بوی ناخوشایند زیربغل و کشاله ران و راه های مقابله


بوی ناخوشایند زیربغل و کشاله ران و راه های مقابلهبوی ناخوشایند زیربغل و کشاله ران و راه های مقابله
بوی ناخوشایند کشاله ران یکی از مشکلات به نسبت شایع به ویژه در فصول گرم سال می باشد.در مورد علل بروز این حالت و راه کارهای درمان آن ابتدا باید مروری بر عوامل زمینه ای آن داشته باشیم.نکته حائز اهمیت در ابتدای مبحث توجه به عملکرد غدد عرق در بدن انسان می باشد.در پوست انسان دو نوع کلی غدد عرق وجود دارد.گرو اول غدد عرق اکرین می باشدکه در اکثر نقاط بدن مانند کف دست و کف پا و صورت وجود دارند و ترشحات آنها تعریق معمولی بدن را در مواجهه با گرما ،فشارهای هیجانی یا عصبی ایجاد می کند.
گروه دوم به غدد آپوکرین موسوم است که عمدتا در ناحیه چین زیربغل و کشاله ران وجود دارد. غدد آپوکرین معمولا قبل از بلوغ ترشحات بارزی ندارد ولی شروع فعالیت آنها از دوره بلوغ باعث بروز بوی بدن می شود.نکته مهمی که در این زمینه باید توجه شود،بدون بو بودن ترشحات غدد عرق بدن (آپوکرین و اکرین) می باشد.
بوی ناخوشایند بدن که در برخی افراد روی می دهد عمدتا ناشی از تاثیر میکروب های سطح پوست در نواحی تجمع غدد آپوکرین نظیر زیربغل و کشاله ران بر روی ترشحات این غدد می باشد. براین اساس عدم استحمام منظم، برنامه گرفتن در محیط های گرم به مدت طولانی ،استفاده از البسه نامناسب که امکان تهویه هوایی را فراهم نمی کند و از طرفی باعث افزایش میزان تعریق بدن شده ، از سوئی به علت وجود محیطی بسته و محصور در نواحی زیر بغل و کشاله ران، زمینه ساز رشد میکروب ها در این قسمتها گردیده و با تاثیر این میکروب ها بر روی ترشحات غدد عرق بوی ناخوشایندی ایجاد می شود.
بر این اساس برای اجتناب از بروز این حالت به ویژه در فصول گرم سال باید از البسه نخی مناسب به ویژه لباسهای زیر مرغوب استفاده نمود و در صورت برنامه گرفتن در محیط های گرم یا انجام ورزش که همراه تعریق فراوان است، بلافاصله با استحمام و شستشوی این نواحی مانع تجمع میکروب های موثر و مواد تعریقی در بروز بوی بد این نواحی گردید.
موارد نادری از بیماریهای ارثی خاصی نیز شناخته شده است که به علت نقصی آنزیمی در مسیر تولید عرق بدن،ترشحات غدد عرق همراه با بوی بسیار بدی نظیر بوی ماهی گندیده می باشد که این موارد با مراجعه به همکاران متخصص پوست قابل تشخیص بوده و با تجویز درمان های داروئی قابل کنترل است. گاهی اوقات خوردن غذاهائی که بوی ناخوشایند دارند نظیر سیر خوراکی به علت ترشح این مواد در عرق باعث بروز بوی ناخوشایند می گردد که این موارد نیز با تنظیم رژیم غذائی قابل کنترل است.
درمجموع مهمترین رویکرد در پیشگیری از بوی نامطبوع کشاله ران در فصول گرم سال استفاده ازالبسه مناسب به ویژه لباس های زیر،استحمام منظم و پرهیز از برنامه گرفتن در محیط های گرم به مدت طولانی می باشد و چنانچه این مشکل با این اقدامات برطرف نشد با مراجعه نزد همکاران متخصص پوست و انجام معاینات دقیق و در صورت لزوم ارزیابی آزمایشگاهی مناسب توسط پزشکان محترم و تجویز داروهای موثر می توان به شیوه کاملا مناسبی این مشکل را برطرف نمود.
pezeshkonline.irبه موهايتان سس مايونز بزنيد!

1:

خیییییییییییییلیییییییییی ییییییی متشکرم از شما مستر ناصر


پرمویی را با موهای زائد اشتباه نگیرید

2:

مرسی دوست عزیز


علت حساسیت های پوستی چه می تواند باشد؟

3:

سلام سارا خودتی
یامن اشتباهی گرفتم


از مشكلات داخلي بدن تا ريزش مو

4:


سلام جبرائیل اره خودمم.....چطور مگه؟نشناختیم....خوبی؟


راهی برای روشن کردن پوست صورت و دست ها

5:

به ابالفضل از بس به کاربریت توجه نکردم و بهت سارا فرمودم و با عکس قبلیت اوخت شده بودم
هرجا می دیدمت می ترسیدم که بهت سلام بدم فکر می کردم که تو سارای من نباشی
ببخش منو
من خوبم تو چطوری


کسی از این اسپری تقویت کننده موی سر ریکاپیل رپیدو ( Ricapil Rapido ) استفاده کرده ؟

6:


الهی....منم خوبم وقتی دوستای گلی مثه شما دارم....


درمانی فوری برای مقابله با جوش های قبل از میهمانی

7:


ممنون باید برم شبت خوش


با این ماسک خانگی پوست تان را زیبا روشن تر کنید

8:

برو به سلامت منم یه 5مین دیگه میرم....شبت خوش....تایپیک مسترناصر رو خراب کردیم....شرمنده

9:

ناصرم به بزرگیش می بخشه

10:

کشاله کجاست ...؟؟؟

11:

تقریباً اینجا ..

بوی ناخوشایند زیربغل و کشاله ران و راه های مقابله

12:

همه موارد درست هست چیزی و جایی برای اظهار نظر نیست.اطلاعات بنده نیز در همین حد هست که کافیست.78 out of 100 based on 63 user ratings 788 reviews