مخترع ماشین زمان ایرانی


مخترع ماشین زمان ایرانیمخترع ماشین زمان ایرانی
«سفر به آینده از طریق ماشین زمان ایرانی». این عنوان خبری بود که 17 فروردین‌ خبرگزاری فارس روی خروجی خود گذاشت. در این خبر با فردی گفت‌وگو شده بود که از آن به عنوان «رکورددار ثبت اختراع در کشور با ثبت 179 طرح» یاد شد. فرد گفت‌وگو شونده در این خبر ادعا کرد با صرف 500هزارتومان و ساخت دستگاهی به اندازه کیس یک کامپیوتر، آینده افراد را برای پنج تا هشت سال آینده با 98درصد صحت و اطمینان پیش‌بینی می‌کند. این خبر البته کمی بعد، از روی خروجی این خبرگزاری برداشته شد، اما در همان مدت در شبکه‌های اجتماعی و دیگر رسانه‌ها بازتاب بسیاری پیدا کرد.

برای پیگیری جزییات بیشتر از این ماشین زمان 500هزارتومانی، به سراغ مخترعش رفتیم. 27 سال دارد و نامش «علی رازقی» است. او خود را سرپرست «مرکز هدایت راهبردی مخترعان و مبتکران کشور» معرفی می‌کند. این گفت‌وگو هم در دفتر محل کارش انجام شده، دفتر کاری که او می‌گوید هزینه‌اش را با درآمد ناشی از پیش‌بینی‌های همین دستگاه به دست آورده است. او اسم این ماشین زمان را «آریا یک» گذاشته است. البته این ماشین زمان با تصوری که از ماشین زمان داریم، فرق دارد.

این دستگاه کوچک شما را به گذشته یا آینده نمی‌برد، بلکه برنامه است با پیشگویی، آینده را نزد شما بیاورد؛ البته علی رازقی، مخترع این دستگاه می‌گوید که کار ساخت ماشین زمانی که بشر با آن به آینده سفر کند را هم شروع کرده و پروژه پیشرفت خوبی داشته، اما مشکل اصلی این است که هنوز راهی برای بازگرداندن مسافران زمان، به زمان حال پیدا نکرده است. او می‌گوید که من می‌دانستم این طرح مثل توپ صدا می‌کند و حالت یک بمب خبری است: «من با جاهای مختلف تماس گرفتم و بحث امنیت را مطرح کردم. امنیت جانی ما را چه کسی تامین می‌کند؟ همه مسخره کردند، من هم حرفی نزدم تا الان. اما بعد از عید کم‌کم این اتفاق افتاد و من منتظرم که جاهای دیگر هم سراغم بیایند.»

‌ بر اساس اخباری که منتشر شده و اظهارات خودتان، اولین ماشین زمان دنیا را شما اختراع کرده‌اید، خودتان را معرفی کنید و از سوابق تحصیلی، تحقیقاتی و کاری‌تان بگویید. شما فیزیکدان هستید؟
علی رازقی هستم، مدیرعامل مرکز هدایت راهبردی اختراعات و ابتکارات و در حال حاضر هم دارم روی راه‌اندازی مرکز کار می‌کنم. 27 سال سن دارم و حدودا 10 سال است که در زمینه اختراعات و ابتکارات کار می‌کنم.

‌ و سوابق تحصیلی - تحقیقاتی‌تان؟
حدود هشت سال سابقه پژوهشی دارم.

‌ و تحصیل؟

من هم تجربی کار کرده‌ام و هم مطالعه بالایی داشته‌ام، هروقت درباره تحصیلات از من می‌پرسند، چون ربطی به رشته‌کاری‌ام ندارد، هیچ‌وقت جواب نمی‌دهم.

‌ پس تحصیلات دانشگاهی دارید، اما ارتباطی با کارهای تحقیقاتی شما ندارد؟
اصلا تحصیلات ارتباطی به این مسایل ندارد، مدرک تحصیلی به درد من مخترع نمی‌خورد. اگر قدرت اختراع داشته باشم، باید این قدرت را در ثبت و ساخت اختراع خود نشان ‌دهم. خانواده هفت نفری من، همه در زمینه اختراعات فعالیت می‌کنند. اصلا منبع درآمد من همین اختراعات هستند.

