دارپا به دنبال توسعه مرکز فرماندهی و کنترل فضا است


دارپا به دنبال توسعه مرکز فرماندهی و کنترل فضا استدارپا به دنبال توسعه مرکز فرماندهی و کنترل فضا است
دارپا به دنبال توسعه مرکز فرماندهی و کنترل فضا است

سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(DARPA) یک پروژه را با هدف انقلابی قابلیت فرماندهی و کنترل نیروهای نظامی آمریکا در فضا، برای مقابله با هرج و مرج در فضا راه اندازی کرد.
دارپا به دنبال توسعه مرکز فرماندهی و کنترل فضا است به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، مرحله اول این پروژه که بستر آزمایشی نرم افزار(Hallmark-ST) نام دارد، طراحی یک نرم افزار بوده که می‌تواند ابزار و اطلاعات به دست آمده از طیف متنوعی از منابع را پشتیبانی کند.
محیط زیست مدار پایین زمین (LEO) که برای اکثریت ماهواره های تجاری و نظامی نقش میزبان را دارد به طور چشمگیری پروازهای فضایی را تغییر داده است. افزایش تقاضا برای ماهواره های تجاری با در دسترس بودن سیستم‌های راه اندازی پیشرفته باعث شده تا LEO به طرز فزاینده ای شلوغ شود.
فناوریهای امروزی که توسط ارتش آمریکا و برای برنامه ریزی و کنترل ماهواره‌ها استفاده می‌شود، به سرعت در حال قدیمی شدن بوده و فاقد پختگی لازم است.
به گزارش دارپا، Hallmark-ST برای ایجاد و آزمایش نسل جدید فناوری‌هایی استفاده می‌شود که مسئول فرماندهی و کنترل تجهیزات مداری خواهند بود. این بستر آزمایشی دارای درجه بالایی از انعطاف پذیری بوده و برای ماموریت های مختلف مقیاس پذیر خواهد بود و قابلیت‌های شبیه سازی را برای مدل سازی سیستم‌ها در آینده افزایش خواهد داد.
انتهای پیام
رونمایی از رادار پدافند هوایی«آرش»

1:

چه قدر هوا سرده


بسیاری ازمراحل پهپاد rq170 ایرانی انجام شده

2:

ظلم و هستکبار در زمین کم بود حالا میخواهند در فضا هم ظلم و هستکبار نمايند - مرگ بر آمریکا


92 out of 100 based on 62 user ratings 962 reviews