آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر است!


آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر است!آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر است!
این یک خبر هست:

تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۹
تعداد قطعی کشته شدگان فلسطینی که شمار شده و گزارش شده اند مغلطه است. این عمق فساد اخلاقی از تجاوز به نوار غزه یا صحنه های زشت و ناپسندی که اسرائیلیها بر روی تپه با بی رحمی تمام قتل عام فلسطینیها را مشاهده می کنند و لذت می برند را نشان نمی دهد. برای درک این وقاحت و تجاوز فاحش ما نیاز داریم که طور دیگری به این آمار و تعداد نگاه کنیم.

آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر است!

منبع: الجزیره
مترجم: م/د
بر طبق آخرین آمار ارائه شده از کشته شدگان فلسطینی در نوار غزه تاکنون یک هزار نفر که اکثریت آنها غیر نظامی و شهروند عادی بوده و جایی برای فرار نداشتند توسط ارتش اسرائیل کشته شده اند. یک طرف تله مصر و مرز رفح و طرف دیگر ارتش اسرائیل و در این میان مردم بی دفاع فلسطین که در طول بیست روز توسط ارتش تا دندان مسلح شده بوسیله آمریکا و متحدان اروپایی خود قتل عام می شوند.
اما معنای واقعی این عدد یک هزار یعنی چه؟ این تعداد از فلسطینیها چگونه مقایسه می شدند اگر این بمب ها بر روی آمریکا، انگلیس، آلمان یا چین و هند ریخته می شد؟
تعداد قطعی کشته شدگان فلسطینی که گزارش شده اند مغلطه است. این عمق فساد اخلاقی از تجاوز به نوار غزه یا صحنه های زشت و ناپسندی که اسرائیلیها بر روی تپه با بی رحمی تمام قتل عام فلسطینیها را مشاهده می کنند و لذت می برند را نشان نمی دهد. برای درک این وقاحت و تجاوز فاحش ما نیاز داریم که طور دیگری به این آمار و تعداد نگاه کنیم.


کل جمعیت نوار غزه یک میلیون و ۸۱۶ هزار نفر تخمین زده شده که ارتش ۶۲۷ نفر را کشته است یعنی ۰.۰۵۵ درصد از کل جمعیت. اگر دیگر قربانیان حمله اسرائیل به نوار غزه را به این
آمار اضافه کنیم مقدار آن خیلی بیشتر می شود چیزی که مورخ اسرائیلی آن را نسل کشی تدریجی نامیده است. اما اجازه دهید تنها از آنچه که اسرائیلی ها از بالای تپه آن را تماشا می کنند نگاهی بیندازیم

برنامه دادن اعداد در یک چشم انداز

کل جمعیت آمریکا ۳۱۳.۹ میلیون نفر است. تصور کنید قدرتی دیگر به آمریکا حمله کند و ساحل به ساحل و از زمین و آسمان و دریا بر روی آمریکا بمب بریزد و درصدی مانند همان درصدی که اسرائیلیها، فلسطینی ها را کشتند مردم آمریکا را بکشند. چه تعداد آمریکایی کشته خواهد شد؟ نتیجه ۱۷۲.۸۵۲ هزار مرد، زن، کودک و حتی تمام یک خانواده کشته خواهند شد.
من به نقشه شهرهای آمریکا نگاه کرده ام و این تعداد یعنی معادل جمعیت ۵۰ شهر آمریکا، از شهر گاردن گرو در ایالت کالیفرنیا تا پروویدنس در رود ایسلند. اگر ما تناسب و اندازه آن را با جمعیت آمریکا مقایسه کنیم این تعداد واقعی فلسطینیانی است که تاکنون به دست اسرائیل کشته شده اند.
چه چیزی باراک اوباما بعد از این حمله بی رحمانه که این تعداد از مردم آمریکا را قتل عام می کرد؟ آیا چیزی مشابه به آن که نسبت به حملات اسرائیل به نوار غزه را گفت، می گفت: "اسرائیل بسیار حق دفاع از خود دارد". بسیار بعید است که چنین چیزی می گفت.
جمعیت کل آلمان ۸۱.۸۹ میلیون نفر گزارش شده است. اگر لهستان ۱۴ روز این کشور را بمب باران کند و درصدی برابر با ۰.۰۵۵ از مردم آلمان را بکشد چه تعداد آلمانی کشته خاوهند شد؟ بیش از ۴۵ هزار نفر از مردم آلمان کشته خواهند شد. آلمانیها در طول این دوهفته که این تعداد از مردمشان کشته شده چه کاری انجام خواهند داد؟ اتحادیه اروپا یا آمریکا و حتی سازمان ملل چه کاری انجام خواهد داد؟
اجازه دهید مثالی دیگر بزنیم. جمعیت روسیه ۱۴۳.۵ میلیون نفر است. فرض کنید چین شروع به بمب باران روسیه کنند و همان درصدی از فلسطینیها که توسط اسرائیل کشته شده اند توسط چین نیز کشته شوند. آنوقا ۷۸.۹۲۵ هزار نفر از مردم روسیه کشته خواهند شد. پاسخ و واکنش پوتین نسبت به این جنایت و آدم کشی چه خواهد بود؟ آیا همان چیزی را که در ملاقات با خاخام های اسرائیلی گفت را خواهد گفت: "من از مبارزه ی اسرائیل حمایت می کنم"؟
مثال دیگر برای اینکه نسبت به این موضوع اطمینان حاصل شود. جمعیت کل چین یک میلیارد و ۳۵۱ میلیون نفر است که اگر درصدی مشابه از چینیها کشته شوند برابر می شود با بیش از ۷۴۳ هزار نفر از مردم چین.
هر یک از این کشورها چه کاری انجام می دادند اگر مردم آنها کشته شده بودند؟ به یاد داشته باشید که اینها همه کشورهایی هستند که دارای ارتش زمینی، نیروی دریایی و هوایی بسیار قدرتمندی می باشند. در حالیکه غزه هیچ توانایی نظامی ای ندارد.