‌ پس شما اختراع‌های زیادی در این 10 سال داشته‌اید...
من بیشتر از 180 اختراع در این 10 سال داشته‌ام. البته الان 179 مورد آنها در خاطرم هست. یکی از اختراع‌های من که رد شد و بعد اجرا شد، همین سامانه شبنم است که الان در کشور اجرا می‌شود. طرح من رد شد. من طرح را هم مکتوب و هم شفاهی به سازمان مبارزه با قاچاق کالا و و ارز دادم، آنها رد کردند، ولی بعدها دیدم طرح جلو خود من دارد اجرا می‌شود.

‌ اما اختراع جدیدتان «ماشین زمان» سروصداهای زیادی راه انداخته است.

این قدیمی‌ترین کار من است، اما آخر از همه به ثمر نشسته است.

‌ ایده ساخت ماشین زمان کی به ذهن‌تان رسید و چه زمانی تصمیم گرفتید آن را اجرایی کنید؟
من این ایده را جدی نمی‌گرفتم. طرح را باز کرده بودم اما در سه سال اول جدی نبود. کم‌کم برای خود من جا افتاد که این طرح می‌تواند اجرا شود و می‌توانم بگویم حدودا 9سال است که این طرح به صورت جدی دارد بررسی می‌شود؛ البته سه سال اول فقط بررسی کردم. حتی خود من بررسی می‌کردم ببینم آیا شدنی است؟ نشدنی است؟ اطلاعات کسب کردم مطالعه فراوان می‌خواست و این برای من دردسر‌ساز بود اما موقعی که زمان آزمایش اول رسید، دردناک بود.

‌ یعنی آزمایش‌تان شکست خورد؟
نه. محاسباتی که من انجام داده بودم، درست از آب درآمد و متاسفانه یکی از عزیزان ما فوت کرد. در مرحله دوم که آزمایش کردیم باز همین اتفاق افتاد. من مرگ این اشخاص را پیش‌بینی کرده بودم. این پیش‌بینی‌ها 98درصد مطابق میانگین زمان وقوع حوادث بود. من نمی‌توانم زمان دقیق بدهم. پیش‌بینی درست بود اما زمان دقیق ندادیم.

‌ اختراع ماشین زمان را در کجاها ثبت کرده‌اید؟

مرکز هدایت راهبردی مخترعان و ابتکارات که البته برنامه است پسوند کشوری داشته باشد، البته اگر وزارت کشور مجوز بدهد.

‌ همین مرکزی که خودتان مدیرعامل آن هستید؟
بله.

‌ درباره پروسه ساخت ماشین زمانتان بگویید، از کجا شروع شد و در ادامه چطور به نتیجه رسیدید؟

ببینید ما تقریبا همه چیز را در این کار دخیل می‌دانستیم و همه چیز را وارد بحث کردیم اما درباره جزییات آن نمی‌توانم توضیح دهم. [او در واکنش به اصرار ما می‌گوید اگر درباره این فناوری توضیح بیشتری دهد، از فردا چین شروع به تولید ماشین زمان چینی می‌کند و برای همین نمی‌تواند هیچ توضیحی درباره این دستگاه بدهد.]

شما این دستگاه را با 500هزارتومان به نتیجه رساندید؟
این 500–400هزارتومان هزینه تولید انبوه این محصول است. ما می‌خواهیم این محصول را به جامعه ارایه بدهیم. هزینه تمام شده آن برای من خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. به جز زمانی که برای آن گذاشته‌ام. خیلی فکر من را مشغول کرده بود و این 9، 10 سال، سال‌های خوبی نبود.

‌ ‌ این ماشین زمان دقیقا برنامه است چه‌کار کند؟
این ماشین زمان زندگی شما تا پنج سال آینده را پیش‌بینی می‌کند. یعنی شما پنج سال آینده خود را دقیقا می‌توانید ببینید که چه اتفاقاتی برای شما خواهد افتاد. بعد هم جلوی آنها رابگیرید یا نگیرید.

