همزاد واقعیت یا حکایت؟


همزاد واقعیت یا حکایت؟همزاد واقعیت یا حکایت؟
آیا این مسئله صحت داره که می گویند هر انسانی یک همزاد دارد؟


آیا انسان ها همزاد (Doppleganger) دارند؟


آیا یک کپی از شما ، یک رونوشت از خود شما وجود دارد که همین الان مشغول خواندن این مقاله همزمان و همگام با شما باشد؟
آیا شخصی دیگر با اینکه نسخه ای از شماست ولی شما نیست، روی سیاره زمین با کوه های بلند مه گرفته ، مزارع و دشت های وسیع حاصل خیز و شهرهای شلوغ و بی در و پیکر، زندگی می کند؟ آیا زندگی این شخص از هر لحاظ عین زندگی شماست؟
شاید او در این لحظه تصمیم بگیرد این مقاله را همین جا رها کند در حالی که شما به خواندن مقاله تا انتها ادامه خواهید داد…
همزاد از جنبه های گوناگونی قابل بررسی است. در این پست مسئله همزاد از دیدگاه علوم غریبه، فولکلور، عرفان و روانشناسی مورد بررسی برنامه خواهد گرفت.
---- فقط جهت جمع آوری اطلاعات بیشتر --- ارائه هرکدام از مطالب دلیل بر صحت و حقیقت نیست ---علم پیمانه ای است یا یک واحد است؟

1:

مطالب زیر از سایت شفرمودیها می باشد...
معنای لغوی همزاد


همزاد یا همزاده از نظر لغوی به معنای همراه زاده شده هست، یعنی دو کس که در یک وقت به دنیا آمده و زاییده شده باشند.


دلایل دو ساحتی بودن انسان (روح)
واژه همزاد همچنین می‌تواند در معنی هر دو یا چند چیزی که هم‌وقت به دنیا آمده باشند به کار برود؛ مانند افراد دوقلو و چندقلو یا برای مثال منظومه‌ای همزاد با منظومه شمسی.


پيامدهاي حركت عرفاني


همزاد در علوم غریبه


یکی از مباحثی که در علوم غریبه مطرح هست موضوع همزاد میباشد.


پستهای حاوی چندین موضوع
همزاد چیست و آیا واقعا وجود دارد ؟ آیا همزاد با جن ارتباط دارد یا ندارد ؟ آیا همزاد دروغ و افسانه هست و یا بخشی از اون واقعی و بخشی نادرست هست؟ آیا خطر همزاد برای همه یکسان هست یا فقط بعضی افراد گرفتار خطر همزاد خود می شوند؟
همزاد با آدمی و در کنار او زندگی میکند و در تمامی دوران زندگی همراه آدمی هست و سپس مرگ، زندگی همزاد به پایان نمی رسد بلکه تغییر شکل می دهد.


مفهوم «چیز» بدیهی است یا غیربدیهی
همزاد دارای جسم لطیفی هست و دورترین راه ها را در مدت وقت کوتاهی طی کرده و میتواند برای ما خبری بیاورد.


برهان کيهان شناختی برای وجود خدا
همچنین میتواند بین دو نفر محبت و یا کینه ایجاد کند و بسیاری از کارهایی را که انسانهای معمول نمی توانند اجرا کنند همزاد انجام می دهد.


اثبات خدا با برهان ابن سینا


بررسی برهان خدای حفره ها

2:

همزاد در فولکلور و افسانه ها


بحث همزاد از قدیم در میان ملل مختلف جهان مطرح بوده و در باب ان افسانه های گوناگونی بیان شده هست.

قدما معتقد بودند که همراه با تولد هر انسانی موجودی کاملاً شبیه به او از جنس جن و پری ایجاد میشود و همگام با او رشد میکند و ممکن هست گاهی با یکدیگر ملاقات هم داشته باشند.

افسانه های مربوط به همزاد در کشورهای جهان و کشور ما میگوید که در وقت تولد نوزاد یک جن نیز با او متولد میشود که از هر لحاظ شبیه به اوست ؛ چه از لحاظ روحی و چه ویژگی های بدنی.

این تشابه بقدری زیاد هست که اگر همزاد انسان دچار شادی یا غم شود در انسان هم تاثیر میگذارد و این حالت به صورت عکس هم ممکن هست یعنی با شادی و غم انسان همزادش هم دچار همین حالت میشود و به این دلیل هست که ما گاهی بی دلیل شاد و یا غمگین میشویم.

