فواید پیلاتس


فواید پیلاتسفواید پیلاتس
پیلاتس چه گونه است و چه فایده هایی دارد؟
پیلاتس یکی از ورزش‌هایی است که روز به روز طرفدار بیشتری در سطح جهان پیدا می‌کند. فایده‌های بسیار و آسانی آن در کنار مزایای بی‌شمارش آن را در کنار یوگا و ماساژ به یکی از راه حل‌های فوق‌العاده برای بهبود عملکرد بدن، بهود سلامتی و کاستن از فشارها و استرس‌ها تبدیل کرده است. در نوشتار پیش‌رو مروری داریم بر فواید و اثرات پیلاتس بر روی بدن...
پیلاتس می‌تواند در سلامتی شما تفاوت واقعی به وجود آورد بدون این که اثرات جانبی به بدن تحمیل کند
پیلاتس با تاکید بر تنفس صحیح و توازن صحیح ستون فقرات و لگن و تمرکز بر روی حرکات نرم واقعا بدن شما را تقویت می‌کند. با پیلاتس شما یاد می‌گیرید که چطور کنترل حرکات بدنتان را به دست بیاورید.
در پیلاتس کیفیت حرکت‌ها با تعداد دفعاتی که آن‌ها را انجام می‌دهید مرتبط است. تنفس صحیح ضروری است و به شما کمک می‌کند تا حرکت‌ها را با حداکثر قدرت و بازدهی اجرا کنید. فایده‌ی تنفس صحیح این است که اگر نه شرط کافی که شرط لازم برای کم‌کردن از استرس‌هاست.
پیلاتس میان‌تنه را مستحکم، شکم را تخت و کمر را قوی می‌کند
تمرینات پیلاتس میان‌تنه را مستحکم می‌کند. میان‌تنه شامل ماهیچه‌های بطنی در امتداد ماهیچه‌های ستون فقرات است. کنترل میان‌تنه از طریق یکپارچه‌سازی بالاتنه، لگن و شانه‌ها میسر می‌شود.
پیلاتس ماهیچه‌ها را نرم و منعطف می‌کند
بسیاری از فعالیت‌های روزمره این تمایل را در بدن ما به وجود می‌آورند تا ماهیچه‌هایی سفت، کوتاه و غیر منعطف داشته باشیم. این گونه از ماهیچه‌ها بسیار مستعد آسیب‌دیدگی و دچارشدن به مشکلات هستند. پیلاتس با ایجاد کشش و تقویت ماهیچه‌ها انعطاف‌پذیری و الاستیسیته ماهیچه‌ها و مفصل‌ها را افزایش می‌دهد. طبیعتا بدنی که آماده‌ است و انعطاف‌پذیری بالایی دارد کمتر در معرض آسیب‌دیدگی برنامه می‌گیرد.
پیلاتس بدنی یکدست‌تر را شکل می‌دهد، عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد و از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند
خیلی از ورزشکارها گرایش به این دارند که بر روی آن بخش از ماهیچه‌هایی کار کنند که قوی‌تر و مستعدتر هستند. این اتفاق باعث می‌شود تا ماهیچه‌های قوی روز به روز قوی‌تر شوند و ماهیچه‌های ضعیف‌ هم ضعیف‌تر. نتیجه این فرآیند منجر به " از بین‌رفتن تعادل ماهیچه‌ای" است . پدیده‌ای که دلیل اولیه بسیاری از آسیب‌دیدگی‌ها و دردهای مزمن است.
پیلاتس با تمام بدن کار می‌کند، حتی قوزک‌ها پا و کف پا. هیچ کدام از ماهیچه‌ها بیش‌ از اندازه تمرین داده نمی‌شوند یا مورد بی‌توجهی برنامه نمی‌گیرند. با آماده‌سازی تمام ماهیچه‌های بدن آن‌هم به شکل یکسان، شما آماده می‌شوید تا در فعالیت‌های روزمره، از جمله ورزش و... آماده‌تر و با عملکرد و توانایی بهتری عمل کنید. برای همین است که بسیاری از ورزشکارهای حرفه‌ای یا ستاره‌های ورزشی از پیلاتس به عنوان بخش مهمی از برنامه‌های تمرینی‌شان بهره می‌برند.
پیلاتس می‌آموزد که چطور از روی حساب و کتاب حرکات را انجام دهیم
تمرین‌های پیلاتس تعداد زیادی از ماهیچه‌ها را تحت شرایط یکسان و به شکل یکجا و با حرکت‌های نرم و متداوم تمرین می‌دهد. با توسعه تکنیک‌های مناسب شما می‌توانید بدن خود را واقعا جوری آماده کنید تا بتواند حرکت‌های نرم‌تر و موثرتری را اجرا کند. که نتیجه‌اش ریکاوری آسیب‌دیدگی‌ها، افزایش عملکرد ورزشی و بهبود سلامت کلی است.
پیلاتس ورزش آقامنشانه‌ای است!
خیلی از تمرین‌های پیلاتس در وضعیت نشسته یا دراز کشیده اجرا می‌شود و بسیاری از آن‌ها نیازمند درگیری و انرژی شدید نیست و نیاز به زدن وزنه‌های سنگین ندارد. پیلاتس بسیار ایمن است و در مراکز درمان‌های فیزیکی به عنوان یک روش مورد اطمینان مورد استفاده برنامه می‌گیرد.
اما پیلاتس کمی هم چالش‌برانگیز است...!
پیلاتس واقعا ورزش بسیار نرم و انعطاف‌پذیری است. با کمی دست‌کاری تمرین‌ها می‌توان وضعیتی را به وجود آورد تا افراد مختلف از سطوح ابتدایی تا پیشرفته در تمرینات پیلاتس شرکت کنند.
پس همین حالا سراغ تمرینی بروید که بیشترین سازگاری را با شما دارد و شرایط شما را در زمینه‌های سلامتی بهبود می‌بخشد.