‌ متوجه نمی‌شوم. این دستگاه به صورت یک نرم‌افزار است که داده‌هایی دریافت می‌کند، بعد براساس آنها پیشگویی می‌کند؟ مثلا دمای بدن و علوم فیزیولوژیک را می‌سنجد؟ چطور این اطلاعات را جداگانه برای اشخاص مختلف تشخیص می‌دهد؟
این مربوط می‌شود به قسمت اصلی سیستم که همه می‌خواهند بدانند که این یک نرم‌افزار است یا سخت‌افزار؟ من فقط می‌توانم بگویم این دستگاه قسمت سخت‌افزار دارد، کار می‌کند، از سیستم‌های نرم‌افزاری هم استفاده شده است و کاری که سیستم انجام می‌دهد هم نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری است و تا الان هم نه مشکلی پیش آمده و نه مشکلی پیش می‌آورد اما اگر ما بخواهیم می‌توانیم کاری کنیم که مشکلی هم ایجاد کند.

‌ یعنی قدرت دخل‌وتصرف در زمان را دارد؟ شما می‌توانید آینده را تغییر دهید؟

مطمئنا سیستمی که می‌تواند پنج سال آینده را پیش‌بینی کند، خیلی کارهای دیگر هم می‌تواند انجام دهد. مثلا شما می‌توانید جنگ‌ها را پیش‌بینی کنید. قیمت ارزهای مختلف و خیلی چیزهای دیگر را پیش‌بینی کنید. ما می‌دانیم که دلار، ماه بعد چقدر می‌شود. الان خود ما روی همین مسایل کار می‌کنیم تا مسایل مالی مرکزمان را حل کنیم.

‌ شما گفتید که برنامه تولید انبوه دارید؟

بله البته من که نه. من برنامه دارم این سیستم را تحویل بدهم، برود. فقط می‌خواهم به اسمم ثبت شود...

‌ چرا؟
راحت صحبت کنم. من دنبال دردسری برای خودم نیستم و نمی‌خواهم آن را تولید کنم. از آن می‌خواهم برای خودم استفاده کنم.

‌ فکر نمی‌کنید اگر سه، چهار سال دستگاه را برای خودتان نگه می‌داشتید و مخفیانه استفاده می‌کردید بیشتر به نفع‌تان بود؟
از کجا می‌دانید این کار را نکرده‌ام؟ شاید اگر شش‌ماه پیش می‌آمدید، وضعیت مالی من این نبود و مثلا دفتر مجزا برای خودم نداشتم. با این دستگاه شرایط من خیلی تغییر کرد.

شما در زمینه فیزیک هم مطالعه کرده‌اید، نظریه‌های فیزیکی بسیاری در زمینه سفر به زمان وجود دارد، شما از آنها کمک گرفته‌اید...
متاسفانه من با انیشتین و نیوتن مشکل دارم. مشکل شخصی است البته... .

‌ می‌خواهم بدانم احیانا ماوراءالطبیعه هم در پیش‌بینی‌های شما دخیل هست یا همه چیز زمینی و علمی است؟

خیر. به‌هیچ عنوان از ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. من ماوراءالطبیعه را نه تکذیب می‌کنم و نه تایید اما به هیچ‌وجه از نیروهای ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. [با خنده می‌گوید که برای پیشگویی هیچ اجنه‌ای اینجا نمی‌آید.]

‌ اما ماشین زمان هنوز برای ما گنگ است و خیلی نقطه‌های کور دارد. شما از نظریه‌های علمی درباره سفر به آینده و پیشگویی آن استفاده کرده‌اید؟ مثلا درباره گذشته نظریه‌ای داریم که می‌گوید اگر با سرعتی بیشتر از سرعت نور از جو زمین خارج شویم، می‌توانیم گذشته زمین را ببینیم. برای پیشگویی آینده هم همچین نظریه‌هایی هست؟
نظریه خیلی‌خوبی است من هم این نظریه را داشته‌ام.

