اختراع ساعتی که زمان مرگ انسان را می گوید


اختراع ساعتی که زمان مرگ انسان را می گویداختراع ساعتی که زمان مرگ انسان را می گوید
دو دانشمند در دانشگاه " لنکستر" بریتانیا موفق شدند یک دستگاه لیزری برای تخمین طول عمر انسان اختراع کنند.

به گزارش عصر ایران روزنامه دیلی میل بریتانیا نوشت:" آنتا استفانوفسکا و پیتر مک کلینتوک اساتید فیزیک دانشگاه لنکستر توانسته اند یک دستگاه لیزری اختراع کنند که با تخمین وضعیت سلامتی سلول های بدن میزان تخمینی طول عمر را تعیین می کند.

دکتر استفانوفسکا ابراز امیدواری کرده است که با گذشت زمان با استفاده از این دستگاه یک بانک اطلاعاتی گسترده ایجاد شود که همه مردم بتوانند طول عمر خود را از این بانک اطلاعاتی استخراج کنند.

اختراع ساعتی که زمان مرگ انسان را می گوید

دکتر "آتنااستفانوفسکا" استاد فیزیک دانشگاه لنکستر بریتانیا

این دستگاه شبیه یک ساعت مچی به دست وصل می شود و با استفاده از لیزر بیماری هایی چون سرطان ، ناراحتی های قلبی و.. دیگر بیماری ها را تخمین می زندو فرایند پیری را با ارزیابی دیواره رگ های خونی تجزیه و تحلیل می کند. برای مثال در صورتی که این دستگاه تشخیص دهد که شریان های داخلی "سفت" هستند، این مساله می تواند نشانه ای از بیماری عروق کرونر قلب یا فشار خون بالا مرتبط باشد.

این دستگاه طوری طراحی شده که بین صفر و 100 را نشان می دهد و عدد صفر نشانه مرگ و 100 نشانه طول عمر زیاد است. در واقع این ساعت تخمین عمر ،سلول های پوستی و رگهای خونی را تجزیه و تحلیل می کند.

با این حال برخی متخصصان می گویند هنوز نمی توان به روش اندازه گیری و عددی که این دستگاه نشان می دهد زیاد اعتماد کرد چرا که معیارهای مورد ارزیابی از سوی این دستگاه تمامی دلایل لازم و کافی برای پیش بینی میزان طول عمر و یا دلیل مرگ را شامل نمی شود.

اما دیلی میل نوشته است که اختراع این دستگاه و تولید انبوه آن می تواند تاثیراتی شگرف در شرکت هایی چون بیمه،مساله بازنشستگی و حتی موسسات نشر و چاپ بر جای گذارد.

گفتنی است پیشتر نیز پزشکان بر اساس برخی آزمایش ها می توانستند میزان ریسک وقوع برخی بیماریها در افراد و متوسط احتمالی طول عمر فرد را تخمین بزنند اما مزیت دستگاه جدید این است که به سرعت و با دقتی زیاد رقم و عدد قطعی می دهد.

پیش بینی می شود این دستگاه تا 3 سال دیگر به تولید انبوه برسد و در اختیار پزشکان بریتانیایی برنامه بگیرد.

منبع : عصر ایرانقلک هوشمند هم به بازار آمد+تصاویر

1:

چیز جالبیه..


ردیاب
البته مرگ ناگهانی قابل پیش بینی نیست ولی از لحاظ پزشکی خوب و کارآمده


54 out of 100 based on 29 user ratings 404 reviews