مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا


مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریامقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا
مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا
مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

هردو زن هستند، هردو ایرانی و البته هردو در خارج از کشور حجاب را کنار گذاشتند و اتفاقا هردو در فیلم تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، حضور داشته اند.

یکی در فیلم تبلیغاتی احمدی نژاد و دیگری در فیلم موسوی. اما تفاوتهای این دو در مقایسه با همانندیهایشان آن قدر زیاد است که وجه اشتراکشان در حد شباهت خال مه رویان و دانه فلفل باقی می ماند.

سیمین معتمد آریا درحالیکه، بخش قابل توجهی از فیلم تبلیغاتی موسوی را به خود اختصاص داده است سر یک میز، همراه با زهرا رهنورد و معصومه ابتکار درباره حقوق از دست رفته زنان ایرانی صحبت می کند. تمام حرفی که وی در این “فیلم” می زند آن است که “من اگر بخواهم تنهایی به شهرستان بروم اجازه رفتن به هتل ندارم مگر اینکه یک مرد همراه من باشد!”


ارغوان رضایی، قهرمان ایرانی الاصل تنیس بانوان دنیا هم برای مدت کوتاهی در “مستند” تبلیغاتی احمدی نژاد، نشان داده می شود. این قطعه از مستند مربوط به حاشیه اجلاس ایرانیان خارج از کشور در سال۸۸ است که طی آن خانم رضایی، ۲راکت تنیس خود را که در مسابقات بین المللی جایزه گرفته است، به رییس جمهور اهداء می کند و درحالیکه از شدت شوق و هیجان، اشک می ریزد با فارسی نسبتا روانی می گوید: “من خیلی احمدی نژاد را دوست دارم چون به تمام جهان، قدرت ایران را نشان داده و واقعا من افتخار می کنم.”

البته ارغوان رضایی این جملات را حتی پس از برگزاری انتخابات و درحالیکه کشورمان مورد ناجوانمردانه ترین حملات سیاسی و رسانه ای از سوی کشورهای غربی و ازجمله فرانسه بود با شجاعت تمام تکرار کرد. وی درمصاحبه ای درشهریورماه۸۸ می گوید: “آقای احمدی نژاد در کشورهای مختلف علی الخصوص، میان مسلمانان از احترام زیادی برخوردار است و ما هنگامی که به برخی کشورهایی چون مراکش، مصر، کویت و ترکیه رفته ایم، مشاهده کرده ایم که مردم آن کشورها او را دوست دارند و نگاهشان نسبت به ما تغییر کرده و استقبال بهتری از ما صورت می پذیرد که این یک اتفاق خوب است. شخصا از این که توانستم با ایشان ملاقات داشته باشم و راکتهایم را هدیه کنم، خوشحالم.”مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

البته سیمین معتمد آریا هم با یک رییس جمهور خیلی عیاق بود و او سید محمد خاتمی –رییس جمهور سابق- بود. نقطه تلاقی این دوباهم جشن های مجله زرد چلچراغ در شب یلدا بود.

همان جشنی که خاتمی استارت رفتارهای سریالی خاص و غیرشرعی اش را با بانوان زد. شب یلدای سال۱۳۸۷ بود که خاتمی در این جشن خطاب به خانم مجری –یعنی معتمدآریا- گفت: “شما هنرمندان، به خصوص، شما خانم معتمدآریا، شخصیتهای اخلاقی هستید که متعلق به یک نسل نیستید؛ متعلق به ایران هستید و نه تنها این نسل بلکه نسلهای بعدی به شما احترام می گذارند.”

تعبیر خاتمی از “اخلاقی” بودن شخص معتمدآریا و “احترام” نسلها به وی در حالی ابراز می شود که معتمدآریا در همان زمان اصرار داشت که در فستیوالهای مختلف خارجی بدون حجاب اسلامی ظاهر شود. اوج اخلاقمداری(!) معتمدآریا زمانی عیان شد که وی در سال ۱۳۸۴ همزمان با ایام سوگواری امام حسین(ع) در ماه محرم با وضع بسیار زننده ای در جشنواره آلمان ظاهر شد و مشخص کرد که مقصود خاتمی از اخلاقمداری همان اقدامات غیراخلاقی است که اتفاقا خود خاتمی هم در این زمینه دستی بر آتش دارد.

البته انصافا خاتمی در این زمینه هیچ گاه به پای وزیر “فرهنگ و ارشاد اسلامی” محبوب خود یعنی مهاجرانی نخواهد رسید.

وضع ظاهری ارغوان رضایی در خارج از کشور هم به هیچ وجه مناسبتر از معتمدآریا نبود. البته این عدم تناسب در مقایسه با حجاب متعارف ایرانی و اسلامی مطرح است وگرنه درمقایسه با یک زن تنیسور در قلب اروپا که از بدو تولد در آن محیط نمو یافته است، چه ازنظر وضع ظاهری و چه به خصوص از نظر رعایت مسائل اخلاقی، ارغوان رضایی نمره خیلی خوبی می گیرد. جالب است که ارغوان رضایی بیشتر اوقات سعی می کند در مسابقات، لباس های تیره و پوشیده بپوشد و اتفاقا به خاطر همین لباس های پوشیده بود که تا مدتها هیچ اسپانسر و حامی مالی برای حمایت اقتصادی و تبلیغاتی از وی پا پیش نمی گذاشت.


مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

ارسلان رضایی در این باره می گوید: “بارها هم ارغوان و هم من گفته ایم که قبل از المپیک پکن درخواست دادیم که ارغوان برای ایران در المپیک، بازی کند اما متاسفنه فدراسیون تنیس گفت نمی شود و گفتند ارغوان از زمانی که به ایران می اید باید حجابش را رعایت کند که گفتیم این معلوم است و هیچ صحبت و شکی در آن نداشتیم.

پس از این گفتند که باید حجابش را در خارج از کشور هم داشته باشد، حال آن که WTA اجازه نمی دهند، تنیسوری حتی با یک تی شرت وارد زمین شود و لباس یا باید یقه دار باشد یا مثل زن هایی که رکابی می پوشندو بدنشان را نشان می دهند، باشد که ارغوان لباس یقه دار می پوشد. …اصلا ارغوان طبق قوانین نمی تواند با لباس کاملا پوشیده و شلواری که طراحی شده مسابقه دهد و مثلا در همین مسابقات مادرید با این لباس راهش نمی دادند…”


رزومه اخلاقی و احترام انگیز(!) سیمین معتمد آریا به همین جا ختم نمی شود. وی چند سال پیش در حاشیه کنفرانسی درباره اوضاع اجتماعی ایران که توسط بنیاد پژوهش های ایران در ایالت مریلند آمریکا برگزار شد در مصاحبه با رادیوفردا –وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا، سیا- در اظهاراتی وقیحانه می گوید: “در سال های بعد از انقلاب، پیدایش سبک جدیدی در فیلمسازی که با حذف سه عامل سکس، خشونت و شراب همراه بود، عملا سینمای ایران را از مهمترین وجوه جاذبه در سینما محروم کرد…”.

علاقه معتمد آریا به یکی از وجوه جاذبه(!) سینما یعنی شراب در حالی است که ارغوان رضایی ۲۳ساله متولد سنت اتین فرانسه، چند بار در مصاحبه با رسانه های آمریکایی و اروپایی می گوید: “از اینکه یک ایرانی مسلمان هستم به خودم می بالم. مشروبات الکلی نمی نوشم. گوشت خوک نمی خورم و دروغ نمی گویم…”؛

جالب است که پدر ارغوان رضایی –که مربی او نیز می باشد- به علت اعتقادات مذهبی که داشته تا به حال حتی یکی از مسابقات دخترش را مقابل تنیسورهای دیگر تماشا نکرده است. او همیشه با تلفن همراه، از لحظه به لحظه بازی دخترش در زمین باخبر می شود.وقتی فقر وارد خانه ای شد، دین از در بیرون میرود؟؟

1:

مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

معتمدآریا که به برکت موقعيتها و امکاناتی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در اختیار وی برنامه داد به بازیگری، طراز اول در کشور تبدیل شد سال هاست که اصرار دارد در مصاحبه با رسانه های بیگانه علیه کشور و سیاستهای فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی نظام، مطالب ساختارشکنانه ای ابراز کند و نمکدان بشکند و نشان دهد که “هر کسی لیاقت ایرانی بودن را ندارد.”

او در مصاحبه با نشریه ایتالیایی ایل مانیفستو، وقاحت را از حد گذرانده و در جواب به این سوال که آیا با سانسور مخالف هست می گوید: “مسلما! اما من موفق شدم که کلک بزنم.


اولین بار است که از ایرانی بودن خجالت کشیدم.
من در گیلانه، نقش مادری را بازی می کنم که پسرش را بغل می کند و می بوسد و لمس می کند.


بياييد كمي هم باهم خجالت بكشيم!
اما این کارها طبق قانون، ممنوع هست و هیچ برخورد فیزیکی نباید بین زن و مرد صورت گیرد.


من وهم صحبتی اهل ریا دورم باد
اما با این حال اداره سانسور با اون موافقت کرد و درنهایت نتوانستند با اون مخالفت نمايند.


پاسخ کوبنده رئیس پارلمان اوگانادا به دخالت‌های کانادا
اگر هنر سینما را آموخته باشی، صاحب یک جور قدرت می شوی.”


مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

از اون سو، ارغوان رضایی که چند روز پیش بدون کوچکترین کمکی از سوی ایران به مقام قهرمانی تنیس بانوان جهان دست یافت در موقعیتهای مختلفی نشان داده که با وجود اون که متولد فرانسه هست اما خون ایرانی در رگهای او جاریست و به هیچ وجه مشتاق محو شدن در فرهنگ غربی نیست.