غزه کشور و یا دولت نیست. غزه یک سرزمین اشغال شده است که فلسطین
نامیده شده و به طور بی رحمانه ای توسط یکی از کلنی های مهاجر اروپایی برای چند دهه استعمار شده بود.

این یک امر ضروری است نه اینکه با دیدن این اعداد از خود بی خود شویم بلکه برای اینکه با دیدن این اعداد از خود بپرسیم آمریکا و کانادا و کشورهای دیگر در قبال حمله ای مانند حمله اسرائیل به نوار غزه چه واکنشی از خود نشان می دادند؟ جهان،‌جامعه بین المللی و سازمان ملل چه واکنشی نشان می دادند؟
آیا ناوی پیلای کمیسریای عالی سازمان ملل باز هم در عبارات خود محتاط و محافظه کار بود هنگامیکه عوامل نشان می داد اسرائیل مرتکب جنایت جنگی شده و باز می گفت: به احتمال قوی نقض قوانین بین المللی اینجا رخ داده است. تعبیری خفه با استفاده از عباراتی که بتوان جنایات حقیقی که در شجاعیه اتفاق افتاده است را نادیده بگیرد و به آن نپردازد.

تساوی آن چیزی است که مساوی نیست

نیویورک تایمز در حال انجام کار دقیق شمارش تعداد کشته شدگان در هر دو طرف است در حالیکه دو طرف برابر نیستند یک طرف اشغالگر و طرف دیگر اشغال شده، یک طرف محله های یهودی نشین و آن طرف زندانیان. شما به نیویورک تایمز نگاه کنید که در صفحه ای تعداد کشته شدگان را مقایسه کرده است: ۷۱/۵، ۵۲/۲، ۱۱۶/۷، ۱۲۲/۱۵. هر روز این روزنامه ای صحفه ای برای ثبت تصویر دارد که به دو قسمت مساوی تقسیم شده است، یک طرف درد و رنج یک فلسطینی و طرف دیگر درد و رنج یک اسرائیلی.
این روایت تصویری و عددی چیزی جز برابری های دروغین که اساسا نابرابر و غیر قابل مقایسه است نمی باشد. این فریاد بی طرفی نیویورک تایمز با روکشی نازک از نابرابری است. جنایات اسرائیل که در فلسطین رخ داده هیچ تناسخی با آنچه نیویورک تایمز منتشر می کند وجود ندارد. اما نیویورک تایمز این پروژه توهم واقعیت را برنامه ریزی می کند.
این یکی از راه های کمتر آشکار شده است که مطبوعات اسرائیل برای مقابله واقعیت از آن استفاده می کنند. در این زمینه مطبوعات آمریکا آزادی کامل دارند تا به عنوان صدای ارتش اسرائیل واقعیت و آمار را مخفی کنند. جملاتی از قبیل: اسرائیل حق دارد تا از خود دفاع کند، حماس از سپر انسانی استفاده می کند یا ارتش اسرائیل برای تلفات شهروندان متاسف است دیگر کلمه و عبارت و یا جمله نیستند اینها سخنانی هستند که با هدف خاصی بیان می شوند.
سوال از اوباما زمانی است که او در پایان روز کاری دفترش را ترک کرد و کناره خانواده اش رفت، او پشت چه نوع سپر انسانی احساس درست و اشتباه را پنهان خواهد کرد؟ آیا او باز هم در حریم خصوصی خود و در کناره خانواده اش باز هم تکرا می کند که اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند و حماس از سپر انسانی استفاده می کند؟
این شیطان بزرگ از کجا آمده است؟ ممکن است ما هیچ وقت ندانیم که رهبران اعم از اوباما تا نتانیاهو چگونه این جهان را با مکانیزم های مرگ و تخریب به سرقت برده اند اما ما نمی توانیم به آنها اجازه دهیم زندگی ما را بدزدند و شناخت ما را مورد تمسخر برنامه دهند.


