این پوست شماست که دود می‌شود


این پوست شماست که دود می‌شوداین پوست شماست که دود می‌شود
این پوست شماست که دود می‌شود


این پوست شماست که دود می‌شودامروزه بشدت شاهد افزایش میل مصرف سیگار در بین جوانان و بخصوص دختران و زنان هستیم، به طوری که تحقیقات نشان از افزایش ۳ برابری میل مصرف سیگار در بین دختران دانشجو نسبت به پسران می‌دهد.
امروزه زنان و دختران سیگار را به عنوان عاملی می‌شناسند که با آن می‌توانند برخی از تبعیض‌های خود را نسبت به مردان کاهش داده و تساوی خود را به مردان ثابت کنند. این موضوع اگرچه راه حلی ساده و نادرست برای این مسئله است؛ اما نباید این نکته را از ذهن دور داشت که برخی ناروایی‌ها و تبعیض‌هایی که طی اعصار گذشته بر زن وارد شده است، باعث شده تا آنان تمامی تلاش خود را برای اثبات حقوق مساوی با مردان انجام دهند و در حال حاضر از آنجا که هنوز بستر کافی برای این مسئله وجود ندارد رفتارهای ساده مردانه چون کشیدن سیگار و غیره روی می‌آورند.
سیگار” همواره به عنوان زنگ خطری برای بروز ناهنجاری‌های بعدی بخصوص در میان دختران جوان و کم سن و سال استالبته باید توجه داشت که از این بابت هیچ تفاوتی بین سیگار و قلیان نیست .
سیگار، دومین عامل بعد از اشعه آفتاب است که می‌تواند بیشترین آسیب را به پوست برساند اما تفاوت در اینجاست که برای مقابله با تاثیر مخرب اشعه‌های خورشید راه‌هایی وجود دارد اما برای جلوگیری از تاثیرات مخرب سیگار روی پوست، راهی وجود ندارد.
مصرف سیگار همچنین حکایت از ۲ برابر شدن خطر ابتلا به سرطان‌های فرج و آلت تناسلی و ۸ برابر شدن ابتلای به سرطان مقعد در مردان و ۹ برابر شدن آن در زنان دارد.
◄◄تاثیر سیگار بر پوست و شکل ظاهری هم زیاد است
ضرر های سیگار کشیدن برای زنان
زنان سیگاری بسیار بیش از زنانی که از سیگار استفاده نمی‌کنند در خطر ابتلا به “پیری زودرس” هستند؛ سیگاری‌ها در سن ۴۰ سالگی چین و چروک‌هایی در پوست خود دارند که افراد غیر سیگاری در ۶۰ سالگی دارند؛ از طرفی سیگار می‌تواند خطر ابتلا به آلرژ‌ی‌های پوستی را بشدت در زنان افزایش دهد.
خطراتی که کشیدن سیگار بر پوست افراد بخصوص بر پوست صورت دارد؛ چندان به تعداد سیگاری‌هایی که فرد در طول شبانه روز استفاده می‌کند، بستگی ندارد؛ یعنی اگرچه افزایش مصرف سیگار تشدید کننده عوامل یاد شده است؛ اما حتی کشیدن یک نخ سیگار هم در طول شبانه روز در بروز این مشکلات نقش دارد.ضمنا کشیدن سیگار در زنان از آنجا که سن یائسگی را کاهش می‌دهد نیز عامل منفی‌ای در بروز بیماری‌های پوستی و پیری زودرس است؛ ضمن آن که برافروختگی‌های پوستی نیز ارتباط مستقیمی با استعمال دخانیات دارد.
استعمال سیگار درزنانباعث ابتلای آنان به بیماری بیمار‌های رحم، تخمدان و عوارض ریوی می‌شود. از سوی دیگر بافت کلاژن پوست بر اثر استعمال سیگار زودتر تخریب می‌شود همین امر پیری زودرس پوست آنان را به همراه دارد.
بگفته متخصصین تاثیر استعمال یک نخسیگاردر زنان معادل استفاده از پنج نخ سیگار در مردان است چرا که بدن زنان به مواد دخانی حساس‌تر است.