منبع: بلاگ شبداجوانسازی پوست

1:

ورزش پیلاتس چیست و چه فوایدی دارد؟
پیلاتس و یوگا امروزه در جوامع مختلف، علاقمندان به خود را دارند.


زیبایی پوست مهم‌ترین اصل در زیبایی افراد می‌باشد
جنس و سن در این ورزش فرقی ندارد و همگان برای سلامتی این ورزش را انجام می دهند.


هزینه های لیپوماتیک
این دو نوع ورزش جدید، برای کاهش وزن و تناسب اندام بسیار مفید میباشند.


آموزش بوتاکس در خانه
پیلاتس (Pilates) ، ورزشی هست که تمام تمرکز خود را بر روی پیشرفت بدن بر پايه توازن معطوف می کند.

پیلاتس ﺳﯿﺴﺘﻢ ورزﺷﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﺳﺎل ١٩٢٠ ﺗﻮﺳﻂ ژوزف ﭘﯿﻼﺗﺲ ﭘﺎﯾﻪ ﮔﺬاری ﮔﺮدﯾﺪ اﯾﻦ ورزش در اﺑﺘﺪا ﺗﻮﺳﻂ ژوزف ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻋﻠﻢ ﮐﻨﺘﺮل ﺑﺪن ﻧﺎم ﮔﺬاری ﺷﺪه ﺑﻮد ﮐﻪ ﭘﺲ از ﻣﺮگ وی ﺑﺪﻟﯿﻞ اﺣﺘﺮام و ﺣﻔﻆ ﯾﺎد و ﺧﺎطﺮه او ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺎزﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻧﺶ ﺑﻪ ﻧﺎم ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﺘﺪاول ﺷﺪ.


کرم های ضدلک چقدرتاثیردارند؟
روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﺘﺸﮑﻞ از ورزﺷﮫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻤﺮﮐﺰ روی ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ اﻧﻌﻄﺎف و ﻗﺪرت در ﺗﻤﺎم اﻧﺪاﻣﮫﺎی ﺑﺪن دارد ﺑﺪون اﯾﻨﮑﻪ ﻋﻀﻼت را ﺣﺠﯿﻢ ﮐﻨﺪ ﯾﺎ آﻧﮫﺎ را از ﺑﯿﻦ ﺑﺒﺮد.


خواب کافی و پوست
اﯾﻦ روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ از ﺣﺮﮐﺎت ﮐﻨﺘﺮل ﺷﺪهای ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪه ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﺑﺪن و ﻣﻐﺰ ھﺎرﻣﻮﻧﯽ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ اﯾﺠﺎد ﮐﺮده و ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﺑﺪن اﻓﺮاد را در ھﺮ ﺳﻦ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﺑﺮد.

