به نظر شما کدام یک از ایدوئولوژی های اسلام قوی تر است؟


به نظر شما کدام یک از ایدوئولوژی های اسلام قوی تر است؟به نظر شما کدام یک از ایدوئولوژی های اسلام قوی تر است؟
در دنیای اسلام اگر اشتباه نکنم تنها دو کشور یعنی ایران و عراق اکثریت شیعه دارند. در دیگر کشور ها اهل تسنن بیشتر هستند. اما از چه زمان ایرانیان شیعه شدند؟دین اکثر مردم ایران زمین در ابتدا شیعه نبود. پایگاه اصلی شیعیان عراق به خصوص دو شهر کوفه و بصره بود. البته به علت حضور تعداد زیادی از ناراضیان حکومت خلفا خصوصاً زیدیان در سرزمین های غیر قابل دسترس به طور مثال مناطق جنوبی بحر خزر یعنی استان های گرگان، مازندران و گیلان کنونی که به علت پوشش گیاهی قابلیت دفاعی خوبی در مقابل سربازان خلفا داشتند، شیعیان که البته دوازده امامی نبودند، در ایران زمین دارای سابقه بودند. آل زیار و آل بویه شیعه بودند. آنان پس از فتح بغداد برای اولین بار عذاداری سالار شهیدان را در این شهر به راه انداختند. اما خلفا با ترکان متعصب همدست گردیدند و آنان را بیرون راندند. دوران آل زیار و آل بوبه از دوران درخشان سرزمین ماست که متأسفانه توسط ترکان متعصب برچیده شد. بعد ها خصوصاً در دوره ی سلجوقی شیعیان اسماعیلی قدرت فراوان یافتند. آنان پایگاه های مستحکمی در قلعه های دست نیافتنی ایجاد نمودند و لشکریان ترک که سنی های بسیار متعصبی بودند از پس آنان برنیامدند. سپس حملات ویران گر مغولان به سرزمین های گوناگون از جمله ایران زمین آغاز شد. حمله ی اولیه ی چنگیز خان تنها قسمت های شرق ایران که در آن زمان بسیار وسیع تر بود را به زیر یوغ مغولان برد. نوه ی او هلاکو که برادر خاقان کل مغول، قوبیلای خان و فرزند تولوی پسر چهارم چنگیز خان بود، مأمور فتح کل ایران زمین و قلمروی خلفای عباسی گردید. او با سپاهی قدرتمند وارد گردید. در ابتدا اسماعیلیان را سرکوب کرد و قلاع آنان را فتح نمود. آن گاه متوجه بغداد گردید و بساط خلفای عباسی را برای همیشه برچید. او شعبه ای از حکومت مغولان را در ایران زمین تأسیس نمود که در زمان اخلافش کاملاً مستقل گردید و حتی آنان دین اسلام را پذیرفتند. نابودی دو ایدوئولوژی اصلی دین اسلام در آن زمان یعنی خلفای عباسی و شیعیان اسماعیلی راه را برای شیعیان دوازده امامی که همواره جناح چپ جامعه ی اسلامی بودند، باز نمود. شاه اسماعیل اول حکومتی کاملاً بر پایه ی ایدوئولوژی شیعه ی دوازده امامی ایجاد نمود. این حکومت بسط و توسعه یافت و تا سال ها در ایران زمین قوام گرفت. از آن زمان به بعد دین اکثر مردم سرزمین ما شیعه ی دوازده امامی است.
حال به نظر شما کدام یک از ایدوئولوژی های اسلام قوی تر است. اهل تسنن و ما شیعه ها شعب فراوان داریم. البته خدا یکیست و محمد رسول اوست.
نظرتان را بیان دارید. میلاد رسول خدا مبارک. علی پاینده جهرمی.احترام به قبور بزرگان

1:

همان ايد ئولوژي كه هدف عاليه انساني را از زندگي در اين خاكدان بي مقدار به وضوح و روشني بيان كرده باشد
و راههاي رسيدن به اون غايت نهايي و مطلوب خود را بر پايه زيباترين اصول انساني بنا كرده باشد
نه بر پايه دونترين اعمال حيواني و دستان و پوزه اي پر خون !


عباس بن علی بن ابیطالب

2:

هیچ ایدئولوژی برتر از ایدئولوژی اسلام ناب نیست


حج عریان ابوبکر در ذى القعده

3:

اگر بی تعصب نگاه کنیم،به وضوح ناکارامدی نظامهای دیگر را میبینیم.


رنگ عشق به خدا


گفتگو در مورد رسول خدا (ص) بین شیعیان و کسانی که فقط قرآن را مبنا می دانند

4:

علی جهرمی عزیز، به نظر شما قوی تر بودن یعنی خوب بودن؟! به نظر من ایدئولوژی که قدرت در دست داشته باشد قوی تر هست.


سوال اهل سنت که فقط یک جواب دارد ! آن هم حقانیت شیعه
البته تاریخ از فیلتر گذشته ی جالبی هم بلدید که مشکل دیدتان را دو چندان کرده هست.


مدافعان حرم حضرت زینب (س)
مثلاً فرمودید که ترکان و ...


لیست موضوعی تالار منتقدین و دگراندیشان
سنی متعصب چقدر بد بودند و برای حفظ قدرت چه ها کردند، اما به فکرتان مجال نداید بگوید این شاه اسماعیل که در کتب تاریخ بی رحمی و سفاکی اش آشکار هست چقدر بد نبوده هست؟ مطمئن باش هر چیزی که فکر انسان را چنین فیلتر و محدود کند مخرب هست، چه سنی چه شیعه و چه هر اسم قشنگ یا زشت دیگری که رویش بگذاری.

پس در فکر اونچه خود فهمیده ای و پالایش اون باش و هر اسمی دوست داری رویش بگذار.


54 out of 100 based on 19 user ratings 1094 reviews