البته بحث همزاد پايه اً به شکلی که در افسانه ها امده زیاد درست نیست و باید فرمود که همزاد نوعی تجزیه نفس یا به تعبیر امروزی فرافکنی روح توسط خود فرد هست.


در باورهای قدیمی عوام در ایران باور به چندین موجود افسانه ای و تخیلی رواج داشته هست از جمله موجوداتی به نام همزاد.

بنا بر این باورها، هر شخص دارای همزادی هست که در جایی به نام دنیای از ما بهتران بطور هم‌وقت با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با اون شخص دارد.


مصریان قدیم نیز بر این باور بودند که کلاً تمامی زندگان دارای همزاد هستند که این همزادها را «کا» می‌نامیدند.

به باور مصریان پس از مرگ انسان همزاد اونها نمی‌میرد.


عاملان و مرتاضان هندی هم معتقدند سپس مرگ آدمی همزاد او نمی میرد.

بلکه شکل جدیدی اختیار کرده زنده می ماند و در هوا مشغول گشت و گذار خواهد بود.


3:

همزاد از دیدگاه عرفانی


بر پايه مشاهدات عرفانی و تجربی وقتی که فرد افسرده و بشدت تنها در اولین بار همزاد خود را رویت میکند مبهوت و حیران میشود اما کمی سپس این موضوع هستقبال کرده و از دیدن خویش خوشحال میشود .حال او تصور میکند که از تنهایی خارج شده و میتواند سنگ صبوری برای خویش داشته باشد و با او درد دل کند و به خیال خود هم صحبتی داشته باشد.

با این اوصاف فرد به همزاد خود توجه بیشتری نموده و در این حال از خود غافل میشود و این خود فراموشی سبب میشود که او در انجام کارها ملاحظات را کنار گذاشته و بی توجه به دیگران اعمال ناهنجار و غیر عادی را به راحتی اجرا کند.

در این مرحله جن می تواند وارد بدن این شخص شده و به تدریج اقدام به تحریک احساس تنهایی نموده و توهم را در فرد شدت ببخشد.

تداوم رفتارهای ناهنجار فرد را بتدریج به وضعی میکشاند که حتی اطرافیان نیز او را طرد مینمایند.

در این مرحله جن هم بیمار را رها میکند و فرمودگوی فرد بیمار با همزاد ادامه میابد تا اونجا که فردی ظاهر شده و با او فرمودگو می کند و او همان همزاد هست.


بیماری همزاد را عارفان قدیم هم می شناخته اند و هرچند اطلاعات انها کلی بوده اما اونان هم میدانستند که روح و نفس در وجود انسان نقشی حیاتی و مهم دارند.

هر نوع تغییر و تحول در زندگی سبب تغییر یا آزردگی روح میشود و روح در صورت عدم اصلاح به سرعت وارد نفس شده و به جسم میرسد و اون را فرسوده و بیمار می سازد.

نفس نیازمند محبت و عشق هست و انسان هم نیازمند عشق.


4:

همزاد از دیدگاه روانشناسی: بیماری همزاد پنداری


همزاد چیزی مستقل یا موجودی غیر از انسان نیست و در واقع باید فرمود همزاد بخشی از وجود خود انسان هست.

همزاد در شرایط خاصی به وجود آمده و خود را نشان می دهد و این وقت مربوط هست به مواقعی که فردی دچار مشکل روحی و افسردگی شدیدی شده باشد.

افرادی که احساس تنهایی شدیدی دارند و بر اثر اون نیاز به همدم و هم صحبتی داشته و سنگ صبوری می خواهند، همزاد این نیاز را برطرف می سازد.

به طور معمول افرادی که در آستانه جنون برنامه دارند اغلب همزاد را می بینند و با او صحبت هم می نمايند.


فردی که دچار تنهایی و افسردگی و یاس می باشد در ابتدا در گوش خود صداهایی مانند نجوا یا ویز ویز را می شنود که این مربوط به فعالیت غیر ارادی اعصاب و رگ های مغز و افزایش الکتریسیته در اون هست.

