همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمند


همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمندهمکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمند
همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمندموزیلا پس از پیگیری برنامه ها و اهداف خود در عرصه گوشی های هوشمند، این بار با پاناسونیک در قالب یک تیم جهت ارائه Firefox OS در نسل بعدی تلویزیون های هوشمند همکاری می کند. این کمپانی ها اعلام کرده اند که این پلتفرم منبع باز که مبتنی بر HTML5 و تکنولوژی های وب است، به بینندگان تلویزیون دسترسی شخصی تر و بهینه شده تر به وب و محتویات رسانه ای و خدمات را از طریق اینترنت می دهد.
علاوه بر محتوای آنلاین، پاناسونیک همچنین وعده شخصی سازی رابط های کاربری را داده است که از قابلیت هایی می باشد که پیش از این در اختیار کاربران اسمارت فون، تبلت و PC بوده است. از سوی دیگر رابط های تلویزیونی معمولا بر پایه رابطی ست که تولیدکننده ارائه می نماید و در اغلب موارد نمی تواند رضایت بخش باشد.
همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمند
پاناسونیک همچنین افزوده است که این حرکت به توابع اساسی که به طور سنتی مانده اند مانند منوها و راهنماهای برنامه الکترونیکی (EPGs)، اجازه نوشته شدن در HTML5 را می دهد. این دستاورد، توسعه دهندگان را قادر به ایجاد برنامه های کاربردی می کند که به کاربران توانایی دسترسی ریموت و اجرای تلویزیون از طریق اسمارت فون و یا تبلت ها را می دهد.
دکتر لی گونگ، معاون ارشد دستگاه های موبایل و معاون عملیات آسیایی موزیلا می گوید: همانطور که می بینیم شرکای بیشتری رو به حمایت از سیستم عامل فایرفاکس و وب باز آورده اند، Firefox OS به استانداردهای وب باز برای رویکردهای صفحه نمایش های هوشمند کمک می کند. این پلتفرم جدید، توسعه دهندگان و ارائه دهندگان سرویس و خدمات را قادر به ایجاد یک محدوده وسیع از برنامه های کاربردی و خدمات به منظور ارائه یک تجربه کاربری جدید می کند."
همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمند
این خبر به نظر یک حرکت مطلوب برای هر دو کمپانی می باشد، به طوری که می تواند برای پاناسونیک مزیتی نسبت به رقبا در زمینه برنامه های ارائه شده و کیفیت سطح رابط باشد. برای موزیلا، می تواند شیوه ای برای باز کردن راه سیستم عامل آن به دسترسی تعداد زیادی از کاربرانی که از شیوه های دیگر در مواجهه با آن برنامه نمی گرفتند، باشد. و همچنین این همکاری می تواند منجر به توسعه برنامه های کاربردی بیشتری شود که همواره از نکات جالب دنیای فناوری به شمار می رود.
تاکنون زمان دسترسی و ارائه تلویزیون های جدید با سیستم عامل فایرفاکس اعلام نشده است.
همکاری پاناسونیک و موزیلا جهت ارائه Firefox OS برای تلویزیون های هوشمند

منبع : gizmag72 out of 100 based on 57 user ratings 1082 reviews