اولین هولوگرام 360 درجه مکعبی ساخته شد


اولین هولوگرام 360 درجه مکعبی ساخته شداولین هولوگرام 360 درجه مکعبی ساخته شد
اولین هولوگرام 360 درجه مکعبی ساخته شد

محققان کره ای برای اولین بار در جهان واقعی موفق به ساخت هولوگرام رنگی ۳۶۰درجه در قالب یک مکعب روبیک شدند.


اولین هولوگرام 360 درجه مکعبی ساخته شد

به زودی ممکن است پیامی در قالب یک هولوگرام سه بعدی دریافت کنید. محققان کره ای موفق به ساخت اولین هولوگرام رنگی ۳۶۰درجه ای در قالب یک مکعب روبیک شناور شده اند. این پروژه که توسط یک کنسرسیوم متشکل از ۱۶شرکت با نام ETRI انجام گرفته، در صدر آنها کمپانی ال جی است.
این دستگاه، یک صفحه نمایش هولوگرافی تبلت مانند است که به کاربرانش اجازه می دهد از زوایای مختلف آن را مشاهده کنند. این هولوگرام یک هولوگرام حقیقی در جهان واقعی است زیرا هولوگرام های گذشته با استفاده از جلوه های بصری به نظر سه بعدی می رسند اما در واقع دو بعدی بودند.
این پروژه حاصل تلاش دو ساله محققان کره ای است که از سال ۲۰۱۳میلادی و با هدف توسعه فناوری هولوگرام آغاز شده بود. محققان کره ای برای ساخت هولوگرام از لیزر قدرتمندی که قادر به استفاده از پراش برای ایجاد اشیاء سه بعدی باشد، بهره برده و تداخل رنگی بین لیزر متفاوتی تولید کردند.
اما محدودیت هایی نیز در این فناوری وجود داشت. برای مثال، ابعاد این هولوگرام حدودا ۳اینچ بوده و فناوری هایی که در آن استفاده شده اند بسیار پیچیده هستند. بدین معنا که احتمالا محصول نهایی این فناوری جدید را نهایتا تا چند سال آینده در منازل خود شاهد خواهیم بود. با این وجود تیم فناوری ETRI امیدوارند تا سال ۲۰۲۱میلادی بتوانند یک تلویزیون هلوی ۱۰اینچی را به مرحله تجاری سازی برسانند.
منبع : وب سایت علم دیلیخالکوبی میکروفن بر گردن برای ارتقای صدای فرد در زمان تلفن!

1:60 out of 100 based on 25 user ratings 800 reviews