نویسنده: حمید دباشی، استاد دانشگاه کلمبیای نیویورک

آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر است!
البته هر جا نام این اقای دباشی هست صفحه محترم خ ی ل ت نمایان میشه. جدا از خوب وبد بودن ایشان در مورد محتوی مطلب نظر بدن دوستان بهتر هست.


منبع: وانا سنتر - آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر استصف مرگ...تلخ ترین عکس تاریخ + تصاویر 18+

1:

شهادت ۱۰ کودک فلسطینی در غرب غزه در روز عید فطر
حمله رژیم صهیونیستی به پارکی در غرب غزه و نزدیک بیمارستان شفا در روز عید فطر، منجر به شهادت ۱۰ کودک فلسطینی شد که در حال بازی بودند.
خبرگزاری فارس: شهادت ۱۰ کودک فلسطینی در غرب غزه در روز عید فطر

به نقل خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری العربیه، رژیم صهیونیستی با حمله به ساختمان مقابل بیمارستان «شفاء» و همچنین پارک اردوگاه «الشاطئ» دست‌کم ۱۰ فلسطینی را به شهادت رساند.

شبکه خبری اسکای نیوز و شبکه خبری المیادین فراخوان نمودند که هر ۱۰ شهید کودکند.

همچنین منابع خبری فراخوان نمودند که در این حمله، ساختمان مقابل بیمارستان شفاء نیز هدف برنامه گرفته و تخریب شده هست.

شبکه خبری المیادین همچنین نقل داد که این ۱۰ کودک در حالی به شهادت رسیدند که در حال بازی در پارک اردوگاه الشاطئ بودند.

از طرف دیگر، رژیم صهیونیستی یک خودروی غیر نظامی در غرب غزه را نیز هدف برنامه داد.


کشتار زنان و کودکان بیگناه عراقی به بهانه ائتلاف ضد داعش


اشتباهات استراتژیک کُردها در مواجه با داعش / حسین معروف پور

2:

ارسال به دوستان
فرمود‌وگوی تلفنی ظریف با وزرای امور خارجه قطر و ترکیه درباره اوضاع غزه
وزیر امور خارجه در ادامه تماس‌های تلفنی عصر روز یکشنبه خود، به طور جداگانه با احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و شیخ خالد العطیه وزیر امور خارجه قطر فرمود‌وگو و در خصوص آخرین تحولات غزه تبادل نظر کرد.
خبرگزاری فارس: فرمود‌وگوی تلفنی ظریف با وزرای امور خارجه قطر و ترکیه درباره اوضاع غزه

به نقل خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف در ادامه تماس‌های تلفنی عصر روز یکشنبه خود، بطور جداگانه با احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و شیخ خالد العطیه وزیر امور خارجه قطر فرمود‌وگو و در خصوص آخرین تحولات غزه تبادل نظر کرد.

ظریف لزوم فعالیت و تلاش این کشورها برای تسهیل و تسریع در ورود کمک‌های انسانی به نوار غزه را یادآور شد و پیشنهاد همکاری ساوقت های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، قطر و ترکیه برای کمک رسانی فوری به فلسطینیان را مطرح کرد.

ظریف همچنین تاکید کرد : علاوه بر کمکهای داروئی و انسانی به باریکه غزه ، درخواست های فلسطینیان از جمله آزادی اسراء و بهبود وضعیت معیشتی ساکنین این منطقه باید بطور جدی مورد توجه برنامه گیرد.

وی حمایت بیش از پیش این کشورها از گروههای مقاومت بمنظور تحقق خواسته های مشروع امت فلسطین و اقدام لازم برای جلوگیری از سوء هستفاده رژیم صهیونیستی از شرایط کنونی را مورد تاکید برنامه داد.

وزرای امور خارجه قطر و ترکیه در این فرمودگوهای تلفنی تحرکات و اقدامات دیپلماتیک خود در سطوح منطقه ای و بین المللی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی و آتش بس پایدار را تشریح کردند.

خالد العطیه و داود اوغلو همچنین بر ضرورت تداوم رایزنی ها و مشورت‌ها با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای موثر در منطقه برای حمایت از گروههای مقاومت و امت فلسطین و تسریع در ارسال کمک های انسانی و امداد‌رسانی تاکید کردند.

