چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاوير


چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاويرچهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاوير


سناتورهای پرنفوذی همچون "باب منندز" که از طرف رژیم صهیونیستی خط‌ دهی می‌شوند از تشدید تحریم‌ها و فشارها بر ایران سخن می‌گویند و دورنمای بهبود روابط چندان هم امیدوار کننده به نظر نمی‌رسد.
بعد از تحرکات دیپلماتیکی که در "مجمع عمومی سازمان ملل" و دیدارهای حاشیه‌ای بین هیئت ایرانی و غربی به وقوع پیوست اکنون صحبت از موانع پیش روی تحقق اقدام‌های عملی مطرح شده است.

تغییر لحن اوباما در "سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل"، دیدار "دکتر محمد جواد ظریف" با "گروه 5+1" و حضور "جان کری"، "وزیر امور خارجه آمریکا "در این نشست برای اولین بار از اتقاقات مهم خبری در هفته‌هاي اخیر بوده است. مصاحبه با روزنامه‌های و شبکه‌های مختلف خبری در حاشیه اجلاس سالانه مجمع عمومی هم از اهمیت خاصی برخوردار بود. اوج تحرکات دیپلماتیک بین ایران و آمریکا هم با گفتگوی تلفنی ریس‌جمهور دو کشور کلید خورد.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاوير
اکنون با فروکش کردن موج خبری و بازتاب‌های رسانه‌ای پرسشی مطرح می‌شود و آن اینکه آیا لابی قدرتمند رژیم صهیونیستی در سنا و کنگره آمریکا قدرت مانور به اوباما را خواهد داد؟ لابی صهیونیست در آمریکا چقدر قدرت دارد که اوباما پس از تماس تلفنی با دکتر روحانی در کنفرانس خبری می‌گوید "من اسراییل را در جریان تماس تلفنی با روحانی برنامه داه بودم"؟ آیا پیشگامان تحریم‌های ایران در کنگره و سنا به این راحتی اجازه رفع تحریم‌ها را خواهند داد؟ آیا این امکان وجود دارد و یا لابی صهیونیسم این امکان را می‌دهد آمریکا بتواند بدون توجه به خواسته های رژیم صهیونیستی به مذاکره و برچیدن دیوار بلند بی‌اعتمادی بین ایران و آمریکا اقدام کند؟
يکي از افرادي که در مجلس سناي آمريکا نقش بسزايي در اعمال تحريم‌هاي يکجانبه عليه ايران دارد "باب‌منندزگ سناتور اهل نيوجرسي است؛ وي يکي از اصلي‌ترين حاميان رژيم صهيونيستي در ميان مقامات آمريکايي است.
اين گزارش به پشت پرده روابط منندز با رژيم صهيونيستي، نقش وي در مضع تحريم‌هاي يکجانبه سناي آمريکا عليه ايران و همچنين فسادهاي اخلاقي اين سناتور آمريکايي پرداخته خواهد شد.
باب منندز کيست؟
رابرت باب منندز Robert Bob Menedez‏ متولد ژانويه 1954 سناتور ایالت نیوجرسی در مجلس سناي آمريکا است.
وي برای نخستین‌ بار در 18 ژانویه 2006 به‌عضویت این مجلس درآمد. وی در زمرهٔ سناتورهای گروه اول است که تنها دو سال در سنا حضور دارند و در انتخابات بعدی نیز مجدداً می‌توانند شرکت کنند و تا سوم ژانویه 2019 در این مجلس خواهد بود؛ منندز همچنين رييس شوراي روابط خارجي سناي آمريکا است.

"باب منندز" سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی در سنای آمریکا یکی از پیشگامان و حامیان سرسخت وضع تحریم‌های سخت علیه ایران است؛ او پس از آنکه جان کری عهده‌دار سمت وازرت خارجه شد ریاست کمیته روابط خارجی مجلس سنا را تصاحب کرد و در طی سال‌های گذشته در طرح و تصویب لوایح ضد ایرانی نقش فعالی داشته است.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاوير
بر اساس صفحه باب منندز در وب‌سايت سناي آمريکا، منندز در تصويب بسياري از تحريم‌هاي يکجانبه عليه ايران نقش بسزايي داشته است که به بخشي از آن‌ها اشاره مي‌شود:‌
*اعمال تحريم بر بخش‌هاي انرژي، حمل و نقل دريايي و کشتي‌سازي
*مسدود کردن منابع مالي ايران در آمريکا
*تحريم شرکت‌ ملي نفت ايران، شرکت ملي نفتکش ايران . کشتيراني جمهوري اسلامي ايران
*تحريم فروش، تامين و انتقال برخي از مواد خام، گرافيتي مانند آلمينيوم و فولاد،‌ مواد وابسته به فن استخراج و ذوب فلزات
*منع شرکت‌هاي بيمه از همکاري با ايران
*تحريم‌هاي يکجانبه عليه موسسات مالي ايراني
*تحريم‌ها عليه سازمان صدا و سيما و مقامات اين سازمان از جمله عزت‌الله ضرغامي
*منع همکاري کشتي‌هاي خارجي و هواپيماهاي خارجي با سازمان‌هاي ايراني