این مرحله روز به روز افزایش یافته و حال بیمار رو به وخامت میگذارد و هجوم افکار و نجواها بقدری در ذهن فرد زیاد میشود که بر شدت بیماری اضافه کرده شده و رفتارهای ناهنجاری از او سر می زند .در این وقت اطرافیان از اطراف فرد پراکنده گشته و فرد ناچار به خلوت خود پناه برده و سکوت کرده و اغلب به نقطه ای خیره می شود.

در این مرحله فرد واقعا مجنون شده و بعنوان فردی دیوانه شناخته می شود.

در این مرحله بیمار چنان با خود فرمودگو میکند که انگار واقعا فردی مقابل او برنامه دارد.

بیمار مدام خاطرات گذشته و تجربه های تلخ را در ذهن خود باز سازی نموده و اونها را در ذهنش تکرار میکند.

در اغلب موارد، فرد پس از طی دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون همزاد خود را می بیند، اما این نفس خود فرد هست که فقط توسط خود بیمار دیده و موجب اعمال جنون آمیز میشود.توجه کنید که برخی انسان های ناآگاه که به دنبال رشد معنوی و سیر و سلوک هستند سعی مینمايند با پناه بردن به مواد اعتیاد آور و فرو رفتن به حالت خلسه این بعد خود یعنی همزاد را شناسایی نمایند.

این افراد چون راهنمای درستی نداشته اند به ورطه اعتیاد افتاده و خود را به نابودی میکشانند زیرا روح بیمار، جسم را نیز قطعا به بیماری دچار میسازد.

این روش ها روش هایی بیهوده برای کشف دنیای غیر مادی بوده و اغلب تصاویر و حالت هایی که در فرد و در حالت خماری ایجاد میشود تصنعی بوده و کاملا بی ارزش هست.


5:

منظور از همزاد :


1- منظور از همزاد یک فرد از اجنه هست .


در روایات داریم که ابلیس از خدا خواست که در مقابل هر فرزند آدم دو فرزند از او باشد و این درخواست پذیرفته شد لذا با تولد هر فرزند آدم دو فرزند از جن متولد می شوند .

این دو می توانند همزاد فرد انسانی باشند .

در روایتی از پیامبر ص نیز وارد هست که حضرت فرمود هر انسانی شیطانی دارد .

عرض شد شما هم دارید ؟ حضرت فرمود آری اما بدست من مسلمان شده هست .

البته این روایت در صورتی ادامه بحث خواهد بود که منظور از شیطان فردی از جن باشد نه چیز دیگر
2- منظور از همزاد بعدی از ابعاد وجودی خود انسان هست که از بدو تولد با اوست
ممکن هست منظور از اون روح مثالی انسان باشد که از سن چهار ماهگی در بدن انسان دمیده می شود لذا کانه همراه بدن او متولد می شود .

البته این دیدگاه مبنی بر اصالت جسم هست یعنی در این نگاه جسم را در انسانیت اصل گرفته اند و روح اورا فرع و همراه و همزاد او
3- منظور ابعادی معنوی از انسان هست که اغلب کارکرد شیطان را دارد
که منظور از اون قوه خیال و وهم انسان هست .

کارکرد اون دو نسبت به عقل انسان مثل کارکرد جن نسبت به نوع انسان هست .

در این نگاه عقل انسانی که بعد معنوی اوست اصل و این دو قوه بعنوان فرع و همزاد دیده شده هست .

این معنا بر روایت منقول از پیامبر ص هم قابل تطبیق هست .


تصور دیگری در مورد همزاد نداریم

6:


امکان نداره ..

خدا یگانه هست و یگانگیش رو در خلقتش نشون داده ..

هیچ کپی از شما وجود نداره ! البته در دوره ای که زندگی میکنید و با اختلاف زیاد از وقت زندگی شما ..99 % مطالب مربوط به همزاد توجیه علمی و منطقی و عقلی نداشتند حتی در علوم غریبه هم مستندات قابل توجهی ندارند..

ولی متاسفانه خیلی به این مسئله دامن زده میشه

7:

موضوع همزاد احتمالا بعلت رخ دادن دو پدیده، بیشتر دامن زده شده، یکی Autoscopy هست:

همزاد   واقعیت یا حکایت؟

و دیگری موضوع موکل، که گاهی بعنوان "موکل یا همزاد" ! ذکر مینمايند که مساوی سازی درستی نیست.که هر دو بحث خود رو لازم دارند.