این پوست شماست که دود می‌شود

قلیان
قلیان با طراحی های مختلف ساخته می شود و دودآن قبل از استنشاق ازآب رد می شودو تنباکو در کاسه کوچکی گذاشته می شود که در انتها دارای حفراتی می باشد و ازطریق این حفرات لوله هایی به آن متصل است و اجازه می دهد که دود از انتهای محفظه آبی عبور کند
ازقرن ۱۶ به بعد با تصور نادرست طریقه سالم و ایمن مصرف تنباکوبه صورت استفاده ازقلیان مطرح گردید زمانی که حکیمی بنام ابوالفتح پیشنهادکردکه دودباید اول از یک محفظۀ آبی بگذرد تا به شکل بی ضرردرآید این عقیده اولیه به منظور پوشاندن عوارض تنباکو انگیزه ای و هدفی خوب را دنبال می کرد ولی بدون هیچ گونه شواهد مبنی بر کاهش بیماری باعث تصور نادرست ایمن بودن مصرف تنباکو به شکل قلیان شد.
در حالی ‌که تصور غلط جامعه این است که دود حاصل از قلیان از آب رد می‌ شود و مواد سمی آن از بین می‌ رود امروزه ترکیبات مخصوص تنباکو که فروخته می شوند اغلب با میوه ، عسل ، شهد و بعضی گیاهان با غلظت زیادی طعم دار شده اند که جذابیت کاذب درمصرف کننده ایجاد می کند.

با این حال مانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه، قلیان یکی از وسایل تفریحی رایج در ایران است که اگرچه بارها از سوی مسئولان وزارت بهداشت و نیروی انتظامی مصرف آن در اماکن عمومی و به‌خصوص سفره‌خانه‌های سنتی منع شده اما ظاهرا به راحتی نمی‌شود شر آن را از چنین مکان‌هایی کم کرد.
این در حالی است که متخصصان اعلام می‌کنند مصرف‌کنندگان قلیان در هر بار مصرف، دود بسیار زیادتری را در مقایسه با کشیدن یک نخ سیگار دریافت می‌کنند.
هر وعده قلیان برابرمصرف یک پاکت سیگاربوده وقلیان، در هر بار مصرف، دود بسیار زیادتری را در مقایسه با کشیدن یک نخ سیگار ایجاد می‌ کندبصورتی که مصرف یک نخ سیگار بین ۵۰۰ سی‌سی تا یک لیتر دود تولید می‌ کند، اما استفاده ی یک بار از قلیان ۱۰ تا ۲۰ لیتر دود تولید خواهد, دود استنشاق ‌شده از قلیان، نه تنها همه ی مواد سرطان ‌زای دود سیگار را دارا است، بلکه مونوکسیدکربن بیشتری هم دارد و در فرهنگ جامعه ی ما به این حقیقت علمی توجهی نمی ‌شود

میزان و عمق دَم در حرکت دادن آب قلیان بسیار مهم است و قلیان با وجود اینکه کمتر مصرف می ‌شود، اما حجم دودی که از طریق آن وارد بدن می‌ شود، ۱۰ تا ۲۰ برابر دود ناشی از مصرف سیگار است.

