در زمستان لاک نزنید !!


در زمستان لاک نزنید !!در زمستان لاک نزنید !!
در زمستان لاک نزنید !!

گاهي‌اوقات شاهد اين مسئله هستيم كه پوست اطراف ناخن ترك مي‌خورد يا ريش‌ريش مي‌شود، بايد بگوييم كه عامل اصلي اين مسئله نيز خشكي پوست است.
كساني كه مرتب مشغول شست‌وشوي دست‌هاي‌شان هستند پوست اطراف ناخن‌هاي‌شان به دنبال بيش از حد مرطوب شدن و دوباره خشك شدن رطوبت خود را از دست مي‌دهد و مشكلاتي را براي فرد به وجود مي‌آورد. البته بعضي از كمبودهاي غذايي مثل كمبود آهن، كلسيم يا ويتامين‌هاي گروه B نيز مي‌توانند مزيد برعلت باشند كه گاها مي‌بينيم با مصرف مولتي‌ويتامين‌هاي مربوط به مو و ناخن كه از انواع آن در بازار موجود است رفع مي‌شوند البته مصرف چنين مكمل‌هايي بايد تحت نظر پزشك صورت گيرد. مصرف ويتامين‌هاي گروه D نيز در بهبود اين وضعيت بسيار موثر هستند.

بنابراين اگر تغذيه افراد شامل ويتامين‌ها به‌خصوص گروه C، پروتئين و كربوهيدرات كافي باشد ضمانت كافي براي سلامت پوست، مو و همين‌طور ناخن‌ها وجود دارد بنابراين مصرف چنين مواد مغذي مي‌تواند پوست شما را در هر فصلي تقويت كند.لاك نزنيد


خوب است در اينجا به اين نكته مهم در مورد خانم‌‌ها اشاره كنيم كه يكي از عواملي كه باعث بروز ناراحتي‌هايي در ناخن مي‌شود استفاده از لاك ناخن و به دنبال آن مصرف استون يا هر نوع پاك‌كننده ديگر است كه منجر به خشكي بيش از حد پوست اطراف ناخن و شكنندگي آن مي‌شود.

خانم‌ها مي‌توانند براي جلوگيري از اين مسئله كمتر از لاك ناخن استفاده كنند .

تقويت‌كننده و سفت‌كننده‌هايي كه در بازار براي تقويت ناخن موجود است به نوعي از خشكي بيش از حد ناخن جلوگيري كرده و كاري مي‌كند تا در برابر رطوبت بيش از حد نيز مقاوم شود، در واقع اين مواد همان كاري را كه يك وازلين انجام مي‌دهد مي‌كنند و خانم‌هايي كه دچار شكنندگي و ترك خوردن ناخن مي‌شوند مي‌توانند از لاك و محافظ‌هاي ناخن استفاده كنند يا كمي از وازلين به دستان‌شان بمالند و ناخن‌هاي‌شان را چرب كنند چون اين حركت همان كار تقويت‌كننده‌ها را انجام مي‌دهد. /

72 out of 100 based on 47 user ratings 872 reviews