....
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در کنگره آمريکا کيست؟ + تصاوير
زیبا کلام:حیات سیاسی احمدی‌نژاد در گرو جنجال‌آفرینی است

1:دليل کينه‌توزي‌هاي منندز عليه ايران چيست؟
با نگاهي به روابط منندز مي‌توان به دليل پافشاري اين سناتور آمريکايي بر افزايش تحريم‌ها عليه ايران پي برد.


بیوگرافی نلسون ماندلا


منندز در دیدار با نتانیاهو که در سایت رسمی خود منتشر شده می‌گوید: "هدف ما برای جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح اتمی غیر قابل تغییر هست و ما در اعمال تحریم‌های شدید علیه ایرانی که بتواند منافع ما و ثبات منطقه را تامین کند دریغ نخواهیم کرد".
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
منندز در این دیدار می‌گوید: "20 سال هست که در همايش و سنا فعالیت می‌کنم و همواره درباره منافع ملی و امنیت ملی آمریکا که در سیاست خارجی این دو اصل معتقدم: منافع ملی ما در خاورمیانه تعریف شده هست و امنیت ملی آمریکا هم با "امنیت اسرائیل" گره خورده هست".
در این دیدار بنيامین نتانیاهو هم خطاب به باب منندز فرمود: "سناتور باب! شما یکی از دوستان واقعی اسراییل هستید.


هشت درس ماندلا برای سیاست‌مداران
امروز چالش امنیت ملی ما ایران هست که شما با وضع تحریم‌ها علیه این کشور نگرانی خود در این زمینه بصورت عملی فراخوان نموده‌اید".
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانرچهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر

هدف از سفرهای مکرر منندز به سرزمین‌هاي اشغالی چیست؟
منندز یکی از مسافران همیشگی به تل‌آویو بوده هست.


علم‌الهدی: رهبری موسوی و کروبی را عفو بفرمایند ما که بخیل نیستیم
او در سال‌های 1994 ،1998 و 2005 از سرزمین‌های اشغالی بازدید کرده هست.


تصاویر/ رئیس‌جمهور در ارتفاعات تهران
اما آخرین سفر منندز به اسرائيل در 28 می 2013 اتفاق افتاد.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر


اکبر ترکان فعال ستاد موسوی و از نزدیکان روحانی:شهادت می‌دهم در انتخابات ۸۸ تخلف بود ا

2:

به نقل سایت خبری نیوجرسی جیوش نیوز NJJN در این سفر منندز با اکثر مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی از جمله "شیمون پرز" رئیس‌، "نتانیاهو "نخست وزیر، "موشه یعلون" وزیر جنگ،"یائیر لپید" وزیر دارایی و "تامیر پاردو" رئیس ساوقت جاسوسي موساد دیدار کرد.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
در این دیدار که با هستقبال گرم سران رژیم صهیونیستی همراه بود تفاهم نامه همکاری نظامی بین اسرائیل و آمریکا امضا شد.


پول‌هایی که در تامین اجتماعی و شستا حیف و میل شد
مطابق این تفاهنامه در صورتی که اسرائیل از طرف ایران تهدید شود آمریکا باید از هر اونچه که در توان دارد برای حمایت از اسرائیل به کار بگیرد.
منندز در خصوص این تفاهنامه فرمود "این حق اسرائیل هست که از خود دفاع کند و ما از این حق قاطعانه حمایت می‌کنیم و با این تفاهنامه ما به باراک اوباما پیام می‌دهیم که اگر او هوای اسرائیل را داشته باشد ما هم هوای او را خواهیم داشت".
ممندز از اعضاي اصلي بزرگ‌ترين لابي صهيونيستي آمريکا

از میان 281 ساوقت یهودی و 250 اتحادیه منطقه‌ای یکی از مهم‌ترین لابی‌های یهودیان در آمریکا، "‌آیپک "( کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا) هست که از دهه 1923 شروع به فعالیت کرده و از همان بدو تاسیس هدف خود را تلاش برای تصویب قوانینی در جهت حمایت از اسرائیل فراخوان نموده هست.