به‌دلیل مرطوب بودن راه‌های هوایی و مجرای خروج دود، قلیان می‌تواند عامل مهمی جهت رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد.
مطالعات اخیرنشان داده‌اند که کشت داخل لوله قلیان حاوی صدها نوع قارچ و میکروب بوده و این میکروب‌ها و قارچ‌ها به راحتی توسط دود وارد دستگاه تنفس شده و ایجاد عفونت‌های مزمن می‌کند. البته ابتدا شخص متوجه بیماری خود نمی‌شود ولی در سال‌های بعد به‌دلیل نفوذ این قارچ‌ها و میکروب‌ها در لایه‌های مختلف ریه برنشیت، برنشکتازی، آنفیزم ریه و در نهایت آسم ایجاد می‌شود. این در حالی است که زمانی شخص به بیماری خود پی می‌برد که متأسفانه چاره‌ای جز ء تحمل بیماری تا آخر عمر نخواهد داشت.
این تصور که دود از دهان جذب نمی‌شود، تصوری کاملا غلط است چون دود از طریق مخاط دهان و حنجره جذب بدن شده و آثار سوء خود را می‌گذارد. حتی در هوایی که دود قلیان آزاد می‌شود، افرادی که قلیان نمی‌کشند در معرض دود برنامه گرفته و در طولانی‌مدت دچار عوارض آن خواهند شد.
عوارض قلیان کشیدن ۲۰ برابر استعمال سیگار است و نیم ساعت قلیان کشیدن از لحاظ عوارض با ۱۰ ساعت استعمال سیگار برابر است.

زنان اثرگذارترین عضو در خانواده‌ها هستند چرا که ۶۰ درصد از دخترانی که برای ترک سیگار به کلینیک‌های ترک سیگار مراجعه می‌کنند، مادران سیگاری دارند.
برخی از مادران در دوران بارداری و شیردهی سیگار را ترک می‌کنند اما لازم است ترک استعمال سیگار دائمی باشد چون دود دست سوم سیگار روی اسباب بازی کودکان می‌نشیند و از طریق دست و دهان به بدن آنان منتقل می‌شود.
زایمان زودرس از دیگر عوارض استعمال سیگار در زنان است. از سوی دیگر ضریب هوش کودکان مادران سیگاری پایین‌تر از حد متوسط است و آنان به بیماریهای عدیده‌ای مبتلا می‌شوند.ماست برای موی سر معجزه می‌کند

1:

پیری پوست
این پوست شماست که دود می‌شود

پوست نیز مانند سایر اعضای بدن روند پیری را طی می کند .


راهنمای خانگی برای زیبایی از سر تا پا !
انسان از قدیم الایام در پی یافتن علل پیری و راه های به تاخیرانداختن اون بوده هست .


مهم ترین علت ریزش مو
عواملی از درون (عامل ژنتیک ) و عواملی از بیرون باعث پیری پوست می شوند.

شرایط بیرونی عبارتند از: آفتاب، ، سیگار و قلیان ، هستفاده نادرست صورت ( اخمو بودن ) ، تغییرات سریع و شدید وزن و ……..
در مجموع شرایط بیرونی از شرایط ژنتیکی مهمترند و آفتاب مهمترین و مخرب ترین عامل بیرونی هست.


خانم ها؛ با این معجون معجزه آسا 15 سال جوان تر شوید!
این موضوع شامل هستفاده از سولاریوم نیز می گردد.پیری ناشی از افزایش سن
با گذشت وقت واکنش های بیوشیمیایی متعددی در بدن انسان رخ می دهند که به تدریج باعث تغییراتی درپوست می شوند مثلا” سلول های اپیدرم ( لایه سطحی پوست ) براحتی نمی ریزند و رشته های کلاژن و الاستین نیزمی شنمايند.


5 حقیقت مهم درباره بوتاکس
پوست مثل سابق قادر به حفظ رطوبت خود نیست .


عواقب نصب اینگونه مژه ها روی پلک
همچنین قدرت پوست برای مقابله با عفونت ها ، درک احساسات ، و تنظیم دمای بدن کاهش می یابد.


معرفی محصولات سلامت و بهداشت خانواده سانای
« DNA » که تکثیر سلولها را کنترل می کند ممکن هست آسیب دیده و این تکثیر از کنترل خارج شده ، منجر به سرطان گردد.
تخریب کلاژن و الاستین و نیروی جاذبه به مروروقت باعث برخی تغییرات مشخص می شوند: خطوط ظریف اطراف چشم به وجود می آید ، خطوط کنار دهان و روی پیشانی عمیق شده و همچنین پوست شل شده ، افتادگی پیدامی کند .


مهم‌ترین علل خشکی لب‌ چیست؟
ناخن ها هم تدریجا” شنماينده ترشده و موها نازک می شوند.