( :دی )


8:امان از این موکلو همزاد که ربطه بی ربطی بهم دارند ..

ولی بنظرم بحث همزاد ریشه خرافی عمیقی داره.

یعنی صد در صد غلطه ...

Autoscopy هم دلیل موجهی نیست

و اصلا چیزایی که در رابطه با همزاد فرموده میشه برای حتی یه ادم تازه کار هم خنده دار بنظر میاد...

اصن معلوم نیست این غول بی شاخ و دم کی اینطور بزرگ شد !

9:

سلام
موکل یعنی چی؟ یعنی جن؟(ببخشید البته می پرسم من به دنبال اطلاعات بیشترم بخاطر ی سری مسائل ...)خواهش می کنم اگر می توانید در این زمینه بیشتر مطلب بنویسید

در مورد موکل این مطلب رو پیدا کردم
موکل هر جانوری میتونه باشه که عهده دار وظیفه ای در قبال شما هست.حتی آدم هم میتونه باشه.و موکل با فتح کاف درسته.داستان چیه؟شما سپس انجام 400 شرط تسخیرات و 6 ماه حدودا ریاضت درجای بدون سقف که تردد آدم نباشه مثلا در بیابان ....

با حضور هستاد عامل یعنی یکی از اون 5نفری که در جهان هست(که در قاره آسیا فقط یک نفره که او هم توبه کرده ....)یک جن بر شما ظاهر میشه سپس دادن مهر طاعت به شما...او میشه سرباز شما و هر شیئی را بخواهید از تمام جهان برای شما میآورد.و از طریق اوست که طلسمات را میآموزید.حضور این موجود کاملا جسمانی هست.مهر طاعت ایشون کاملا جسمانی هست(مهری بعنوان برنامه داد طاعت به شما داده میشود)و شما در اون لحظه صاحب تمام جواهرات و اشیاء جهان خواهید بود.فرشته ها (اگر دین درست باشد و وجود داشته باشند) بعلت معصوم بودن هرگز موکل یک موجود خطاکار یا ممکن الخطا نمیشوند.پس تسخیر فقط مختص جنها هست و تمام کتب تسخیری و کتب علوم غریبه جهان دروغه.چرا؟چون موکل باید در حضور هستاد عاملی که دو تا امتحان را قبلا شده ،تسخیر شود که رعایت 400 شرط تسخیر توسط هستاد عامل معنا شده به اجازه نامه(و ادامه مطلب که ربطی نداشت)


البته نمی دونم چقدر صحت داره یا ....؟

10:

البته این مطلب رو هم پیدا کردم

خداوند با لطف و رأفت خود (علاوه بر رقیب و عتید) فرشتگان دیگری را نیز موکل انسان برنامه داده، تا از اونان در مقابل دام‌های شیطان و گزند حشرات موذی زمین و آفت‌های بسیاری که به اذن خدا نمی‌بینند، دفاع نمایند تا این‌که مرگش فرا برسد با کنار هم برنامه دادن آیه مطرح بیان شده و روایاتی که اشاره گردید، به دست می‌آید که هر انسانی دو مأمور و موکل برای نوشتن اعمال دارد به نام‌های عتید و رقیب که تا دم مرگ با انسان هستند.

بنابراین به تعداد هر انسانی فرشته عتید و رقیب وجود دارد
.
اما پايه و فلسفه گماردن فرشتگان موکل بر انسان بنابر سخن امام صادق(علیه السلام)این هست که : گماردن این فرشتگان بر انسان سبب شده تا بندگان بر اطاعت خداوند و ترک معصیت او بیشتر مواظب اعمال و رفتار خویش باشند، چه بسا انسانی همت به انجام معصیت و گناه می‌کند، اما با یاد آوردن جایگاه اون دو فرشته از انجام گناه خودداری می‌نماید و می‌گوید؛ پروردگارم مرا می‌بیند و نگهبانان من بر علیه من شهادت خواهند داد.
همچنین خداوند با لطف و رأفت خود (علاوه بر رقیب و عتید) فرشتگان دیگری را نیز موکل انسان برنامه داده، تا از اونان در مقابل دام‌های شیطان و گزند حشرات موذی زمین و آفت‌های بسیاری که به اذن خدا نمی‌بینند، دفاع نمایند تا این‌که مرگش فرا برسد.[4]

11:

بیشتر به درد بحث طنز متافیزیک شبیه

دوست عزیزم ساده انگارانه به مسئله نگاه نکن موکل اصلا چیز ترسناکی نیست! و 99 % اطلاعات اینترنی من باب موکل و همزاد دروغ محضه !
اصلا این هستاد عامل کی هست که قراره چیزی رو به کسی اجازه بده ..اصلا اگه بخوام ایراد بگم حرف به حرف این منبع کذب هستنوشته اصلي بوسيله leilalm نمايش نوشته ها
البته این مطلب رو هم پیدا کردم

خداوند با لطف و رأفت خود (علاوه بر رقیب و عتید) فرشتگان دیگری را نیز موکل انسان برنامه داده، تا از اونان در مقابل دام‌های شیطان و گزند حشرات موذی زمین و آفت‌های بسیاری که به اذن خدا نمی‌بینند، دفاع نمایند تا این‌که مرگش فرا برسد با کنار هم برنامه دادن آیه مطرح بیان شده و روایاتی که اشاره گردید، به دست می‌آید که هر انسانی دو مأمور و موکل برای نوشتن اعمال دارد به نام‌های عتید و رقیب که تا دم مرگ با انسان هستند.

بنابراین به تعداد هر انسانی فرشته عتید و رقیب وجود دارد
.
اما پايه و فلسفه گماردن فرشتگان موکل بر انسان بنابر سخن امام صادق(علیه السلام)این هست که : گماردن این فرشتگان بر انسان سبب شده تا بندگان بر اطاعت خداوند و ترک معصیت او بیشتر مواظب اعمال و رفتار خویش باشند، چه بسا انسانی همت به انجام معصیت و گناه می‌کند، اما با یاد آوردن جایگاه اون دو فرشته از انجام گناه خودداری می‌نماید و می‌گوید؛ پروردگارم مرا می‌بیند و نگهبانان من بر علیه من شهادت خواهند داد.
همچنین خداوند با لطف و رأفت خود (علاوه بر رقیب و عتید) فرشتگان دیگری را نیز موکل انسان برنامه داده، تا از اونان در مقابل دام‌های شیطان و گزند حشرات موذی زمین و آفت‌های بسیاری که به اذن خدا نمی‌بینند، دفاع نمایند تا این‌که مرگش فرا برسد.
[4]

این درسته
بنده در موازی با این تاپیک در تاپیک خودم شرح کوچکی میدم ولی فعلا این پست بنظرم بهتر اومد ..

و البته کامل حقیقت


و البته ذکر کنم منابع احادیث ما هم نسبتا کم هست در این موضوع.

و بعضا هم احادیث جعلی هم زیاد داریم.

12:

سلام آتی
ممنون از حضورتون

یعنی کلاً شما می گین همچین چیزی وجود نداره ؟

بعضی ها این جور هم تفسیر کرده اند intro - islamquest

ر مورد هم زاد داشتن انسان ها، چند روایت وارد شده هست.


در روایات آمده که خداوند متعال به ابلیس فرمود: فرزندى به آدم نمی دهم جز این که مانندش را به تو دهم، و هر آدمی، هم زاد شیطانى دارد.[1]
در روایتی دیگر آمده که پیغمبر (ص) فرمود: چه بسا که هیچ کس نباشند جز اون که همزاد او از جنّ برای او گماشته شده هست، فرمودند: یا رسول اللَّه آیا برای شما هم هست؟ فرمود: برای من نیز هست، جز این که خدایم یاریم داده که او تسلیم من شده هست و جز به نیکى واندارد (و من از او در سلامتم).[2]
مقصود پیغمبر (ص) در این روایت بر حذر داشتن دیگران از فتنه هم زاد و وسوسه و اغواى او هست، و به ما آگاهى داده که او همراه ما هست که تا حد امکان خود را از او نگهداریم.
بنابراین، با توجه به این که خداوند پیامبران را برای هدایت بشر فرستاده، از طرفی هم شیطان و فرزندانش ساکت و خاموش ننشستند، بلکه کمین نمودند تا فرزندان آدم را به انحراف بکشند، بدیهی هست شیطان تنها بر اون عدّه از انسان ها مسلّط می شود که اونان از یاد خدا غافل شوند، از این رو خداوند در قراون می فرماید: و هر کس از یاد خدا روى‏گردان شود شیطان را به سراغ او می فرستیم، پس همواره قرین او هست![3]

[1] مجلسی، محمد باقر، بحار الأنوار، ج‏60، ص 306، مؤسسة الوفاء، بیروت - لبنان، 1404 هـ.

