای ممکن تصفیه کرد ! چگونه با چوب آتش درست کنیم و یاکلبه چوبی برای گذراندن یک شب بسازیم .


ویدئو پرفورمنس «نزدیک‌تر بیا، نزدیک‌تر، نزدیک‌تر از این؟»


از اندکی تصنعی بودن اینمستند که بگذریم بقیه موارد بی نقص هست ما با کسی روبرو هستیم که آموزشهای مختلف در شرایط سخت رو دیده و حتی صحنهایی میبینیم که در ایران برای اولین بار هست ساخته میشه در کل فکر میکنم به عنوان اولین کار در این سبک این مستند قابل دفاع هست .


10 زوج به یاد ماندنی سینمای ایران
توصیه میکنم بچه های هم میهنن ببینن .


جسد نیما نهاوندیان ( مجری ورزش از نگاه 2) در خانه اش پیدا شد!!!!!


لباس نامتعارف نیکی کریمی در جشنواره ابوظبی + تصاویر

2:

مستند دیگری رو صدا و سیما پخش میکنه به نام دوباره زندگی ! که از شبکه سه سیما پخش میشه اين مجموعه برنامه مستند به مقوله «مرگ» از دريچه و زاايشانه اي ديگر مي نگرد و به انسانها از طيفهاي مختلف كه دچار روز مرگي شده اند ، تلنگر بزند و انسانها را به خود بياورد.

گاهي به نقطه اي مي رسيم كه شايد خودمان را از ياد برده باشيم ، و تنها فردي متحرك با برنامه اي مشخص و از پيش تعيين شده قلمداد شايشانم و در نهايت اين چهار چوب فكري و چهار ديواري زندگيمان شده و ما را اسير بايد ها و نبايدها مي كند و ...

در هر قسمت یک شخصیت معروف سیما رو داخل یک قبر مینشونن و ازش یک سری سوالات رایج که خیلی از ماها از خودمون یا دیگران حتی به کرات در همین فروم مطرح شده ازشون میپرسن و جوابهایی که داده میشه غالبا جالب و شنیدنی هست این شخصیتها یک وقت بازیگرن یک وقت سیاست مدار یک وقت مداح و ....

توصیه میکنم دوستان چند قسمتی رو ببینن .


3:

ما كه توفيق نداريم

شما يه حالي به ماجرا بدين

4:

شبكه های مختلف رسانه ملی، یازده فیلم سینمایی و تلویزیونی در روزهای پایانی این هفته نمایش می دهند.

به نقل شبكه خبر، فیلم های "دشمن در خانه"، "وزن خشك"، "گروه نجات"، "پدر"، "رد پای یاغی"، "گام های معلق"، "تكتاز"، "هیمالیا"، "پدر پر افتخار من"، "فداكار و اونتونی چپی"، پنج شنبه 30 مهر و جمعه اول آبان از شبكه های سیما پخش می شود.شبكه یك سیما، فیلم سینمایی دشمن در خانه را فرداساعت 15/ 22 پخش می كند.

همچنین فیلم تلویزیونی وزن خشك، جمعه پس فردا ساعت 16 از این شبكه پخش می شود.فیلم سینمایی گروه نجات، فردا ساعت 45/23 از شبكه دوسیما روی اونتن می رود.

این شبكه همچنین فیلم سینمایی پدر جمعه ساعت 19 پخش می كند.فیلم سینمایی رد پای یاغی، فردا ساعت 20 از شبكه سه سیما پخش می شود.پس فردا نیز این شبكه فیلم های سینمایی (گام های معلق) و (تكتاز) را به ترتیب ساعت 45/9 و 23 پخش می كند.شبكه چهار فیلم سینمایی هیمالیا را فردا ساعت 40/15 پخش می كند.فیلم سینمایی پدر پرافتخار من، پس فردا ساعت 45/20 در قالب برنامه "سینما 4"، از شبكه چهار سیما پخش می شود.همچنین فیلم های سینمایی فداكار و اونتونی چپی، پس فردا جمعه به ترتیب ساعت 40 دقیقه بامداد و 30/13 از شبكه شهرستان تهران سیما روی اونتن می رود.

خب من توصیه میکنم دوستان حتما فیلم فداکار با نام اصلی Seven Pound حتما ببینند هر چند این فیلم سانسورهایی خاهد داشت ولی برای علاقمندان به سینما که فیلمها رو به صورت اورجینال نمیتونن تهیه نمايند غنیمت هست .ما و سیما

این فیلم محصول سال 2008 هست با هنرنمایی بی نظیر ویل اسمیت داستانی فوق العاده ای داره که تعریف نمیکنم ولی جزو معدود فیلمهایی هست که شخصا اخرش منقلب شدم .

ما و سیما

5:

سپس حدود 12 ساعت از پخش هر برنامه هم میتونید توی سایت www.iribsima.com به پخش اون برنامه (تا یک ماه) دسترسی داشته باشید و حتی به پخشش (بصورت Stream) لینک بدید.