‌ استفاده از این دستگاه نیازمند دانش خاصی است؟ یعنی وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، کاربران باید آموزش ببینند؟

نه. این دستگاه یک دفترچه راهنمای آموزشی دارد که همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

‌ این دستگاه نتیجه پیشگویی‌هایش را چطور به ما نشان می‌دهد؟ مثلا یک مانیتور دارد که نتیجه روی آن نوشته می‌شود؟

شما می‌توانید نتیجه را به صورت نوشته ببینید یا بشنوید.

‌ شنیداری؟ یعنی این دستگاه یک سیستم هوشمند است که با توجه به موقعیت آن فرد و آینده، جمله‌سازی می‌کند و پاسخ می‌دهد؟
بله. اگر بخواهیم، می‌توانیم سیستم شنیداری را روی آن نصب کنیم.

‌ خب مثلا حالا من این دستگاه را خریداری کرده‌‌ام. لودینگ این دستگاه چقدر طول می‌کشد؛ یعنی چقدر بعد از خرید و راه‌اندازی برای من پیشگویی می‌کند؟

حدودا یک هفته کانکت شدن آن زمان می‌برد اما خب کانکت‌شدن آن مساوی با آینده شماست.

‌ ‌ مثلا شما سرانجام بحران کره‌شمالی را پیش‌بینی کرده‌اید؟ تکلیف ما را روشن کنید، بالاخره کره‌شمالی، آمریکا را می‌زند یا نه؟

اتفاقا ماجرای کره خیلی برای من جالب بود [می‌خندد] چون یاد جومونگ می‌افتادم. آن را پیش‌بینی کردم اما نمی‌توانم اعلام کنم اما از نظر اقتصادی برای ایران خیلی تاثیرگذار است.

‌ یعنی مثلا قیمت دلار پایین می‌آید؟

نه. دیگر نمی‌توانم این چیزها را بگویم.

‌ وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، هرکس بخواهد می‌تواند این دستگاه را تهیه کند؟ فکر نمی‌کنید دسترسی عمومی به ماشین زمان هرج‌ومرج یا مشکلاتی ایجاد کند؟

ما می‌توانیم دسترسی به آینده را محدود کنیم. یعنی با توجه به افراد، ظرفیت‌بندی کنیم و افراد فقط بتوانند شخصیت خودشان را پیش‌بینی کنند. دسترسی اطلاعات بارکدبندی است. کد باید باشد. این دستگاه برای سنین مختلف فرق می‌کند و هر ماشین زمان تنها آینده یک نفر را تا پنج سال بعد پیشگویی می‌کند.

‌ شما ادعا می‌کنید این دستگاه با 98درصد اطمینان و تنها دودرصد خطا آینده را پیشگویی می‌کند، صحت آزمایش‌ها، یعنی میزان اعتبار پیشگویی‌ها را چطور سنجیده‌اید؟
مثلا 10 آزمایش انجام دادیم. هشت، 9 تای آن درست بود. این دستگاه می‌تواند زمان ازدواج، زمان تولد فرزندان و جنسیت فرزندان را پیشگویی کند.

‌ این موضوع از نظر دینی مشکلی ندارد؟

به هیچ عنوان. من روی بحث علوم پیش رفتم. شما حتی قرآن را که ببینید، خیلی مسایل در آن هست. در اصل ماشین زمان پروژه‌ای است که من آن را از قرآن درآوردم و به آن ایمان دارم. از نظر دینی هم هیچ مشکلی ندارد چون علم و فیزیک است و چیز ماوراء‌الطبیعه‌ای ندارد.

‌ به این دلیل سوال می‌کنم که سرنوشت را پیش‌بینی می‌کند. بر اساس آموزه‌های دینی ما، فقط خدا از آینده آگاه است.
ما هم جانشین خدا روی زمین هستیم. منظورم انسان است. اصلا کار خلاف شرعی انجام نشده است. من با خیلی از دوستانم که شدیدا در کار دین بودند، صحبت کردم. آنها هم مخالف این مساله بودند که چنین چیزی باشد. همیشه آدم‌های مخالف و موافق وجود دارند. کسی که مخالف است را اجبار نمی‌کنم از دستگاه استفاده کند، می‌تواند ببیند بقیه که استفاده کرده‌اند، سود برده‌اند یا خیر.

