یک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستی


یک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستییک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستی
آکنه یا جوش جوانی از بیمازیهای شایع دوران نوجوانی و جوانی است.این بیماری موجب بروز

در درمان و تجویز دارو توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است.به طور کلی ضایعات آکنه به دو دسته التهابی و غیرالتهابی تقسیم میشوند. اولین ضایعات ایجاد شده در آکنه ضایعات غیر التهابی هستند که کومدون نام دارند از کومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیر پوستی یاد میشود.کومدونها یا سر سیاه هستند(باز) یا سر سفید(بسته).ضایعات التهابی آکنه قر مز رنگ و گاها چرکی هستند. توصیه کلی در مورد آکنه"عدم دستکاری جوش"است .دستکاری جوشها بخصوص جوشهای التهابی موجب بروز عوارضی مانند باقی ماندن جای جوش میشود.دستکاری غیر اصولی ضایعات غیر التهابی(کومدون) مثلا کندن آنها نیز موجب بروز این عوارض میشود.

کومدونهای سر سیاه(باز)

درمان کومدونها معمولا به دو روش دارویی و فیزیکی انجام میگیرد.در درمان دارویی کومدون ها معمولا از کرمهای لایه بردار استفاده میشود. که معمولا روشی زمانبر است .پزشکان گاها با استفاده از یک وسیله فلزی کومدونها را تخلیه میکنند.اما با کمی حوصله، بیماران به راحتی و بدون ایجاد عارضه میتوانند خود ودر منزل اقدام به تخلیه کومدونها نمایند .در اینجا این روش توضیح داده میشود:

یک قطره چشمی مانند کلرامفنیکل تهیه کنید. محتویات آن را خالی کنید.کلرامفنیکل یک ظرف پلاستیکی محکم دارد که در سر آن سوراخ قطره جای دارد. جلوی آینه بایستید.نک قطره را روی سر سیاه کومدون برنامه دهید و سپس آنرا روی پوست فشار دهید.کومدون تخلیه میشود و یک ماده سفید پنیری از آن خارج میشود.اگر در روز تنها ده عدد از کومدونها تخلیه شوند پس از مدت کوتاهی تعداد زیادی از کومدونها را میتوان تخلیه نمود که روش موثری در درمان آکنه میباشد.

تخلیه کومدونهای سر سفید مقداری مشکل تر است.چون این کومدونها منفذ ندارند.و قبل از تخلیه باید با لانست سوراخ شوند.بهتر است تخلیه این کومدونها را به پزشک وا گذار کنید.بنا بر این دو شرط برای دستکاری جوشها لازم است:اولا جوش التهاب نداشته باشد دوما با روش صحیح آنرا تخلیه نمود.

آکنه یا جوش جوانی از بیمازیهای شایع دوران نوجوانی و جوانی است.این بیماری موجب بروز شکلهای مختلف ضایعات پوستی میشود. در درمان و تجویز دارو توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است.به طور کلی ضایعات آکنه به دو دسته التهابی و غیرالتهابی تقسیم میشوند. اولین ضایعات ایجاد شده در آکنه ضایعات غیر التهابی هستند که کومدون نام دارند از کومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیر پوستی یاد میشود.کومدونها یا سر سیاه هستند(باز) یا سر سفید(بسته).ضایعات التهابی آکنه قر مز رنگ و گاها چرکی هستند. توصیه کلی در مورد آکنه"عدم دستکاری جوش"است .دستکاری جوشها بخصوص جوشهای التهابی موجب بروز عوارضی مانند باقی ماندن جای جوش میشود.دستکاری غیر اصولی ضایعات غیر التهابی(کومدون) مثلا کندن آنها نیز موجب بروز این عوارض میشود.

نوشته شده توسط: دکتر حسن زاده متخصص پوست لیپولیز

منبع: پزشک آنلاینچین و چروک‌ها با لیزر ؟

1:

ابتدا به نظر جوش نمی‌آیند، اما سپس مدتی ظاهر می‌شود مثلا ممكن هست شب بخوابید و فردا صبح كه بیدار می‌شوید، ببینید صورتتان جوش زده هست.

به نقل خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ بهترین راهكار برای درمان جوش‌های زیرپوستی در قدم اول، یافتن منشأ اونهاست در غیر این صورت هیچ‌ وقت درمان نمی‌شوند.