چهره.کتاب
او بارها فرموده که به مسلمانیت و ایرانی بودن خود افتخار می کند و اصلا “هرکسی لیاقت ایرانی بودن ندارد”.


فتوای جدید شیخ وهابیون برای محرمیت رییس ومنشی
او از کودکی گردن آویزی با طرح نقشه ایران را به گردن می بندد و می گوید: “در خانه هرگز به زبان فرانسه، صحبت نمی کنم و فقط به زبان مادری ام تکلم می کنم.”ارسلان رضایی در این باره می گوید:”ارغوان، هیچوقت خارجی نبوده و من از خانواده هایی نیستم که بروم خارج و اسم و ملیتم را عوض کنم.


بنظر شما ، بازهم هست ؟
خیلی از خانواده ها به محض خروج از ایران اولین کاری که کردند اسمشان را عوض کردند و دومین کاری که کردند به بچه هایشان اصلا اجازه ندادند فارسی حرف بزنند.

من یک ایرانی ام و بچه هایم هم ایرانی هستند و ارغوان برای ایران، بازی می کند.”
مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا

فرق ارغوان رضایی با سیمین معتمد آریا، گلشیفته فراهانی و میترا حجار این هست که عزت، اقتدار و سربلندی ایران، تمام آرزوی ارغوان و خانواده اش هست درحالیکه سقف آرزوهای اون ۳نفر دیگر، محو شدن در فرهنگ شرابی و مبتذل هالیوود و کن به قیمت دهن کجی به نظام جمهوری اسلامی ایران و پادویی و کاسه لیسی اربابان سینما می باشد وگرنه برای ارغوان رضایی کاری نداشت که قیافه اپوزیسیون نظام را به خود بگیرد و مورد احترام و لطف فرانسوی ها و غربی ها برنامه بگیرد و دربدرهای بالاترینی به جای اینکه او را هو نمايند، هم نوا با بی بی سی و صدای آمریکا برایش هورا بکشند.


پدر ارغوان رضایی در این باره نیز، حرف دارد: “من هنوز پاسپورت ایرانی دارم و هیچ وقت تا به حال آمریکا نرفته ام و نخواهم رفت.

اینها با انگلیسی های کثیف، دنیا را زیر سلطه خودشان گرفته اند و همه بدبختی امت از سر انگلیسی ها و آمریکایی هاست.

فکر می کنید من افتخار می کنم ارغوان برای فرانسه بازی می کند؟ نه! این باعث خجالت من هست.

یک روز آرزو می کردم در تیم ملی ایران بازی کنم امروز دخترم بازی می کند.

چگونه بگویم که دخترم یک ایرانی وطن پرست هست.”مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا


فرق ارغوان رضایی با اون ۳نفر دیگر این هست که سیمین و گلشیفته و میترا با شیفتگی هرچه تمام تر با انجلای سرزمین مادری خود، جلوی دوربین های انواع و اقسام جشنواره ها و فستیوال ها، عریان می شوند و با کمال میل حاضرند که در کنار کارگردانان و بازیگران یهودی و صهیونیست نقش های ضداسلامی و حتی ضد ایرانی را بازی نمايند اما ارغوان رضایی با اینکه می داند مسابقات ورزشی زنان مسلمان در سطح بسیار پایینتری نسبت به مسابقات معتبر بین المللی انجام می شود، مشتاقانه به ایران می شتابد و حجاب اسلامی را رعایت می کند و درمقابل رقبای بسیار ضعیف بازی می کند تا بتواند سهمی هرچند کوچک در اعتلای نام ایران اسلامی داشته باشد.


هرگز ارغوان رضایی را در جمیع جهات به عنوان الگوی دختران ایرانی معرفی نمی کنیم چرا که همین الان در ایران هستند بانوانی که انصافا می توانند الگوی جهانیان باشند؛ امثال سیده زهرا حسینی و مرضیه دباغ و … هیچ گاه قابل مقایسه با امثال ارغوان رضایی و هلن سپاهی و مرجان کلهر نمی باشند اما اینان کسانی هستند که انسانیت در اونها مشتعل هست و البته که یک تار موی گندیده اونان را به “س م آ” و “گ.ف ” و “م ح” و حتی “ف ه” نمی دهیم چون “هر کسی لیاقت ایرانی بودن را ندارد”.

راستی سیمین معتمدآریا و ارغوان رضایی کاندیداهای اصلح خودشان را خوب شناخته بودند!


پی نوشتـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ
  • اسم مالوف این خانم، فاطمه هست لکن گویا ایشان در محافل خصوصی اصرار دارند که سیمین خطاب شوند به همین دلیل بنده هم کلی هستقبال کردم و ایشان را همان سیمین خطاب کردم چون "هرکسی لیاقت نام فاطمه را هم ندارد"!

2:

خانم ورزشکار هم همچین حجاب سفت و سختی نداره
هنرپیشه ها هم تو جشنواره ها سرلخت شدن اگر با یکی گرفته بودنشون چقد بد میشد مگه نه؟
خوب دوست من میتونی جای این طرفیا رو با اونطرفی به مدت 3 ماه عوض کنی بعدش ببینی آیا تغییری کردن یا نه؟

3:

خب ميشه بگيد اين مقايسه چه سودي براي ما داشت؟
فكر مي كنيد كار شما اخلاقيه؟
از اين سرك كشيدن به فرمودگوهاي خصوصي يه نفر و مقايسه ش با آدمي كه يك لحظه تايشان ايران زندگي نكرده و از شكم سيري يه حرفهايي زده چه سودي عايد شما ميشه؟
من معتمد آريا رو يه بازيگر خوب و بي نظير ميدونم و اصلا به مسائل شخصي زندگيش كاري ندارم و البته معتقدم كسي مثل ارغوان رضايي كه از ايراني بودن فقط نامش رو يدك ميكشه حتي ارزش مقايسه با فاطمه معتمد آريا رو نداره.


4:

در مورد بقیه مسائل فرموده شده نظری ندارم اما در مورد این مسئله یک چیز رو میدونم اونم اینکه ایران باشی و فرهنگ و هنر اعتقاد و باروهای ایرانی رو به دنیا بشانسونی هنر نیست اما خارج باشی میان آدمها با باورها و اعتقادات ، با فرهنگ و رسوم دیگه و نام ایرانی رو زنده کنی و بشناسونی هنر بزرگیه که از پس هر به ظاهر هنرمندی بر نمیاد .


5:

اگر همین ارغوان رضایی هم سبز میشد اونوقت کسی میومد بگه: مگر ایشون یک لحظه ایران زندگی کرده که بخواد کدوم طرفی باشه! ؟ همه منتقدین اونوقت ارغوان رو تاج سر میکردند بدون هیچ پرسشی.تازه تبلیغات منفی در اونور آب سنگینتر از داخل ایران هست و اینکه با چنین تبلیغی ایشون کماکان این نظر رو داره قابل تامل هست!

6:

رایان امروز تصمیم دارم شهیدت کنم
ببین جیگر توی اونطرف همه یک حداقلهایی دارن که اینطرفیا ندارن! لزوما پول و پله رو نمیگم! احساس آرامش و امنیت.

من خانم رضایی را نمیشناسم و امروز افتخار آشنایی با عکسشونو پیدا کردم.

جای خواهرمونه و ازین حرفا
ولی ببین من ی چی میگم ازم قبول کن! اینجا بشدت امت تحت تاثیر جو برنامه میگیرن! ولی اونجا جوگرفتگی تقریبا بی معنیه! قبول داری اینجا جو علیه موسوی بود و امت رو یکجوری هدایت میکرد به سمت احمدی نژاد! اصلا با همین نیتهای خوب نشون دادن احمدی نژاد و بد کردن موسوی جو مملکت پیش میره! تاکجا آخه؟ موسوی بمیره دست از سرش برمیدارن یا نه؟
والا زشته اینکارا! این هر دوشون فرزندای همین مملکتن.

نباید اجازه بدن بیگانه ها براشون تصمیم بگیرن!

7:

اصولاً و پايه اً در جامعه کنونی ایران، هرکه انتقاد می کند = نمکدان شکن، کافِر به نظام[1]، بی آبرو، فاسد و از همه مهم تر لیاقت نام فاطمه را هم ندارد!!!

پانویس:
[1] گویا نظام ها هم در زمره مقدسات شمرده می شوند.

8:

ممدآقا افتخار بحث رو میدید یا نه؟
این اگه نمکدون شکسته شماها که اسیرش کردین.

نوشته بود ممنوع الخروج و ممنوع التصویر و ازین رقم حرفا...
راس میگن یا توطئه هستکبار جهانی و رادیوهای خبرسازه!
خدا لعنتشون کنه! تازگیا این فرشید منافی تو پس فردا تبلیغ خورشتای اونطرفی رو میکنه! احتمالا نمک ندارن

9:

با اصول و پايه ش موافق نیستم مگر اینکه این پست رو تو هم میهن ببینم.
کاربر !Mohammad! بدلیل هستفاده از ادبیات نامانوس (کلاس بالا)، خدشه دار نمودن شعرا (اشاره به اوتار) و نامهای مقدس (اشاره بنام کاربری) اخراج گردید.
مدیریت تالار شایعه

10:

چه ربطی داره به انتقاد

11:


از اینکه نگرگاه های ما کافِران اهل بیت را مانند همیشه مورد مهرتان برنامه می دهید، سپاسگزارم

12:

با آرزوی بهروزی برای شما و به امید اصلاح ما کافرانِ خزعبل پراکن

13:

کسی هم نخواست حلوا حلوا بشه! نکنه ازتون خواستن! ای بابا عجب بی انصافن اینا!
تحقیر و توهین به امت هم حدی داره!
اینا که خر و گاو نیستن که یک روز بفرستنشون جلو گلوله های عراق و روز بعد بگن عراق برادر ماست!
همینا باعث اتحاد و همدلی میشن! همین امت

14:

معتمد اریا پوشش تو این جشنواره از خیلی خانم های مثلا با حجاب با ارایش ها و اطوارها و پوشش های تنگ انچنانی خیلی سنگین تر هست.