توضیحات بیشتر اینجا.مثلا فیلم گورستان کرمهای شب تاب فیلمی ژاپنی هست با موضوع جنگ ژاپن و امریکا که بخصوص ساعت پایانی فیلم بسیار تکان دهنده و متاثر نماينده بود.

این فیلم در برنامه سینما اقتباس پخش شد که اینجا میتونید تماشا کنید.


6:

ممنون جالب بود رایان

7:

پخش مجدد سریال خاطره انگیز در برابر باد فکر میکنم دوستان هم سن و سال من این سریال رو با آهنگ فوقلعادش به یاد بیارن هر روز شبکه چهار ساعت نه گویا پخش میکنه داستان سریال در مورد شورشیهای ایرلندی هست که به هسترالیا تبعید میشن .ما و سیما

8:

ممنون آقا ی حاجی
خیلی دلم میخواست دوباره ببینمش

9:

شما ها حتما خیلی بیکارید که می شینید پای برنامه های مزخرف صدا و سیما

10:

هر کسی فروم میاد آدم بیکاریه شما خودش رو نارحت نکن !

11:

شاید جای فرمودنش اینجا نباشه ..

ولی آخه حسن جوهرچی هم شد مجری !
ماه عسل یعنی احسان علیخانی ، نه هیچ کس دیگه.

:دی

میگم ، کجا میشه در این باره انتقاد کرد ؟!

12:

واقعا کسی نگاه هم میکند به این برنامه ؟

13:

ماه عسل پارسال ، گرچه به خوبی ِ برنامه ی فرزاد حسنی نبود ، ولی برنامه ی بدی هم نبود ..
ماه عسل امسال ولی قابل تحمل نیست واقعا" !!

14:

منظورم برنامه امسالش بود !

پارسال منم میدیم البته قسمت دوم برنامش رو از آهنگشم خیلی خوشم میومد

بیا تا پیدا شم
تو باش تا من باشم
هنوز میشینم به هوای دیدن تو
...


15:

واي----چقدر عاشق اين سريال هستم!!!بهترين سريالي كه تايشان عمرم ديدم----هزار بار ببينم كمه----حتما اورجينالش رو هم تماشا كنيد----دوبله فكر كنم 9 قسمته---اصليش 13 قسمت-----
ما و سیما

16:

جشن رمضان ؛ شبکه شهرستان تهران
درس فرهنگی بزرگ.


مجری با ذوق مثلا می خواهد از مصاحبه اش پرده بردارد.
صفحه ی نمایش مصاحبه را نشان می دهد:
دوربین می رود توی چار دیواری انها.

نوجوونی با خانواده اش.

در فقر.

که معدلش 19.13 شده .

که اول دبیرستان هست.

که فوتبال بازی می کند.
چقدر با این سوژه ش که امت رو متاثر می کرد حال می کرد.

چقدر افتخار می کرد.
بعدن می فهمیم پدر زندان هست و ده سال دیگر ازاد می شود.
پیام اخلاقی هم همین هست : پدر یه غلطی کرده.

خانواده که هنوز هست.
پسر کار می کند.

درس می خواند.

تیم باشگاهیش هم دسته ی اول هست.


کم نمی اورد مجری: ازش می خواد که بیاد بالا.

و بعد به این یکی می گوید " تو پدر خوانده اش می شوی؟ پدر معنوی ".

نم پس نمی دهد.

از کل خانواده دعوت می کند که بیایند بالا.

آخرش هم بعد بوق و کرنا کردن خانواده و کلی حرف زدن که وقتی دولت پول بدهد امیدواریم دیگر این جور خانواده ها نباشد و یک حواله ی کمیته ی امداد می فرستندشان پایین.
حالا محیط جشن را هم در نظر بگیرید.

جشن رمضان هست دیگر.

همه با خانواده هاشان آمده اند.

آخرش هم دوربین روی یکی زوم می کند که بغضش از این همه تلخی، از داشتن خودش، از خودش، ترکیده.


لعنتی ! این جوری جلوی این چیزا رو نمی گیرن که.

پ.ن: جاش همینجا بود.

فکر کنم.


17:

قلی خان ، خان نبود دزد بود .

وقتی هم سن تو بود به خودش فرمود ببینم میتونم تنهایی هزار قافله رو لخت کنم و کرد بعد پشت دستش رو داغ کرد و فرمود حالا ببینم میتونم ک قافله رو سالم از این صحرا رد کنم ....یک دیالوگ ماندگار !


سریال روزی روزگاری هر روز ساعت 10.30 پخش میشه شخصا سه بار این سریال رو دیدم و برای بار چهارم میبینم از جذابیت این سریال ذره ای کم نشده بلکه افزون شده .ما و سیما

18:


با خط اولت موافقم اما
ماه عسل،كوله پشتي فقط فرزاد حسني


54 out of 100 based on 39 user ratings 914 reviews