پیری ناشی از نورآفتاب
بزرگترین عامل آسیب رسان به پوست ، پدیده افزایش سن نیست بلکه نورآفتاب هست.

طی سالیان و به مرور وقت تابش نورخورشید باعث چروکهای سطحی و عمیق درپوست می شود، پوست را شل و متورم کرده رنگ کدر و زردی به اون می دهد ، ظاهر پوست چرم مانند و خشک و گاهی توام با پوسته ریزی می گردد.

آفتاب احتمال ایجاد سرطان پوست را هم افزایش می دهد.

نورآفتاب کلاژن را کاهش می دهد و باعث ایجاد و افزایش بعضی خالها و لک های پوستی می شود.

برخی از این تغییرات را درعکس زیر درصورت یک زن میانسال مشاهده می کنید:
چگونه پیری ناشی از افزایش سن را از پیری که در اثر نورآفتاب ایجاد می شود، تشخیص دهیم ؟
این امر به راحتی قابل تشخیص هست .

به خطوط و چین وچروک و قوام پوست صورت و پشت دستتان نگاه کنید .

حال اون را با قسمتی از پوست که زیاد آفتاب نخورده مانند ناحیه شکم خود مقایسه نمایید.

خواهید دید که تفاوت زیاد هست .

نورآفتاب چگونه به پوست آسیب می زند؟
آسیب ناشی از تابش آفتاب در اثر اشعه فرابنفش موجود در اون ایجاد می شود.

انواع مختلفی از این اشعه در نورآفتاب وجود دارد که میزان نفوذ اونها در پوست با یکدیگر متفاوت هست.

طول موج اشعه فرابنفش بین طول موج نورمرئی و اشعه ایکس قراردارد.

اشعه فرابنفشی که از طریق نورخورشید به زمین می رسد سه طول موج عمده دارد:
••اشعه فرابنفش(UV) نوع «C» :
کوتاه ترین طول موج و بیشترین سطح انرژی را نسبت به دو طول موج دیگر دارد و به همین جهت بیشترین آسیب را نیز به پوست می رساند ولی خوشبختانه معمولا” تاحدزیادی قبل ازرسیدن به سطح زمین و طی عبور از اتمسفر توسط لایه «ازون» جذب می شود.

البته در مناطقی مانند هسترالیا که این لایه نازک شده احتمال آسیب شدید پوست دراثراین اشعه وجود دارد.••اشعه فرابنفش(UV) نوع «B» :
طول موج کمتری نسبت به نوع «C» داشته و انرژی اون کمتراست و لذا آسیب کمتری هم به پوست واردمی کند.

این اشعه به اپیدرم نفوذ می کند و آثار اون به شکل آفتاب سوختگی قابل مشاهده هست.

هرقدرکه تعداد دفعات آفتاب سوختگی بیشترباشد ، احتمال ایجاد سرطان پوست افزایش می یابد.

اشعه فرابنفش نوع «B» باعث نوعی موتاسیون ژنتیکی می گردد و به دنبال اون سلولها دچار رشد بی رویه شده و منجربه بروز سرطان می شود.

دربیش از ۹۰ % سرطان های سلول اسکواموس این موتاسیون وجود دارد.••اشعه فرانبفش(UV) نوع «A» :
بیشترین طول موج راداشته و در پیری ناشی از نورآفتاب و همچنین ایجاد سرطان پوست نقش دارند.

این اشعه بعلت طول موج طویل ترخود ، در درم ( لایه عمقی پوست ) بیشتر نفوذ می کند.

فقط ۱۰ % اشعه فرابنفش نوع «B» به درم می رسد ولی این میزان در مورد نوع «A» ۵۰ % هست .

میزان اشعه فرابنفش «A» در نوری که از خورشید به زمین می رسد، ده برابر اشعه فرابنفش نوع «B» هست.

همه این حقایق نشان می دهد که تا چه حد اجتناب از نورآفتاب و هستفاده ازپوشش مناسب ، کلاه لبه دار ، دستکش ، و مواد ضد آفتاب در پیشگیری از پیرشدن زودرس پوست و بیماریها و بدخیمی های اون اهمیت دارد.