اضافه می کند در پی بحران اخیر و دور جدید حملات همه جانبه ارتش صهیونیستی به امت بی دفاع و در محاصره غزه ، دکتر روحانی رئیس محترم جمهور در تماس تلفنی با روسای کشورهای روسیه ، اندونزی ، چین ، امیر کویت و نخست وزیر ترکیه ، همچنین وزیر خارجه کشورمان با آقایان خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، رمضان عبدا...


تیتر جالب صدای آمریکا برای پاسخ کاخ سفید به نتانیاهو
دبیر کل جهاد اسلامی و وزیر خارجه مصر و لبنان پیرامون راههای کمک به امت بی دفاع غزه و متوقف کردن جنایات و حملات رژیم صهیونیستی فرمودگوی تلفنی داشتند و همچنین طی ارسال نامه به دبیران کل ساوقت همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و ساوقت ملل لزوم حساسیت و اقدام فوری مجامع منطقه ای و بین المللی نسبت به شرایط و اوضاع انسانی در غزه را مورد تاکید برنامه داده هست.

ظریف همچنین طی حضور در وین و در حاشیه مذاکرات هسته ای با دبیر کل ساوقت ملل، نمایندگان اتحادیه عرب، ساوقت همکاری اسلامی، رئیس کمیته دفاع از حقوق لاینفک امت فلسطین و سفرای اردن و فلسطین در دفتر اروپائی ساوقت ملل متحد فرمودگو و تحرک هرچه بیشتر جامعه جهانی برای افشای جنایات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از وقوع نسل کشی و فاجعه انسانی در غزه را مورد تاکید برنامه داده هست.


عکس/سر بریده دختر کُرد دردستان یک داعشی(+18)


روایت خواندنی از فریب یک زن جوان سوری از سوی داعش

3:

30 شهید و 70 زخمی آمار قربانیان غزه در روز اول عید فطر تاکنون
حملات رژیم صهیونیستی به غزه در روز اول عید فطر موجب شهادت و زخمی شدن بیش از 100 تن در باریکه غزه شد.

به نقل سرايشانس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛شبکه المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری نقل داد، 18 شهروند فلسطینی و بیش از 70 تن دیگر در روز اول عید فطر شهید و زخمی شده اند و باید به این آمار نیز 12 شهید دیگر را اضافه کرد که جسد اونها از زیر آوارها خارج شده هست.

30 شهید و 70 زخمی آمار قربانیان غزه در روز اول عید فطر تاکنون - باشگاه خبرنگاران|خبر پو


استفاده ی داعش از گلوله های ساخت ایران!(+عکس)

4:

این نقل به روز می‌شود
آخرین اخبار از همایش همبستگی با اسرائیل در نیویورک/ اسرائیل باید بکشد تا زنده بماند
خبرگزاری تسنیم: در همایشی که در نیویورک برای فراخوان همبستگی با رژیم صهیونیستی انجام می‌شود یک مقام ساوقت‌های یهودی فرمود اسرائیل باید برای حفظ موجودیت به کشتار ادامه دهد.
printنسخه قابل چاپ
به نقل گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، همایشی در نیویورک با حضور برخی از مقامات برجسته دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی برای فراخوان همبستگی با این رژیم ترتیب داده شده هست.


ترکیه به بهانه مقابله با داعش قصد مداخله نظامی در عراق را دارد
آخرین اخبار و گزارش‌‌ها از این کنفرانس را در این نقل بخوانید:
*سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا در خلال همایشی در نیویورک که برای همبستگی با رژیم صهیونیستی ترتیب داده شده بر حمایت خلل‌ناپذیر دولت کشورش از این رژیم تأکید کرد.

خانم رایس این اظهارات را در حالی بیان کرد که فردی با سر دادن شعار کشتار کودکان در غزه را متوقف کنید، اظهارات وی را برای دقایقی قطع کرد.

وی همچنین در ادامه اظهاراتش فرمود توافق هسته‌ای بد با ایران را نمی‌پذیریم.
* ملکم هونلین، معاون دبیر کل کنفرانس سران ساوقت‌های اصلی یهودی فرمود: «حماس می‌کشد تا وجود داشته باشد، اسرائیل هم باید گاهی بکشد تا زنده بماند.»
*جزئیات بیشتری به این خبر اضافه کرده خواهد شد*

5:

خانواده‌های فلسطینی منطقه بیت‌حانون در شمال نوار غزه پس از حملات سنگین اسرائیل با ترک خانه و کاشانه خود به مدرسه ساوقت ملل پناه برده‌اند؛

آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر هست!

6:

کودکان فلسطینی از پشت پنجره خانه خود در حال مشاهده مراسم تشییع پیکر اعضای خانواده "الکلانی" در بیت لاهیا در شمال نوار غزه؛

آمار دقیق کشته شدگان در نوار غزه ده ها هزار نفر هست!

7:

خسته نباشن ...
با دارو غذا میخوان کمک نمايند ...!!!


86 out of 100 based on 86 user ratings 386 reviews