با نخستین مسافر احتمالی مریخ آشنا شوید + تصویر


با نخستین مسافر احتمالی مریخ آشنا شوید + تصویربا نخستین مسافر احتمالی مریخ آشنا شوید + تصویر
«آلیسا کارسون» دختر 13 ساله اهل لوئیزیانا در حال گذارندن دوره آموزشی در ناسا برای آمادگی سفر به مریخ است.

سفر به سیاره سرخ برای این دختر نوجوان چیزی بیش از یک رویای دور و دراز است؛ وی قصد دارد بعنوان نخستین انسان قدم بر سطح سیاره سرخ بگذارد.
«آلیسا کارسون» تنها فردی است که موفق به حضور در تمامی سه اردوی فضایی ناسا شده است.
ناسا نیز توجه ویژه‌ای به آلیسای 13 ساله داشته و دوره‌های آموزشی خاصی برای وی ترتیب داده است که طی 9 سال، این دختر نوجوان را برای فضانورد شدن آماده می‌کند.
«پل فورمان»، سخنگوی ناسا تأکید کرد: «آلیسا» دوره‌های آموزشی و تمرینات را به خوبی طی می‌کند و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک به یک فضانورد واقعی تبدیل شود.
یادگیری علوم فضایی در کنار دوره‌های زبان اسپانیایی، فرانسوی و چینی بخش دیگری از آموزش‌هایی است که برای نخستین مسافر احتمالی مریخ در نظر گرفته شده است.
«آلیسا» از فضانورد شدن بعنوان نخستین اولویت شغلی خود از ابتدا سخن گفته و خاطرنشان می‌کند: دوست دارم به مریخ سفر کنم؛ این سیاره جایی است که تاکنون پای هیچ انسانی به آن نرسیده است.
با نخستین مسافر احتمالی مریخ آشنا شوید + تصویررفتار ماده‌‌ی تاریک در تقابل با سیاه‌چاله

1:

مسافران مریخ از گرسنگی خواهند مرد؟

با نخستین مسافر احتمالی مریخ آشنا شوید + تصویر

محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) بر این باورند که برنامه‌های کنونی شرکت «مارس وان» برای ارسال انسان به سیاره مریخ تا سال 2025 ممکن هست مستعمره‌های انسانی را در خطر گرسنگی تا حد مرگ برنامه دهد.

دانشجویان مقطع دکترای موسسه ام‌آی‌تی از اطلاعات عمومی برای شبیه‌سازی ماموریت هستفاده کرده و دریافتند، با برنامه‌های کنونی که پرورش گیاه در داخل مستعمرات از جمله اونهاست، تولید غذای کافی برای مستعمرات در کنار تامین سطوح ایمن اکسیژن بسیار دشوار خواهد بود.

شبیه‌سازی‌های محل سکونت انسانها در مریخ نشان دادند، رشد گیاهان در صورت ارائه 100 %ی غذا به مستعمرات، می‌تواند سطوح غیرایمن اکسیژن را در داخل سکونتگاهها تولید کند.


فعال شدن سیاه‌چاله پس از ۲۵ سال
در نتیجه، نوعی سیستم حذف اکسیژن نیاز بوده که در حال حاضر هنوز برای سفرهای فضایی ساخته نشده هست.


بیش از 200 هزار انسان برای سفر یک طرفه به مریخ ثبت‌نام کرده‌اند اما تنها 25 تا 40 نفر برای این ماموریت انتخاب خواهند شد.


حاضر بودی مسافر بی بازگشت مریخ بودی؟
ساوقت مارس وان قصد دارد یک برنامه تلویزیونی مستند تولید کند که زندگی اولین مسافران به سیاره مریخ را ثبت می‌کند.


شبیه سازی اسرار “ماده تاریک”
این شرکت همچنین قصد دارد با همکاری شرکت لاک‌هید مارتین یک ماموریت غیرسرنشین‌دار را تا سال 2017 به مریخ بفرستد.منبع : isna.ir


74 out of 100 based on 64 user ratings 914 reviews