‌ یک کاربر چطور باید درخواست‌هایش را از دستگاه بپرسد؟ منظورم دقیقا این است که چطور داده‌های مربوط به سوالمان را وارد دستگاه می‌کنیم؟
این هم از مواردی است که فعلا نمی‌خواهم بگویم. اگر این سیستم را امشب ارایه دهیم، فردا صبح در چین ساخته می‌شود.

‌ این دستگاه چه زمانی برنامه است به طور عمومی عرضه شود؟
پنج سال دیگر. در واقع باید بگویم که بین پنج تا هشت سال دیگر اما می‌گویم که شرایط خوبی منتظر ایرانی‌هاست.

‌ شما در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها ادعا کرده‌اید که آمریکا برای ساخت این دستگاه و رسیدن به این تکنولوژی سالانه صدمیلیارددلار هزینه می‌کند و هنوز هم به نتیجه نرسیده‌است، اینها را از چه منبعی می‌گویید؟ این آمارها صحت دارد؟
بله. چیزی است که آمریکا دارد هزینه می‌کند. من حتی در یکی از برنامه‌های مستند ایران دیدم که چطور چنین هزینه‌هایی می‌کنند و به نتیجه نمی‌رسند.

‌ شما تک نفره، با 400-500هزارتومان این دستگاه را ساختید، از کجا می‌دانید تیم تحقیقاتی آنها با این همه هزینه به نتیجه نرسیده‌است؟

آنها نتیجه نگرفته‌اند. اگر نتیجه گرفته بودند، باید با هم برخورد می‌کردیم یا باید قبلا پیش‌بینی می‌کردند و جلوی کار من را می‌گرفتند.گجت‌(ربات )های کار بردی+تصاویر

1:

آقا این قضیه کذب محضه.


کوچک‌ترین چاپگر رباتی
مایه اخبار رسانه های غربی و ضدایرانی
شده بود تا همین دیروز.


شارژ هم زمان 40 موبایل به صورت بی سیم
ماشین وقت سیری چند مهندس!


اجرای پروژه اینترنتی بر فراز آسمان،این بار توسط دارپا

2:

ممنونم دعوت كرديد ولى به نظر من حتى اكر اين ماشين همانطور كه مخترعش مى كايشاند عمل كند اصلا اختراع جالبى نيست و به نظر من از لحاظ شرعى هم درست نيست غير از خدا هيشكى نمى تونه اينده رو بيشبينى كنه


ناخن های درخشان فقط با یک تماس تلفنی!

3:

یعنی این جوری آبروی ایران رو میبرندها مثل بچه های کوچیک که یه چیزی رو بلد نیستند میگن بلدیم ولی نمیگیم اینم همش میگه نمیتونم بگم
اگه همچین ماشینی وجود هم داشته باشه (فرضا) وقتی برنامه باشه چیزی حتما اتفاق بیفته، میفته


تشخیص سلامت و فساد گوشت با موبایل !!!

4:

از طرز صحبت و مصاحبه کردنش خوشم نیومد...خیلی با ادعا و سربالا جواب داده !
ولی در کل چیز جالبی نیست...نه اینکه خوب نباشه...بیشتر دردسر ساز میشه تا اینکه به درد بخوره!!!
مخصوصا وقتی همه ازش داشته باشن...
در کل داره شعر میگه !!!


پوست مصنوعی برای نخستین بار تولید شد/ توقف آزمایش دارو روی حیوانات

5:

حالا فرض کنید که درست باشه و درست هم کار کنه
به نظرتون چند نفر می تونن بخر اونو
از نظر دیگه اگر مطمئن بود برای فروش عموم خواهد بود(البته اگر درست کار کنه) به نظرتون می فرمود با 500 هزار تومن....
ببینم تا 8 ساله دیگه چه اتفاق های می افتد
ولی من یادم نمی ره
هر سال میام بهتون خبر می دم


شناسایی سه هزار نوع باکتری در اسکناس‌ها

6:

اولا که فرمودن دروغه.
تازه بخرن که چی بشه؟؟
خیلی مهمه بدونیم قراره چه اتفاقی برامون در چند سال آینده بیفته؟؟؟؟
زندگی به همین غیر قابل پیش بینی بودنشه که قشنگه...
همه چیز در جای خودش به وقت خودش اتفاق میفته .