نمیدانم کی بحث در مورد این تکه پارچه روی سر خانم ها تمام میشود؟
هرچند در مورد خانم معتمد اریا بحث حجاب و ار تکه پارچه معروف کذایی نیست ...بحث اعتقادات سیاسی ایشان میباشد همانطور که عکس ها کاملا گویای این مطلب هستند

15:

کجا با این عجله؟ مگه برگه اعزام به خدمت داری!
وایسا ببینیم ازین قیاس میخوان چی نتیجه بگیرن
احتمالا بحث به هسته ای و مدیریت جهانی و این حرفا هم مزین بشه!
خدا رو چه دیدی؟
شایدم امشب رفتیم تو صراط مستقیم.

16:

جواب مشت رو با مشت نمیدن! اینجوری دعوا داغ میشه و این وسط لحاف ملا رو هم میبرن!

هیچی فرمودم امت بدبخت همیشه ازشون در جهت پیشبرد مقاصد سیاسی نظام سوء هستفاده میشه!

یک سئوال: اگه چرخ روزگار برگرده واقعا میتونن بیان تو تلویزیون و هرچی دوست دارن بخورد امت بدن؟

17:


برادر شما هم خیلی از ماجرا پرت هستیا

این همه برات قصه فرمودیم

تازه میگی واستا ببینیم میخوان چه نتیجه ای بگیرن

ما حرفمون زدیم نتیجه رو هم گرفتیم

میخوای دوباره ببینی چه نتیجه ای گرفتیم؟

برو پست اول و دوم و پست منو مجددا بخون

تا توی صراط نامستقیم نری

18:


درسته ولی بعضی جاها باید یه گوشمالی کرد تا طرف جری تر نشه
مشت نیست اینا که
ببین جنگ یه مساله سیاسی مربوط به جمهوری اسلامی نبود
جنگ یه مساله ملی بود


نمیدونم.


19:


میدونید یه کمی هم مشکل اخلاقی داره

رزومه اخلاقی و احترام انگیز(!) سیمین معتمد آریا به همین جا ختم نمی شود.

وی چند سال پیش در حاشیه کنفرانسی درباره اوضاع اجتماعی ایران که توسط بنیاد پژوهش های ایران در ایالت مریلند آمریکا انجام شد در مصاحبه با رادیوفردا –وابسته به ساوقت جاسوسی آمریکا، سیا- در اظهاراتی وقیحانه می گوید: “در سال های سپس انقلاب، پیدایش سبک جدیدی در فیلمسازی که با حذف سه عامل سکس، خشونت و شراب همراه بود، عملا سینمای ایران را از مهمترین وجوه جاذبه در سینما محروم کرد…”.

علاقه معتمد آریا به یکی از وجوه جاذبه(!) سینما یعنی شراب در حالی هست که ارغوان رضایی ۲۳ساله متولد سنت اتین فرانسه، چند بار در مصاحبه با رسانه های آمریکایی و اروپایی می گوید: “از اینکه یک ایرانی مسلمان هستم به خودم می بالم.

مشروبات الکلی نمی نوشم.

گوشت خوک نمی خورم و دروغ نمی گویم…”
؛

20:

خوب احتمالا بروایت برادر برهان زیر اون لباسها خیلی دوست داره ترویج سکس و بی و بند باری کنه! اینجا:
در سال های سپس انقلاب، پیدایش سبک جدیدی در فیلمسازی که با حذف سه عامل سکس، خشونت و شراب همراه بود، عملا سینمای ایران را از مهمترین وجوه جاذبه در سینما محروم کرد…”.

فردا احتمالا بهش فراخوان میکنن اسمت رو از تو ثبت احوال خط زدیم مثل ترانه موسوی

21:

آهان فهمیدم!
هرکی پوشش گرگ پوشید گرگه و هرکی پوشش بره پوشید برعکس!

خوب ایشالا سر این بره های زبون بسته (اشاره به ملت) رو کی میبرین! احتمال داره گرگه بیاد، ناواش تو خلیجه! اون شغاله (اشاره به روسیه) هم که از دور فقط زوزه میکشه! بابا فارسی حرف بزن بینیم چی میگی؟

22:

خب این جمله ای که خانم معتمد اریا فرموده و به نظر شما خیلی قبیحه عین واقعیت و اصلا هم جمله ی بد و ضد اسلامی نیست.

هم سکس و هم شراب و هوم خشونت جاذبه هایی زمینی هستند که اسلام یا انسان رو از اونها منع کرده یا محدودیت برای هستفاده از اونها گذاشته.مسلمانها هم باید رعایت بنمايند.کجاش بده؟
خانم ارغوان رضایی هم معلوم نیست چه قدر پول داره میگیره...
به منم بگن بیا چند هزار دلار ماهیانه بهت میدیم والا میرفتم جزء گروه طالبان و زیر روینده.
البته من از ارغوان رضایی خبر ندارم...شاید اعتقادش اینه
بعد هم ای اقا شما کی رو سراغ داری که مشکل نداشته باشه ؟ تو این مملکت یا ادمها دزدن یا مشکلات اخلاقی دارن..


23:

خوب خوبه! اینم حرفیه.

گوشمالی بدین ولی نه درحد اینکه هستخونای طرف بشکنه! احتمالا اونم خدا رو شکر میکنه که هنوز نفس میکشه!
جنگ دقیقا اهداف سیاسی توش خوابیده بود و بدجوری بازی خوردیم!
صدام دیوانه یکی از اهدافش گوشمالی اسرائیل و امریکا بود که با حمله به کویت گوشمالی جالبی به امریکا داد ولی بالاخره اومدن و سروتهش کردن مثل همتای قبلیش تو ایران!

24:

بقیه که مثل تو بیکارالدوله نیستن تا با زن و بچه همش تو نت بچرخن

بابا خجالت بکش سنی ازت گذشته با این بچه ها دهن به دهن میذاری.

حتما خوش خوشتم میشه؟

25:

کیو جان!
جملش همچین جالب، نون و آبدار نیست.

سینما فقط تو سکس، مشروبخوری و خشونت خلاصه نمیشه! سرعت و هیجان، تاریخپردازی، خیالپردازی، کمدیپردازی، وحشت، معصومیت و هستفاده از تکنولوژی روز توی سینما میتونه بازار اونرو داغ کنه ولی متاسفانه سپس انقلاب فقط خشونت در کنار صحنه های بدون تحرک و هیجان تو سینمای ما جا خوش کرده!

26:

مگر زن ایرانی این ااجازه را دارد که علامت تعجب گذاشتی؟


ارغوان رضایی، قهرمان ایرانی الاصل تنیس بانوان دنیا هم برای مدت کوتاهی در “مستند” تبلیغاتی احمدی نژاد، نشان داده می شود.

این قطعه از مستند مربوط به حاشیه اجلاس ایرانیان خارج از کشور در سال۸۸ هست که طی اون خانم رضایی، ۲راکت تنیس خود را که در مسابقات بین المللی جایزه گرفته هست، به رییس جمهور اهداء می کند و درحالیکه از شدت شوق و هیجان، اشک می ریزد با فارسی نسبتا روانی می گوید: “من خیلی احمدی نژاد را دوست دارم چون به تمام جهان، قدرت ایران را نشان داده و واقعا من افتخار می کنم.”
به قول احمدی نژاد ایشون بخاطر قسمت بولد شده اطلاعات درستی در دست ندارنالبته سیمین معتمد آریا هم با یک رییس جمهور خیلی عیاق بود و او سید محمد خاتمی –رییس جمهور سابق- بود.

نقطه تلاقی این دوباهم جشن های مجله زرد چلچراغ در شب یلدا بود.
مجله زرد به مجله ای میگن که دنبال خاله زنک بازی و سوپر هستار و هزار چه و چه هست و گاهی هم دست به خبرسازی و شایعه پراکنی میزنند از این رو مجله زرد نام میگیرن که مجله چلچلراغ مصاحبه ها عکس و تمام اخبارش متند
مطمئن باش اگه چلچراغ اون وقت بدستت برسه کلی اطلاعات بدست خواهی آورد
به هر حال اون وقت که من چلچراغ میخوندم از نظر اطلاعاتی خیلی جلوتر از بقیه بودم
و قسمتهای جالب که آشنا با فرهنگهای کشورهای دیگه بود که بیشتر در بخش سر گیجه بود
عرفان نظر آهاری مسئول نوشته های ادبی اش بود
ابراهیم رها ، بزرگمهر حسین پور ، مانا نیستانی که از بزرگترین طنز پردازان ایران هستن اونجا فعالیت میکردن
و یکی دیگه از زیباترین کارهایی که چلچراغ میکرد و خیلی دوست داشتم نفس خبرنگار بودنشون بود مثلا یکبار تن یکی از مهمترین نویسنده هاشون " ضابطیان" پوشش گدایی پوشاندن و امار در آمد و نحوه برخورد امت را منتشر کردن که شاید مال 4 سال پیش بود الان تازگی ها رسانه اختصاصی یکبار اجرا کرد!!!!!!!!!!!
چقدر عقب هست این رسانتون از یک مجله زرد!!!