ورزش پیلاتس یک ورزش محبوب و مفید

ﭼرا پیلاتس این ﻣﻘدار موفقیت آمیز ﺑوده اﺳت
ﭼﮕﻮﻧﻪ اﯾﻦ ورزش ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ اﻣﺮوزه ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﯾﮏ روش ﺗﮑﻤﯿﻠﯽ ورزﺷﯽ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ھﻤﮕﺎﻧﯽ و ﺣﺘﯽ ﺧﺎﻧﮕﯽ ﺷﺪه اﺳﺖ؟! ﺑﺴﯿﺎر ﺳﺎده ، ﮔﻔﺘﺎر ﺻﺎدﻗﺎﻧﻪ ﭘﯿﻼﺗﺲ و اﯾﻨﮑﻪ اﯾﻦ ورزش ﺑﺴﯿﺎر ﻋﺎﻟﯽ ﻋﻤﻞ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﺑﻪ ﺗﻤﺎم وﻋﺪه ھﺎی ﺧﻮد ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.


چگونه طی مدت رژیم صورتی پر داشته باشیم و از لاغر شدن صورت جلوگیری کنیم؟؟
اﻓﺮاد در ھﺮ وﺿﻌﯿﺘﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ورزﺷﮑﺎر ﺣﺮﻓﻪای ﯾﺎ ﺗﺎزه ﮐﺎر، ﺧﺎﻧﻤﮫﺎی ﺧﺎﻧﻪ دار ﯾﺎ آﻗﺎﯾﺎن ﮐﺎرﻣﻨﺪ و ﭘﺮ ﻣﺸﻐﻠﻪ اﮔﺮ ورزش ﭘﯿﻼﺗﺲ را آﻏﺎز ﮐﻨﻨﺪ اطﻤﯿﻨﺎن ﻣﯽدھﯿﻢ ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﺜﺒﺖ اون را ﺧﻮاھﻨﺪ دﯾﺪ.


بدترین مواد غذایی برای استخوانهایتان !!
ﺑﺎ ﺷﺮوع ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﯽ ﺗﻮان ﻗﺪم ﺑﻪ ﻗﺪم ﺗﻐﯿﯿﺮ ظﺎھﺮ، اﺟﺮای ﺻﺤﯿﺢ ﺣﺮﮐﺎت، ﺑﺪن ﺟﺪﯾﺪ و ﺑﮫﺘﺮ، ﻣﺘﻮازن، ﺻﺎف و ﮐﺸﯿﺪه، بلندﺗﺮ ، ﺑﺎرﯾﮑﺘﺮ و اﻧﻌﻄﺎف ﭘﺬﯾﺮﺗﺮ ﺑﺎ ﯾﮏ ﻗﺪرت ﭘﻨﮫﺎﻧﯽ ﺳﺎﺧﺖ.

اﻋﺘﻘﺎد ﭘﯿﻼﺗﺲ از ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻗﻮای ﺑﺪﻧﯽ ﮐﺴﺐ و ﺣﻔﻆ ﺑﺪﻧﯽ ﺳﺎﻟﻢ و ذھﻨﯽ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺮای اﺟﺮای ﺧﻮب ﮐﺎرھﺎی روزاﻧﻪ و دﯾﮕﺮ ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﮫﺎی ﺑﺪﻧﯽ اﺳﺖ.


2:

فواید تمرینات پیلاتس
• ﺗﺜﺒﯿﺖ ﺳﻼﻣﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺑﺪن.

در ﻧﺘﯿﺠﻪ اﻳﻦ ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﮔﺮدش ﺧﻮن ﺗﺜﺒﯿﺖ ﺷﺪه و ﺑﺪﻳﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ اﮐﺴﯿﮋن ﺑﯿﺸﺘﺮی وارد ﺧﻮن ﺷﺪه و در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻋﺮوق ﻟﻨﻔﺎوی ﺑﮫﺘﺮ ﻋﻤﻞ ﮐﺮده و اﻳﻨﺪورﻓﯿﻦ ھﺎ ( ھﻮرﻣﻮن ھﺎیدروﻧﻲ آرام ﺑﺨﺶ ) آزاد ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ وﺳﯿﺴﺘﻢ اﻳﻤﻨﻲ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺷﺪه و ﺗﻮان ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺑﺪن در ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﯿﻤﺎری ھﺎ اﻓﺰاﻳﺶ ﻣﻲ ﻳﺎﺑﺪ و سیستم ایمنی بدن تقویت می شود.

• ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن توان ذهنی در جهت پاک سازی افکار منفی.

