ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان


ثروتمندترين زن خانه‌دار جهانثروتمندترين زن خانه‌دار جهان
ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان
آسيا: معمولا اين طور به نظر مي رسد كه زنان خانه دار نمي توانند زيادي پولدار شوند. اما "مارتا هلن كستيرا" نشان داد كه اين ايده نمي تواند درست باشد.
مارتا كه هم اكنون زني تقريبا سالمند (سالمند جوان) به شمار مي رود، عاشقانه از مادرش ياد مي كند و خود را مديون زحمات والدينش مي داند. مارتا كستيرا در شبانه روز بيشتر از 4 ساعت نمي خوابد و مي گويد كه تصميم دارد از اين به بعد توجه خود را روي سالادها و تزئينات آن معطوف كند.
مارتا هلن كستيرا، نخستين فرزند دختر يك خانواده متوسط هلندي است كه در 13 آگوست 1941 ميلادي در ايالت نيوجرسي به دنيا آمد. پدر و مادرش بعد از او صاحب پنج فرزند ديگر شدند و سالها در يك آپارتمان كوچك زندگي مي كردند.
از مارتا به عنوان ثروتمندترين زن خانه دار ساكن آمريكا ياد مي كنند. او متخصص فنون خانه داري است و توانسته شرايط مالي خوبي را براي خانواده اش فراهم كند. زندگي مارتا كستيرا چندان به خوبي نمي گذشت و آنها سالها در يك آپارتمان كوچك زندگي مي كردند، تا اينكه پدر خانواده بعد از چند سال سعي و تلاش توانست خانه اي در يكي از شهرهاي كوچك ايالت نيوجرسي خريداري كند.
در خانواده مارتا، كار مادر فقط پختن غذا، نان، كيك و دوختن لباس بود و با آن كارها مي كوشيد به اقتصاد خانواده كمك كند تا ناچار نباشند پولي بابت خريد نان يا لباس بپردازند. والدين مارتا به نظام اخلاقي سخت كوشي اعتقاد داشتند. مادرش از كودكي به او ياد داده بود كه چطور آشپزي كند و مارتا همان طور كه بزرگ مي شد، هنر حسابگر بودن را در كنار كارهاي خانه داري به خوبي ياد مي گرفت. او چون ناچار بود هر سال بخشي از تعطيلات تابستان را در كنار پدربزرگ و مادربزرگش در شهر بوفالو بگذراند، از وقتي كه دختر كوچكي بيش نبود، در كنار آنها كار مي كرد و ياد مي گرفت كه چطور ميوه ها و سبزي ها را كنسرو كند و يا مربا بپزد.

انجام آن كارها كه احتياج به كسب مهارت هايي داشت، بعدها در زندگي او نقش مهمي ايفا كرد. مارتا بسياري از مهارت هاي خانه داري را كه امروز از آنها استفاده مي كند، مديون پدربزرگ و مادربزرگش است. وي در كنار كارهاي خانه و كارهاي باغباني، درس هم مي خواند و عاشق مطالعه بود.


ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان
او هنگام تحصيل در دبيرستان براي تامين خرج تحصيل خود، تصميم گرفت به نيويورك برود و در آنجا كار كند. مارتا در سال 1961 با اندي استوارت ازدواج كرد اما همسرش نيز توان مالي مناسبي نداشت و به همين دليل، مارتا و اندي به كمك هم خانه كوچك خود را تعمير كردند و آن را به زيباترين شكل ممكن آراستند؛ اين اقدام، نخستين كار مارتا در رشته دكوراسيون بود.
در سال 1965 تنها فرزند مارتا به نام "آلكسيس" متولد شد. به همين دليل مارتا و همسرش تصميم گرفتند به خانه بزرگ تري اسباب كشي كنند و به همين دليل، يك اتاق از ساختمان مدرسه اي را خريدند و آن را از نو ساختند. مارتا كه از بچگي بسيار اهل حساب و كتاب بود، پس از چندي تصميم گرفت با رها كردن كار خود در خانه وارد بورس شود. او به عنوان يكي از دلالان بورس مشغول به كار شد و به رغم مشكلات بي شمار، تجارت زيادي را كسب كرد. مارتا ياد گرفت كه تاجران چگونه مي انديشند و چگونه عمل مي كنند و با توانايي و پشتكاري كه داشت، توانست موفق شود.
خانه بعدي مارتا در شهر "وست پورت" برنامه داشت. او كه از بورس خارج شده بود، تصميم گرفت كار مرمت و دكوراسيون خانه را شخصا انجام دهد و با كمك شوهرش حياط آن خانه را با درختان ميوه، بوته هاي توت، انواع سبزي و گل ها آراستند.
كستيرا در دوران بازسازي آن خانه تصميم گرفت با تهيه و تدارك غذاهاي خانگي درامد كسب كند و از آنجا كه همواره از انجام كارهاي خانه داري لذت مي برد، توانست به تجارتي سودآور مشغول شود. او در ابتدا با چاپ آگهي در روزنانه هاي محلي شروع به كار كرد.
نخستين كار كستيرا تهيه غذا براي يك جشن عروسي كوچك بود. پس از آن، كار خوب مارتا براي برگزاري جشن عروسي به گوش همه رسيد و به تدريج رونق گرفت.
در همان زمان، اندي همسر مارتا شركت كوچكي داير و براي معرفيي شركت خود ميهماناني از بين ناشران، ويراستاران و شخصيت هاي مهم شهر دعوت كرد. از آنجا كه مارتا تدارك مفصلي براي پذيرايي ديده بود، هنر و سليقه او توجه مهمانان را جلب كرد. در نتيجه نوشتن نخستين كتاب پذيرايي و تدارك غذا توسط ناشران به او سپرده شد و مارتا كتابي با عنوان "پذيرايي كردن" نوشت.
ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان
اين كتاب در سال 1982 به چاپ رسيد و تا امروز نسبت به كتاب هاي مشابه هنوز بهترين فروش را دارد. مارتا كستيرا بعدها دو كتاب ديگر هم منتشر كرد كه هر دو با استقبال بي نظيري مواجه شد.
او با كوشش فراوان در يكي از شبكه هاي تلويزيوني حاضر شد و ميزباني جشن ويژه شكرگزاري در تلويزيون را به عهده گرفت. مارتا در اين حرفه دوستان و دشمنان بسياري پيدا كرد، اما آنان هيچ گاه نتوانستند او را متوقف كنند و از همين رو، او به عنوان متخصص فنون خانه داري تاكنون كتاب هاي متعددي نوشته و سخنراني هاي زيادي را انجام داده است. امروزه مارتا هلن كستيرا كه به نام "مارتا استوارت" نيز شناخته مي شود، تحت عنوان يك بانوي خانه دار ثروتمند، شهرت زيادي در آمريكا دارد.
متاسفانه در جريان همين موفقيت ها، مارتا از همسرش جدا شد و اين اتفاق آغاز رنج بزرگي در زندگي او شد. اما مارتا براي فرار از غم ناشي از جدايي، خود را با سخت كار كردن مشغول و خانه هاي ديگري را بازسازي و دكورسازي كرد.


ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان


به گفته او، هدف ديگرش از انجام دكوراسيون هاي خانگي، انتشار مجله اي شبيه كتابش بود. مجله اي كه شيوه پذيرايي از مهمانان را آموزش بدهد يا اينكه چطور يك خانه بايد تزيين شود.
در نهايت، مارتا در سال 1990 به هدفش رسيد و رويايش با انتشار مجله اي به نام "زندگي" به حقيقت پيوست. امروزه همه بانوان آمريكايي او را صميمانه دوست دارند و به وجودش افتخار مي كنند. او كه عنوان تاثيرگذارترين زن آمريكايي را به خود اختصاص داده، به راستي يك زن خستگي ناپذير است كه انرژي فوق العاده اي دارد و يكي از زنان كارآفرين، ثروتمند و موفق جهان به شمار مي آيد.دختری با لباسی بسیار عجیب و نادر در جهان + عکس

1:

به عنوان یک زن ۷۰ساله قیافه بدی نداره

ثروتمندترين زن خانه‌دار جهان

حیف که نمیشه سرگذشت چندتاازاینهاراگذاشت والا براتون میذاشتم ازاون اعجاب آورهاش


مهریه ی ۲۰ شمش طلا و ۳۵۰ سکه به اجرا گذاشته شد!

2:


چرا نمیشه ؟
خوندن بعضی مطالب باعث میشه خانمائی که فکر میکنن کاری ازشون بر نمیاد یه تکونی به خودشون بدن...


خلاقیت و ابتکار شگفت انگیز یک زن ژاپنی +تصاویر

3:

نمیشه والایکی ازخانمهای هیولایی آمریکارااینجامیذاشتم این عکسوهم ازاین خانم گذاشتم که بگم براچی این خانم این همه ثروت جمع کرده فکر کنم نون قیافشو خورده والا چیزی که زیاده آشپزخوب.ازاونایی که نون قیافشونو نخوردندو توزنهادرآمریکاثروتمندند میشه به اپراوینفری اشاره کردبادرآمدسالیانه ۲۵۰میلیون دلار.انقدر مشهوره که فروشگاهی که توپاریس ازش خریدمیکنه به اینکه خریداری مثل اون داره افتخار میکنه کلازنهای آمریکایی برخلاف چیزی هستندکه توضرب المثل مشهور

مردخوشبخت کسیه که خونه انگلیسی داشته باشه درآمدآمریکایی داشته باشه غذای چینی بخوره وزن ژاپنی داشته باشه .
مردبدبخت هم کسیه که خونه زاپنی داشته باشه درآمد چینی داشته باشه و غذای انگلیسی بخوره وزن آمریکایی داشته باشه .

کافیه سری کتابهای Chicken Soup for ..........;d که درجای خالی میشه دانشجووزن و مردودختر و...کلی چیزدیگه گذاشت رابخرید وازتجربیاتشون الگو برداری کنید .
البته اینوهم بگم من زنان ایرانی راجزوبی هنرترین زنان دنیامیدونم شاید هم دلیلی برااین چیزهاباشه عدم داشتن الگوی مناسب تلاش ناکافی هستفاده نامناسب ازامکانات یا محروم بودن ازامکانات رامیشه جزوعلل این عقب موندگی دانست


آرزوی دختری که در توپ زندگی می‌کند+عکس

4:

نمیتونین همه زنان رو جمع ببندین و همه رو بی هنر ببینین ...


اولین زن سعودی عضو ناسا شد /عکس
زنانی هستن که اعتماد به نفس پایینی دارن و حتی خودشون رو باور ندارن و با دلهره و تشویش کارهاشون رو انجام میدن اما هستثنا هم وجود داره چون کم نیستن خانم های خانه دار ایرانی که با اعتماد به نفس بالا واقعا هنرمندن

اما در مورد قسمت آخر حرفاتون با شما موافقم
عدم داشتن الگوی مناسب تلاش ناکافی هستفاده نامناسب ازامکانات یا محروم بودن ازامکانات رامیشه جزوعلل این عقب موندگی دانست
...


98 out of 100 based on 88 user ratings 338 reviews