تعبیر خاتمی از “اخلاقی” بودن شخص معتمدآریا و “احترام” نسلها به وی در حالی ابراز می شود که معتمدآریا در همان وقت اصرار داشت که در فستیوالهای مختلف خارجی بدون حجاب اسلامی ظاهر شود.

اوج اخلاقمداری(!) معتمدآریا وقتی عیان شد که وی در سال ۱۳۸۴ هموقت با ایام سوگواری امام حسین(ع) در ماه محرم با وضع بسیار زننده ای در جشنواره آلمان ظاهر شد و مشخص کرد که مقصود خاتمی از اخلاقمداری همان اقدامات غیراخلاقی هست که اتفاقا خود خاتمی هم در این زمینه دستی بر آتش دارد.


البته انصافا خاتمی در این زمینه هیچ گاه به پای وزیر “فرهنگ و ارشاد اسلامی” محبوب خود یعنی مهاجرانی نخواهد رسید.
مگر اخلاقیان به پوشش و حجاب هست؟؟؟؟؟؟؟؟ ظاهر بینی را انقدر پیش رفته اید که ظاهر بینی تان را قانون کرده اید؟؟رزومه اخلاقی و احترام انگیز(!) سیمین معتمد آریا به همین جا ختم نمی شود.

وی چند سال پیش در حاشیه کنفرانسی درباره اوضاع اجتماعی ایران که توسط بنیاد پژوهش های ایران در ایالت مریلند آمریکا انجام شد در مصاحبه با رادیوفردا –وابسته به ساوقت جاسوسی آمریکا، سیا- در اظهاراتی وقیحانه می گوید: “در سال های سپس انقلاب، پیدایش سبک جدیدی در فیلمسازی که با حذف سه عامل سکس، خشونت و شراب همراه بود، عملا سینمای ایران را از مهمترین وجوه جاذبه در سینما محروم کرد…”.
سینما و تلویزیون ایران از خیلی لحاظ تیغ تیز قیچی بدست گرفته که فقط سکس و شراب نیست! این رسانه به هیچ وجه کل جامعه را نمیتواند ارضا کند ...

اینکه یک زن به عنوان هنر پیشه ناچار هست به جای اینکه تمام انرژی خود را صرف طبیعی بازی کردن کند ، مجبور هست مواظب حفظ حجابش!!! مثلا در یک صحنه تصادف که برنامه هست از زمین به هوا پرتاب شود باشد!!!
صحنه سیگار کشیدن زنها در فیلمهای خارجی بریده میشود !!!! در آغوش کشیدن همسر!! پدر !!! پسر هم سانسور میشود
محبت و نوازش یک حیوان مثل سگ سانسور میشود
کلمه دوستت دارم سانسور میشود(دوست داشتن کار زشتی هست)


علاقه معتمد آریا به یکی از وجوه جاذبه(!) سینما یعنی شراب در حالی هست که ارغوان رضایی ۲۳ساله متولد سنت اتین فرانسه، چند بار در مصاحبه با رسانه های آمریکایی و اروپایی می گوید: “از اینکه یک ایرانی مسلمان هستم به خودم می بالم.

مشروبات الکلی نمی نوشم.

گوشت خوک نمی خورم و دروغ نمی گویم…”
؛
خداوند نسل دروغگو را از زمین بردارد
کسی که مشروب میخورد و گوشت خوک میخورد به بدن خودش آسیب میزند که یک دروغگو ثابت کرده میتواند سرنوشت یک ملت را به بن بست برساند


نوشته اصلي بوسيله Borhan نمايش نوشته ها

معتمدآریا که به برکت موقعيتها و امکاناتی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در اختیار وی برنامه داد به بازیگری، طراز اول در کشور تبدیل شد سال هاست که اصرار دارد در مصاحبه با رسانه های بیگانه علیه کشور و سیاستهای فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی نظام، مطالب ساختارشکنانه ای ابراز کند و نمکدان بشکند و نشان دهد که “هر کسی لیاقت ایرانی بودن را ندارد.”
به برکت نفتی که این مملکت را میچرخاند که خیلی بیشتر از اینها سهم معتمد آریا باقی بوده او طراز اول شده هست یا سخت کوشی و مبارزه با هزار حرف و حدیث که پشت سر یک زن بازیگر به لطف خرافه پرستی توی این مملکت زده میشود؟!!!
ما هم توی همین خاک زندگی میکنیم مطمئنا معتمد آریا اگه متولد کشور دیگری بود الان نه تنها هنرپیشه بود بلکه برای این کار زحمت کمتر و نتیجه بهتری میگرفت
هستعدادها و سختکوشی دیگران را به پای پول مفت نفت نگذارید وگرنه شما هم هنرپیشه میشدید!!!! خب نفت نمیخورید لابد!
او در مصاحبه با نشریه ایتالیایی ایل مانیفستو، وقاحت را از حد گذرانده و در جواب به این سوال که آیا با سانسور مخالف هست می گوید: “مسلما! اما من موفق شدم که کلک بزنم.

من در گیلانه، نقش مادری را بازی می کنم که پسرش را بغل می کند و می بوسد و لمس می کند.

اما این کارها طبق قانون، ممنوع هست و هیچ برخورد فیزیکی نباید بین زن و مرد صورت گیرد.

اما با این حال اداره سانسور با اون موافقت کرد و درنهایت نتوانستند با اون مخالفت نمايند.

اگر هنر سینما را آموخته باشی، صاحب یک جور قدرت می شوی.”
مسخره نیست یک مادر برای بیدار کردن پسرش بالش را تکان بدهد به جای اونکه نوازشش کند؟!!!


از اون سو، ارغوان رضایی که چند روز پیش بدون کوچکترین کمکی از سوی ایران به مقام قهرمانی تنیس بانوان جهان دست یافت در موقعیتهای مختلفی نشان داده که با وجود اون که متولد فرانسه هست اما خون ایرانی در رگهای او جاریست و به هیچ وجه مشتاق محو شدن در فرهنگ غربی نیست.

او بارها فرموده که به مسلمانیت و ایرانی بودن خود افتخار می کند و اصلا “هرکسی لیاقت ایرانی بودن ندارد”.

او از کودکی گردن آویزی با طرح نقشه ایران را به گردن می بندد و می گوید: “در خانه هرگز به زبان فرانسه، صحبت نمی کنم و فقط به زبان مادری ام تکلم می کنم.”

ارسلان رضایی در این باره می گوید:”ارغوان، هیچوقت خارجی نبوده و من از خانواده هایی نیستم که بروم خارج و اسم و ملیتم را عوض کنم.

خیلی از خانواده ها به محض خروج از ایران اولین کاری که کردند اسمشان را عوض کردند و دومین کاری که کردند به بچه هایشان اصلا اجازه ندادند فارسی حرف بزنند.

من یک ایرانی ام و بچه هایم هم ایرانی هستند و ارغوان برای ایران، بازی می کند.”

پدر ارغوان رضایی در این باره نیز، حرف دارد: “من هنوز پاسپورت ایرانی دارم و هیچ وقت تا به حال آمریکا نرفته ام و نخواهم رفت. اینها با انگلیسی های کثیف، دنیا را زیر سلطه خودشان گرفته اند و همه بدبختی امت از سر انگلیسی ها و آمریکایی هاست. فکر می کنید من افتخار می کنم ارغوان برای فرانسه بازی می کند؟ نه! این باعث خجالت من هست.

یک روز آرزو می کردم در تیم ملی ایران بازی کنم امروز دخترم بازی می کند.

چگونه بگویم که دخترم یک ایرانی وطن پرست هست.”
خطبه نماز جمعه خیلی گوش میکند
بدبختی امت از تنبلی و کاهلی و سکوت در برابر ظلم امتان این سرزمین هست.


27:

مرسی که که این افتخار رو بهمون میدی! چی بهتر از شهادت و امکانات فوق مدرن در اون دنیا.

:دی

چرا این احساس آرامش و امنیت باعث نشد به جریان غالب در خارج از کشور که همون جو انتقاد از این نظام هست بپیونده؟

به نظر من برعکس، این تصمیمش در بین اینهمه مخالف، از روی تفکر و تامل بوده وگرنه من مطمئنم خیلی ایرانی مثلا امریکایی زاده یا اهل هرجای دیگه داریم که الان سرتا پا سبزن! (شاید 99 %شون)

به نظر من چه داخل ایران و چه خارج از ایران جو ضد احمدی نژاد وجود داره.

چقدر ازش انتقاد شد و میشه.

(هم حق و هم ناحق) چقدر خارجی ها رجز خوندند.

چقدر قبل از همین انتخابات او رو به جنگ طلبی و خطرناک بودن متهم کردن و در سفرهاش به امریکا کلی بامبول درآوردن و ..ولی باز هم معتقد بودن رضایی بهش، نشانه یه انتخاب از روی فکر هست به نظر من، حالا اگه شما این طرز تفکر رو قبول نداری، دلیل نمیشه بگی اون نظرشو از روی دل سیری و امنیت زده.

چرا نمیخواییم قبول کنیم آدمها میتونن نظرشون در مقابل نظر ما هم باشه و باورهای ما لزوما وحی منزل نیست.

اتفاقا کسی که بخواد توی اروپا بیشتر امنیتش تامین بشه و کارش راه بیفته باید بیشتر به ضد نظام فعلی حرف بزنه و موضع بگیره!

28:

توی همین جیم (ویژه نامه جوان خراسان)
یک صفحه کامل رو به این اختصاص داده بود که چطور میشه یک بی سواد(میتونه دانشجوی بی سواد هم باشه)پنهاندگی سیاسی تو کشور های اروپایی بگیره
آدم وقتی می خوند مراحلشو.