آراﻣﺶ ﻳﮑﻲ از ﺑﺨﺶ ھﺎی ﻣﮫﻢ ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﭘﯿﻼﺗﺲ اﺳﺖ و طرﻓﺪاران اون ﺧﯿﻠﻲ درﺑﺎره آراﻣﺶ دروﻧﻲ ﺧﻮد ﮐﻪ ﺑﻌﺪ از ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﺑﺪﺳﺖ ﻣﻲ آﻳﺪ ﺳﺨﻦ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻨﺪ.

• ﭘﯿﻼﺗﺲ راه ﺣﻞ ﻣﻨﺎﺳﺒﻲ ﺑﺮای درﻣﺎن دردھﺎی ﻣﺰﻣﻦ ﭘﺸﺖ و ﮐﻤﺮ اراﺋﻪ ﻣﻲ دھﺪ.

ﺑﻮاﺳﻄﻪ ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﺗﺮﮐﯿﺒﻲ ﺗﻘﻮﻳﺖ نماينده ﻋﻀﻼت ﺗﻨﻪ، ﺗﺠﺪﻳﺪ ﺗﻌﺎدل و آراﻣﺶ ﺑﺪن ھﻤﺮاه ﺑﺎ وﺿﻌﯿﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺟﺴﻤﺎﻧﻲ، ﭘﯿﻼﺗس از دردھﺎی ﭘﺸﺖ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی ﻣﻲ ﮐﻨﺪ و در درﻣﺎن درھﺎی ﻣﺰﻣﻦ ﮐﻤﺮ و ﭘﺸﺖ ( ﻧﻪ درد ھﺎی ﺣﺎد ) ﻣﻔﯿﺪ اﺳﺖ.

• ﺑﺮطﺮف ﺷﺪن ﻧﻘﺎﻳﺺ اﻳﺴﺘﺎدن.

ﺑﺎ اﻧﺠﺎم ﺗﻤﺮﻳﻦ ھﺎی ﭘﯿﻼﺗﺲ ﺣﺮﮐﺎت ﺑﺪن ﺑﺎ ﺻﺮف اﻧﺮژی ﮐﻤﺘﺮی اﻧﺠﺎم ﭘﺬﻳﺮ اﺳﺖ و ﻓﺮد وﺿﻌﯿﺖ اﻳﺴﺘﺎدن ﺑﮫﺘﺮی ﺧﻮاھﺪ داﺷﺖ و ھﻨﮕﺎﻣﻲ ﮐﻪ ﻧﻘﺎﻳﺺ اﻳﺴﺘﺎدن رﻓﻊ ﺷﻮﻧﺪ ﻓﺮد اﺣﺴﺎس ﮑﺸﯿﺪه ﺑﻮدن ﻗﺎﻣﺖ و ﺳﻼﻣﺘﻲ ﺧﻮاھﺪ ﻧﻤﻮد.

• ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت پیلاتس ھﻤﺮاه ﺑﺎ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺟﻠﻮی ﭘﻮﮐﻲ اﺳﺘﺨﻮان را ﺧﻮاھﺪ ﮔﺮﻓﺖ.

ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت نشان دھﻨﺪه اﺛﺮ ﻣﺜﺒﺖ ورزش ھﺎی ﭘﯿﻼﺗﺲ ھﻤﺮاه ﺑﺎ وزﻧﻪ در ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی و ﻣﻌﺎلجه پوکی هستخوان ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.

• از آﻧﺠﺎ ﮐﻪ اﯾﻦ روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ در وﺿﻌﯿﺘﮫﺎی اﯾﺴﺘﺎده ﻧﺸﺴﺘﻪ و ﺧﻮاﺑﯿﺪه ﺑﺪون طﯽ ﻣﺴﺎﻓﺖ و ﭘﺮش و ﺟﮫﺶ اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﯿﺮد آﺳﯿﺒﮫﺎی ﻧﺎﺷﯽ از ﺻﺪﻣﺎت ﻣﻔﺼﻠﯽ را ﮐﺎھﺶ ﻣﯽ دھﺪ، زﯾﺮا ﺣﺮﮐﺎت ورزﺷﯽ در داﻣﻨﻪ ھﺎی ﺣﺮﮐﺘﯽ در ﺳﻪ وﺿﻌﯿﺖ ﻓﻮق ﺑﺎ اﺟﺮای ﺗﻨﻔﺲ ھﺎی ﻋﻤﯿﻖ و اﻧﻘﺒﺎظﮫﺎی ﻋﻀﻼﻧﯽ اﻧﺠﺎم ﻣﯽ ﮔﯿﺮد.