ق.
[2] همان، ص 298.
[3] زخرف، 36.
می دونید می خواهم بگم شاید ی چیزی بوده یا ی چیزی هست که اینهمه دور و برش سوال و اما و اگر هستوجود چیزی که خارج از جسمیت باشه

13:

بنظر من که بیشتر یه شوخی و توهم هستش تا واقعیت .

یعنی مثلا یه مرد بارانی دیگه هم وجود داره !

حالا این مرد بارانی چه گلی به سر این دنیا زده تا اونیکی بخواد بزنه !

14:اصلا ممکن نیست به هیچ وجه من الوجود ...

یه خرافه عمیق هست ...

هیچ ریشه ای نداره و فقط شاخ و برگ داره

15:

سلام

شاید حالا هم زده و شما خبر ندارید؟

16:

سلام

نه عزیز نزده !

بنظر من صحبت راجع افسانه هایی مثل همزاد دور از شان این فارومه !

17:

افسانه ؟!!!

راستش این افسانه نیست

شما نمی دونید یا شاید هم بدونید

با این کلمه چها بخورد ملت میدهند

افسانه وقتی ست که دیگر موجودیت ی در دنیا ما نداشته باشد

اما شما می بینید که شاید بلحاظ فیزیکی موجودیت نداشته باشد اما -یک سری افراد خاص- اونچنان سوء هستفاده هایی از این واژه می نمايند که افسانه به روزانه تبدیل شده هست..


احتمالاً می دانید ....

(مگه نه ؟ میدونید که کی ها و کجاها را می گویم)

بخاطر همین هم دنبال اینم اطلاعات موجود در اذهان و یا شاید بحث هایی علمی (متافیزیک و همچنین بحثی در روانشناسی ) رو بدونم و شاید بقیه هم بدانند


راستش اینکه فرمودین در شان این فاروم نیست رو نمی دونم دقیقاً
شاید از جهاتی هم درست بگین
مدیر تالار تذکری ندادند و نمی دونم اگر فکر می کنید باید این تاپیک حذف شود هم که ....

18:

البته که افسانه هست و واقعیت نداره .

همزاد و این چیزا داستانه .راستش از این حرفاتون سر درنیاوردم !

19:

از کودوماش

راستش من ذهنم درگیره
می بینیم خیلی ها ی دیگه اطرافم به خاطر این واژه دارن هزینه می دهند و مثل شما باور نمی کنم وجود همزاد رو

اما خیلی برام جالبه بدونم چرا ی همچین چیزی مطرح شده !!
چرا ؟

20:

خیلی ها در اطرافتون بخاطر این واژه هزینه میدند ؟!!

علت مطرح شدن چنین چیزی ساده اس .

بشر کلا از قدیم الایام به افسانه و تخیل علاقه داشته و این علاقه تا به امروز هم ادامه داره .

ذهن بشر در طول تاریخ بسیار از این افسانه ها رو ساخته و پرداخته کرده .

اینم یکیشه .


21:

نمی دونم والله

هزینه یعنی پول میدهند تا از شر همزاد خلاص شوند
تا همزاد براشون مشکل درست نکنه

خواهش می کنم نخندید فکرش رو بکنید تحصیلکرده این مملکت گرفتار همین چیزهاست

من گریه ام می گیره
به دردناعلاجی که نمی دونیم از کجاست و نمی فهمیش و ربطش می دهیم به ماوراها

22:

گرچه تاسف میخورم ولی تعجب نمیکنم .

چه بسیار تحصیلکرده ها که به اینگونه خرافات معتقدند و کلی پول به رمال ها و فالگیرها و کف بین ها میدند .

من خودم هم از این افراد سراغ دارم .

برا همینه که بازار رمال ها و فال بین ها همیشه سکه اس و حسابی درامد دارند .


23:

توضیح ِ بیشتر اگر ممکنه ....


