مضرات اسید سیتریک مصنوعی درون لواشک ها


مضرات اسید سیتریک مصنوعی درون لواشک هامضرات اسید سیتریک مصنوعی درون لواشک ها
مضرات اسید سیتریک مصنوعی درون لواشک ها

ترشی این لواشک های مصنوعی که میخورید و یا نوشیدنی های ترش مزه حاصل از ترشی عصاره میوه نیست بلکه این مزه همان اسیدسیتریک و برخی افزودنی‌های اسیدی است که در زمان فرآوری به محصول اضافه می‌شود.

وقتی گرمای هوا نفسگیر می‌شود بیشتر در پی یافتن یک خوردنی یا نوشیدنی ترش‌مزه هستیم تا بتواند از شدت التهابات ناشی از حرارت بدن بکاهد و از درون خنک‌مان کند.
نوشیدن یک لیوان آب زرشک، آب آلبالو، آب لیمو یا خوردن تنقلات ترش‌مزه‌ای چون آلوچه، آلو جنگلی و لواشک برایمان لذتبخش می‌شود، اما آیا واقعا ترشی آبمیوه‌های صنعتی ترش‌مزه، آب زرشک و آب آلبالویی که در بطری‌های بزرگ بسته‌بندی شده‌اند یا از طریق دستفروشان در سطح شهر عرضه می‌شوند یا آن لواشک‌های لوله شده براق و لعاب‌داری که به مشتری‌ها چشمک می‌زند یا آلوهای قرمز و خوشرنگی که شیره ترش‌مزه‌ای آن را احاطه کرده است، حاصل از ترشی عصاره میوه است یا به واسطه برخی افزودنی‌های شیمیایی ترش می‌شوند؟
لازم است بدانید بیشتر تنقلاتی که در بازار وجود دارد همچون انواع لواشک‌ها، آلوچه‌های فرآوری شده، پودرهای خوراکی ترش‌مزه و حتی پودر شربت و ژله، حاصل از ترشی عصاره میوه نیست و آنچه که در زمان مصرف موجب سوزش زبان و ایجاد مزه‌ای خوشایند و دلچسب می‌شود، اسیدسیتریک و برخی افزودنی‌های اسیدی است که در زمان فرآوری به محصول اضافه می‌شود.
ضرر ترشی‌های مصنوعی
اسید سیتریک به طور طبیعی و به میزان کم در انواع میوه‌ها و سبزی‌‌ها وجود دارد، اما در صنعت برای تشدید این طعم از اسید سیتریک مصنوعی و سنتز شده استفاده می‌شود. بزرگ‌ترین ضرر محصولات حاوی این اسید آن است که در اثر مکیدن، نگهداشتن و ساییدن این خوراکی‌‌ها به دندان سطح مینا تخریب و سبب پوسیدگی زود هنگام می‌شود.
به همین دلیل توصیه می‌شود که پس از مصرف این محصولات حتما چند جرعه آب نوشیده شود. ضرر دیگر آن که مصرف زیاده از حد یا طولانی مدت این خوراکی‌ها یا نوشیدنی‌های ترش با افزایش ترشح اسید معده باعث سوزش و ترش کردن می‌شود و برای مبتلایان به زخم معده و اثنی‌عشر و کسانی که مستعد ریفلاکس هستند، محدودیت مصرف دارد.
به محصولات ترش نمک و شکر می‌زنند
موضوع مهم دیگری که گفتن آن لازم به نظر می‌رسد این که برخی افراد به طور مستمر از فرآورده‌های ترش به عنوان محصولی چربی‌سوز و لاغرکننده استفاده می‌کنند، اما باید بدانید ترشی اسیدهای افزودنی هیچ گاه خاصیت لاغرکنندگی نداشته و حتی با کمک به ترشح اسید معده، غذا را سریع هضم و جذب کرده و ضمن تشدید گرسنگی باعث افزایش اشتها و اضافه وزن می‌شود.
از طرفی شکر و مواد شیرین‌کننده‌ای که جهت ملس شدن و افزایش ماندگاری به محصولاتی چون لواشک و آلوچه‌های فرآوری شده یا فله‌ای افزوده می‌شود برای مبتلایان به دیابت و افرادی که از رژیم لاغری پیروی می‌کنند منع یا محدودیت مصرف دارد.
این را هم بدانید اگر به محصولات ترش، شکر اضافه نکنند بدون شک برای افزایش ماندگاری محصول نمک را جایگزین شکر می‌کنندمزایای ماساژ سر هندی

1:

ای وای برمن

من همین الان داشتم لواشک میخوردم


از دست دادن حس چشایی با مصرف قلیان

2:

از وقتی شنیدم خرما های کرم زده و خراب رو میبرن کارخونه ی لواشک سازی ..دیگه لواشک نخوردم.


اگر دوست دارید آهنگی را از یادببرید آدامس بجوید


مفصل های آسیب پذیر این خانم

3:

منم عاشق لواشکم اما سعی میکنم از لواشک طبیعی هستفاده کنم (مامانم از جای مطمئن میخره)


دست رباتیک این کودک

4:

آره مخصوصا این لواشکای شاخسار تابلوه از خرما درست میشن.


جزئیات راه‌اندازی 12 کلینیک جنسی در کشور
من و برادرم یه شب درمیون حدود 600-700 گرم لواشک میخوریم اسمش درست یادم نیست ولی معلومه توش اسید سیتریک داره روشم نوشته.


آلرژی زا ترین موارد
یه جورایی دیگه معتاد شدیم.


پمپ های فشار قوی کشاورزی و آبیاری

5:

ای بابا..

این همه ؟؟؟ نخورید ..

ضرر داره ..


حداقل خودتون تهیه کنید.

یا از جای مطمئن بخرید.


6:

میشه یکی بهم بگه چی رو در این کشور میتوان خورد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7:

پس منبعد باس میوه خشک بخوریم بجای لواشک چون واس ماس و بهش نداریم شک

8:

از هرچی باشه من میخورم ...
ارزششو داره دی

9:

میوه خشک هم اتفاقا خیلی خوبه...

مثلا انجیر خشک خواص فوق العاده ای داره

10:

من تو فصل الو خودم درست میکنم.خیلی عالی میشه

11:

واقعا؟؟ چقد جالب منم دوس دارم اما حوصله زیاد میخواد!

12:

البته یکی دیگه از عوارض لواشک قاطی کرد آرد توش هست آرد هم نپختست مثل خمیره باعث گرفتگی شکم میشه هنگام خرید لواشک اگر دیدید رنگش شفاف نیست و کدره و زیادی ضخیمه بدونید دارید خمیر نانوایی رو میخرین

13:

من عاشق قره قورت و اق قورت و کشک هستم و میمیرم براشون پاستیل هم دوست دارم فرمودم عنوان کنم تا یه موقع دلش نشکنه

14:

ما بچه بودیم با خواهرم الو طلایی میخریدیم لواشک درست میکردیم
بستنی یخی و انواع شیرینی ....هم در دستور کارمان بود
بنظرم تو این بازار وانفسا بهتر خانواده ها یکسری از موادغذایی دست ساز را در خانه تهیه نمايند هم سرگرم میشن و هم سلامتیشون بخطر نمی افته و از لحاظ هزینه مالی هم بصرفه تر هست.

15:

سلام آقاحسام
خیلی هم عالی
+
درسته اما برخی خانواده های امروزی انگیزه و حوصله ندارند


16:

یعنی دیگه لواشک نخورم ؟

17:

اسید سیتیریک فقط مخصوص به لواشک نیست!!


98 out of 100 based on 88 user ratings 338 reviews