واکنش رییس جمهور به شعار دانشجویان درباره «موسوی و کروبی»
ساوقت آیپک مادر تمامی ساوقت‌های یهودی آمریکا و در واقع بزرگ‌ترین اون‌هاست.

این ساوقت قلب تپنده دو مجلس قانونگذاری آمریکا یعنی سنا و همايش هست.


چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
باب منندز عضو اصلی آیپک در کنفرانس سالانه سیاست خارجی آیپک در جمع یهودیان آمریکایی خطاب به جمع حاضر فرمود: "امروز بزرگ‌ترین تهدید امنیتی اسرائیل ایران هست ...

ما نمی‌توانیم، نباید بتوانیم و نخواهیم توانست ایران اتمی را بپذیریم.

ایران با توان سلاح هسته‌ای جسورتر خواهد شد و امنیت اسرائیل و آمریکا را به مخاطره خواهد انداخت".


چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
منندز در ادامه این سخنرانی فرمود: "سیاست ما درباره برنامه هسته‌ای ایران "مهار" توان هسته‌ای ایران نیست، بلکه "جلوگیری" از هسته‌ای شدن ایران هست".

چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر

رسوایی‌های اخلاقی باب منندز/ منندز در ميان فاسدترين سناتور‌هاي آمريکايي
سناتور منندز در کنار فعاليت‌هاي ضد ايراني خود و شهرتي که از خدمتگذاري به لابي‌هاي صهيونيستي بدست آورده هست، در مسائل ديگري نيز ميان سياستمداران آمريکايي شهره هست.
منندز تاکنون بارها مورد اتهام رسوايي‌هاي اخلاقي برنامه گرفته هست اما هر بنا به دلايلي نامعلوم پرونده‌هاي فساد اخلاقي منندز مختومه فراخوان شده هست.

باب منندز یکی از فاسدترین سیاستمداران آمریکاست.

موسسه CREW ( مرجع ناظر بر تخلفات اخلاقی مقامات آمریکایی) در واشنگتن نام باب منندز را بین 13 مقام آمریکایی فاسد در مجلس سنا برنامه داده هست.


چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
به نقل دیلی کالر Dialy Caller در اول آگوست 2012 باب منندز 59 ساله در سفر به جمهوری دومنیکن با پرداخت مبلغی به دختران زیر 18 سال از اونها سوءاستفاده جنسی کرده هست.

این موضوع وقتی فاش شد که ایمیل‌های رد و بدل شده بین یک فرد آگاه در این خصوص به اف‌.بی.‌آی به رسانه‌ها درز کرد.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانرچهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر

ایی چاوزٍE .Chavez یکی از ماموران‌ اف‌بی‌آی با این فرد که پیتر ویلیامزPeter Williams نام داشت، ده‌ها ایمیل رد و بدل کرده و در نهایت پس از دیدار با این فرد در دومنیکن به صحت این موضوع پی برد.
ایمیل‌های اف‌بی‌آی نشان می‌دهد که باب منندز در مهماني‌هاي غير‌اخلاقي با پرداخت مبلغی از دختران زیر 18 سال بهره‌برداری جنسی کرده هست.
چهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانرچهره مرموز حامي تحريم‌هاي ضد ايراني در همايش آمريکا کيست؟ + تصاايشانر
در 23 ژوئن 2013 روزنامه نیویورک پست یکی دیگر از فسادهای اخلاقی باب منندز را فاش کرد.

به نوشته این روزنامه، باب منندز سناتور ایالت نیوجرسی با یک خانم متاهل، بنام سسیلا رینولدز Cecilia Reynolds که شغل روزنامه‌نگاری دارد به "جزیره پورتوریکو" رفته و چند روزی در سواحل اونجا به عیش و نوش و هرزگی گذارنده هست.

تصاویر برهنه خانم رینولدز در کنار باب منندز در فضای مجازی توسط فردی ناشناس منتشر شد.60 out of 100 based on 35 user ratings 560 reviews