چرا این فرایند رو به هم بزنیم؟؟

7:

نمونه کامل یک ادعای شبه علمی
-------------
راههای تشخیص شبه علم یا دانش‌نما ( Pseudoscience ) چیست؟

شبه علم یا دانش‌نما به آزمایش‌ها، نظریه‌ها، و یا باورهایی فرموده می‌شود که ادعای علم بودن دارند ولی با روش‌های علمی به اثبات نرسیده‌اند؛ ادعاهایی نظیر ظهور بشقاب پرنده‌ها، طالع بینی، کف‌بینی، فال قهوه، ستاره‌بینی، انرژی‌درمانی و جز اینها.

این مطالب خوراک نوشتاری بسیاری از مطبوعات عامه‌پسند موسوم به مجلات زرد را تشکیل می‌دهند.معمولاً توسط مراجع علمی وقتی صرف بررسی این قبیل موضوعات نمی‌شود چون که میزان ادعاها خارج از توان بررسی دانش پژوهان هست و با رد هر ادعا، ادعای دیگری سر بر می‌آورد.

پروفسور روبرت پارک Robert L.

Park در توضیح اینکه چگونه می توان شبه علم را از علم بازشناخت؟ 7 نشانه‌ هشداردهنده برای ردیابی شبه‌علم مطرح کرده و نشانه های علم کاذب را به شرح زیر بیان نموده هست****:

فرار به رسانه: اصحاب شبه‌علم، ادعاهای خود را مستقیما به رسانه‌های گروهی می‌برند.

صحت و سلامت علم وابسته به اون هست که هر کشف تازه، در ابتدا به همتایان عرضه و توسط ایشان نقد شود.

وجود ژورنال‌هایی دارای مرور همتا دقیقا برآوردگار همین مقصود هست.

اصحاب شبه‌علم اما این مرحله را دور می‌زنند و یافته‌ها و بافته‌های خود را مستقیما به رسانه‌های عمومی می‌برند

آیا واقعا کسی از اهل فن این به اصطلاح اختراع رو تایید کرده یا اینکه !
توطئه‌اندیشی: اصحاب شبه‌علم ادعا می‌نمايند که نهادهای دارای قدرت و ثروت زیادی پشت علم رسمی برنامه دارند و با توطئه و حق‌کشی مانع از ابراز وجود و ارائه‌ یافته‌های ایشان می‌شوند.
یه وقت اگه بگم چینی ها دستگاه من کپی نمايند
یکی نیس بگه بلخره که باید عرضه کنیش یا نه.اون ها هم اگه تونستن کپی میکنن.

پس این بهانه برا چیه !؟


تکیه بر همهمه به جای پیام: شبه‌علم بر یافته‌های اتفاقی که در اندازه‌گیری‌های علمی وجود دارند (و بهترین نمودار اونها در پزشکی، اثر دارونماست) تکیه می‌نمايند و با ترفندهای آماری سعی می‌نمايند که به جای پیام، همهمه را عمده نمايند و به نتیجه‌گیری‌های غیرمنطقی برسند.

یافته‌های علمی ایشان مبتنی بر تغییرات تصادفی و یافته‌های مرزی اتفاقی در مطالعه هاست.

آقا من اینو درست کردم کاملا درسته ولی فعلا نمیتونم عرضه کنم


تکیه بر تک‌نگاری تجربه‌های شخصی: نقل تجربه‌های شخصی به‌صورت تک‌نگاری ادعاها، راه زنده ماندن خرافات در عصر علم تجربی بوده هست.

از همین روست که می‌گویند: «کشف بزرگ علم تجربی نه واکسن بوده هست و نه اونتی‌بیوتیک، بلکه کارآزمایی تصادفی شده‌ دوسوکور بوده هست!» در پزشکی مبتنی بر شواهد از «داده‌ها» هستفاده می‌شود نه از نقل مدعیات فردی .

