چپ‌دست‌ها و راست دست ها هر کدام بیشتر چه بیماری میگیرند؟


چپ‌دست‌ها و راست دست ها هر کدام بیشتر چه بیماری میگیرند؟چپ‌دست‌ها و راست دست ها هر کدام بیشتر چه بیماری میگیرند؟
پژوهش جدید محققان نشان داده که افراد چپ دست بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی برنامه دارند تا اختلالات خلقی مانند افسردگی. پژوهش جدید محققان نشان داد که در میان افراد مبتلا به بیماری‌های روانی، افراد چپ دست نه از بیماری افسردگی بلکه بیشتر از اختلالات روانی رنج می‌برند.

محققان دریافتند که 11 درصد افراد مبتلا به اختلالات خلقی چپ دست بودند در حالیکه در میان افراد مبتلا به اسکیزوفرنی این میزان به 40 درصد می‌رسید.

نسبت افراد چپ دست مبتلا به افسردگی در این پژوهش مشابه میزان افراد چپ دست در کل جامعه است.

محققان 107 بیمار را در یک کلینیک روانی عمومی در یک جامعه شهری کم درآمد برای تعیین تعداد چپ دست‌ها مورد بررسی برنامه دادند. آنها دریافتند که چپ‌دستی در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی بسیار شایع‌تر از افراد مبتلا به افسردگی است.

پژوهشهای پیشین نشان داده که زنان چپ دست بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پستان برنامه دارند.

محققان هلندی دریافته بودند که زنان چپ‌دست دوبرابر بیشتر از زنان راست‌دست در معرض ابتلا به سرطان پستان قبل از یائسگی هستند.

محققان دانشگاه پزشکی اوترخت بر این باورند که دلیل آن ممکن است برنامه گرفتن فرد در معرض سطوح بالایی از هورمونهای جنسی در رحم مادر باشد که باعث چپ‌دست شدن کودک و شاید تغییر در بافت پستان شود.

پژوهشهای دیگر نیز نشان داده بودند که افراد چپ دست بیشتر در معرض خوانش‌پریشی و همچنین اضطراب برنامه دارند./ایسناشما هم مشکل بیخوابی یا پرخوابی دارید؟

1:

من که همیشه پر از اضطراب و هسترسم.


زنگ خطر همه‌گیری ایدز در زنان
بدون دلیلی :|
چپ دستم.


زنان مسن دوسوم روز نشسته اند


بریج برای درمان بی‌دندانی

2:

چپ دستم خیلیم خوبه !!!!!!


78 out of 100 based on 23 user ratings 698 reviews