دقیقا تشخیص میداد که فلان شخص تو کدوم مرحلس
وضع حال کلی از این وطن فروش ها بود که چطور کشور شون رو می فروشن
آخرش هم هیچی نسیبشون نمیشه
باور کن هیچی
کسی که نتونه تو کشور خودش که همه چیزش اونجاست و فرهنگشونو میدونه گلیم خودشو از آب بکشه بیرون.هر جایی که بره همین بساطه.
(استثنا این حرف آدم هایی هستند که اینجا کارشون از هر لحاظ سکیه یا متخصص هستن بعد میرن اونور که حسابش فرق میکنه)
حالا یک عده هالو این طرف برای اونها کف و حورا می کشن
اونا همین هایی هستن که حتی عرضه رفتن هم ندارن یکی که از این پل رد میشه فکر میکنن چی کار کرده.اینا دیگه آخر بدبختای عالمن.


29:

ممکنه بفرمایید در این تاپیک به کدام "فرمودگوی خصوصی" خانم آریا اشاره شده ؟؟؟

لابد مصاحبه منتشر شده با یک رسانه را "فرمودگوی خصوصی" و قسمتی از "زندگی محرمانه و شخصی" ایشان تلقی فرموده اید که ما در اون سرک کشیده ایم !!!!

30:

اولا که عرض کردیم هیچ صحبت خصوصی از هیچ کدامشان نقل نکردیم و هر چه بوده صحبتهای عمومی و مصاحبه با رسانه بوده هست.

دوم اینکه :
عجب !!!
پس کسی که در یک کشور ضدحقوق بشری که دختران محجبه رو از مدرسه اخراج می کنن و از اولیه ترین حقوق انسانی که حق تحصیل هست محروم می کنن ، ارزش هاش رو حفظ می کنه و تا آخرین حد ممکن سعی می کنه عفیف و پوشیده بمونه میشه "شکم سیر" !!!

و خانم آریا که با پول این مملکت و ارتباطش با مردان سیاسی و رانت های دولتی تونسته برای خودش موقعیتی کسب کنه و اون وقت با نسیم یک جشنواره حجابش رو باد می بره و افتخارش اینه که در حال تلاش برای بازگرداندن سکس و شراب و خشونت به سینماست !!! این میشه لابد "شکم گرسنه" و "درد کشیده" !!!!

خیلی تحلیل فیلسوفانه ای بود !
هستفاده کردیم .
نوشته اصلي بوسيله persian_girl نمايش نوشته ها
من اصلا به مسائل شخصي زندگي معتمد آریا كاري ندارم .
ما هم هیچ کاری به زندگی شخصی خانم معتمد آریا نداشتیم ...
زندگی شخصیشون نوش جونشون ...
اون چیزی که نقد شد زندگی اجتماعی و افتضاحات رفتاریشون بود که مورد انتقاد برنامه گرفت ...نوشته اصلي بوسيله persian_girl نمايش نوشته ها
البته معتقدم كسي مثل ارغوان رضايي كه از ايراني بودن فقط نامش رو يدك ميكشه....
عجب !!!
کسی که در سکوهای برتر جهانی نامش رو به عنوان اولین دختر ایرانی قهرمان جهان ثبت می کنه داره نام یدک می کشه ؟؟؟!!!!

کسی که در مصاحبه هاش بجای تحقیر کشورش ، با افتخار از وطنش نام می بره و با تمام وجود احساس غرور و سربلندی می کنه میشه یدک کش نام ایرانی ؟!!!!

و کسی که در یک کشور با عقاید ناسیونالیستی ، هنوز هم به تمام آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی پایبنده و حتی صحبت کردن به زبان فارسی رو به زبان بومی محل زندگیش ترجیح میده ، از ایرانی بودن فقط نامش رو داره ؟؟!!!!

اما شخصی که افتخارش "حقه و کلک زدن" * برای وارانه کردن فرهنگ اصیل و با وقار کشورش بقول خودش با هدف بازگرداندن جاذبه های کثیف غربی به سینما (سکس، شراب، خشونت) هست میشه یک "ایرانی" تمام عیار و اصیل !!!


-------------------------------------------
* : سیمین معتمدآریا:
“مسلما! اما من موفق شدم که کلک بزنم.

من در گیلانه، نقش مادری را بازی می کنم که پسرش را بغل می کند و می بوسد و لمس می کند.

اما این کارها طبق قانون، ممنوع هست .

اگر هنر سینما را آموخته باشی، صاحب یک جور قدرت می شوی.”

31:حتما نمک نشناسی این هست که از موسوی حمایت کرده؟
چرا شما فکر می کنید همه باید دست به سینه و دربست در اختیار آرمانهای ج.الف باشند؟
و هر کس این کار را انجام نده خائن ، کافر و منافق محسوب می شود؟

32:


برهان ! در تاپیکی که مدیر ارشد بزرگ ( !!! ) هستارت کرده کسی حق دارد به بقیه اینگونه توهین کند ؟

هر چند شما خودتون باب توهین رو با این مقایسه ی مضحک شروع کردید و کماکان میتونم بگم متاسفم !

33:

خدا شهیدت کنه! من چکاره بیدم.

:دی بتوان 2
چرا این احساس آرامش و امنیت باعث نشد به جریان غالب در خارج از کشور که همون جو انتقاد از این نظام هست بپیونده؟
احتمالا از خارج اومدی نه؟ و احتمالا اونجا انتقاددون (ببخشید منتقد) نداریم! همه مقلد یک نفرن! و اون یک نفر چندتا نقش بازی میکنه: اوباما بن بوش، فهد پدر عبدالعزیز، مددوف برادر بلر، شیمون یا شارون، شایدم فرداتر چاوز باشه!
مهم اینه که اینجا (تو ایران) یک نفر نیست که حرف میزنه! همه روزنامه ها، کتابها، شبکه ها، سایتا یکصدا فریاد میزنن همه برای یکی! یکی برای همه!
به نظر من برعکس، این تصمیمش در بین اینهمه مخالف، از روی تفکر و تامل بوده وگرنه من مطمئنم خیلی ایرانی مثلا امریکایی زاده یا اهل هرجای دیگه داریم که الان سرتا پا سبزن! (شاید 99 %شون)
صندوق آراء خارج کشور که یک چیز دیگه میفرمود.

احتمالا اونجا هم مهندسی آراء شده بود.
به نظر من چه داخل ایران و چه خارج از ایران جو ضد احمدی نژاد وجود داره.

چقدر ازش انتقاد شد و میشه.

(هم حق و هم ناحق) چقدر خارجی ها رجز خوندند.

چقدر قبل از همین انتخابات او رو به جنگ طلبی و خطرناک بودن متهم کردن و در سفرهاش به امریکا کلی بامبول درآوردن و ..

بیا برا همه دعا کنیم تا خدا شفاشون بده! احتمالا مریضن که نمیتونن سلامت عقلی یک نفر رو تحمل کنن!
ولی باز هم معتقد بودن رضایی بهش، نشانه یه انتخاب از روی فکر هست به نظر من، حالا اگه شما این طرز تفکر رو قبول نداری، دلیل نمیشه بگی اون نظرشو از روی دل سیری و امنیت زده.

چرا نمیخواییم قبول کنیم آدمها میتونن نظرشون در مقابل نظر ما هم باشه و باورهای ما لزوما وحی منزل نیست.

کدوم رضایی؟ کدوم فکر؟ محسن یا ارغوان؟
اون تیکه آبی رو حالی نظام فعلی کن! من خودم ختم کردم این مراسم رو
اتفاقا کسی که بخواد توی اروپا بیشتر امنیتش تامین بشه و کارش راه بیفته باید بیشتر به ضد نظام فعلی حرف بزنه و موضع بگیره!
بیچاره ارغوان دلم براش سوخت از دیشب کلی تروریست، جاسوس و پلیس افتادن دنبالش!
بچه ها کمکش کنید الان از خبرگزاری cheese خبر رسید ممنوع الخروج، ممنوع الریاضة (ورزش)، ممنوع الملاقات و ممنوع الطعام شده

34:

یک حرف احمدی نژادی !

اثبات کن آقای محترم والا میبرنت جهنم اوف میشی !

35:

یکی از همکارا که تو کف زن گرفتن مونده تو خواستگاریش پرسیده:
اگر من بعنوان شوهر تو رو منع کنم که تظاهرات نری ولی تو بگی چون مرجع تقلیدم فرموده باید برم، چکار میکنی؟
طرف فرموده: سئوال سختیه! باید همون موقع تصمیم بگیرم.


سینما و تلویزیون ایران از خیلی لحاظ تیغ تیز قیچی بدست گرفته که فقط سکس و شراب نیست! این رسانه به هیچ وجه کل جامعه را نمیتواند ارضا کند ...

اینکه یک زن به عنوان هنر پیشه ناچار هست به جای اینکه تمام انرژی خود را صرف طبیعی بازی کردن کند ، مجبور هست مواظب حفظ حجابش!!!
اتفاقا برعکس! تو سریال مذهبی "تنها ترین سردار" مریلا خانم به اتفاق لادن خانم وقت غلطلیدن از بالا یک تپه حجابشون رو رعایت نکردن! خوب خدا کنه الله اون موقع بخاطر اینکه دل خیلیا رو بدست آوردن به مو آویزونشون نکنه!
یکجای دیگه هم مانور زنان بسیجی بود جلو هاشمی! زنه با چادر از بالا برج آزادی با طناب می اومد پائین و چون هوا میخورد زیر چادرش میرفت بالا! بیچاره خیلی سعی میکرد حجابش رو حفظ کنه! ولی چشما همه به مانور قشنگش خیره شده بود!