شبه‌علم اما افرادی را می‌آورد تا جلوی ما بنشینند و بگویند که مدعیات اونها را «شخصا تجربه کرده‌اند».
انگار موسسه دیگه به جزء زیرمجموعه خودش نبود که این به اصطلاح اختراعشو ببره


تکیه بر قدیمی و باستانی بودن ادعا: اهالی شبه‌علم بر این ادعا تکیه می‌نمايند که صدها و بلکه هزاران سال پیش، باور مورد ادعای ایشان رواج داشته و موردتایید بزرگانی بوده هست و به درست یا غلط از شخصیت‌های قدیمی شهیر یا مورد احترام، برای تایید خود نقل‌قول می‌آورند.


کار در انزوا: اصحاب شبه‌علم معمولا در انزوا کار می‌نمايند، شفافیت را برنمی‌تابند و یافته‌های خود را نیز معمولا در جمع خود و همایش‌ها و رسانه‌های ویژه‌ خودشان طرح می‌نمايند.
دقیقا مصداق بارز عدم شفافیت.چرا؟؟؟طرح کردن قوانین تازه برای طبیعت: اصحاب شبه‌علم برای اونکه یافته‌ها و مشاهده های ادعایی خود را توجیه نمايند، «قوانین» تازه و بدیعی را برای طبیعت پیشنهاد می‌نمايند.


8:

به نقل انتخاب انتشار خبر اختراع ماشین وقت توسط خبرگزاری فارس، مورد توجه وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف از جمله تلگراف، فاکس‌نیوز و وایرد (Wired) برنامه گرفت.

گرچه همه توجه‌ها با تردید همراه بود و بسیاری نیز با تمسخر به انتشار این نقل پرداختند!

واشنگتن پست با انتشار تصویر حذف شده خبرگزاری فارس زیر عنوان "کدام ماشین وقت؟ خبرگزاری ایرانی نقل ساخت ماشین وقت را حذف کرد" به بررسی این ادعا پرداخته هست.
مخترع ماشین وقت ایرانی
واشنگتن پست با اشاره به اینکه خبر این اختراع از بخش انگلیسی خبرگزاری فارس نیز حذف شده می‌نویسد این اولین بار نیست که رسانه های ایرانی ادعاهای غیر واقعی را مطرح می‌کند!


من متعجبم یک خبرگزاری مطرح دولتی چرا باید انقدر غیر مسئولانه و ضعیف عمل کنه و آبروی کشور رو به بازی بگیره!

9:

ممنون از دعوتت
ولی نمیدونم چی بگم

10:

ممنون از دعوتت
عجب ادمی بوده اینو فرموده حداقل فکر ابروی کشورش رو میکرد

11:

حرفهاي اين اقا بيشتر به فكاهي و طنز شبيه هستش .

احتمالا ميخاد اسم و شهرت پيدا كنه

12:

چاکر داش رضا هستیم هاااا

اقا فک کن این گه راست باشه چی میشه

من میام اینده رو تغییر میدم میگم نرخ گوجه بیاد پائین بعد یارو کشاورز یه اینتر میزنه که نرخ بره بالا

شما در زمینه فیزیک هم مطالعه کرده‌اید، نظریه‌های فیزیکی بسیاری در زمینه سفر به وقت وجود دارد، شما از اونها کمک گرفته‌اید...


متاسفانه من با انیشتین و نیوتن مشکل دارم. مشکل شخصی هست البته...

.

اینجاشو حال کردم پايه ی

13:

ماشین وقتی هم اگر وجود داشته باشه که نداره کسی برای فروشش به دیگران تلاش نمی کنه و قطع یقین برای خودش خواهد بود
تازه اگر مهمترین عامل ایجاد بشر یعنی اطاعت از خدا و دین مبین اسلام شیعی رو فاکتور بگیریم که این چیزا توی دینمون تو حریم خداوند و معصمومین هست ...


14:

خدا شفا بدش...

احتمالا اين همون نيست كه اوايل رياست جمهوري دكتر محمود تايشان زير زمين خونشون انرژي هسته اي توليد ميكرد؟


78 out of 100 based on 63 user ratings 488 reviews