24:

سلام.ببینید دوستان عزیز همه موجودات زنده در اطراف بدن خود هاله دارند.این موضوع درهمه جای دنیا اثبات شده هست.حالا همزاد از جنس همین هاله میباشد که به طور واضح تر میتوان فرمود که همزاد از انرژی متراکم خود شخص هست و افرادی هستن که انرژی هاله کثیف وغیرقابل کنترلی دارند و گاها حس مینمايند که ازطرف یک موجود خارجی تهدیداتی حس مینمايند که اکثرا سراغ جنگیر و دعانویسی میروند ولی بازهم جواب قابل قبولی نمیگیرند چون مشکل انرژی های خودشان هست.یعنی باید پاکسازی چاکراها و کالبدانرژیکی انجام شود که ازراه های بسیارزیادی ازجمله چله نشینی و مطالعهنمازهای یومیه و همچنین مداومت درتلاوت سوره هایی ازقراون که دراین رابطه ازسوی ائمه بسیارنقل شده هست انجام میشود.


25:


دقیقا
همیشه اون بخش ناپاک خودمون هست که مارو اذیت میکنه
جن و باقی موجودات به این راحتی ها نمیتونن تو روزمرگی ها وارد بشن
بطور وسوسه بله هستند
اما به طور ظاهر شدن عینی خیلی خیلی خیلی به ندرت
ممنونم توضیحات خوبی بود .


26:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
اصل قضیه " همزاد " خرافه نیست ( هرچند ممکن هست داستان های خرافی بسیاری هم در این زمینه ساخته شده باشند ).
دیگران نظرات خودشان را اینجا ارائه دادند.
نوشته من را هم بخوانید:
..........................................
هرکسی دو همزاد در درون خودش دارد که با او به دنیا می آیند و با او هم از دنیا می روند یک همزاد، همزاد شیطانی و همزاد دیگر همزاد فرشته نامیده می شود.

اون ها در وجود خود ما تکوین پیدا می نمايند، نه اینکه از خارج وارد شوند.

( اون هایی که از خارج از ما وارد می شوند با این ها فرق دارند ).

ما با اعمالی که انجام می دهیم ممکن هست یکی از این دو را بیش از دیگری تقویت کنیم.

در واقع ما یک مجموعه یا کلونی از موجودات مختلف به هم تنیده هستیم و همانطور که ممکن هست در کالبد جسمانی امان باکتری ها، ویروسهای پنهان شده و انگل های مختلف و ...

حضور داشته باشند ( در خون، روده ، سلول های عصبی و حتی مغز ...

) در سطوح دیگر هم موجودات دیگری را می توان یافت که دور از چشم ما به حیات خود در وجود ما ادامه می دهند و این نباید باعث تعجب ما باشد که چه طور ممکن هست موجود دیگری در ما حضور داشته باشند و ما از اون بی خبر باشیم.


انکار وجود همزاد ( درون ) دقیقا فکری هست که توسط خود همزاد ( شیطانی ) به ما القاء می شود تا او بتواند خودش را در وجود ما پنهان نگاه دارد.

هیچ فرد دزد و جاسوس ( حرفه ای ) که وارد یک سیستم میزبان شده باشد سعی نمی کند خودش را جار بزند بلکه سعی می کند خودش را تا موقعيت مناسب مخفی کند و اگر بر فرض هم توسط سیستم میزبان شناسایی شد ممکن هست سعی کند خودش را بخشی از خود او ( و اگر نشد دوست او ) جلوه بدهد.

اون ها بسیار هوشمند هستند و می دانند چگونه باید نفوذ نمايند و سال های طولانی هم برای این کار تلاش می نمايند.
مسلما حرفی هم که من اینجا فرمودم توسط سیستم سانسورگر ذهن بسیاری از افراد خواننده به عنوان خرافه طبقه بندی می شود و کاری هم نمی شود.

فعلا حکومت زمین دست اون هاست.

اما توصیه می کنم شما به هیچ وجه نه تابع داستان های عامیانه در مورد همزادها باشید و نه تابع اساتید متافیزیکی که منکر وجود این موجودات هستند و نه تابع افکار دانشمندان امروزی که پايه ا از بیخ و بن این نوع مسائل را رد می نمايند.

این موجودات فقط توسط رسولانی که از ماورای اون ها به سوی ما ارسال می شوند و به ما هشدار می دهند قابل شناسایی اند و اگر مسیری که اونان به ما معرفی کرده اند برویم اون ها را خواهیم شناخت و مستقیما با اونان مواجه خواهیم شد...66 out of 100 based on 61 user ratings 1136 reviews