نکاتی درباره پرپشت کردن موها
درمان‌ها خیلی اوقات شبیه هم نیست مثلا اگر جوش‌های زیرپوستی عفونی باشند، متخصص پوست اونتی‌بیوتیکهای مخصوص تجویز می‌كند.


تامی تاک کامل
گاهی جوش‌های زیرپوستی شقیقه‌ها سپس اینكه از بین می‌روند، لک به جا می‌گذارند كه اون هم درمان مخصوص خود را دارد.

در این مطلب توصیه‌هایی در مورد جوش‌‌های این نواحی صورت داریم اما در نهایت درمان جوش فقط با تشخیص پزشک و بعد عمل به این توصیه‌ها امكان‌پذیر هست:

• جوش‌های زیرپوستی بیشتر روی پوست‌هایی با جنس چرب ایجاد می‌شوند.


روش های کاشت مو (روش های پیوند مو طبیعی)
پس اولین كاری كه برای كم‌ كردن اونها می‌توانید اجرا کنید، كم‌ كردن یا از بین بردن چربی پوست هست.


تاریخچه کاشت مو طبیعی
برای این كار می‌توان از صابون‌های مخصوص اسیدی یا در مواردی تونرهای شستشودهنده پوست هستفاده كرد.

یک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستی
• گاهی خوردن مواد خوراكی خاصی باعث ایجاد جوش‌های زیرپوستی می‌شود.


ریزش موی آقایان و راه های جلوگیری از آن
مثلا غذاهای خیلی‌ چرب یا با روغن زیاد، برخی مغزها مانند گردو و فندق و بالاخره شكلات‌ها و شیرینی‌ها.


زنجبیل برای تقویت مو
شاید باعث تعجبتان شود اما بودن در محیط پر از هسترس و نگرانی‌ باعث می‌شود جوش‌ها در یک مكان خاص تجمع كنند.


درمان خارپاشنه به شیوه‌ی طب سنتی
خیلی از ما تجربه شب امتحان، هسترس اون و جوش‌های فردایش را داشته‌ایم.

بهترین راه‌حل این هست كه هسترستان را كنترل كنید.

اگر هم جوش زدید، اونها را دستكاری نكنید.

• هستفاده از ماسک برای از بین بردن جوش‌های زیرپوستی موثر هست اما پیش از هستفاده از ماسک، به دو نكته دقت كنید؛ اول اینكه ماسك‌ها انواع مختلفی دارند پس اگر بدون نسخه پزشک قصد خرید ماسک دارید، حتما بروشور اون را مطالعه كنید و ماسكی كه مناسب پوست‌های جوش‌دار هست، انتخاب كنید.

دوم، ماسك‌ها را نباید هر روز هستفاده كرد (حداكثر هفته‌ای 2 بار) در غیر این صورت باعث می‌شود پوست كمی نازك‌تر از حد طبیعی شود.

یک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستی
• مصرف ویتامین‌‌ها، روش خوبی برای كاهش جوش‌هاست.

سعی‌ كنید از منابع غذایی ویتامین ‌B وC و مكمل اونها هستفاده كنید.

یک درمان خانگی موثر برای رفع جوش های زیر پوستی
• داروهایی كه در اون تركیب‌های بنزول پروكساید یا سالسیلات اسید وجود دارد، تا حد زیادی باعث از بین رفتن باكتری‌ها می‌شوند كه عامل ایجاد جوش‌های زیرپوستی هستند اما مصرف این داروها حتما باید زیرنظر پزشک انجام شود.

• اگر جوش زیرپوستی دارید، بهتر هست تمام محصولات آرایشی– بهداشتی‌ای كه هستفاده می‌كنید، oil free یا فاقد چربی باشد.

• كمپرس آب‌گرم برای مدت 10 دقیقه روی پیشانی و شقیقه‌ها و بعد گذاشتن یخ، پیشنهاد دیگری هست كه ظاهراً به جوش‌های زیرپوستی شوک وارد می‌كند.

سپس اون، هستفاده از پمادهای هیدروكورتیزون- در صورت نداشتن حساسیت- توصیه می‌شود.


54 out of 100 based on 59 user ratings 734 reviews