جهنم دره، واقعا وجود دارد + تصاویر


جهنم دره، واقعا وجود دارد + تصاویرجهنم دره، واقعا وجود دارد + تصاویر
اگر از شهر خوی در استان آذربایجان غربی به سمت چالدران از جاده زرآباد حرکت کنید در بین راه به منطقه‌ای خواهید رسید به نام جهنم دره.در نزدیکی روستای قریس که منطقه‌ای کوهستانی است، جهنم دره واقع شده است.کمتر کسی به سمت جهنم دره می‌رود جز کسانی که به قصد کوهنوردی و شکار به این منطقه کوهستانی نزدیک می‌شوند.

آذربایجان غربی,جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی

جهنم دره در نزدیکی روستای قریس که منطقه‌ای کوهستانی است واقع شده است.
این منطقه به قدری برای بومی‌ها حواشی دارد و با مسئله مواجه است که کسی برای گشت و گذار به این منطقه نمی‌آید. اما علت اینکه این منطقه تحت این عنوان نامگذاری شده است این است که اطراف این منطقه را کوه‌های بلندی دربرگرفته و در دوران‌های گذشته تا سال‌های اخیر مأمن کسانی بوده است که با حکومت‌های مختلف وقت خود مشکل داشته‌اند و در این منطقه صعب العبور از مردم عادی دور می‌شده‌اند.

آذربایجان غربی,جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی

حیواناتی وحشی چون خرس ، قوچ ، آهو ،گراز ،کفتار و …در منطقه جهنم دره زندگی میکنند
جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی به علت حضور افراد خاطی برای مردم منطقه‌ای منفور و خطرناک است.این منطقه در گذشته در محدوده جاده ابریشم برنامه داشته است.
از کف جهنم دره رودی همیشه در جریان است. به علت وجود شیب بسیار تند ۷۰ درجه این دره، سقوط در این دره برای شناسایی کامل آن بسیار خطرناک بوده و گروه‌های کوهنوردی خاصی که مجهز به وسایل کامل کوهنوردی بودند، تا به حال موفق به فتح آن شده‌اند. و چندین بار عده ای که برای رفتن به این دره تلاش کرده‌اند پس از ناکامی و مرگ، حتی جنازه آنها نیز به علت صعب العبور بودن به دست خانواده آنها نرسیده‌است.
طول این دره ۱۳ کیلومتر و عمق آن بین ۱۷۰۰تا۲۸۰۰ متر متغیر است. و حیواناتی وحشی چون خرس ، قوچ ، آهو ،گراز ،کفتار… و پرندگانی چون عقاب و شاهین در این منطقه هنوز زیست می کنند.

جهنم دره,جهنم دره کجاست

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی به علت حضور افراد خاصی برای مردم خطرناک است.

منبع سایت بیتوتهکشتی‌های هوایی به آسمان بازمی‌گردند+ تصاویر

1:

عکس کو؟


سیستم هشدار به رانندگان خواب آلود+ عکس

2:

خیلی خوبه من میخوام برم جهنم دره


نیکون aw1: اولین دوربین با لنز قابل تعویض ضد آب دنیا

3:

اطراف سمنان هم منطقه ی ثبت شده ای به این نام وجود داره ،که معروفترین کارخانه ها و معادن گچ اونجا هستند..


امداد رسانی در حوادث با نسل جدید جت پک + تصاویر


66 out of 100 based on 61 user ratings 986 reviews