• احساس جوانی.

ﺧﻮد را ﺟﻮان ﺗﺮ اﺣﺴﺎس ﻣﻲ ﮐﻨﯿﺪ و ﺟﻮاﻧﺘﺮ دﻳﺪه ﺧﻮاھﯿﺪ ﺷﺪ ﭼﺮا ﮐﻪ وﺿﻌﯿﺖ ﭘﻮﺳﺖ و ﻣﻮی ﺷﻤﺎ ﺑﮫﺘﺮ ﻣﻲ ﮔﺮدد و ﺑﺪون آﻧﮑﻪ در وزن ﺷﻤﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺧﺎﺻﻲ ﺑﻮﺟﻮد آﻳﺪ به ﻮاﺳﻄﻪ ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺑﮫﺘﺮ ﺑﺪن ﻻﻏﺮﺗﺮ و زﻳﺒﺎﺗﺮ ﺑﻨﻈﺮ ﺧﻮاھﯿﺪ رﺳﯿﺪ.


3:

مبتلایان به پارکینسون از کدام تمرین‌های پیلاتس می‌توانند هستفاده نمايند؟

پارکینسون هنگامی ‌رخ می‌دهد که نورون‌ها (سلول‌های عصبی) در مغز می‌میرند یا از کار می‌افتند و دوپامین تولید نمی‌نمايند.

دوپامین ماده‌ای شیمیایی هست که با نام نوروترانزمیتر ( Neurotransmitter) یا انتقال دهنده‌ی عصبی نیز شناخته می‌شود و به کنترل عضلات و حرکت اون‌ها کمک می‌کند.

وقتی دوپامین کم باشد، عضلات سخت و فشرده می‌شوند و در اون‌ها لرزش و رعشه به وجود می‌آید...

ما تحقیقی که به طور اختصاصی راجع به اثر پیلاتس انجام شده باشد نمی‌شناسیم، اما این بدان معنا نیست که پیلاتس بر روی پارکینسون بی اثر هست.

برای پیشرفت تعادل بدنی، پیشنهاد می‌شود که به عنوان بخشی از تمرینات، حرکات سرپایی پیلاتس انجام شود.

تمرینات سرپا باعث می‌شوند تا عضلات شما به چالش کشیده شوند و مغز شما تعادل بدن شما را حفظ کند، و بدین ترتیب، با گذشت وقت شما شاهد پیشرفت در وضعیتتان خواهید بود.

این پیشرفت در افراد مبتلا به پارکینسون معمولاً کند هست، اما اگر سخت و مداوم کار شود، رسیدن به اون کار دشواری نیست.

در افزایش قدرت و قوت، پیلاتس معمولاً در اون‌هایی که تازه آغاز به تمرین می‌نمايند به سرعت موثر واقع می‌شود.

این مساله به این دلیل هست که قوت تنها به توده ی عضلات وابسته نیست، بلکه به دلیل پیشرفت های موجود در سیستم عصبی نیز هست.

در یک تحقیق بسیار مهم که بر روی اثرات تمرینات ایروبیک بر روی حیوانات انجام شده هست، نشان داده شده که این تمرینات تاثیر مثبتی روی علائم پارکینسون دارند.

در این تحقیق، دانشمندان به دوازده موش دارویی دادند که باعث می‌شد سلول های عصبی مغزشان از برود و این اتفاق باعث ایجاد پارکینسون در اون ها می‌شد.

سپس، اون ها نصف موش ها را به انجام تمرینات مشابه ایروبیک وادار کردند و شش موش دیگر را کم تحرک باقی گذاشتند.

پس از تحقیق، اون ها دریافتند که اون دسته از موش‌ها که به تمرین و ورزش پرداختند تنها 6 % از نورون های حاوی دوپامین خود را از دست داده‌اند، در حالی که در موش‌های کم تحریک این میزان به 87 % می‌رسید.

تحقیقاتی که روی تاثیرات فعالیت و تمرین فیزیکی بر روی بیوشیمی‌مغز انجام داده شده نیز نشان داده که این تمرینات نه تنها باعث بهبود در پارکینسون، که باعث بهبود آلزایمر و افسردگی نیز می‌شوند.
منبع: بلاگ شبدا


60 out of 100 based on 55 user ratings 1130 reviews