اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد


اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برداسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تهدیدات مسئولین آمریکایی کم بود، در یک ماهه اخیر مقامات کشوری سعودی نیز به آنها اضافه شدند و در این پروسه تهدیدات شاهزاده‌های سعودی تأمل برانگیز است.


**تهدیدات شاهزاده "بندربن سلطان"

"بندر بن‌سلطان" سفیر عربستان در واشنگتن و یکی از اعضای بلندپایه خانواده سلطنتی حاکم بر حجاز، اولین واکنش سعودی‌ها را به توافق ایران و 1+5 رقم زده و از حمله به ایران سخن گفته است.

وی که با نشریه «تایمز لندن» مصاحبه کرده، ابتدا توافق هسته‌ای را با دستیابی به بمب اتم همسان دانسته و گفته که «توافق ایران بر سر منطقه آوار خواهد شد.»

دیپلمات سابق سعودی، شیخ‌نشین‌های حاشیه جنوبی خلیج‌فارس را قدرت خواند و ضمن تهدید ایران به حمله نظامی گفت: «عربستان و قدرت‌های خلیج (فارس) آماده‌اند پس از توافق هسته‌ای، بدون حمایت آمریکا به ایران حمله کنند.»

اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا بردپرنس "بندر بن‌سلطان" همچنین توافق با ایران را عامل کاهش اعتماد کشورهای منطقه به آمریکا دانست و گفت:‌«مردم منطقه من، حالا دیگر به مشیت الهی اتکا می‌کنند و در حال تقویت توانایی‌ها و تحلیل‌های خود با کمک هر کسی به جز قدیمی‌ترین و قدرتمندترین متحد خود هستیم.»


"بندر بن‌سلطان" به توافق دولت بیل کلینتون با کره شمالی بر سر مسائل هسته‌ای اشاره کرد و ضمن تشبیه توافق آن روزها با توافق وین، گفت: «همه تحلیل‌گران سیاست خارجی، ادارات اطلاعات و امنیت ملی و متحدان آمریکا در منطقه یش بینی کرده‌اند که حاصل توافق با ایران نه تنها از حاصل توافق با کره شمالی بدتر خواهد بود بلکه در این مورد، میلیاردها دلار هم در دسترس ایران برنامه خواهد گرفت.»


شاهزاده سعودی در حالی ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کند که "ملک سلمان" پادشاه این کشور و حکومت تحت سلطه او از پس یمن برنیامده‌اند و سران آل سعود که از 6 فروردین 94 جنگی تمام عیار را با هدف سرنگونی دموکراسی برخواسته از انتخاب مردم یمن آغاز کرده است پس از 120 روز هیچ یک از اهدافش محقق نشده که صد البته بخشی از این جنگ توطئه‌های آمریکایی صهیونیستی است.


اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برداسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد

اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد


نیروی هوایی ایران vs نیروی هوایی اسرائیل

1:

**سردار نقدی: شاهزاده ‌های نازک نارنجی سعودی مدیر جنگ یمن نیستند

سردار سرتیپ "محمدرضا نقدی" رئیس ساوقت بسیج مستضعفین در فرمودگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تحولات "یمن"، تجاوزات حجاز سعودی و حمایت آمریکا و اسرائیل از این جنگ فراخوان نمود: برداشت غلطی که انجام شده این هست که حجاز جنگ را مدیریت می‌کند، حال اون که "آمریکا" مدیر اتاق جنگ "یمن" بوده و شاهزاده‌های نازک نارنجی سعودی نقشی ندارند.وی خطاب به حجاز سعودی فرمود: نمی‌توان با یک ارتش در مقابل اراده یک ملت ایستاد و در ظاهر ارتش سعودی در میدان بوده اما نفس موضوع این هست که آمریکا نقش‌آفرینی می‌کند.

اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد


رئیس ساوقت بسیج مستضعفین یادآور شد: ملت "یمن" اعتقاد به قیام به اسلحه با ظالم را دارند و در مقابل شاهزاده‌های مفت‌خور سعودی این ملت پیروز خواهد شد.

سردار نقدی با اشاره به این که ملت حجاز هم هیچ اعتقادی به این جنگ ندارند و تعارض جدی با رژیم آل‌سعود دارند، تأکید کرد: اون‌ها دچار اشتباه محاسباتی شدند که با یکسری حملات می‌توان با ضربه زدن به معیشت امت در جنگ پیروز شوند که این بسیار اشتباه هست و یک نیروی هوایی چند صد میلیارد دلاری به مخازن گاز و کارخانه آرد در شهرها حمله می‌کند.
وی با بیان پیش پا افتاده بودن حملات جنگنده‌های سعودی به مواضع "یمن" یادآور شد: حملات سعودی‌ها که بعضاً موفق هم نیست را می‌توان با هواپیماهای "جنگ جهانی دوم" هم انجام داد که حتی در این موضوع هم توفیق به دست نیاوردند و چندین جنگنده اون‌ها سرنگون شد.
رئیس ساوقت بسیج مستضعفین در پایان با اشاره به شکست قطعی حجاز سعودی در "یمن" خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی هم قدرت‌های جهانی "صدام" را برای حمله به ایران تجهیز کردند و نتیجه صدام کاملاً مشخص شد و حجاز سعودی که ارتش ضعیف‌تر از "صدام" دارد به سرنوشت "صدام" دچار خواهد شد.