36:

من با توهین موافق نیستم .

(پست ایشان ادیت می شود)
اما هر چه نگاه می کنم در مقایسه این دو خانم چیزی جز حرف ها و اظهارنظرهاشون که بصورت عمومی هم بوده دیده نمیشه ...
پس اگر مطلب توهین آمیزی هست ناشی از فرمودار توهین آمیز این افراد و یا برداشت مستقیمی هست که از عملکرد این افراد بطور طبیعی در ذهن ایجاد می شود.پس صورت مساله را هیچگاه پاک نکنید !!!

37:

برهان جان، به احترام این نام پر معنا و آواتار سر شار از راستی و نیکی که انتخاب کردید، به وادی قضاوت نیفتید که کار من و شما نیست قضاوت کردن.
شریفترین دلها دلی هست که اندیشه آزار کسان در اون نباشد.

زرتشت

38:


مرسی ( بابت قسمت اول ) .

خیر ، هر کسی در فرمودن حرفش آزاد هست ، شاید نظر اون آقای محمد با ایشان فرق بکند ، این دلیل نمیشود صحبت یک فرد را خزعبل بدانیم .

شما بهتر میدانید به کار بردن واژه های توهین آمیز چقدر تشنج زا هست ..----------------------------------

شرمنده قصد نداشتم جوابی به این مقایسه بدم چون برایم قابل هضم نیست

39:

خوب برهان جان برای اینکه اثبات کنی یکی حق میگه باید یک شاهدی از جاهای دور دست برسه که نه اون حق میگه!

مثل قصه یوسف و زلیخا شده حکایت ماها! یوسف باید بره زندون چون آبروی پوتیفار در خطره!
چندتا بیگناه قربانی شدن تو این مملکت! یک کم فکر کن! اینجا امت برا اعتقاداتشون هزارتا مانع و یک دونه الگو دارن! و زیر همه نوع فشاری مجبورن به دروغ فرمودن! همه باید بگن حجاب چیز خوبیه! سکس چیز بدیه! این بده! اون خوبه!

از دوران تحصیل دوستی دارم که تو دانشگاه درس میده تا حالا بخاطر تیپ ظاهری و اینکه دائم صحبت از خارج و فک و فامیلش تو اونجا میکنه فکر میکردم اهل سکس و مشروبه! ولی اون فرمود: به عمرش لب نزده! ذاتا بدش میاد و حال نمیکنه! موقعیتهای فراوونی هم براش پیش اومده اما چون به خانوادش وفاداره سمت چنین کاری نمیره!

تورو به همون خدایی که میپرستین اینقده پشت سر امت حرف در نیارین؟ سرتون به کار خودتون باشه

40:

پست منو برا چی ادیت کردی؟
تالارهای بحث و فرمودگوی هم میهن | Hammihan Forum - نمايش پست تنها - مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا
احتمالا چون برهان میگه چادر شعور داره و با نزاکته!

خانم "چادر" ببخشید من از شما معذرت میخوام.


ازین به بعد تو خیابون بهتون احترام میزارم و از طرف امت قول میدم تو پیاده روهای شلوغ لگد نمیشین! خدائیش شما که شعور داری یک کم بیشتر رعایت کن!
چرا میری لای زنجیر موتور؟ جون چند نفر آدم دستته!
آقا "موتور" شما ی چیزی بهش بگو
ترویج کارای بد میکنه

41:


خیر نمک نشناسی به این معنا نیست

اگر سوال دیگه ای بود یادت نره بپرسی

42:


برهان عزیز امتیاز دادن به دشمنان انقلاب و کسانی که برای لکه دار کردن و سیاه نمایی بر علیه جمهوری اسلامی از هیچ خزعبل گویی و اراجیف دریغ نمیکنن .

هر دروغی رو میگن(این چیزیه که دریک ساله اخیر هم به من ثابت شده و همه به شخص شما و هم به همه امت)

به نظر من فایده نداره

شما برای دلخوشونک دل اقای 141 که خودش خدای فحش و توهین ناموسی و شرارت تحمت و تهدید و خاله بازیه(این که دیگه خیلی مشخصه و الا مدام اخراج نمیشد و خودش سایتو تحریم نمیکرد که بعدشم دوباره تحریماش یادش بره و بگرده)
به نظر من نباید امتیاز بدید

این اقای 141 دها بار هم من و هم شخص شما و هم اکثر مدیران این سایت رو در پیام خصوصی و عمومی و چت رومو ....

به انواعه ناسزا و فحش کشیده
و هممونو هم تهدید کرده
حالا شده معلم اخلاق و چهار تا اشک تمساخ ریخته شما هم بهش امتیاز دادید

برهان
مگر رهبر انقلاب نفرمود باید خطتونو از فتنه جدا کنید
مگر این اقای 141 مصداق عینی یکی از جوجه فتنه گر ها نیست؟(والا به خدا که این دیگه به هممون ثابت شده ایشون هم از سبز ها حمایت کرده هم از اشوب ها حمایت کرده هم به امام خمینی توهین کرده و هم به رهبری و رییس جمهوری که بنده سری قبل
تمام این مواردو مستندا به همراه قوانین جرائم رایانه ای به شما دادم)
پس چر ا برای دل خوش کردنش بهش امتیاز میدی ؟

بزارید مساله رو روشن تر کنم
ایشون که دیگه از خود اقایون اصلی فتنه (موسوی و کروبی ) که گنده تر نیست

اقای موسوی ادعای تقلب گسترده کرد

سوال من از شما اینه
مگر حرف ایشون خزعبل و اراجیف و دروغ های بی سند و مدرک نبود؟

یعنی اینکه ما به موسوی میفرمودیم شما خزعبل و اراجیف و تراوشات ذهنیتو میریزی بیرون
بهش توهین کردیم؟

ما به اون توهین کردیم ؟
یا اون به ما با این خزعبلاتش توهین کرد و باعث مرگ صدها نفر و یک بحران برای کشور شد؟

نوشته اصلي بوسيله !mohammad! نمايش نوشته ها
اصولاً و پايه اً در جامعه کنونی ایران، هرکه انتقاد می کند = نمکدان شکن، کافِر به نظام[1]، بی آبرو، فاسد و از همه مهم تر لیاقت نام فاطمه را هم ندارد!!!

پانویس:
[1] گویا نظام ها هم در زمره مقدسات شمرده می شوند.

اقای برهان
شاید این اراجیف دروغ بالا که فقط تراوشات ذهنیه این افراده در حد و اندازه های دروغ تقلب موسوی نباشه

ولی بالاخره دروغ که هست
خلاف واقعیت که هست
تبلیغ دروغ علیه نظام و کشور که هست
پس اراجیفه
پس مزخرفه
پس خزعبله
پس دروغه

من توهین نکردم که شما بخوای به خاطر دلخوشنک یه جوجه فتنه گر(با سابقه درخشان) پست منو ویرایش کنی
اونا توهین کردن به ما و پست اونا باید ویرایش میشد


از 15 هزار تا پست(که خیلیش حذف شد)
حد اقل 9 هزار تا پست من برای دفاع از نظام و مملکت و دولت بود

حالا شما برو ببین
چه قدر از پست های این افراد بر علیه نظام و مملکت و دولت بوده
که حالا شما برای دلخوشنک کردنشون پست منو ویرایش میکنی

ایشون هم از شما تشکر میکنه
به نظر من باید از این بابت ناراحت باشید

43:

نتیجه گیریتون جالب بود
چرا اسلام بعضی چیز ها رو برای انسان منع میکنه یا محدود میکنه؟
حتما دلیلی داره
اگر اسلام میگه شراب نه
چون شراب باعث میشه عقل ادم کار نکنه و از خود بی خود بشه و احتمالا دست به هر کاری بزنه

اگر اسلام میگه سکس در خارج از چهار چوب خانواده نه به خاطر از بین رفتن بنیان های خانواده هست

اگر اسلام میگه قتل نه به خاطر اینه که اگر قتل ازاد بود نسل بشر تموم میشد میرفت پی کارش

اگر اسلام میگه تحمت زدن نه به خاطر اینه که ابروی مسلمان جلوی بقیه نره

و الی اخر (برای تمام حرام ها و مکروه های اسلام)


اسلام در ادامه هم میگه اگر دروغ نفرمودید و زنا نکردید تحمت نزدید قتل عمد نکردید.

شراب نخورید و .....

و نیکی کردید و صدقه دادید و در راه خدا انفاق کردید و در راه خدا جهاد کردید و ......
ثواب می برید و رستگار میشد و الی اخر

و باز هم میگه اگر این کار ها رو انجام دادید مرتکب گناه شدید و منتظر سیخ داغ باشید


تمام واقعیت ها در عین جذاب و هیجان انگیز بودن خوب و عالی و شرعی که نیستن

قتل هم جذابه
شما فکر میکنید قتل جذاب نیست
شاید برای شما نباشه ولی برای بعضیا هست

تحمت زدن هم برای بعضیا جذابه

سکس و شراب و ...

هم همینطور

پس صرف اینکه یه موضوعی جذاب باشه و حقیقت هم باشه
دلیل نیست که ضد اسلامی هم نباشه

اگر ضد اسلامی نبود که اسلام منع یا محدودش نمیکرد
میفرمود :
اینقدر شراب بخورید که بترکید
یا .....