تغذیه نامناسب
پروتئین‌ها و ویتامین‌های A ، C، E نه تنها با شرایط ایجاد پیری در بدن مقابله می‌نمايند، بلکه وظایف پايه ی دیگری نیز در تأمین زیبایی و سلامت پوست بدن شما ایفا می‌نمايند.
ویتامینA در غذاهایی مانند: جگر، شیر، زرده ی تخم مرغ و سبزیجات تازه مانند هویج، اسفناج و تره وجود دارد.

این ویتامین در ترمیم بافت‌های بدن، نقش بسیار پراهمیتی دارد.

ویتامین A نوسازی پوست را افزایش می دهد.

ویتامین C نیز در مکانیسم تولید کلاژن و حفظ عملکرد صحیح و دقیق دستگاه ایمنی بدن ضروری هست.

مصرف خوراکی ویتامین C به کشسانی پوست کمک می کند، از بروز پارگی و زخم جلوگیری می کند.

مرکبات مانند پرتقال ، گریپ فروت، انواع لیمو و نارنگی از غنی ترین منابع ویتامین C هستند.

غیر از مرکبات، ویتامین C در کیوی ، انواع توت، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، هندوانه ، طالبی، توت فرنگی، سیب زمینی و سایر سبزیجات و میوه های تازه موجود هست.

ویتامین E هم در رشد و نمو بدن بسیار نقش دارد.

بهترین منابع غذایی ویتامین E شامل : آجیل ، مارگارین و روغن های گیاهی مثل : روغن جوانه گندم ، سویا، بادام، گردو ، فندق ، ذرت ، دانه کتان و زیتون هست.افزایش فشارهای عصبی و روحی
یکی از علت‌های مهم که در پیدایش پیری زودرس موثر هست تنش‌های شدید و غم و غصه‌های ناگهانی هست که می‌تواند انسان را در یک شب، سال‌ها پیر و فرسوده کند.

مرگ عزیزان، به خطر افتادن آبرو، صدمه‌ دیدن حیثیت اجتماعی، شکست‌های ناگهانی در راه عشق و محبت، بی‌وفایی، خیانت‌های غیرقابل پیش‌بینی و دور از انتظار و … می‌توانند سبب پیری زودرس شوند.استفاده ی بی‌رویه‌ از فرآورده‌های آرایشی- بهداشتی
مصرف بیش از اندازه‌ی مواد شیمیایی آرایشی حتی با ادعای خارجی بودن یا گیاهی بودن، نتیجه ای جز خرابی و فرسودگی را پوست ندارد.

مثلا مصرف مداوم مداد چشم ، خط لب و امثال اون‌ها با گذشت وقت، در همان ناحیه پوست را دچار چین و چروک و نازیبایی می‌کند و پوست چنان گرفتار حفره و شیار می شود که هر روز بیش‌تر از روز قبل، باید از مواد پر نماينده‌ی آرایشی و کرم پودرهای گوناگون کمک بگیرد تا فرو رفتگی و شیارهای پوست را پُر کند.

غافل از اینکه با این رویه می‌توان آینده‌ی نسبتاً نامطلوبی را برای پوست پیش‌بینی کرد.

بنابراین می‌توان حداقل هفته‌ای ۳ تا ۴ مرتبه پوست این نواحی را با عصاره‌های روغنی هویج و گل همیشه بهار و امثال اون‌ها یا فرآورده‌های تهیه ‌شده از اون‌ها تقویت کرد.


اپیلاسیون بی‌رویه و نامناسب موها
اپیلاسیون بی‌اندازه و مکرر می‌تواند پوست را دچار پیری زودرس نماید.

در ضمن الکترولیز زیاد پیاز موهای زائد، نیز همین نتیجه را می‌دهد.

در صورت داشتن موهای بیشتر هستفاده از لیزر مناسبتر هست
.


60 out of 100 based on 35 user ratings 410 reviews