در جواب به شاهزاده "بندربن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود" سفیر سابق حجاز در آمریکا، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی حجاز و مسئول پرونده سوریه باید فرمود اولا در سوریه با وجود هزینه‌های چند میلیارد دلاری جهت سرنگونی نظام "بشاراسد" هیچ اقدامی را از پیش نبردید و لذا این یکی از شکست‌های حجاز در حوزه نظامی و اطلاعاتی هست.
**صدرالحسینی: "بندر بن سلطان" در پرونده سوریه شکست خورد و او باید به بایگانی مسئولان آل‌سعود منتقل شود و در پارکینگ بماند

"حمیدرضا صدر الحسینی" کارشناس مسائل هستراتژیک در فرمودگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره سیاست و مشی شاهزاده بندر بن سلطان فراخوان نمود: اگر "بندر" می‌توانست پرونده سوریه را به پیش ببرد، قطعاً "ملک عبدالله" (شاه فوت شده پیشین) پرونده را از او نمی‌گرفت.

وی اضافه کرد: "بندر" با تجربیات فراوانی که از "ایالات متحده آمریکا" داشت تصور می‌کرد که می‌تواند با هماهنگی مقامات آمریکا شرایطی را برای سوریه به وجود بیاورد که نظام سوریه بیش از چند ماه دوام نیاورد و به کمک پول‌ها و نیروهایی که به سوریه گسیل کرد به دنبال این موضوع بود.


اندیشکده آمریکایی اعلام کرد: پیشرفت موشک‌های بالستیک ایران به کمک پوتین

اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد
کارشناس مسائل هستراتژیک با اشاره به شکست "بندر بن سلطان" در پرونده سوریه ادامه داد: با شکستی که او در سوریه دریافت کرد سابقه امنیتی اطلاعاتی و سیاسی او زیر سؤال رفت و بندر بن سلطان به عنوان مسئول رابطه "رژیم صهیونیستی" و "حجاز سعودی" به دنبال این بود که پرونده‌های آمریکا را پیش ببرد که با شکست مواجه شد.


ایران به عربستان هشدار نظامی دادا


وی در پایان خاطر نشان کرد: "بندر بن سلطان" در پرونده سوریه شکست خورد و او باید به بایگانی مسئولان آل‌سعود منتقل شود و در پارکینگ بماند.


از خیال تا واقعیت: تانک های فوق پیشرفته ای که باور نمیکنید


عکس / ارتش آمریکا از ربات های جنگنده بجای سربازان استفاده میکند

2:

**حجاز از توان نظامی ایران آگاه نیست

ثانیا حجاز که در جنگ یمن هیچ اقدامی از پیش نبرده، چگونه می‌تواند در مقابل ایران قدرتمندی بایستد که هزاران موشک دارد و توانمندی‌های گسترده نظامی نیروهای مسلح کشورمان به حدی هست که در سال می‌توانند چند رزمایش را با آتش سنگین تجهیزات نظامی طراحی و عملیاتی نمايند.


اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برداسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد

اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد


ارتش اجاره‌ای حجاز در یمن چنان زمین‌گیر شده که به فرموده منابع آگاه 30 پایگاه نظامی و پاسگاه خود را در مناطق درگیری با ارتش و نیروهای امتی یمن از دست داده هست، حال این ارتش چگونه قوی شده و می‌‌تواند به ایران حمله کند؟!


ثالثا یکی از وزرای خارجه اسبق آمریکا درباره جنگ احتمالی ایران و حجاز فرمود: "اگر این جنگ رخ دهد ایران حجاز را به عصر ماقبل تاریخ بازخواهد گرداند" و این نشان می‌دهد مقامات غربی به توان بازدارندگی ایران آگاه هستند.
عقب نشینی عربستان از لشکر کشی به سوریه

3:اسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا بردرابعا ارتش حجاز میلیاردها دلار ذخیره ارزی دارد که با اون‌ها سلاح‌های پیشرفته خریداری می‌کند که تنها مستشاران نظامی اون این تجهیزات نظامی را عملیاتی می‌نمايند و نفع ارتش حجاز توانایی طراحی حتی یک رزمایش را ندارد و لذا با این ارتش چگونه در مقابل ایرانی می‌خواهند بجنگند که 8 سال دفاع را در کارنامه دارد و در تحولات منطقه کارآزموده شده هست.چاسب‌ها را نعل می‌کردند، پشه هم پایش را بالا برد


خامسا اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی تهدید می‌نمايند در خود توانایی‌هایی ولو بعضا واهی برای رویارویی نظامی با ایران می‌بینند؛ حال چگونه حجاز که در باتلاق یمن دست و پا می‌زند به خود اجازه داده ایران را به اقدام نظامی تهدید کند؟


تهدیدات معنادار شاهزاده سعودی ما را یاد این ضرب‌المثل می‌اندازد که می‌گوید: "اسب‌ها را نعل می‌کردند؛ پشه هم پایش را بالا برد" و این تهدیدات قابل هستناد و حائز اهمیت نیست.نقل از محمد زرچینی


66 out of 100 based on 41 user ratings 116 reviews