حالا هم که خانم معتمد اریا این مسائلو تبلیغ میکنن(در حالی که اسلام منع میکنه و خود خانم معتمد اریا هم معتقده مسلمانه) پس کار ضد اسلامی انجام داده

----------------------------------

اینکه شما سست عنصر هستید و حاظرید با پول زیر یوغ هر کسی برید به خودتون ربط داره
نمیتونید
این خصلت خودتون رو به دیگران هم بچسبونید

قهرمان تنیس دنیا اینقدر پول داره که به این پول ها نیاز نداشته باشه
اتفاقا تحت فشار هم نبوده
طرف توی فرانسه زندگی میکنه از نظر مالی هم کاملا تامینه تا هفت نثل بعدش هم تامینه

44:

خوب بچه ها دعوا نکنید و سعی کنید همدیگه رو دوست داشته باشید
از سر کنجکاوی رفتم دنبال اینکه ببینم جریان مصاحبه بهنود مکری با ارغوان رضایی چی بود؟
یک وقت نگین فلانی فضوله ها!!! با اونکه چسب خورم خوبه این وصله ها بهم نمیچسبه!
ولی از بس که فضا اینجا آزاده! دلم نیومد وقت بزارم و دانلودش کنم (منظورم با کمک آقا فیل که خودش تر کرده)
خوشبختانه یک خبر دیدم که خوندنش خالی از لطف نیست.
از خبرگاه شمال نیوز (جریان سفر آقای احمدی نژاد به شهر تاریخی تومبوکتوی کشور آفریقایی مالی و ازین حرفای خاله زنکی)
بخونید و با خودتون کلنجار برید شاید فهمیدید بالاخره کی به فکر کجاست؟

45:

شما خیالت راحت باشه
برو ازش بپرس هستخونات شکسته؟
میگه نه(مزاح میکنم)

خب شما یه سری تحلیل های قشنگ برای خودت داری و میگی سیاسی بود
خوب بدرد خودت میخوره

جنگ یه مساله ملی بود

وقتی خاک یک کشور مورد تجاوز برنامه بگیره
برای امت اون کشور
بحث بحث ملیه
نه سیاسی

46:


بازیگوش شدیا

مکان رو اشتباه اومدی

تالار سیاست چند تا کوچه پایینتره

47:

ممد من کشته مرده این اوتار خندونتم!
بیا بزنیم تو خط معامله و این حرفا
خوب هستخون شکستن به این نیست که بزنی چپ و چولش کنی! همینکه خیلی از آزادیهای که بقیه دارن و اون نداره ازش گرفته بشه، خورد و حقیر میشه!
قشنگن یا بدرد خودم میخورن؟
احیانا ردپایی از خزعبل (=گُلواژه) و این چیزا که نمی بینی! اگه می بینی بگو قبل از برهان برم ادیتشون کنم! من مینویسم زحمتش میفته گردن اون
خوب ظاهرا جنگ یک مساله ملی و بقول شما دفاع بود.

خوب شایداگر به بازرگان میدون میدادن مساله فیصله پیدا میکرد اما شعارای جنگ یک بوی دیگه میداد:
"جنگ، جنگ تا پیروزی"، "راه قدس از کربلا میگذرد"
که خوشبختانه هیچکدومش عملی نشد، چون پیامدهای اون از هر دوتا کشور یک قدرت شکست خورده ضعیف ساخت!
احتمالا یادت نمیاد قیمت گوشت، نون، بنزین و...

چجوری سپس خاتمه جنگ زد بالا!
چقده خانواده بی سرپرست بوجود اومد و از قبل اون این جمعیت دهه 60 که دیگه واقعا اوج خیانت به مملکت بود!
قراردادهای بازسازی مملکت بماند و...


48:

فک کنم روانپریش شدم!
این پزشکای هم میهن کدوماشون خوبن؟
بالاخره تو بیشتر از من با امت برخورد داشتی(15000 تا در مقابل 400تا)
ببین آدرس تالارای پیشنهادات و فرمودمانهای برون دینی / درون دینی رو بده بچه ها! بالاخره بحث انحراف تاپیک و اینا!
هم میهن شورای حل اختلاف نداره!
این مدیر منطق کجاست؟ نمیخواد بیاد نظری بده ببینیم اصلا این قیاس منطقی هست یا نه؟
همیشه می اومد!
راستی جای این تاپیک درسته؟
هم اندیشی میکنیم، فرمودگوی آزاده، مساله مربوط به بانوانِ یا شایدم تهش بخوره به ایرانگردی جهانشاسی.
از کارشناس ارشد سایت دعوت میشه بیاد جواب بده

49:

اولا توهین نکنید.

من که به شما توهین نکردم...ارامش خودتون رو حفظ کنید
دوما من که فرمودم ایشون رو نمیشناسم شاید واقعا اعتقادش این باشه...
سوما اگه یکی از ملاهای ریش دار میفرمود سپس انقلاب تو سینمای ایران فلان و فلان نیست باز هم میفرمودین تبلیغه یا براش سوت و کف میزدین؟
خب نیست...خیلی چیزهای دیگه هم نیست ( البته اگر الان نمیگی منم مشکل...دارم و ضد اسلام و صهیونیست و این حرفام) گوشت خوک نیست...بیحجابی نیست....کاباره نیست...همجنس گرایی ازاد نیست...اینها برای خیلی ها جاذبه دارند اما خب نیست منم خیلی خوشحالم که نیست.

اما تبلیغ نمیکنم...فقط میگم نیست

50:

کیوجان!
تو زندگیت سعی کن حق کسی رو ضایع نکنی و همینطور نگذاری حقت رو ضایع کنن

آلینوش طریان ملقب به مادر نجوم، اولین هستاد فیزیک زن ایرانی، از شاگردان دکتر حسابی، بنیانگذار نخستین رصدخانه خورشیدی، متولد 1299 از افتخارات این مرز و بوم هست که کرسی هستادی دانشگاه سوربن پاریس رو به انگیزه خدمت به وطن رد کرد.

او فعلا ساکن در آسایشگاه توحید سالمندان (واقع در شهرستان تهران - منطقه ۲ - م.

توحید - خ.

نصرت غربی - نبش کوچه زاهدی - پ.

۱۳۷- تلفن:۶۶۹۴۲۱۵۱, ۶۶۹۴۲۱۷۸) گذران عمر میکند.
مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا
که میتونید زندگی نامه اش رو در فارس نیوز بخونید.

اراده پولادین یعنی این:
و ایمان بدرستی راه انتخابی...


اگر به وقت قديم برگردم بازهم همين راه را ادامه مي‌دهم و تغييري در زندگي خود نخواهم داد چون به تحصيل و تدريس خيلي علاقه داشتم من افتخار مي‌كنم كه توانستم در دانشجايشانانم عشق به فيزيك ايجاد كنم.

بسياري از دانشجايشانان من هم‌اكنون هستاد دانشگاه هستند و در زمينه فيزيك حرف براي فرمودن دارند.

ناخودآگاه یاد این شعر افتادم:
ای ایران ای مرز پرگهر
ای خاکت سرچشمه هنر
دور از تو اندیشه بدان
پاینده مانی و جاودان
ای دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم
جان من فدای خاک پاک میهنم.

بچه ها هر کدوم که رفتید اونجا...
گریه امونم رو بریده! چرا اینقده زنده کش و مرده پرستیم...


51:

ای بابا...اینا که فرمودی خیلی جالب بود اما چه ربطی به بحث داشت؟

52:

هيچكدام در فيلم محمد رسول الله بازي نكردن كه هيچ......

تو فيلم عمر مختار هم نديدمشون


ولي هر دو فيلم در رسانه ملي به اندازه كلاه قرمزي و پسر خاله پخش نشد !!!!!!

53:

میدونی ارغوان چند سالشه؟ 23 سال!
یکروز راکتهاش رو میده به احمدی نژاد و یکروز با VOA مصاحبه میکنه!
اون هنوز خیلی جوونه که بخواد راه درست رو پیدا کنه!
هنوز از خوب و بد زندگی چیزی دستش نیومده؟
ولی الینوش 90 سالشه!
یعنی یک کوله بار سنگین از تجربه و پشتکار.
هیچوقت هم قاطی سیاست نشده! سرش بوده و کارش.
واقعا اگه مملکت ما میخواد ساخته بشه این شیرزنها الگو ان.
از اینا کم نداریم؟
بخدا از چند ساعت پیش که فهمیدم یک همچین گوهری تو دل این خاک وجود داره ولی در حال غروبه خیلی ناراحت شدم...
تو ببین با امکانات محدود اون وقت رفته مدرک دکترا گرفته!
تازه چون ارمنی بوده حق نداشته ارمنستان بره!
اون وقت من و تو و یکی دیگه مثل جک و جوونور بهم میپریم که این الگوی خوبیه یا اون؟
به اندازه مادرم دوستش دارم و اگه بهش برسم پاشو میبوسم.

اینو میگم:
مقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریامقایسه ارغوان رضایی و معتمد آریا
تا کی؟
ای خدا تا کی؟

54:

من هر چي اين تاپيك رو خوندم بيشتر اين حس بهم دست داد
كه هستارتر تاپيك سعي دارند با طعمه برنامه دادن اين دو شخصيت
شخصيت دو نفر ديگه رو به چالش بكشند(تصاايشانر هم گواهه بر اين موضوع)

شنيدم كه ميگن اون اوايل انقلاب بي صدر هم از نظر برخي از شخصيتهاي(شناخته شده)
سياسي تاييد شده قطعي بود ولي بعدها بخاطر برخي مسائل و...و...و...
كه نمي خوام بهشون بپردازم ورق بر مي گرده و باقيه جريان را هم كه همه مي دونند
پس حالا بيايم اون شخصيتها را هم با اين دل و جرات بكوبيم و بكشيم و قلع و قمع كنيم!
زندگي در حال گذره و تغيير و تحول هم جزئي از زندگيه امكان داره يكي امروز خوبه خوب
ولي روز بعد بده بد بشه .....صرف تاييد يك شخص حجت را به شكل
تمام و كمال تمام نمي كند

واقعا خيلي جالبه ....چقدر بعضيهاانرژي بيهوده صرف مي كنند كه وجهه كسي
رو خراب كنند...اگر كسي محبوبيت داره بخاطر پيام هاي بازرگاني به دست نياورده كه
بخاطر تبليغات منفي از دستش بده ...اصلا ملالي نيست

...................................
پ.ن
eybaba
اينم يك پارازيت از ما !خواستيم يه چيزي بگيم كه يه وقت لال از دنيا نريم ...هر چند
كه قلبا دوست ندارم تو اين رقم تاپيكهاي سياسي ابراز وجود كنم ..ولي خوب يكبار
كه طوري نميشه ..مگه نه

55:

ببین من تو زندگیم سعی نکردم برا کسی سینه چاک بدم و جلو یکی دیگه وایسم!
کاری هم به نیت اینکه اینجا تو این سایت و تو این تاپیک میگذره ندارم؟
اما بهانه خوبی شده برای اینکه بیایم خودمون رو محک بزنیم ببینیم واقعا کی دنبال چی هست؟

یک سئوالی مدتهاس که داره خفم میکنه:
ما هممون دکتر حسابی رو میشناسیم و بهش افتخار هم میکنیم.


چندتامون رفتیم دنبال اینکه مثل اون بشیم؟ این وسط رسانه ما هم جزو خودمونه چکار کرد؟
از طرفی هممون فلان هنرپیشه زن غربی، یا فلان خواننده عرب رو یا اصلا ساده بگم بقول دوستمون turode کلاه قرمزی رو میشناسیم.


چندتامون نرفتیم دنبال اینکه بدونیم کیه و چکارس؟ این وسط رسانه غرب هم قاطی شده اسیدی؟ حتی بعضی از جمعیت نسوان ما میدونن جوراب خانم فلان که اومده یک دانسی بره از کجا تهیه شده و به چه منظوری!!!
جل الخالق از دست این زنها

56:

همون كلاه قرمزي هم از سر ما زياده!

...........................
پ.ن
1- ببخشيد از ضمير اشاره ''ما'' هستفاده كردم منظور خودم بودم كه مثلا خواستم
مودبانه تر بيان بشه !
2- باقيش هم ديگه منتفيه !كلاه قرمزي كجا و دكتر حسابي كجا!
3- زنها موجودات خوبي هستند از هر زني بپرسيد اينو تاييد خواهد كرد(اينم گواهش!)

57:

من ارغوان و معتمد آریا را این طوری می بینم:
ارغوان تموم عمرش در فرانسه بوده، نسبت به امکاناتی که داشته به جای مناسبی رسیده (ورزشکار موفق)
ریسک پذیر بوده و شجاعت این رو داشته که تحصیلاتش را به صورت خانگی پی بگیره و بعد هم ترک تحصیل کنه
برای رسیدگی بیشتر به ورزش.


من شجاعت ارغوان را در پیگیری علاقه اش که همون ورزش بوده تحسین می کنم.

فاطمه معتمد آریا یا همون خانم مجری در کلاه قرمزی: با شرایط بسیار سخت ممکن برای هنرمندان و خصوصا
بازیگران زن ایرانی تونسته به بالاترین مقام ها در عرصه سینما برسه، حضورش در فیلم هایی مثل روسری آبی
در کنار عزت الله انتظامی و فیلم مهر مادری و ...

خانم معتمد آریا در نقش های متفاوتی ظاهر شده و چهره موفقی بوده.
نقش های اجتماعی و درام و هم چنین کمدی.

به قول آقای رضا کیانیان یک بازیگر وقتی بازیگره که بتونه از پس
انواع متفاوت نقش بر بیاد.
خانم معتمد آریا در طی کردن پله های ترقی و رسیدن به موفقیت با وجود مشکلات زیاد، کارنامه درخشان تری از ارغوان دارند


اینکه ارغوان اصرار به فارسی حرف زدن در خانه رو داره متوجه هستم.

من روزی با یک دختر ایرانی بزرگ شده
فلوریدا آمریکا هم صحبت شده بودم که بسیار گله می کرد از اینکه چرا پدرش بهش فارسی یاد نداده.


اما مسئله پوشش برای من قابل درک نیست.

فاطمه و ارغوان هر چه بپوشند کاملا موید نظر شخصی اونهاست
و هیچ لطمه ای به ملیت اونها نمی زنه.

خانم معتمد آریا و خانم ارغوان هر دو در عرصه حرفه ای خود برای ایران
افتخار آفرین هستند و هیچ گاه پوشش هایشان چیزی برای فرمودن ندارند، همانطور که خشت شویی که پوشش هایشان
را می شورد نمی تواند ادعای افتخار کند، لذا هستفاده اشخاص دیگر از این مسائل تنها جنبه تبلیغاتی دارد.
گرچه محدود کردن ارغوان توسط خودش، که در نتیجه به ورزش حرفه ای خودش لطمه می زند، جدا جای بسی تعجب هست


به نظرم ارغوان با توجه به سنی که داره جا برای پیشرفت داره و قطعا دچار تغییراتی خواهد شد.
اما از نظر اینکه یک ایرانی مقیم خارج برای ایران افتخار آفرین باشد، نمونه های بسیار موفق تری نظیر
آقای منشی پور داریم که با زندگی در فرانسه و داشتن همسر فرانسوی، قهرمان بوکس حرفه ای جهان شد و
در پس زلزله بم، کمک های بسیاری به زلزله زدگان کرد و خودش هم شخصا به بم رفت و بسیار پیگیر
مسائل مربوط به ساخت و ساز و امداد به زلزله زدگان بود.

(گو اینکه مدل ریششان زیاد با اصالت ایرانی سازگار
نبود = اگر ملیت و مدل ریش را مرتبط بدانید)

58:

نه گرامی!!!

اتفاقا به هیچ وجه چنین قصدی نداشتم .

و ای کاش همان چند جمله که بوی ارتباط سیاسی این تاپیک را داشت را هم حذف می کردم و اتفاقا چیزی که از اون می ترسیدم و امیدوار بودم اتفاق نیوفتد این بود که کسی برداشت سیاسی از این موضوع کند .

به همین خاطر هم بود که این تاپیک رو در تالار هم اندیشی که یک تالار مباحث اجتماعی هست هستارت کردم نه در تالار سیاست .

59:

احتمالا منظورتون اواتار قبلی بوده اما بطور کل ، اون چیزی که ما حق نداریم در موردش قضاوت کنیم ، بحث "سرنوشت" اشخاص هست .

اینکه آیا فلان فرد با این اوصاف و با این اعمال و رفتار آیا در نهایت زندگی سعادمندی خواهد داشت یا خیر .
بهشتی خواهد بود یا از دوزخیان .

اینها مسائلی هست که به ما ربط چندانی نداره چون نمی دونیم که اولا این فرد چه اعمال و رفتار پنهانی داشته که ما بی خبریم ازش و شاید همون ها سمت و سوی آینده اش را تغییر بدهد و سپس مرگش باعث شقاوت و یا سعادتش شود .

دوم اینکه ما نمی دونیم دو انسان هر کدام در چه زمینه ای زندگی کردند و با توجه به شرایطشان کدامیک سعی و تلاش بیشتری در جهت خوبی ها داشته ،
چون قطعا عدل خداوند اقتضا می کند که هیچ وقت چون منی که در یک سرزمین اسلامی و در خانواده خوب و شرایط ایده آل متولد و بزرگ شده ام ، با اون یکی که مثلا در کشوری غرق فساد و با انواع زمینه های گمراه نماينده بزرگ شده هست ، هیچگاه یکسان مقایسه نشویم ...


اما همه اینها که فرموده شد مربوط به بحث سرنوشت نهایی انسان هاست .
این چیزی هست که نمیشه براحتی در موردش قضاوت کرد.

اما اما !!!

اما این باعث نمیشه و به این مفهمون نیست که ما نفهمیم چی خوب هست و چی بد !!!!

خوب و بد مشخص هستند و ملاک های روشنی دارند .

اینطور نیست که اینها نسبی باشند و عمل خانم معتمد آریا و فرمودارشون رو نتونیم با فرمودار و رفتار خانم ارغوان مقایسه کنیم !!!

اینها دیگر سلیقه ای و شخصی و نسبی نیستند .

ملاکهای مشخصی برایشان وجود دارد.مشخص هست که حفظ پوشش و حجاب و عمل به اونچه خداوند فرموده خوب هست و
زیر پا گذاشتن دستورات الهی بد !!!

مشخص هست که نقش نفوذی را بازی کردن و ریا کار بودن بد هست و صادق و روراست بودن خوب !!!

مشخص هست که جاذبه دانستن "سکس و شراب و خشونت" و ناراحتی و ابراز ناخوشنودی از "محروم شدن سینما" از این شرایط ، بد هست و نشانه انحراف اخلاقی و فکری !!!

و از اون سو باز مشخص و واضح هست که "لب به شراب و گوشت خوک نزدن در کشوری که خوردن و نوشیدنش عرف هست و مرسوم ،" نشانه شخصیت والا و خودساخته !!!

پس اعمال و رفتار را می شود مقایسه کرد و ما حق داریم که در موردشان قضاوت کنیم .

اون چیزی که نمی شود در موردش قضاوت کرد و باید به خدا سپرد "سرنوشت" افراد هست نه "اعمال و رفتارشان" .

(همیشه از گرفتارشدن در دام های "پلورالیستی" بیمناک باشید.)


60 out of 100 based on 15 user ratings 1040 reviews